Velká filmová loupež

Komedie

Československo, 1986, 77 min

Oldřich Lipský

Emil Sirotek

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Veškrnová-Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra, Vlastimil Bedrna, Stella Zázvorková, Jan Schmid, Václav Postránecký, Zdeněk Podskalský st., Vlado Müller, Lubomír Lipský st., Jiří Kodet, Ladislav Chudík, Jiří Bartoška, Marie Glázrová, Saskia Burešová, Dagmar Patrasová, Helena Růžičková, Jiří Růžička ml., Vlasta Fabianová, Zlata Adamovská, Marie Rosůlková, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Otakar Brousek st., Karel Augusta, Antonín Martin Brousil, Andrea Čunderlíková, Zdeněk Dítě, Milena Dvorská, František Filipovský, Nelly Gaierová, Zdena Hadrbolcová, Jan Hartl, Libuše Havelková, Vlastimil Hašek, Vladimír Hlavatý, Karel Houska, Iva Janžurová, Přemysl Kočí, Naďa Konvalinková, Miloš Kopecký, Lubomír Kostelka, Vladimír Kratina, Tatiana Kulíšková, Marián Labuda st., Milan Lasica, Miroslav Macháček, Kateřina Macháčková, Miroslav Moravec, František Němec, Jaroslava Obermaierová, Jiří Pomeje, Bronislav Poloczek, Jan Přeučil, Július Satinský, Jaroslav Satoranský, David Smoljak, Karel Smyczek, Květa Fialová, Jaroslav Soukup, Jiří Svoboda, Jana Synková, Pavel Trávníček, Jiří Schmitzer, Ota Sklenčka, Daniela Vacková, Lukáš Vaculík, Blanka Bohdanová, Miroslav Vaic, Magda Vášáryová, Václav Vorlíček, Václav Štekl, Ivan Vyskočil, Gabriela Vránová, Jiřina Švorcová, Josef Vinklář, Josef Větrovec, Jiřina Jirásková, Jana Šedová, Jitka Molavcová, Pavel Kříž, Jan Kanyza, David Suchařípa, Eva Horká, Hana Vávrová-Heřmánková, Michal Suchánek, Marie Tomsová, Uršula Kluková, Rudolf Hrušínský, Jaroslava Kretschmerová, Pavel Zedníček, Vladimír Novotný

Dalibor Lipský

Scénografie:

Jindřich Götz

Kostýmy:

Jan Kropáček
  • Šandík

Kde se stala chyba? Asi nebudu daleko od pravdy, když za hlavního strůjce tohoto velkého filmového blábolu označím tehdy už naprosto nesoudného a těžce senilního Zdeňka Podstalského... Ale věřím tomu, že jemu se tahle "taškařice" opravdu líbila...(26.10.2010)

• Sandiego

Slabé dvě hvězdičky. Děj je zmatený a nudný (hlavně při sáhodlouhém přijíždění hostů, scéna s miniautem byla naprostý extrém) a připadá mi, jako by tento film vznikl naprostou improvizací v kulisách výstavy. Jedině několik scén s Kaiserem a Lábusem a filmových parodií nedělá z tohoto filmu naprostý brak. A také mě děsí ty peníze, co se za tuhle blbost musely vyhodit a kolik by podobná slátanina stála dnes.(16.9.2008)

Čekal jsem velkou legraci, ale ta se nedostavila. Že by to bylo proto, že Oldřich Lipský zemřel?(9.5.2003)

• honajz

Škoda, že Lipský během natáčení zemřel. Na filmu je ten šev velmi vidět. Lipský měl pravděpodobně velmi dobře promyšleno, co chce točit a jak - celý úvod a některé scény jsou toho dokonalým příkladem včetně výpravy a kamery, dokonce je poznat náznaky linie a děje, jaký měl Lipský původně v úmyslu. Jenže rutinér televizní zábavy, který nikdy nepřekročil stín revue, Zdeněk Podskalský, Jen dokázal, že na Lipského prostě neměl. Chytrou strukturu vyprávění a hlášek zcela rozbořil a udělal z toho to jediné, co uměl, a navíc nijak obzvlášť dobře - revue. Je to škoda - celý film skutečně mohl být dokonalou poctou českým hercům a herečkám se spoustou vtipných replik a hlášek, ale chtělo to prostě Režiséra, ne rutinéra TV zábavy. Tohle byla práce třeba pro Schulhoffa, v té době ještě dobrého Víta Olmera, Ladislava Smoljaka, Jiřího Menzela... škoda.(7.12.2014)

• Lima

Velká filmová reklama na velkou filmovou výstavu. Velká filmová blbost.(13.4.2003)

• - Marie Glázrová hrála ve filmu sama sebe. (M.B)

• - Na webových stránkách fanoušků značky Tatra, zejména vozů Tatra 613, jsou k vidění oblíbené scény z příjezdu delegací k paláci U Hybernů. V kontrastu s tím je prezentováno "úsporné barrandovské autíčko" Fiat 600, ve kterém se na výstavu dostavilo odhadem 20 dalších herců. (SeanBean)

• - Místo, na kterém se děj celého snímku odehrává, je Palác U Hybernů a jeho okolí. (Olík)