Po osmi měsících příběh dvou hráčů se smrtí, doktorů Westa a Caina, pokračuje v Peru, kde právě končí svůj pobyt jako dobrovolní medici v občanské válce. Právě zde našli klíčový prvek pro experimenty s podstatou života a smrti. Následně se oba vrací zpět do Miskatonické nemocnice, kde je začne pronásledovat policie. Její zásah bude ale téměř minimální a doktoři West a Cain opět rozjedou své pokusy nejen se samotnými mrtvými, ale pustí se i do složitějších experimentů. V tomto díle jim bude svou brutální zvrhlostí konkurovat doktor Hill. (A.L.E.S.)

iolaos

...ale co jsou lide, kdyz ne soubor zivych casti ? ...cisici oddanost sve rachote a fascinace regenerací mrtvych tkani - to je herbert west. razici legenda. nemam sajn o jinem herci do teto role nez je Combs... poctiva vynalezavost briana yuzny.. skloubit ucelnou brutalitu a morbidni humor umeli snad ve sve dobe jen duo yuzna + gordon...o jinych nevim....i druhy dil na fulla, znamenita nechutnost ()

topi

Tohle je srdcovka a není možno dát jinak, než plnej počet! Brian Yuzna ve vrcholné režisérské tvorbě!! ()

Gorehound

Jeden z vrcholov praktických gore efektov a masiek, wau, až je to nechutné, o čo sa stará typický Yuznov uchylný zmysel pre čierny humor, kolidujúci s atmosférou Lovecraftových poviedok. Film si z nich berie raz to, tam zasa ono, ale námety stmeluje do ambiciózneho celku, na čele s neprekonateľným Combsom, ktorému zdatne sekunduje Bruce Abbott. Keby to šlo dnes do kín, nepoviem ani muk. Originálne, presvedčivé, morbídne, zábavné, desivé. Pecka, klasika. ()

YURAyura

Pokracovani, ktere opravdu navazuje na puvodni film je vetsinou vzacnost o kvalite snad ani nemluve ;]] Opet se setkavame se starymi znamymi postavami, ktere stoji proti sobe prestoze jsou si strasne blizke a mely by spolupracovat - sileny dokror a jeho byvaly pacient - ehm obet ;] ()

Hanyou

Dobrá. Zadušení vystřelovacími střevy se tak zcela nekonalo a můj oblíbený pan West se vrací s novou teorií re-animace, která slibuje ještě větší dávku zábavy. Oko-prsty byly roztomilé a ruko-noha správně zákeřná. West se očividně baví vymýšlením koláží a já se bavila s ním. Jen škoda, že ho nechce ani ženská, kterou si sám vytvoří. Chudáček. A samozřejmě byl výborný návrat profesorovy hlavy. Stálo by za to studovat na Miskatonické univerzitě. ()

Dexter1

Pokračovanie kultovej klasiky je podľa mňa o dosť iné než predchádzajúci diel. Zatiaľ čo jednotka šla priamočiaro po Westovom fanatizme a splatteri, dvojka sa snaží primiešavať viac humoru a absurdít, ktoré ma miestami veľmi rušili. Nič to však nemení na tom, že hektoliktre krvi a epické finále ostáva, len už to nie je to pravé orechové. Ešte však musím pochváliť Westove nadraďovanie sa nad Boha, ktoré zaznelo na konci. Vtedy mi tuším naozaj behal mráz po chrbte. ()

Mefistofelle

Dvojka je v mých očích co se kvality týče zcela srovnatelná s jedničkou. S výjimkou dvou hlavních mužských protagonistů, které ztvárnili stejní herci, se původní nátura filmu poněkud změnila. Od oživování mrtvol a koček se šílenec West rozhodl, že pro svého kámoše, který truchlí po své mrtvé přítelkyni Meg, vytvoří novou a zcela dokonalou ženu. A než se do toho pustí, tvoří bizarní "umělecká díla" z různě pospojovaných částí lidských těl. Mimochodem, hlavní záporák z prvního dílu, doktor Hill (resp. jeho hlava) se opět vrací a má velké plány:)... A jako nejlepší část filmu bych označila závěr, který byl naprosto bombastický a vážně ujetý v pozitivní slova smyslu:). ()

Wormboy

Hlava Dr.Hilla s netopierymi kridlami bola paradna, zaverecna monstershow rovnako, no ako celok ma Nevesta Re-Animatora nedostala... ()

MightyHal

Já nevím proč, ale u dvojky jsem se bavil více. Upřímně mi ale nepřijde, že dvojka je více komediální než jednička, ta mi upřímně v některých scénách přišla tedy více alá ¨Růžový Panter", jako třeba dlouhá scéna se srovnáním lehátek v márnici apod. Ale je pravda že tady ve výsledku byl humor více údernější a i kriminální linka mi prostě sedla. Takže všechny absurdní nápady jsem příjmal s otevřenou náručí a místy i hlasitým chechotem (scéná s netopýřím zkřížením je top strop). Takže jo, jako béčková legrace to funguje skvěle a asi si v lepší náladě zkouknu znovu jedničku. Jo a režie je opět skvělá, miluji ty atmosferické pasáže na hřbitově či celkové nasvícení scén apod. ()

Deyw

strasna bida proti prvnimu..jediny co to zachranuje je prvni pulhodka ktera je skvela a dvojice magoru co zase vsechno zeserou.. :D ()

Doudis19

Re-Animator byl hravý masakr, plný šíleností okolo oživování částí mrtvých těl. Re-Animatorova nevěsta je lautr to samé, akorát ještě zábavnější s kupou dalších zvrhlých nápadů. Výborné, krvavé béčko v té nejryzejší formě :-). ()

YumiOkami

𝗵𝗮𝗱𝗮𝗻𝗸𝗮: 𝗸𝗿𝗮𝗱𝗲 𝗺𝗿𝘁𝘃𝗮 𝘁𝗲𝗹𝗮, 𝗮𝗹𝗲 𝗻𝗲𝗻𝗶 𝘁𝗼 𝗻𝗲𝗸𝗿𝗼𝗳𝗶𝗹. 𝗸𝗱𝗼 𝗷𝗲 𝘁𝗼? 𝗻𝗼 𝗽𝗿𝗲𝗰𝗲 𝗱𝗼𝗸𝘁𝗼𝗿 𝗵𝗲𝗿𝗯𝗲𝗿𝘁 𝘄𝗲𝘀𝘁! porad nechapu, ze to nikomu neprislo divny (hlavne tomu pracovnikovi v krematoriu). proste mrtvoly a casti lidskeho tela se ztraci kazdy den. — film byl rozhodne napinavejsi nez ten predchozi. libilo se mi, jak se do pribehu pridal detektiv a jak jeho vysetrovani probihalo. — prvni dil bych jako komedii asi neoznacila, ale tenhle dil mel hodne vtipnych momentu. — konec me docela zklamal, ale MUSIM tomu dat 5 hvezdicek.. || ❝𝐈 𝐰𝐢𝐥𝐥 𝐧𝐨𝐭 𝐛𝐞 𝐬𝐡𝐚𝐜𝐤𝐥𝐞𝐝 𝐛𝐲 𝐭𝐡𝐞 𝐟𝐚𝐢𝐥𝐮𝐫𝐞 𝐨𝐟 𝐲𝐨𝐮𝐫 𝐆𝐨𝐝.❞ 🧟‍♂️🧪 ()

Brain-D

Velmi slušné pokračování. S výborným Jeffrym Combsem, ale není to už tak vážné, ale spíš komické gore. ()

Danny F.

Jako legraci to beru ale horor? Leda tak béčkový. Co ta létající hlava? Nebo ta frankensteinova nevěsta? Nebrat vážně! 30% ()

Wade

Den po zhlédnutí Re-Animatora jsem se nakonec odhodlal a pustil si Něvěstu,ale žádné překvapení se nekonalo.Nevěsta je lepší než první díl přesto mě nějak zvlášt nebavila.Nevim proč měl jsem možná blbé 2dny na tenhle druh komedie/hororu,ale ani u tohohle dílu nepůjdu nad 2*.Víc humoru víc akce a znovu solidní gore k tomu výborné herecké výkony,ale znovu mě pokračování Re-Animatora nesedlo. 42% ()

p6qwre

Od půlky jsem se nudil. V prvním Re-animatorovi mne bavil sebevědomý West, který postupně objevoval účinky svého vynázelu a Dr. Cain, který tím byl fascinován, při experimentech ale musel porušovat své morální hodnoty. Ve dvojce je West už pouze šílený hračička, spojující prsty od rukou s okem, a Dr. Cain pouhá loutka, která se se štěstím dostává zaživa ze situací, do kterých ji West zatáhl. Přehlídka Westových bizardních stvoření by skvěle fungovala u krátkého filmu, utáhnout 1,5 hodinový film ale nemůže. ()

folklorman

Docela standardní pokračování s poněkud béčkovitějším nádechem a kvalitou téměř všeho. S postavou Herberta Westa se zatím stále nedokážu ztotožnit nebo si ji oblíbit. I v případě tohoto dílu zůstává pro mě záporáckým tahounem David Gale alias DR.CARL HILL. I na tak malém prostoru jeho postava (hlava) perlí a spřádá jeden šílenější plán za druhým. Brian Yuzna není špatný režisér, ale přeci jenom nezkušenost (1990) a patrně i menší rozpočet zapříčinili celkový úpadek kvality (masky, efekty, kamera) oproti prvnímu dílu. Rozhodně stále (lehce) nadprůměrná záležitost. ()

BlackTom

Vedou posadnutý Herbert West sa vracia, aby nám predviedol svoje nové vylepšené sérum! Originálne a správne "čudné" (oko s prstami) pokračovanie kultovej záležitosti Stuarta Gordona si teraz zobral na starosti producent Brian Yuzna a môžem len konštatovať, že sa "dvojky" zhostil nad očakávania skvele. A spolu s doktormi Westom a Danom sa vracia aj starý známy dr. Hill, ešte odpornejší a pomstychtivo naladený. Bohužiaľ, priviedol so sebou aj novú tvár, priblblú Francescu. Takže trošku slabšie a predvídatelnejšie, no stále slušné. Na originál sa síce nechytá, no pozrieť si to sa oplatí, najmä vďaka neodolateľnému Jeffreymu Combsovi. ()