Warren Beatty v titulní úloze romantického gangstera, který založil Las Vegas. Hrdinou amerického retrosnímku Bugsy (1991) je známý americký gangster Benjamin Siegel (1902–1947), přezdívaný pro svoji prchlivou povahu Bugsy (něco jako magor). Díky svému dlouholetému přátelství s Meyerem Lanskym, s nímž vyrůstal v židovské části Brooklynu, se vypracoval na jednoho z pohlavárů v organizaci Charlieho „Lucky“ Luciana a byl poslán do Hollywoodu, aby tam dohlédl na obchody. Díky dalšímu příteli z dětství, známému herci Georgi Raftovi, se v Hollywoodu rychle etabloval a stal se součástí bohatého společenského života filmových hvězd, producentů a dalších členů různorodé filmové komunity. Měl vztahy s řadou hereček, ale jeho osudem se stala začínající hvězdička Virginia Hillová, která ho jako jediná dokázala k sobě připoutat. Elegantnímu a poněkud romanticky založenému gangsterovi, který dokonce snil o tom, že by se mohl stát hercem, nakonec zlomil vaz jeho celoživotní sen – vybudovat v nevadské poušti zářivé centrum hazardu Las Vegas. Značně znepokojeni Siegelovým velikášstvím a rozhazovačností se jeho newyorští bossové nakonec rozhodli ho zlikvidovat. Las Vegas jim ovšem vložené investice mnohonásobně vrátilo.
Tvůrci snímku v čele s režisérem Barrym Levinsonem (držitel Oscara za Rain Mana) se soustředili na barvité vykreslení hollywoodské komunity na začátku 40. let. Iniciátorem projektu byl Warren Beatty, který také s gustem vytvořil titulní postavu uhlazeného ale nebezpečného zabijáka. Více než rovnocennou partnerkou v úloze Virginie Hillové je mu Annette Beningová, která se touto rolí nejen definitivně prosadila, ale našla současně i muže svého života (s proslulým bývalým sukničkářem Beattym žije dodnes a mají spolu čtyři děti). Za zmínku stojí i další vynikající herecké výkony, mj. Harveyho Keitela (Siegelova pravá ruka Mickey Cohen), Bena Kingsleyho (Lansky) a Joea Mantegny (George Raft). Film získal dva Oscary (nejlepší výprava a kostýmy) a v dalších sedmi kategoriích byl nominován (nejlepší film, režie, původní scénář, kamera, hudba a mužské herecké výkony v hlavní i vedlejší roli – Beatty, Keitel). Z řady dalších ocenění se sluší připomenout ještě Zlatý glóbus za nejlepší film-drama a Ceny losangeleských filmových kritiků za nejlepší scénář, režii i film. (Česká televize)

Fiftis

Bugsyho si v tomto rovnomennom filme strihol Warren Beatty a svoju úlohu zvládol na výbornú. Kde mal pôsobiť drsne ako pravý gangster, pôsobil drsne ako pravý gangster. Prínosom pre celý film však boli aj ostatní herci ako Harvey Keitel, či Joe Mantegna. Slabšou stránkou filmu boli najmä kulisy, ktoré určite nepatrili medzi tie najlepšie aké ste mali možnosť vidieť. V konečnom dôsledku to však nemusí byť až také veľké negatívum, ak sa sústredíte na plynulý dej a zistíte ako vzniklo jedno z najznámejších miest na svete. Niektoré fakty, ktoré boli vo filme vyobrazené sa síce pravdepodobne nezhodujú so skutočnosťou, ako napr pompézna rozlúčka s Lucky Lucianom po tom čo ho vyhostili z krajiny, alebo vražda Harryho Greenberga. Nič to však nemení na tom, že Bugsy je výborný film o skutočnom mafiánovi, ktorý až do smrti veril svojej predstave a po rokoch sa jeho slová potvrdili. ()

lamps

Ve svém žánru v podstatě klasika, která musí každého skalního fanouška mafiánských filmů zahřát u srdce. Levinson stejně jako v Rain Manovi takřka bezchybný, k tomu navíc fenomenální Beatty (i Pacino by měl co dělat, aby to takhle zahrál), uhlazený Keitel a dokonalá femme fatale v podání mladé Annette Bening. Příběh podle skutečnosti sice nepřekypuje dějovými zvraty, ale skvělí herci a Morriconeho hudba do něj vložili tolik emocí, že od něj nelze odtrhnout oči. Zkrátit to o 10 minut a bylo by to čistých 5*. :-) ()

Aky

Zajímavý, osobitý film žánrově na pomezí gangsterky a životopisného dramatu o silné osobnosti, která je současně nemilosrdným zabijákem a také originálním snílkem. Kombinace vitality, fantazie a cílevědomosti mu umožní uskutečnit tak bláznivý projekt, jako je založení prosperujícího a miliardy vynášejícího Las Vegas uprostřed hladové pouště. Že by to nikoho jiného nenapadlo, že by to nikdo jiný nebyl schopen uskutečnit, že za to osobně vrchovatě zaplatil, dnes už nikoho nezajímá. Warren Beatty, Harvey Keitel, Ben Kingsley - tahle trojka to podala skvěle. ()

Šakal

Skutečný životní příběh gangstera, chladnokrevného zabijáka a zároveň " playboye " Benjamina Siegela ( hlavně mu neříkejte Bugsy :o) ), snílka ( či vizionáře ) a jeho snu vybudovat v malém městečku v Nevadě obklopeném pouští středisko hazardních her. Ten sen měl původně stát 1,5 ( nakonec se vše vyšplhahalo až na 6 miliónů dolarů ) , což ho stálo mimo jiné ŽIVOT, aby se to posléze proměnilo v investici vydělávající přes 100 miliard. Tohle není typická gangsterka a do majstrštyků Coppoly, Scorseseho či De Palmy tomu ten pověstný krůček schází, přesto je to v mnoha ohledech zdařilé dílko. Ono tomu také vše nasvědčovalo hned od začátku. Za režisérskou stoličkou Barry Levinson, scénář si vzal na starost James Toback, za kamerou stál Allen Davian, vše doplněno o Morriconeho hudební složku. Herecké obsazení také skvělé. Bugsyho POZORUHODNÝM způsobem ztvárnil Warren Beatty, jeho osudovou ženu EXCELENTNÍ Annette Bening a ve vedlejších rolích mimo jiné Ben Kingsley a Harvey Keitel. Je to příběh o životním snu jednoho gangstera a snílka, ale v samotném centru všeho toho dění stojí vášnivý vztah mezi ním a herečkou Virginií Hill, což ho nakonec stojí život. Velkolepá výprava, brilantní kamera a vynikající herecké výkony jsou zárukou, že se po celých 130 minut snímku nebudete ani na chvíli nudit. Přesto tomu k plnému hodnocení něco málo schází. Já osobně bych uvítal větší důraz na Bugsyho " TEMNOU STRÁNKU " a mnohem větší zachování ve prospěch autentičnosti na úkor přikrášlení ve prospěch scénáře s důrazem na milostný vztah. Takovéto momenty tu jsou dva a bezpochyby patří ( díky Warrenovu mistrovskému hraní) k vrcholům celého snímku, takže je velká škoda, že se tvůrci báli více " přitvrdit " a zůstalo pouze u těchto náznaků. Přesto všechno parádní podívaná, která si ode mě silné 4* po právu odnáší.... ()

Anderton

Filmy o vzostupe a páde slávnych gangstrov nie sú ani tak o nich, o tom, akí boli vlastne zlí ľudia, respektíve až tak niekedy úplne neboli, ale o tom, ako by sme sa chovali aj my, ak by sme mali takú moc a peniaze v rukách. Čiže čo robí moc s ľuďmi. Medzi Bugsym, ostatnými gangstermi a nami je rozdiel iba v cieli našej ctižiadosti. Levinson príbeh zakladateľa Las Vegas obliekol do obrazovo mierne štylizovaného, až komiksového hávu. Ukazuje jeho záporné, ale aj kladné stránky a nezabudne pripomenúť, že v tejto branži z vrcholu nasleduje vždy iba pád a to bez výnimky. To pokiaľ by vás náhodou napadlo založiť nejaké mesto na poli a zaplietli by ste do toho naše podsvetie. ()

nascendi

Ďalší z nekonečného radu príbehov o vzostupe a páde nejakého gangstra. U týchto filmov je najväčším problémom odlíšiť jeden od druhého. U Bugsyho by to mohla byť najmä kadencia slov hlavného hrdinu, pretože príbeh, dobové reálie, epizódy a ani celková dĺžka filmu nevybočili z obvyklého rámca. Aj keď bolo dosť únavné udržať si pozornosť počas celého zdĺhavého filmu. ()

Slarque

Výborný filmový portrét známého gangstera-snílka, který v nevadské poušti založil Las Vegas. Velmi dobrý scénář, skvělí herci, soustředěná režie, parádní hudba, tohle všechno funguje stejně dobře jako před těmi 26 lety, kdy jsem film viděl na velkém plátně. ()

Rocky62

Režie Levinsona mi hodně šmakuje a pro mafiánské filmy mám rovněž slabost. Po projekci spokojeně prohlašuji, že mistr Levinson odvedl skvělou práci. Dějová linie je originální, poctivě se drží skutečnosti (obzvlášť závěr je velmi přesný) a Morriconeho hudební doprovod kompletně zdobí celý film (jak jinak). Warren Beatty hraje ukázkově, Annette Bening má sexy zevnějšek a Ben Kingsley spolu s Harveym Keitelem jsou mafiáni, jak mají být. Plné hodnocení nedávám kvůli poněkud chaotickému úvodu, ale přesto je to jedna z kvalitních gangsterek, která určitě stojí za zhlédnutí. A ještě bych měl jednu výtku pro pana Bugsyho. Pane Siegele, je sice hezké, že jste si užil s Virgínií, ale to jste musel během toho zvrhnout ten talíř s krevetami a rýží? Pohled na hromadu dobrého a navíc drahého jídla válícího se na zemi, mě docela bolí. ()

dopitak

Gangsterský víkend, vol. 1. A hned zklamání, roztahaná polívka by snad nevadila, kdyby WB hrál postavu, již stojí za to věnovat pozornost. Jeho pošuk Ben, který ale suverénně zabíjí před svědky, a pak se třese před kdekým, nechá se fackovat od ženský, je postava rozporuplná, a pro mě nepochopitelná. Kolegové se rozplývají na jeho charismatem, je prý tahounem. Já viděl jen unaveného starého muže, jemuž zůstal ve tváři už jen zatuhlý škleb někdejší mužnosti. Dabing vyrobený Bontonem brzy po premiéře filmu tomu všemu dává korunu - bez přehánění mluví Tonda Navrátil asi 25 postav, čili každou druhou mužskou, v ženách to samé Eva Spoustová. Pokud si toho někdo nevšimne, je hluchý, já ale sleduju filmy všemi smysly a tohle mi vadí. ()

SeBig

Warren je pro mě strašně nudnej a nevýraznej herec. Dick Tracy se dal zvládat kvůli Al Pacinovi, ale tady už mě to vyloženě nebavilo. Zápletka suchá a nezáživná. Jediný co mě bavilo jak Bugsy si kupuje co se mu zlíbí. ()

Chrustyn

Velice pomalá ale výborně zahraná gangsterka Barryho Levinsona o netradičním zločinci a jeho cestě na vrchol, která končí velkým pádem. ()

classic

Director Levinson,ktorý po excelentnom Rain Manovi,kde exceloval Dustin Hoffman,tak tu si prizval Warrena Beattyho v biografickom snímku zo 40 rokov o Benjaminovi Siegelovi,alias Bugsovi,ktorý mal pekne maniere ešte väčšie vízie,ale skončil nakoniec na psí tridsiatok.Páčila sa mi Annette Bening s velkým sexepilom,s ktorým si podmaňovala Bugsyho. Kostýmy Alberta Wolskyho a výprava Dennisa Gassnera dáva vnuknutie doby 40 rokov a nákuk do dielne hollywoodskej smotánky alebo zmienka o nich dáva na zreteľ,čo ocenia priaznivci classic hollywoodu. Biografia s gangsterským nádychom nielen pre obdivovateľov Coppolovho Godfathera,ale pre obyčajných priaznivcov filmu,ktorí sa nudiť nebudú,pár hluchých miest sa nájde. ()

Roman.Ticka

Příznivci gangsterek si neodpustí srovnání s peckami v tomto žánru, nemusím jmenovat, a to je pak sakra těžké hodnotit. Nebylo to o čisté gangsteřině ve smyslu tvrdého vyřizování účtu a likvidace konkurence, ale určité "rodinné" prvky se tu našly. Jde hlavně o životopis a tato položka tu měla hlavní slovo. Formou u mě snímek vyvolával hřejivý pocit domácího prostředí, kde i já můžu být chvíli v Kalifornii v jedné z honosných rezidencí... Je až s podivem, jak mohl být Bugsy tvrdým mafiánem, který si nebral servítky a chtěl absolutně všechno a zároveň oddaným milencem, který se nenechal zviklat ani odradit. V tom byla zřejmě jeho největší síla a bez ohledu na neznalost problematiky financí, měl v sobě ducha myslitele a pokrokáře. Ostatně, stačí se mrknout do Las Vegas a všichni víme Vo Co Go! ()

902 10

bugsy je dalsi z ne uplne pocetne rady genialnich mafianskych velkofilmu s hudbou ennia morriconeho a bezchybnym obsazenim, ktery si zadny fanousek filmu nemuze nechat ujit. ()

Necrotongue

Organizovaný zločin já můžu, ale Bugsy není zrovna typickým představitelem tohoto odvětví lidské činnosti. Jde spíše o exkurzi do myšlenek a tužeb empatického kliďase a sympaťáka Benjamina Siegela, amerického občana, který měl svoji vizi, pro niž byl ochoten obětovat vše. Kromě Virginie Hill. Pokud přišel Dr. Radosta s největší akcí v dějinách stěhování, pak mi Ben Siegel předvedl tu nejrychlejší. Film je přímo luxusně obsazený, Warren Beatty se ve své roli přímo našel a ani ostatní nezaostávají a možná právě proto jsem filmu nedal plný počet hvězdiček. Od takové herecké sestavy jsem přece jen čekal ještě hlubší dojem. ()

BoPo

Kedysi som čítal časopis Premiere a tam celému národu zdelili názor, že Bugsy patrí v rámci mafiánskeho žánru medzi povinné jazdy, ako Casino či Mafiáni. Bugsy chcel všetko a hneď. Rozhodne nemal strach. Bol to typický príklad zlobivého chlapca, takže masochistické typy žien sa naňho lepili, ako muchy na kravské hovno. Hovorí sa, že čo sa stane vo Vegas, ostane vo Vegas. Režisér si to bohužiaľ nezobral k srdcu a vypustil nemastného, neslaného Benjamina do sveta. Pre mňa je to pomerne zdĺhavá púť večného dieťaťa. ()

Terva

Gangster Benjamin " Bugsy " Siegel se rozhodl postavit si kasíno, no a když se dá gangster dohromady z dalším gangsterem vznikne Americký sen........ Las Vegas. Možná měli Bugse prohlásit za svatého. ()

liquido26

Možná trochu moc zdlouhavé. Možná jenom trochu moc zdlouhavé pro pozdní noční hodiny. Každopádně 40. léta v Los Angeles můžu kdykoliv a jakkoliv a když se jedná o gangsterku tak tím lépe. Super herci. Obzvláště Annette Bening. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci