Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Shaqualyck

Syrový minimalismus o policejní kryse ve skladišti plném bolesti. Černé obleky, cool oldies soundtrack a jeden nevyvedený zločin zpečetěný paranoidní psychologickou přetlačovanou. Čas běží a krev teče. Tarantino válí na první dobrou i za pár šupů. Násilí a přesné dialogy plné památných hlášek de facto předznamenali skoro celé devadesátky, ve kterých byl i on sám ze začátku tak trochu „like a virgin“... ()

Iggy

Po prvním zhlédnutí naprostá bomba, jeden z nejatraktivnějších a nejchytlavějších filmů, co jsem viděl. Napodruhé bohužel už slabší, (ne)znalost zápletky tu dělá opravdu hodně. ()

Jansen

Tarantino si sezval pár kámošů a v garáži za domem natočil tento malý “milý“ film. Dovolím si tvrdit, že jakýkoli jiný režisér by byl při takovéto náplni a hlavním ději filmu obviněn se samoúčelného násilí. To ale není případ tohoto chlapíka, který by snad dokázal udělat artovou podívanou i z prázdné místnosti a plechovky krve. Ze své garáže, kde dočasně zřídil mafiánská jatka si občas odskočí v nějaké té retrospektivě na začátek, aby přece jenom něco vysvětlil a dal větší prostor scénáři, který přechází od intelektuálského rozboru Madoniny Like A Virgin k samoúčelným hulvátským hláškám a působí to tak dobře až se tají dech. Obsazení nemá chybu a vše jenom korunuje Madsen se svýma sadistickýma choutkama. Skupinku větších psychopatů si už snad ani neumím představit. Zvláštní je, že tento film na mě plně zapůsobil až při druhém zhlédnutí, kdy už jsem přesně věděl co mám čekat. ()

ScarPoul

Jeden z mála bezchybných filmov. Tarantino popretkával tento príbeh rôznorodými postavičkami, dokonalými dialógmi a fantastickou hudbou. Tvrdenie či je to lepšie alebo horšie ako Pulp Fiction je v tomto smere absolútne bezpredmetné, pretože príbehovo sú na veľmi vysokej úrovni obidva filmy. Možno že tento mi je o trošička sympatickejší nízkym rozpočtom a uvoľnenosťou, ktorá je badateľná z každého herca, ktorý sa tohoto projektu zúčastnil a na základe nich je z filmu TO čo tak zbožnujeme. Moje obľúbené scény - vtip o tráve a úvod. ()

hendrich6

Mám tenhle film hodně rád.Parádní debut Quentina Tarantina.Po dalších projekcích a nějakém času ve mě snímek zkultovněl a teď ho považuji za jeden z top 15 filmů všech dob. 95 % ()

Lacike

Regulerna dokoncena Tarantinova prvotina je jednoduchym pribehom, ktory je ako je u neho zvykom nechronologicky zostrihany. Uz v tomto filme Tarantino ukazal, ze jeho najväcsou prednostou su fantasticke dialogy. Najlepsie je podana vymyslena historka pana oranzoveho. Neuveritelne zabavne a zaroven napinave. Proste lahoda. Prave dialogove sceny o nicom ukazuju, ze ked sa len tak nekeca, tak je film trochu slabsi. Alebo lepsie povedane nie az tak genialny. Takisto na filme vidno, ze mal extremne nizky rozpocet. Takze aj ked je kamera kvalitna a sem tam ponukne aj pôsobivo komponovane sceny, tak sa to takmer cely cas odohrava v nejakom hnusnom osarpanom sklade. V Hateful Eight aj stara stodola v ktorej sa film odohrava, pôsobi uchvatne. Ale chapem, ze tam uz mal uplne ine podmienky. Celkovo to na mna pôsobi ako keby skvely Tarantinov scenar natocil niekto iny, pretoze tu nie je dostatok Tarantinovych rezijnych trademarkov. Asi poslednym nedostatkom je absencia Samuel L. Jacksona v ulohe policajta, ktory naverboval tu krysu. Pritom na tej postave vidno, ze bola napisana pre neho. Skoda, ze ju odmietol. Zvysok hereckeho obsadenia sa uz vydaril na jednotku. Charizmaticky Keitel a jeho sympaticky vztah s Rothom, ktory prelezi väcsinu filmu na zemi, psychoticky Madsen, ktory rad urezava usi, mna asi najviac teraz bavil Buscemi, ktory ako jeden z mala cely cas spravne dedukuje co sa stalo, Tarantino a jeho skvely dialog o Madonne, skoda, ze nema väcsi prestor, no a nakoniec pôsobivy hromotlk Tierney. Niekomu mozno bude vyhovovt, ze film este nie je tak zahlteny popkulturnymi odkazmi a citaciami rôznych filmov. Ale niekolko sa ich tu predsa len najde a par z nich som az teraz ocenil. Co je casty jav. Cim viac toho mate napozerane, tym viac odkazov v Tarantinovych filmoch najdete. Starsie Tarantinovky ale dokonale fungovali aj samostatne bez ich znalosti. Chapem ludi, ktory maju od Tarantina najradsej tento film. Podla mna to su ludia, ktory skutocnemu Tarantinovi nikdy poriadne neprisli na chut. 9/10. Aj ked som film videl nespocetnekrat s pôvodnym VHS dabingom, tak som ho vzdy neznasal kvôli otrasnemu obsadeniu a nezachranil to ani necenzurovany preklad. Okrem nadavok ale preklad nie je najlepsi a miestami dialogy nedavaju zmysel. Redabing Novy ma konecne dokonale obsadenie, zmysluplny preklad a aj ked je nadavok o polovicu menej, tak ich tam stale ostalo dostatok, takze ja som s dabingom konecne spokojny. ()

Gary

Tak tohle jsem teda nečekal. Říkal jsem si: "Může mít ještě Tarantino něco tak skvělýho jako Pulp Fiction?" Může. Vychytané a kultovní scény, super dialogy, a ti herci...radost pohledět.Michael Madsen nadchne snad každého filmového fandu (tedy jestli nemá žaludek na vodě).Jó scéna s uchem, ta dokáže zvednout mandle i tomu nejvytrvalejšímu.Harvey Keitel alias Mr.White - velký spravedlivý drsňák.Steve Buscemi neboli Mr.Pink - je k Buscemimu nutno něco dodávat.A Všichni ostatní - Roth, Tarantino, Penn... Zkrátka kult, který je nutno vidět. ()

PROROK14

Tarantino nie je môj obľúbený režisér a toto je jediny fim od neho čo som videl. Pulp fiction som totiž nedopozeral ( z akých dôvodov-viď. môj komentár) Ale Gauneri ma celkom prekvapili. Aj keď sa to odhráva skoro celé v jednej hale je to dobre natočené a prerozprávané. Nechýbajú drsne scény čo sa mi páči samozrejme. U mňa tak na 76% ()

HateBreeder

Tak tu máme vstupenku pana Tarantina do kultovní síně slávy. Moje nejoblíbenější tarantinovka a rozhodně jedna z nejcharizmatičtějších partiček zabijáků, která se kdy ve filmu objevila. Nebudu zde vyjmenovávat jednotlivá kolečka dobře promazaného stroje, protože by to bylo zbytečné. Tady proběhlo vše tak jak mělo, od počáteční myšlenky, přes obsazení, dialogy, scénář.. to vše zajišťuje filmu kultovní status a oprávněně. Jediné negativum, které bych tady našel je to, že jsem tento film poprvé viděl teprve nedávno. (6.7.2009 !) ()

BoPo

Som fanúšik Tarantinových filmov, ale na tomto nič úžasného nevidím. Je tam vidieť jeho štýl a spôsob rozprávania príbehu. Ja to beriem ako rozcvičku pred nedostižným Pulp Fiction. ()

maseer2

typický Tarantino - stylové, krvavé, ukecané a plné skvělých dialogů.. scéna, ve které Joe přiděluje "gaunerům" barvy (přezdívky), neměla jedinou chybu :)) ()

Tommassi3

"Rozmyslel jsem si to !! Zastřel tohle hovado !!" ;) No, a to je taky jediná věc, můj milovanej Quentine, která mě na těch tvejch naprosto parádních Gaunerech sere !! ;) Teda samozřejmě mimo skutečnosti, jak dlouho mi trestuhodně tenhle tvůj naprosto famózní, ehm, no, řekněme, debut unikal.. Ono totiž jediný hovado, který by v prvé řadě zasloužilo zastřelit, je tady pan Růžovej Steva Buscemiho, protože kdo nedává spropitný, jakkoliv ta jeho teorie zněla rozumně, si ani nic jinýho nezaslouží !! ;) A ty ho to nakonec jako jedinýho necháš přežít ?? ;) Geniální !! Skvostná záležitost, která získává na síle s každou další projekcí, což jen dokazuje především kvalitu scénáře.. ()

erl

Bomba! Tarantino ukazuje už na svém debutu jaký je to talent . Je to brutální , komické , promyšlené prostě tarantínovské :) Nejvíce jsem si oblíbil Michaela Madsena jako šíleného Vice Vegu ale všichni herci do toho dávají maximum. Atmosféra se stupňuje každou minutou a v příběhu nastane docela dost překvapení . A jako třešnička na dortu je tu vynikající soundtrack který sjíždím od rána do večera. ()

Hwaelos

První film, u něhož mi citelně chybí absence procentuálního hodnocení. Vidím to na 70%. Hodně se mi líbí vyprávěcí metoda, při níž se vůbec nedostaneme do epicentra katalyzátoru událostí, shledáváme jen důsledky a ve flashbacích příčiny. Na druhou stranu mi chyběl "pulpovské" krátké hlášky. Dlouhé historky, které si Gauneři vyprávějí jsou sice zábavné, ale roztáhlostí už nejsou vtipné... ()

Terva

Nazačátku je zvláští Tarantinův vtípek...vykradení obchodu je stimulováno jen zvuky alarmu. Na palubce jedoucího auta je vidět imaginární Tarantinova krabička cigaret Red apple. ()

murakamigirl

„Mám tě hodně rád, brácho, ale takhle sem to s tebou vážně nemyslel.“___________ „A vymyslíme, kdo je ten špatnej, dobře?“ ()

Ouwen

Dokud se to celé odehrává ve skladišti, tak se jedná o nervy drásající filmek, kde vládla naprostá nejistota. Jakmile jsme se však trošku blíž seznamovali s tou hrstkou postav a plánem na ten heist, tempo trošku polevilo, ačkoliv herci hláškovali brutální kadencí, nasmál jsem se. Madsen byl absolutně úžasnej, z toho ledového klidu co měl, šel nesmírnej respekt, ale strach zároveň. Film je nasáklej krví a brutalitou se taky nešetří. Občas padne pár výstřelů. Dialogy působí zajímavě, díky charakterům postav a jejich solidní slovní zásobě. Buscemi mě též bavil se svojí filozofií a jak ke všemu přistupoval. Musim i pochválit solidní vypořádání se s mizerným rozpočtem. Vizuální stránka špatná není, režie občas nabídne něco zajímavého. Soundtrack s písničkama je taky hezkej. Na Pulp Fiction jsem fakt zvědavej. Možná mi ale přeci jen trošku vadilo celkem brzké odhalení té krysy a představoval jsem si trošku jiný průběh. ()

Tyler:D

Konečne sa našiel film od Tarantina, ktorému môžem dať maximálne hodnotenie, aj keď len s odretými (odrezanými:) ušami. Pritom zo začiatku to vyzeralo na ďalšie sklamanie (znovu tie nekonečné dialógy mimo tému ako v PF), no potom sa to našťastie celkom pekne rozbehlo. Záverečná polhodina je výborná, len mi trošku chýbalo viac hudby, ináč som spokojný. Keby som bol taký spokojný aj s ostatnými Quentinovými filmami. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)