Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

Paity

Batman forever rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co se kolem člověka-netopýra dělo. Val Kilmer sice dělal co mohl, ale jeho netalent nemohl film zachránit. Ten už byl odsouzen ještě před první klapkou špatným scénářem. ()

Janega

Ja na tomto filme neviem nájsť jediné pozitívum. Nepáči sa mi herecké obsadenie od necharizmatického Kilmera cez otravného Carreyho po vykopávku Jonesa. Nepáči sa mi vykreslenie zloduchov Hádankára a Two-face, ktorí sú charakterovo úplne mimo. Nepáči sa mi neónový Gotham so Sochou slobody (wtf). Nepáči sa mi zápletka, lebo aj napriek tomu, že som film videl viackrát, nikdy som nepochopil ten mixér na hlave. Vlastne jedno pozitívum to má, a to že sme oveľa viac docenili Burtonové filmy. Je škoda, že Burton nepokračoval, lebo v jeho podaní duo Hádankár a Two-face mohlo byť masaker. ()

FiliPP

Co se týče starých batmanů, tenhle z nich naprosto vyniká. Nejlepší batman ze starých dílů. Hodnocení 81%. ()

Hanys_

Měl jsem to z minulosti zafixované jako šílený, ale zároveň hravý a zábavný, úlet. No, realita je jiná. Schumachera nezastihli Batmani zrovna v té top formě, tenhle díl je špatný i tím, že Kilmer je hodně nevýrazný a Carreyho možná měli trochu víc na place klidnit. Navíc TL Jones v roli na Two Face asi až moc nakoukával Nicholsonova Jokera. ()

krtek138

Jak by řekla nebožtice Jolanda - tohle je fakt velký špatný. Bohužel se z Batmana stala regulérní parodie, která si hraje na víc. Jones je vyloženě k smíchu, Carrey je dobrej, ale víceméně hraje to, co vždycky, a tak překvapivě nejlepší je Kilmer, který mi sedí do role Batmana více než Keaton. Ale jinak... ()

Bafo

Dle meho nazoru ne tak spatny batman... Rozhodne lepsi nez ten nasledujici... A asi tak stejne dobry jako druhy dil od tima burtona... ()

Shimitz

Buďme struční pánové. Lepšího Batmana filmový pás ještě nepoznal. Burton i Nolan mohou jen vzhlížet...77% ()

jasiska

Toto je môj obľúbený Batman. Dvaja super záporáci, Robin a krásna Nicole. Navyše Batman Forever už má modernejšie spracovanie ako dva predchádzajúce filmy. ()

Káronoš

Burton nastavil Batmanovi vysokou laťku a Schumacher pohořel ve všech směrech. Ta temná, Gothamská atmosféra, introvertní Wayne, který se vypořádával nejen z padouchy, ale i se sebou samotným. Boj o pravou identitu, kdo je maska: Batman nebo Wayne a nesnaží se druhou tváří potlačit svoje problémi či zranitelnost, je maskovaný hrdina pouze symbol spravedlnosti nebo muž bez tváře?...To bylo Timovo dílo, které naprosto vystihlo temného rytíře. Batman Forever je pouze prachobyčejná nahrážka, která proměnila legendu v lacinou ikonu toho co má podle předlohy představovat. Gotham city se proměnilo v nablýskanou, "cukrem posypanou" maškarádu, kazící původní dojem a hloubku. Co se týče hereckého obsazení, tak to víceméně pohořelo: "moderní" a usměvavý Batman alias Kilmer mě vůbec neseděl a hlavní záporáci (Tommy Lee Jones, Jim Carrey) svoje role přehrávali a dodali už tak veselé (veselé= příšerné slovo na tuto komiksovou adaptaci, přímo ostudné) atmosféře "zaslouženou" trapnost. Hádankář byl občas vtipný a na moment zabavil, ale to komiksovou potopu nezachránilo (ani v nejmenším). Uděluji 1* za (pro mě) nejlepší komiksový charakter = BATMAN (který Schumacher trochu pošpinil, ale jsem přecijenom fanoušek Batmana tělem i duší =) Hodnocení: 2/10. ()

melkor323

Darmo, Schumacher nie je Burton, ani Kilmer nie je nejak moc vhodný Batman (ale vždy lepší ako Clooney).... tak nejak to zachranujú Carey, Tomy Lee Jones a Paní Kidmanová.... Ale myslím, že keby sa vedelo dopredu, ako dopadne BATMAN A ROBIN, tak by Schumacherovi zorbal kameru nejaký zodpovedný dospelý už vtedy. ()

Prochy38

Druhý nejslabší batman. Přitom je Val Kilmer opravdu sympaťák. Film drží nad vodou hlavně sestava, pro batmana tradičně, hereckých es. V tomto případě krom V. Kilmera Výborná dvojice záporáku J. Carrey a T. Lee Jones, poprvé přichází na scénu Robin - Ch. O'Donnell a tentokráte roli filmové krásky přebírá okouzlující N. Kidman. Film to není špatný, ale těžko se dohání laťka nasazená prvním i druhým dílem. ()

Zero_Signal

Prvý film, ktorý som videl v kine v roku 1995 keď vyšiel ! :) par naozaj cheesy momentov (predtucha nasledujúcemu Schumacherovmu počinu Batman & Robin) naozaj neťažia nefalšovanú zábavu a akciu. Skvelý Tommy Lee Jones a Jim Carrey valcujú ako profíci a zároveň zatieňujú priemerného Kilmera a O'Donella. O Nicole Kidman sa nezmieňujem, ako sopliak som bol do nej nehorázne zamilovaný, a časť tej lásky vo mne ešte žije. V konečnom dôsledku Schumacher vystriedal Burtonovú gotickú a temnú atmosféru za nadupanú zábavu pre mladšie tvory, len narozdiel od Batman & Robin, tu je to prevedené vkusne a pútavo. Tieto všetky atribúty a neskutočná nostalgia si u mna pre tento film vyslúžili 4 hviezdičky. ()

Hanes88

Tohle už ne...Člověk se sice dokouká až dokonce, ale nedosahuje to ani na ten druhý díl. Takže můžu dát pouze 40%. ()

peetriss

Kdo by to byl řekl, že náš netopýří hrdina se v Batmanovi navždy potká se zlem, které je nad jeho síly? Ano, přesně tak, jedná se o zlo v podobě naprostého pomatení tvůrčí mysli Joela Schumachera, které se naplno rozvine až v následujícím Batmanovi a Robinovi, kde mu Batman smrtelně podlehne a na dalších osm let zmizí z plánovacích deníků studií považován za ekonomicky i divácky mrtvou filmovou postavu. Batman navždy se pod Schumacherovou taktovkou proměnil ve strakatý guláš plný roztodivných postav, nesourodého a slabého scénáře, který měl díky bohu štěstí v podobě kvalitního kameramana a výborných záporáků Tommyho Lee Jonese a Jima Carreyho, kteří si svých rolí naprosto užívali (bez nich mohlo být s filmem ještě hůř). Představitel Batmana Val Kilmer nebyl naprostým propadákem, ale svému předchůdci Michaelu Keatonovi se v žádném případě nemůže vyrovnat. Nicole Kidman je zde obsazena jen pro ozdobu, sluší ji to, ale také zde nic závratného nepředvádí nebo lépe řečeno, nemá co předvádět. Joel Schumacher se prostě neměl k Batmanovi ani přiblížit a doufám, že mu byl do budoucna udělen soudní zákaz jakéhokoli kontaktu s touto netopýří látkou! ()

Teabag

Tolik zvučných jmen a taková podivná parodie z toho vznikla... Proč tolik neonů? Proč všechno muselo barevně zářit? No dobrá, Jim Carrey mezi ostatními vynikal, Tommy Le Jones se docela snažil a Nicole Kidman to sluší vždy a všude, ale Val Kilmer byl coby Batman hrozný a Chris O'Donnell ve mně vyvolával nutkavou touhu dát mu pár facek. Tenhle díl Batmana mi ve výsledku naprosto nesedl. ()