Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

Pupidyk

Moc keců, amerikanismu, trapný houslový konec... Hrozně jsem se bál že se Superman po Lojzině polibku probudí, naštěstí se tak nestalo... Kevin Spacey obstál... ()

wenca

Je to pocta původním filmům, takže na tom nevidím nic špatného, naopak. Taky se stim moc složitého udělat nedalo, kvůli návaznosti. ()

cross

Proč? Proč se Superman vůbec vracel? Za obrovskou hromadu peněz Singer natočil nezajímavý film který sice přetéká úchvatnými vizuálními efekty a hromadou singerovských drobností, ale který zároveň k uzoufání nudí a bohužel, je hloupý. Ne, tohle nebyla ta správná cesta jak oživit Donnerovu klasiku (kterou mám mimochodem moc rád). ()

-ELFKA-

Tak Superman konečne dostal aj ľudský rozmer a veeeeeľmi sa mu to hodí. Emocionálna krehkosť Supermana sa sympaticky bije s jeho ocelovým telom. Kevin Spacey je ako Lex Luthor presvedčivý záporák. Príšerne klišoidná scéna so záchranou lietadla rovno na basebalovom ihrisku mi prišla úplne na mieste. K Supermanovi to akosi patrí. Ale pri takom monštróznom rozpočte film vyzerá prekvapivo komorne. Čo nieje na škodu, len stále musím premýšľať nad tým kam išli všetky tie prachy.. ()

m.a.t.o.

Supermana som mal vždy rád. No s návratmi je to ťažké. Filmy (či seriál) o mužovi z ocele som vnímal ako dobrodružné sci-fi, no Superman Returns mi pripadal ako zmes romantiky a totálne apokalypticko-katastrofického filmu, a úprimne, neviem či je to dobré. Pre mňa asi skôr nie. ()

ghatos

Superman rozhodně nezklamal. Některé momenty jsou moc pěkné. Kevin Spacey svým hravým stylem výborně bavil, jen to chtělo zkrátit o 20 minut. 72%. ()

Lukyn007

Silné 4 hvězdičky. Je to sice dlouhý, ale téměř žádný záběr mi nepřipadal nadbytečný. Singer se tu zkrátka vyřádil jako malé dítě na hřišti. Tenhle Superman je pro mně zatím ten nejlepší. ()

klima777

Mám takový divný pocit. Jako bych vytápěla obývák na maximum, a zároveň otevírala okna, přičemž venku panuje dvacetistupňový mráz. Plýtvání? Zbytečnost? Ne, snad jen film, který se (IMHO) míjí účinkem. A stejně mám raději netopýry ;). ()

s.e.p.p

Nedá se říct, že by byl Superman se vrací špatný film, jen si z něj po pár hodinách nebudete pamatovat ani fň. Chybí tam totiž alespoň jedna scéna, která by vyčnívala a která by vás třeba i donutila pustit si film znovu. A minimálně pár takových scén divák podle mě od filmu o Supermanovi za 270 miliónů dolarů očekává. Mám pocit, že za dvou a půl hodinovou stopáž vlastně k ničemu nedošlo a i když jde ve filmu jen tak mimochodem o miliony životů, žádných osudovějších momentů se člověk nedočká. Nepomůže tomu ani Spacey, který si tady vybral slabší chvilky a jeho záporák je spíš k smíchu. Herecké obsazení celkově není nic moc (co tam sakra dělá Kumar?) a jen těžko si k nějaké z postav budete hledat cestu. 40 % ()

mkubalikova

Velmi drahé zklamání a pro mě další potvrzení, že superman nikdy nebude patřit k mým oblíbený superhrdinům (ve filmu, komix mě tolik neotravuje). A Brian Singer měl zůstat u x-manů. 50% ()

Kosmik 1

Pro mě tenhle nový Superman zklamáním určitě není, avšak ani příliš velkým nadšením. Spíše bych to vyjádřil mírným nadprůměrem. Sice jsem udělil 4*, ale ta poslední už je opravdu s odřenýma ušima i očima. Co bych nejvíc vytknul je stopáž. Kdyby byla opodstatněná, nebudu to komentovat. Ale konec filmu se sáhodlouze natahuje a já se bohužel nudil. Příjemná pro mě byla naopak první půlka filmu, protože jsem pořád musel srovnávat s původním Supermanem. Samozřejmě, že se srovnávat nemůžou. Ale zde mi přeci jen chybí nějaká ta legendární scéna, či Supermanův velekousek, na který by se vzpomínalo. Když někdo vzpomněl starého Supermana, hned se všem vybavilo Supermanovo oblétávání Země, až změnil chod času. Něco podobného mi zde bohužel chybělo. 65% ()

Puyi

Ale jo, nakonec lepší, než jsem si vůbec myslel, i když našlo by se hned několik velký nedostatků. Například mi celý film vadila Kate Bosworth, naprosto nevýrazná, mdlá... nic. Dále mi ještě dost vadil zcela béčkový padouch, kór když byl takto obsazen. Vezmu-li ještě v potaz cenu filmu, mělo by to být lepší, no ale budiž. ()

Killda

Je to dobrý film, hodně odlišný od klasické komixárny. Singer to má zkrátka v paži. A oldschoolový přístup mi vůbec nevadil. Jenže filmu podkopává nohy scénář. Plochý děj, ploché charaktery, klišé a žádná (opravdu žádná) akce. Na jednu stranu chápu lidi, kteří si tento snímek zamilovali, na druhou stranu chápu i zklamanou většinu. Já jsem někde mezi. ()

Autogram

Superman sa vrátil so cťou. Určite si to zaslúžil po fiasku v trojke. Len je v dnešnej post-matrixovej dobe už málo zaujímavý, pretože nemôže priniesť nič nové, čo by sme ešte nevideli niekde inde. Film je celkom fajn, akurát som nepochopil, prečo ho občas volajú Muž z ocele, keď to by mal byť iný superhrdina. Alebo je to ten istý? Trochu sa v tom strácam. Pri tomto závere filmu by bolo možné natočiť ešte desať ďalších pokračovaní, a dúfam, že sa to nestane. –––– Syn se stane otcem, a otec zase synem. –––– Doufám, že vás tato nehoda neodradí od létání. Statisticky je to nejbezpečnější způsob cestování. –––– Především pro jejich vůli konat dobro jsem tě k nim poslal, můj synu. –––– Že svět nepotřebuje spasitele? Ja zase denně slýchám, jak po něm lidstvo volá. ()

Molir

Dopadlo to mnohem lepe nez jsem doufal, Singerovi se povedlo opravdu natocit Supermana, ne jen dalsi komiksovy film... a musim rict, ze u blockbusteru jsem si takhle neuzival kazdou minutu uz hooooooodne dlouho... pro me osobne lepsi nez libovolny ze dvou Singerovych Xmenu... ()

P1tr

Velice nudné zklamání. Nejdražší film všech dob? Tedy ve své době. Rozhodně tak nevypadá, navíc když se jeho nejdražší scéna údajně do finálního sestřihu neprobojovala. Co říci aniž bych byl příliš urážlivý? Singere, kašli na to a natoč další Obvyklé podezřelé! ()

Almásy

vynikajuco zvladnuty navrat. brandon routh sice nesiaha ani po kotniky zosnulemu reevovi ale aj tak mu nemam co vycitat. kevin spacey bol uchvatny a taktiez decentne akcne sceny. jedine co ma zamrzelo bolo spomalenie tempa k zaveru. akoby sa singerovi uz nechcelo tocit a tak hrrr hrrr skoncit film. inac je to jedna z naj komixoviek. popri vsetkych tych depresivnych x menoch ci batmanoch. skvela zabava. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013