Sněhurka a sedm trpaslíků

• Československo Sněhurka a sedm trpaslíků (více)

Sněhurka a sedm trpaslíků je prvním celovečerním animovaným příběhem, který byl kdy natočen. Sněhurka, za kterou získalo studio Walt Disney i svého prvního Oscara, započala tradici legendární Disneyovské rodinné zábavy, která se vyznačuje osobitým kouzlem, dobrou stavbou příběhu a bezvýhradně špičkovou animací. Příběh, ve kterém se mísí pohádkové kouzlo, dechberoucí napětí a neobyčejná odvaha, začíná jak jinak u kouzelného zrcadla. Kdo je na světě nejkrásnější? Zlá královna se dozvídá, že její půvab daleko převyšuje nevlastní dcera, Sněhurka. Proto se jí chce zbavit. Na útěku před nenávistí narazí Sněhurka na chaloupku, ve které žije sedm roztomilých trpaslíků Šmudla, Prófa, Štístko, Kejchal, Stydlín, Dřímal a nabručený Rejpal. Vzájemné setkání změní osudy každého z nich. (oficiální text distributora)

vincchuppo

Je to prostě onen první, Oskarový Disney! A je pořád i po tolika letech tím nejlepším. Kouzelná, vlídná, milá a krásná Sněhurka je prostě tahle sněhurka a ne jiná! To platí i o trpaslících, lesních zvířátkách a vůbec. Proč se dělají stále remaky, když tahle pohádka je stále tak kouzelnou? Nechápu. ()

neo93

Překrásná pohádka. Je až s podivem, že se jedná o úplně první celovečerní animovaný snímek, který byl kdy natočen, navíc už v roce 1937. Naprosto úchvatné s jakou noblesou Walt Disney započal svou hvězdnou kariéru. Co mě však kromě úžasné animace a samotného příběhu moc potěšilo, bylo jemný humor, který je prostoupen celým filmem. Trpaslíci a jejich průpovídky nemají jednoduše chybu. A když ještě navíc do jejich útulného příbytku vstoupí Sněhurka, u které je zase moc hezké sledovat její souznění s přírodou. resp. s lesními zvířátky, je už zbytečné cokoli dodávat. ()

Lupes

Možná jsem měl příliš velká očekávání. Příběh je přímočarý, vlastně krátký a bez kudrlinek, dílo tak ve své stopáži těží především z animace. Ta je sladce kouzelná, chvílemi snad až příliš. ()

Nix

Opravdu rok 37? Je to nádhera se na to dívat i po tak dlouhý době, pořád to má kouzlo. Jinak kdo by to neznal, na to nic jinýho není co říct, povinnost. ()

Numas

Mmm, vážně geniálně. Tak tohle je podle zdejšího obecenstva pecka? Je, jenže Pinocchio rovněž (nevadí, že vydělal méně koláčků a má menší renomé). ()

Gromit

Ze všech animovaných filmů, které jsem viděl, zůstává tento stále mým nejoblíbenějším. Jako malý jsem se u něj místy strašně bál, dnes už se u něj spíše jen bavím a dojímám. A kochám tou nádhernou animací, těmi roztomilými zvířátky. I kdyby pan Disney už nic jiného nenatočil, měl by díky "Sněhurce a sedmi trpaslíkům" své místo ve filmových encyklopediích jisté. Haj hou, haj hou... ()

Martin00x

Když jsem byl malý, tak jsem se na tohle díval pořád do kola. ( trpaslíkům jsem říkal - KIKIKIKI, Sněhurce - UHUTA a jablku jsem říkal APOK :-) ()

xenopus

Výjimečně se mi stane, že mi zvlhnou oči dojetím z naprosto odzbrojujícího a nečekaně pozitivního zážitku. Tady se mi to stalo už po deseti minutách, zrovna když Sněhurka bloudila lesem. A to jsem to viděl poprvé a nebylo mi zrovna už nejmíň (24). Jak je možné, že některé pohádky jsou prostě kouzelné i po sedmdesáti letech a některé ho nemají ani v době svého vzniku? Spojení hudby a obrazu je dokonalé - melodie i orchestrace plně podtrhuje do sebemenšího detailu to, co se na plátně odehrává a naopak. Já vím, že je to ve starých amerických animácích tradice, ale je to prostě něco, co dnes není schopen napsat asi nikdo. Anebo je, ale nepíše, neboť tuto vysokou estetickou hodnotu nejsou diváci schopni ocenit (?) a spokojují se s vtipnými dialogy, několika jednoduchými písničkami a počítačovými nejlépe ještě 3D animacemi. ()

Jardicu

Walt Disney měl spolu s naším Josefem Ladou ty nejkrásnější postavičky, které svět kdy viděl a kdy uvidí. ()

Radim1.

Pěkná pohádka, kterou jsem si jako malý oblíbil :), a souhlasím, že je mnohem lepší než některé ty nové Disneyovky :) ()

Speck

Precizne zpracovana pohadka, dokonala animace, nadherne pisnicky a jeden z mala cizojazycnych filmu, ktery se mi vice libil v ceskem zneni. To pusobi dramaticteji a umelecteji, pro svou bohatost a vyssi miru rymovanosti. ()

sWONDER

WTF, toto že vzniklo v roku 1937? Zopár krát som to v detstve videl a samozrejme nádhera, ale že 37? To môžem dať jedine 5. Hm hm hm 37! Krása! ()

Desdinova

Keby táto rozprávka vznikla dnes tak by sa hodnotila inak, ale aj tak je užasná a dnes je klasikou ... Obrázky trpazlíkov a snehulienky som mal v izbe na stene keď som bol malý ()

AddieWilimes

Once there was a princess... Má nejoblíbenější Disneyho pohádka vůbec. Až si říkám, zda se studio za ty roky mělo kam posouvat, pakliže už Sněhurka z roku 1937 byla zkrátka dokonalá. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Hraná Sněhurka našla režiséra

Hraná Sněhurka našla režiséra