poster

Velká filmová loupež

Komedie

Československo, 1986, 77 min

Scénář:

Oldřich Lipský

Kamera:

Emil Sirotek

Hrají:

Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Jaroslav Moučka, Jiří Němeček, Karel Heřmánek, Ladislav Gerendáš, Zdeněk Srstka, Dagmar Veškrnová-Havlová, Vladimír Hrabánek, Otakar Vávra, Vlastimil Bedrna, Stella Zázvorková, Jan Schmid, Václav Postránecký, Zdeněk Podskalský st., Vlado Müller, Lubomír Lipský st., Jiří Kodet, Ladislav Chudík, Jiří Bartoška, Marie Glázrová, Saskia Burešová, Dagmar Patrasová, Helena Růžičková, Jiří Růžička ml., Vlasta Fabianová, Zlata Adamovská, Marie Rosůlková, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský, Otakar Brousek st., Karel Augusta, Antonín Martin Brousil, Andrea Čunderlíková, Zdeněk Dítě, Milena Dvorská, František Filipovský, Nelly Gaierová, Zdena Hadrbolcová, Jan Hartl, Libuše Havelková, Vlastimil Hašek, Vladimír Hlavatý, Karel Houska, Iva Janžurová, Přemysl Kočí, Naďa Konvalinková, Miloš Kopecký, Lubomír Kostelka, Vladimír Kratina, Tatiana Kulíšková, Marián Labuda st., Milan Lasica, Miroslav Macháček, Kateřina Macháčková, Miroslav Moravec, František Němec, Jaroslava Obermaierová, Jiří Pomeje, Bronislav Poloczek, Jan Přeučil, Július Satinský, Jaroslav Satoranský, David Smoljak, Karel Smyczek, Květa Fialová, Jaroslav Soukup, Jiří Svoboda, Jana Synková, Pavel Trávníček, Jiří Schmitzer, Ota Sklenčka, Daniela Vacková, Lukáš Vaculík, Blanka Bohdanová, Miroslav Vaic, Magda Vášáryová, Václav Vorlíček, Václav Štekl, Ivan Vyskočil, Gabriela Vránová, Jiřina Švorcová, Josef Vinklář, Josef Větrovec, Jiřina Jirásková, Jana Šedová, Jitka Molavcová, Pavel Kříž, Jan Kanyza, David Suchařípa, Eva Horká, Hana Vávrová-Heřmánková, Michal Suchánek, Marie Tomsová, Uršula Kluková, Rudolf Hrušínský, Jaroslava Kretschmerová, Pavel Zedníček, Vladimír Novotný

Střih:

Dalibor Lipský

Scénografie:

Jindřich Goetz

Kostýmy:

Jan Kropáček
(další profese)
 • ivishka
  **

  Jak řekla paní Stella Zázvorková - v našich filmech je množné už všechno.. tak s tím plně souhlasím...Úplné zatracení si to nezaslouží pouze díky skopičinám Lábuse a Kaisera na kterých stojí celý film... Co mě pobavilo kromě těch dvou bylo mini autíčko z kterého lezlo asi 20 českých herců včetně Růžičkové a jejího syna :-D. Ale naopak mě velmi rozčílilo nadabování Oldřicha Nového v Hotelu Modrá Hvězda. Velice podprůměrná komedie.(13.10.2012)

 • gouryella
  ***

  Slusna saskarna s mistry sveho oboru - Kaisera a Labuse.(25.7.2002)

 • MarekT
  **

  Komedie měla sice slušný potenciál, ovšem nikdo mi nevymluví, že předčasná smrt pana Lipského tyto jasné vyhlídky zastavila. Navíc dle mě byla volba jeho náhradníka nešťastná - pan Podskalský vyznával hodně odlišný styl humoru, jeho výtvory nebývaly tak mile absurdní, tudíž scény takového druhu pod jeho taktovkou vyznívají spíše trpce. Potěší tak akorát tradičně vtipné duo Kaiser - Lábus, ovšem dle mě by se nemělo zapomenout i na malou roli Vlastimila Bedrny, se kterým hlavní protagonisté sehráli několik skvělých skečů. Kromě nich je film ale vesměs mlácením prázdné slámy, potěší akorát sebeparodie svých někdejších rolí v podání Lipského či Kopeckého.(21.5.2010)

 • Radiq
  **

  Je to spíš pro znalce českejch filmovejch a hereckejch luhů a hájů, protože tam je plno různejch narážek a spojitostí, což je možná mínus pro toho, kdo to nezná... (Vaculík ala Láska z pasáže, Heřmánek pravděpodobně ala Fešák Hubert, Lipský ala hlídač z Jáchyme hoď ho do stroje, Abrhám ala Vrchní prchni, Ferat s pajšlem, Hrušínský z Rozmarného léta, Skalpel prosím). Ale vyrovnává to několik dokonalejch forů, který mě dostaly do kolen (udělej nám Lábuse třeba Rumburaka, divadelní představení s opičkou, smějící se Zázvorková). Kromě toho je se tam vyskytujou snad jenom takoví herci, kteří jsou super, namátkou... všichni! No jinak se to místama fakt tváří jak dokument z nějakyho českyho filmovyho festivalu... A navíc product placenemt na Sony, co víc si tenktát mohli firemní papaláši přát - reklama ve filmu v komunistické zemi...A pro nenasyty i trochu nahoty na dvojkole...(26.1.2012)

 • Praxis
  ***

  Relativně povedená taškařice plná bláznivých scén a převleků...(16.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace