Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Lilien

oproti predošlím častiam o dosť slabšie. Hoci Bartonov vizuál je tu viditeľný, podieľal sa na filme producentsky. Val Kilmer je ako Batman priemerný, nenadchne ani neurazí, vlastne ako celá jeho herecká kariéra. Film bol akčný, Batman mal kadejaké nové hračky, no protivníci trochu zaostávali. Harvey Dent úplná katastrofa, vizuálne i charakterovo. Carrey je skvelý komik a kvalitne zahral Hádankára, no bola to postava skor komická. Chýbal ten kontrast brutality vs humoru ktorý dal do úlohy Jockera Nicolson. ()

hamir0

Docela příjemné dílo se spoustou odkazů na potrhlý seriál Batman z šedesátých let s Adamem Westem. Val Kilmer jako Temný rytíř překvapivě funguje a ani Chris O'Donnell jako Robin neurazí. Tommy Lee Jones hraje výborně, ale asi si spletl postavy, protože jeho ztvárnění role Two Face se spíše podobá Jokerovi. Celý film ale táhne výborný Jim Carrey, jehož Riddler je prostě parádní. Hrozně rád bych dal filmu o hvězdičku víc, ale Schumacher bohužel až příliš napodobil ohraný a úchylný styl Tima Burtona, který tentokrát seděl naštěstí jen na židli producenta. ()

TommyDiamond

Do Gothamu se nastěhoval nový Batman. Podle mě se Val Kilmer hodí do role Batmana/Bruce Wayna víc než M.Keaton. Režisérskou taktovku po Timu Burtonovi přebral Joel Schumacher. Podle mě tyto změny zabraly a povedlo se vytvořit nejlepší díl. Hlavním úspěchem třetího Batmana byli padouši. T.L.Jones jako Dvoutvář a J.Carey jako Hádanka, kteří ve svých rolích doslova excelovali a měli podle mě lví podíl na úspěchu celého filmu. Velkou chybou bylo vytvoření postavy Robina. Protože Batman přece nepotřebuje teplého pomocníka.... Dávám čtyři hvězdy.... ()

.killer.

Schumacherův Batman má úplně jinou atmosféru, než Batman Tima Burtona. A není se samozřejmě čemu divit, Burtonův rukopis je nezaměnitelný. Schumacherův Batman už postrádá tu kouzelnou temnotu. I přesto má ale film co nabídnout a neurazí. Jim Carrey aka Hádankář mě vždycky bavil. ()

darthhokro

Pro mě osobně zatím vůbec nejlíp natočený a obsazený Batman. (i po zhlédnutí Nolan trilogy) Val Kilmer mi tam naprosto pasoval, jak v roli Bruce, tak i v masce Batmana. Geniálně obsazení záporáci, duo Tommy Lee Jones a Jim Carrey, si své role vyloženě užívali a perlí jednu hlášku za druhou. Skvěle hláškuje dokonce i Nicole Kidman, které to tady snad sekne ze všech rolí nejvíc. Prostě akce, skvělé triky, hlášky = báječná zábava. A proto se k tomuhle filmu rád i po letech vracím. ()

Bezda22

Protože Batmana fakt miluju, musim bejt vo to kritičtější. A tady je dost věcí co mi vadilo. Za prvý, místama to na mě působí jako divadelní představení. Temný město neni, místo toho ňáký klauni se svítícíma oblekama. Batman je tady živější, v minulejch dvou dílech byl takovej ztuhlej, tady jede akci. To se mi líbilo. Jeho oblek je výbornej, myslim že jeden z nejlepších, průser sou ty bradavky, to je fakt tragédie, jinak kostým perfektní. Taky mi vadil Batmanův úsměv v jedný scéně, tim navážu rovnou na věc s tim spojenou. Copak Batman dochází na ňáký rande k ženský domů? Jakýpak románky? U Bruce s tim neni problém že jo, to je lamač dívčích srdcí. Ale Batman je chladnej a hlavně Temnej rytíř, tak to mě dost vadilo tohle. Takže film poměrně dost nedostačující a shazující Batmanovskou persónu. Nicméně, jsou tu i plusový body a to za věci téměř dokonalé :-D. Ano, dva záporáci. Dokonale zahraný a totálně šílený. To sou body fakt navíc, když k tomu připojim akčního Batmana, ne nějakýho nehejbače (jako u prvních dvou filmů), krásnou Nicol Kidman a Robina, kterej fakt jel slušně, tak i přes ty kraviny, který se tam objevujou je to celkem slušnej film. Oproti Burtonovejm Batmanům dost propad, ale slušný to je. 65% ()

Uesbe

opäť Carrey, tentokrát ako bizarný Hádankár......opäť, je to nostalgia z detstva, je to krikľavé, Jones boduje a Val Kilmer mi asi jediný krát nevadil ()

LilyDeLarge

Krom Hádankáře si myslím, že by Carrey byl i skvělej Joker. Kilmerovi role Bruce sedla, ale...stejně mi tam něco chybělo nebo toho bylo naopak moc? ()

megan017

Říkejte, co chcete, ale já tenhle díl miluju. Jediné, co mě otravovalo byla Nicole Kidman. Val KIlmer je asi můj nejoblíbenější Batman(Keaton byl na můj vkus až moc naivní, i když herecky samozřejmě lepší). Fascinovaly mě opět skoro všechny postavy. ()

Knor

Není to až tak špatný, jak je obecně známo. Nevím co Schumacher blbnul, ale jestli chtěl kopírovat nekopírovatelný Burtonův styl, tak se na to měl vysrat rovnou. Největší tahouni jsou bezesporu Carrey s Lee Jonesem coby záporáci, zároveň jsou tím nejlepší co tenhle film obsahuje. Val Kilmer není špatnej, ale postavě Batmana nemá dostatek osobních démonů a charisma. Robin ztvárněnej O'Donnellem je příšernej a Nicol Kidman je tu sexy jak nikdy jindy. Nejvíc mi ale vadí ty barevný nesmysly, který blikají Gothamem a z oblečení atd.. To nechápu a do Batmanovo temnýho světa se to prostě nehodí. Ale v tomto díle se to ještě dá vydržet, takže to celkově ujde, ale žádná velká paráda se neděje. ()

GameboyNES

Tohle je moje betmení srdcovka, Kilmer je opravdový profesionál který umí hrát i pod maskou a je pro mě zatím vůbec nejlepším Batmanem i Brucem. Keatona beru jako dvojku :) (O ostatních tragických pokusech nahradit herce figurínou radši pomlčím.) Tenhle film má šťávu, je šíleně zábavný a to díky dvojici padouchů, geniálně ztvárněnými Tommy Lee Jonesem, a Jimem Carreyem. Jako třešnička na dortu se tady honosí neodolatelná Nikolka Děckomužová. V jiných rolích už mi takhle sexy nepřišla. 157% ()

Taffey odpad!

Jakmile se v jakémkoli filmu objeví Jim Carrey, okamžitě odcházím. Ten chlap je bytostně odpudivý. Celá jeho existence stojí na jeho pitvořícím se, hnusném ksichtu. Fuj. Pokud tady čtu, že někdo filmu dává tři hvězdičky jen díky Carraymu nebo že by jeho výkon ohodnotil pěti hvězdičkami, tak ať se jde bodnout . Jediná scéna, kdy jsem rval smíchy, byla ta, kdy Kilmer a Kidmanová řešili dva milostné dopisy. To bylo fakt dobré. ()

incognito

Kvalitativní sešup dolů. Ubereme vizuál. Ubereme úžasnou atmosféru. Ale přidáme neony. Jediný plus co bych mohl zmínit je Jim Carrey. To je jediné co je dobré. ()

HanSolo

Po géniovi Timu Burtonovi nastoupil na post režiséra třetího Batmana výrazně méně talentovaný Joel Schumacher. Ten chtěl filmu vtisknout jinou atmosféru, než jako se pyšnily první dva díly, ale nevyplatilo se mu to, protože tenhle film působí, jako by byl určen především pro dětské publikum. Můžou za to z největší části záporné role, kterých se zhostili Jim Carrey a Tommy Lee Jones. Tito dva skvělí herci mi nenahánění husí kůži a připadají mi spíše jako kašpaři. Takže můj verdikt zní, že po dvou mistrovských prvních dílech vznikl třetí díl, který je průměrný až běda, ale ve srovnání se čtyřkou se stále jedná o plnohodnotné mistrovské dílo. ()

snake

Nebudem si nic nalhávat ale všechny díly Batmana byli založeny hlavně na záporácích a skvěle ztvárněném Gotham City. Nojo a na tom trochu pokulhává Batman Forever. Na jednu stranu jsou záporáci Jim Carrey a Tommy Lee Jones skvěle vtipní a hrají docela vtipně. Na druhou stranu mně příjde, že poměrně často přehrávají. Proti představiteli Batmana Valu Kilmerovi nemám námitky. Naopak, příjde mi možná o něco lepší než Michael Keaton. Naprosto mě ale dostavá Gotham City. Totiž v záporném slova smyslu. Totiž udělat s temného gotického města neonově zářící futuristické město je docela slušná proměna. Příběh je docela rutina takže jediným větším plusem jsou akční scény. ()

LuNaj

Už to není ono, už to není Burton. Můj oblíbený comixový hrdina měl zůstat pod pláštěm noci Tima Burtona. Batman a Robin je však ještě větší humus. Tohle si alespoň ty 3* zaslouží. ()

HarveyDent

Když jsem byl malej tak jsem si pletl Jacka Nicholsona a Tommy Lee Jonese, hádejte proč. Kdyby tady Schumacher aspoň něco bral vážně (jakože ani ty scény na smrt Waynových rodičů nejsou nijak poutavé), tak by tenhle film nebyl jedním velkým cirkusem, který sice občas nadchne výpravou či bitkami(*) a Kidmanovou(*), ale jinak vyzývá spíš rozpaky a trapnost. 50% ()