Warren Beatty v titulní úloze romantického gangstera, který založil Las Vegas. Hrdinou amerického retrosnímku Bugsy (1991) je známý americký gangster Benjamin Siegel (1902–1947), přezdívaný pro svoji prchlivou povahu Bugsy (něco jako magor). Díky svému dlouholetému přátelství s Meyerem Lanskym, s nímž vyrůstal v židovské části Brooklynu, se vypracoval na jednoho z pohlavárů v organizaci Charlieho „Lucky“ Luciana a byl poslán do Hollywoodu, aby tam dohlédl na obchody. Díky dalšímu příteli z dětství, známému herci Georgi Raftovi, se v Hollywoodu rychle etabloval a stal se součástí bohatého společenského života filmových hvězd, producentů a dalších členů různorodé filmové komunity. Měl vztahy s řadou hereček, ale jeho osudem se stala začínající hvězdička Virginia Hillová, která ho jako jediná dokázala k sobě připoutat. Elegantnímu a poněkud romanticky založenému gangsterovi, který dokonce snil o tom, že by se mohl stát hercem, nakonec zlomil vaz jeho celoživotní sen – vybudovat v nevadské poušti zářivé centrum hazardu Las Vegas. Značně znepokojeni Siegelovým velikášstvím a rozhazovačností se jeho newyorští bossové nakonec rozhodli ho zlikvidovat. Las Vegas jim ovšem vložené investice mnohonásobně vrátilo.
Tvůrci snímku v čele s režisérem Barrym Levinsonem (držitel Oscara za Rain Mana) se soustředili na barvité vykreslení hollywoodské komunity na začátku 40. let. Iniciátorem projektu byl Warren Beatty, který také s gustem vytvořil titulní postavu uhlazeného ale nebezpečného zabijáka. Více než rovnocennou partnerkou v úloze Virginie Hillové je mu Annette Beningová, která se touto rolí nejen definitivně prosadila, ale našla současně i muže svého života (s proslulým bývalým sukničkářem Beattym žije dodnes a mají spolu čtyři děti). Za zmínku stojí i další vynikající herecké výkony, mj. Harveyho Keitela (Siegelova pravá ruka Mickey Cohen), Bena Kingsleyho (Lansky) a Joea Mantegny (George Raft). Film získal dva Oscary (nejlepší výprava a kostýmy) a v dalších sedmi kategoriích byl nominován (nejlepší film, režie, původní scénář, kamera, hudba a mužské herecké výkony v hlavní i vedlejší roli – Beatty, Keitel). Z řady dalších ocenění se sluší připomenout ještě Zlatý glóbus za nejlepší film-drama a Ceny losangeleských filmových kritiků za nejlepší scénář, režii i film. (Česká televize)

megajalec

Prvá polovica bola trochu zmätočná, akoby film profiloval a predstavoval hrdinov divákom. Dej trochu skákal, mafiáni sa striedali ako na bežiacom páse, až som mal z toho trochu zmätok. V druhej polovici, keď sa Bugsy rozhodne postaviť v púšti kasíno, je oveľa lepšia. Veľkou devízou je dvojica hlavných hrdinov, ktorým veľmi dobre sekundujú ostatní gangstri na čele s Keitelom. ()

jackalsc

Perfektní film, velice pěkně udělaná rekonstrukce. Ihned po skončení filmu jsem šel na wiki a hledal odpovědi na mé otázky, což si nepamatuji kdy posledně se něco takového stalo. Je velice špatné pokud se u filmu díváte na čas, kolik zbývá, nebo vás dokonce bere dřímota. Jsou dva typy filmů, jeden který slibuje všechno možné a snaží si prorazit si cestu upoutáním diváka, ten se pak dělí většinou jako přestřelený, který nesplní očekávání, nebo který občas splní vše je to super film s božím hodnocením, neskutečnou tržbou a slávou . A ten druhý, který je zacílen jen na určitou skupinu lidí, nemá nic moc jméno, zhruba průměrné hodnocení, průměrné tržby, ke konci je to buď totální propadák a usínáte u toho, nebo perfektní film, který vám přesně trefí gusto jako tenhle a zase jiní se u něho nudí. Na konci sem se až pomalu chytal za hlavu proč to bylo tak ,,krátké" :D Sympatický herec. 20 trpaslíků střídavě dělalo stojky na koberci :D ()

Franki69

Není to poprvé, co jsem tuhle gangsterku viděl, ale nějak nevím, jestli se k ní ještě vrátím. Natočit příběh mafiána Benjamina „Bugsyho“ Siegela, zakladatele hazardu v Las Vegas jako pravověrně stylizovanou hollywoodskou komediální romanci prostě nebyl úplně nejlepší nápad. Film totiž nemůže pominout, že Bugsy byl fakt gangster bez svědomí a scénám s násilím se vyhnout nemůže. Jenže v tomhle filmu patřičně nevyzní (až na scénu z Bugsyho domácnosti a hrůzou, kterou vzbudí u své lásky (Annette Bening), která ho slyší přes dveře). Temnější podání tohoto příběhu by prostě filmu slušelo víc. No, Barry Levison s Warrenem Beatym to takhle chtěli a s diváky se bohužel minuli. Docela by mě zajímalo, jak by film o „Bugsym“ dopadl, kdyby se tak usilovně nesnažil tvářit jako soap opera. Jelikož trpím na gangsterky, tak ze sympatie k žánru 50%. ()

gizi

Tak trochu něco to má z Kmotra, aspoň tedy tu mafiánskou atmosféru. Je to ale trochu o něčem jiném než o mafii. Rozhodně zajímavé, dobré herecké výkony a ani při své délce není nudné. Už jsem kdysi viděl, nyní 19.12.10. 75%. ()

Peenugirl

Vidieť možnosti v pieskových dunách bez života, bez vody... tak to videl Bugsy. Sen sa splnil, ale bez vizionára... 85% ()

Agnostik

Tak jsem se dozvěděl,jak jim v Améru vznikl ten slavné štatl Las Vegas.Tak mafiánská filmotéka honosná,spíše taková intelektuálně obchodní sem tam s nějakou tou drámou.. :-) Ted vážně,je zajímavé shlédnout film o nějakém životním příběhu mafiána,kterej se přes různé obchody /jdoucí i přes mrtvoly/ rozhodne k tak megalomanskému projektu,jako je stavba snad nejznámějšího města hazardu na světě.Film má skvělej řád a příjemně nijak nespěchá,takže nechává diváka stále ve střehu a právě tím je zajímavější. ()

Dupac

Spousta peněz investovaných do dobových exteriérů a doplňků jako kulisa one man show Warrena Beattyho. Toho Beattyho, který z pozice producenta ty hříšné peníze sehnal a zjevně za ně hodlal neslézt z plátna celé dvě hodiny a intenzivně přehrávat v roli notorického svůdníka a chladnokrevného zabijáka Bugsyho. V tak egocentrickém projektu těžko mohla zaujmout tradičně neosobitá režie Barryho Lewinsona nebo herecké štěky v čele s Harveyem Keitelem. BUGSY je jeden z důkazů, že opravdu výjimečný film kroužící kolem mafiánů nedělá jen poctivý vizuál v kombinaci se spolehlivou hudební složkou Ennia Morriconeho. 69 % ()

Luky-7

Rozpoznat potenciál pouště to už chce ideu a nebo štěstí....Veliká škoda,že se Siegel nedoložil toho jaké se z toho stalo impérium,ale bohužel praktiky mafie si nevybírají. A udělal chybu,že nechal byznys řídit konkubíně to jest vždy nejhorší alternativa! ()

Bogrant

Veľmi slušná gangsterka o chlapíkovi, ktorý v podstate založil najhazardovejšie mesto v Amerike. Film, ktorý možno nemá také grády a napätie ako Scorseseho výtvory, ale svojím priebehom a štýlom rozprávania je im podobný a nie je o nič horší. Navyše Beatty hrá vynikajúco a jeho záchvaty hnevu nemali chybu. ()

Mermaidee

No, jestli má být správná gangsterka plná klišé, tak jsem asi něco nepochopila. Věčně naštvanej Bugsy, jeho předvídatelné reakce, pravidelné prosby: "nezabiješ mě, že ne?" Nemám nic proti hercům jako takovým, ale slabý scénář jim určitě nepomohl. Udělat to jako němý film, vyznělo by to líp, ty kecy se opravdu nedaly poslouchat. ()

Karlito74

Dobří herci, dobře zahrané, jen ten příběh, myslím ten reálný nedává moc možností na kvalitní scénář.... Škoda. ()

BGH

Čekal jsem gangsterku a dostal unylou romantiku s nesympatickym hlavnim hrdinou.... Pekna vyprava to nezachrani... ()

Sejkorka

Jestli je to podle skutečnosti (fakt, že Bugsy je zakladatelem Las Vegas), tak to beru i jako velmi poučné. Na druhou stranu, asi mám v poslední době přegangsterkováno, tak už mi ty prostřelený hlavy začínají trochu vadit. Ale určitě je to nadprůměrný film. Aneette Bening moc nemusím (hlavně v "Děcka jsou v pohodě" je strašná), tohle je však její nejlepší role, co jsem s ní viděl. Super je i Harvey Keitel. I Warren Beatty hraje rapla fajnově. Je to tak 65 - 70 % . ()

Dobry_clovek

Strasne plochy film. O Bugsyho minulosti nevime nic a najednou tu stoji pred nami, vsichni ho respektuji, boji se ho a zeny mu lezou do postele. A zatimco on si kupuje domy v hotovosti od znamych celebrit, my nevime kde se vzal, kde na to vzal a kdo to vubec je. Je to totez jako tocit film o Hitlerovi a zacit s jeho zivotopisem u operace Barbarossa, tedy az v uplnem zaveru jeho kariery, pricemz ta predesla je mnohem zajimavejsi. ()

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci