Tajemný ochránce Gotham City nemá chvíli klid. Sotva se vypořádal s ďábelským Tučňákem, už má proti sobě další nebezpečné muže. Bývalý okresní zástupce Harvey Dent si říká Dvě tváře, protože má polovinu obličeje znetvořenou kyselinou a také rozpolcenou osobnost. V jednom jsou ale obě jeho poloviny zajedno - Batman musí být zničen. Milionář Bruce Wayne, který se ukrývá pod maskou Batmana, zastaví výzkum mozkových vln, prováděný mladým vědcem Edwardem Nygmou, protože ho považuje za neetický. Nygma tajně dokončí svůj vynález, kterým dokáže z lidí vysávat jejich inteligenci. Stane se z něj Hádankář, který nenáviděného Waynea neustále provokuje důmyslnými rébusy. Situace se stane kritickou, když padouši spojí síly a odhalí, že Wayne je Batman. Ani on však nezůstane v boji osamocen. Přidá se k němu mladý akrobat Dick, který chce jako maskovaný mstitel Robin pomstít smrt své rodiny. (TV Nova)

BoredSeal

Tento film je proslavený zejména "zradou", kdy studio vykoplo z režijní stoličky Burtona (a Keaton poté odešel), aby jimi nastolený styl rozvrátil Schumacher se svým nepovedeným tripem z dávno expirované dávky LSD. Celý film působí, jako kdyby z něho vysáli IQ Riddlerovým přístrojem a i po repríze po letech s vědomím, že to nebude dobrý, pociťuji nevolnost. Obsazení se navzdory jménům skoro nepodařilo, Kilmer je mizerný, (zde ještě botoxová panna) Kidmanová hraje upřímně nadrženou psycholožku, až je to k smíchu a dalo by se ještě bavit nad dementně-komediálním výkonem seriózního herce Tommy Lee Jonese, který pravděpodobně celý film trpí, protože nenávidí styl Jima Carreyho a musí se ho tady snažit dorovnat. Ano, jediná jistota je standardně maniakální Jim Carrey ve své zlaté éře, za kterého dávám hvězdičku a zbytek jsem protrpěl. ()

balba

Škoda tento díl je opravdu slabota , který ztrácí kouzlo předešlých dílů.Jediný kdo zachránil alespoň trochu tento film je Jim Carrey a Nicole Kidman. ()

peto12

Batman navždy a Batman & Robin - tieto dva filmy sa mi najviac páčia z celej série filmu Batman. Jim Carrey ako otáznik v zápornej úlohe Edward Nigma ma dosť pobavil jeho humorom. ()

kaposlav

S maskou ani nebolo poznať, že na miesto Keatona hrá Batmana Val Kilmer, ale do obsadenia začleniť Jima Carreya bola nešťastná volba. Záporaci V Batmanovkach su šialenci a psychopati, ale Edward Nygma (Jim Carrey) sa nechoval ani ako psychopat a ani ako šialenec, ale ako debilny transvestit. Tommy Lee Jones to tiež moc neuhral. Beriem, že je to stále podla komiksovej predlohy, ale tie retardované úškrny a ksichty mohli teda korigovať. Čo mne osobne najviac vadí na Batmanovkach sú tie neprimerané a rušivé úškrny. O logike teda už nehovoriac, ale je to teda fantasy podla komiksu, tak sa to snažím nevnímať. AK by som nebral do úvahy pojem Batman a hodnotil by som len samotný film, ako film nepatriaci do žiadnej série, tak by to bola slabúčka 1* a všetkým filmom by som ubral hviezdičku a spláchol do hajzlu. Pozerám to len kôli tomu, aby som to mal kompletné, keď sa budem pozerať na nové Batmanovky od ktorých očakávam podstatne viac, ale obávam sa deja vu. ()

Darth Revan

Po Burtonových veledílech přišel úpadek. Pan Schummacher totiž nenavázal na předchozí dokonalou temnotu jménem Batman se vrací a místo toho rozpoutal neonové šílenství. Tolik světélek se k Batmanovi nehodí. Byť tedy Wayna skvěle hraje Val Kilmer, jehož doplňují rovněž perfektní Jim Carrey a Nicole Kidman, je tento batmanovský snímek průměrný. 3* ()

Vyhy

Velké plus za Val Kilmera, jenž se do role strážce Gothamu hodil více nežli Keaton. Je mu už civilní stránka, ale také ta hrdinská byla snazší uvěřit. Tím ale asi končíme. Ostatní postavy, hlavně záporáci v podání Tommyho Lee Jonese a Jima Carreyho byli až moc přepálení. Jasně, menší vyšinutost se asi očekávala, ale toto hraničilo opět s parodií.  Díky nim mě celý příběh nebavil. Skoro dvě hodiny se dívat, jak se oba dva protagonisti jen hlasitě smějí a šklebí, to mě fakt nebralo. Přitom opět kulisy města skvělé, dobře natočená akce na tu dobu, technika Batmana zajímavá… ale ti dva mi to tak zkazili, že jsem to dokoukal s velkým přemáháním. A o Robinu ani nemluvě. ()

raptorrr

Schumacher se rozhodl pristoupit k latce z jineho uhlu, nez Burton, nejspis se chtel odlisit, kazdopadne mu to moc nevyslo. Komiksy nejsou o hereckych vykonech, takze Kilmera tu rozebirat nebudu, ale Jones a predevsim Carrey jsou nezapomenutelni. ()

marcek

Vono to nakonec neni tak spatny - Val Kilmer jako vzdy zahral dobre a Jim Carey jako Hádankář a Tommy Lee Jones jako Dvě tváře taky nebyli k zahození ()

Elyssea

Schumacher prostě není Tim Burton, ať se snažil o cokoliv. Snaha o Burtonův excentcký styl se změnila v příliž barevně přestylizovaný paskvil. Val Kilmer není Michael Keaton a už vůbec ne Christian Bale. Chris O'Donnel je rozmazlený otravný fracek a podle toho to i dopadlo. Jim Carey a jeho kreace jsou jistě pro někoho zábavné, ale již po půl hodině se okoukají. Jim Carrey a Tommy Lee - Jones, to tvoří dvě největší slabiny tohoto snímku. Jones se zoufale snaží stačit šílenému tempu, které Carrey nasadil, ale absolutně ho nestíhá a Harvey Dent se stává pouze nějaký pitvořícím maniakem, který má půlku obleku jinou. Srovnávat se nemá, ale když si vzpomenu na Harveyho Denta Aarona Eckharta..... A nakonec Nicole Kidman v roli hezkého přívěšku. Proč ne, svůj talent měla naplno projevit až někdy jindy. Batman navždy se jistě snažil být ambiciózním nástupcem filmů Tima Burtona. Ale u toho zůstalo. ()

Petoss1

Bez Burtona, ktorý dal život Batmanovi to už nieje ono, ale Joel Schumacher sa predviedol celkom dôstojne. Nové tváre, nový Batman. 75% ()

Langy10

Jim Carrey si zde zahral jeho netradicni roli, kde hrál zlosyna, ale kupodivu se mu to podvedlo :) jako hadankar se mi libil a hlavne jemu patrej ty hvezdy :) ()

MCZ

Rozhodl jsem se dát po letech Schumacherovi ještě jednu šanci a na jeho Batmany kouknout znova a musím tedy svůj dřívější názor přehodnotit. Tommy Lee Jones a Jim Carrey jsou tu rozhodně skvělí magoři (hlavně Carrey fakt baví) a jen při pohledu na obrázky si člověk říká, že to vypadá zatraceně stylově. Jenže ona je to pravda tak na půl. Tedy scény s padouchy jsou výtečné, Kilmer taky nevadí (zvláště ve společnosti N. Kidman) a místy to opravdu dobře jede, včetně třeba vzpomínkových částí, ale pak jsou tu akční scény, které se pohybují v rozmezí stupnice "nic moc - špatné", a hlavně Robin, což je naprostá tragédie. (Vůbec mám pocit, že O'Donnella jako snad jediného z herců ani na chvíli nenapadlo, že si z tohohle filmu všichni ostatní dělají prdel.) Takže tak na půl. 5/10 ()

Streeper

I když ve filmu hrají vážně velká herecká esa, jako Tommy Lee Jones, Jim Carrey nebo Nicole Kidman, tak je film velice slabý. Samozřejmě Val Kilmer jako Batman je skvělý, navíc je to nesmírný fešák, ale velká chyba je v příběhu. Je to nuda. Žádné velké vzrůšo se nekoná, prostě to, c sami můžete očekávat. ()

Nach

O třídu slabší epizoda. Jediné, co jí drží nad vodou je excelentní záporácké duo Tommy Lee Jonese a hláškující Jim Carrey. Dokonce i Val Kilmer nebyl jako Bruce V. k zahození. Ovšem linka s Robinem a celá uměle našroubovaná romance stahuje příběh strmě dolu. O dno rozhodně nejde, o to se postaralo až pokračování, ale i tak na zlatou éru temného rytíře jsme si museli počkat celé desetiletí, než se ho chopil Christopher Nolan. 65% ()

C0r0ner

Upřímně nevidím příliš rozdílů mezi Batmany z let 92, 95 a 97. Ta kvalitativně sestupná tendence tam sice je, ale minimální, rozhodně ne o celou hvězdičku za díl. Já mám Batmana prostě rád a i tenhle obecně průměrný film mi přijde úplně v pohodě. 75% ()

carly

napriek tomu, že miluje Tima Burtona, toto je môj najobľúbenejší Batman, pretože sám seba vôbec neberie vážne. a má skvelých záporákov. ()

asinus

Tady se dá hodnotit aspoň opravdová bizarnost...em...stylu. Oproti tomu průšvihu, který následoval si to hvězdičku přeci jen zaslouží. ()