Skvelý film a hlavne Tom Hanks(4.11.2017)

Vizualne zdarile, obcas az pohlednicove hezke, dojemne, vtipne, napinave... a konec je uplne spatne a predevsim proto tedy jen 4 hvezdy.(24.9.2005)

Po několikerém shlédnutí trosečníka jsem musel poopravit své mínění a zvednout hodnocení na 4*. Tom Hanks je (s výjimkou Willa Smitha v "Legendě") snad jediný herec, schopný nenudit aniž by obrazně řečeno slezl z plátna po celou dobu trvání filmu. Je dobře, že ve filmu byla hudba téměř upozaděna, dodávalo to na autentičnosti. Scény s Wilsonem mě opravdu dojímaly - no a ten závěr? Stejně jsme si všichni přáli happy end, nebo ne?(7.6.2007)

Kdybych se opuštěném ostrově ocitl já, asi by mě nejspíš sežrala opice nebo bych chcípl hladem. Ale i tak bych dopadl lépe, než někteří slabší jedinci, kteří neumějí ani plavat, a byli by "rychlejší" než já...ale Tom Hanks dokázal nemožné a za to si zaslouží obdiv ve formě 5*(17.11.2007)

Výborný výkon, Tome! Opravdu výborný! Napadá mě otázka, jaký by film byl s jiným hercem v hlavní roli. Každopádně takhle nejde nedat alespoň čtyři hvězdičky.(20.1.2008)

• Skleni

Pri pozeraní som sa cítil sám. Opustení a bez.... no bez reality. Nič vo filme mi nepripadalo brané vážne. Celý film je sústredení okolo jednej osoby, ktorá mi ale príde, že si to nezaslúži. Proste postava si vás má získať. no tu sa mi to nestalo. Celkovo film ma nezaujal a ani mi nič napovedal. Proste film ma vôbec neprinútil nad niečim rozmýšľať. A to sa mi pri Zemeckisovi nestáva. 41%(8.6.2009)

Jeden z mých velice oblíbených snímků. Klidně se na něj můžu podívat několikrát do roka a nenudím se, jak zde někteří uvádějí. Je pravda, že z tohoto námětu mohlo být vyždímáno víc a nakonci je to až moc ubrečené (i když scéna kde se mně chtělo opravdu brečet je ztráta Wilsona:) Není to sice Zemeckisova topka, ale stydět se určitě nemusí..:) 8/10(9.6.2009)

Důstojné zpracování Defoeova Robinsona Crusoea, film se povedl.(3.7.2009)

• Redix

Hodně špatnej film. Hanks se na trosečníka nehodil a vadilo mi že na ostrově vlastně ani moc dlouho nebyl. Scénář nic moc, hudba docela ušla, konec o ničem. **(8.7.2009)

Zemeckis vidí detaily tam, kde je jiní nevidí.U Trosečníka opět dokázal, že si velmi dobře dokáže pohrávat s psychikou člověka. Natočit v dnešní době film, kde se většinu času nemluví, a přesto se vám bude tajit dech, to chce dávku odvahy, ale hlavně talentu. Krásné porovnáváni kontrastů běžných věcí, nad kterými moderní člověk v civilizaci ani nepřemýšlí. Konečná scéna s panem Wilsonem je jedna z nejdojemnějších, jakou jsem kdy viděl. Zvlaštní, že Trosečník, Hanks, pan Wilson i Zemeckis zůstaly bez zlaté sošky...(21.3.2010)

Kdyby tvůrci film malinko zkrátili, neškodilo by to a dala bych pět hvězdiček(5.4.2010)

Tři filmy v jednom, které bohužel nedrží tak úplně dobře pohromadě. Wilson si zasloužil oscarovou nominaci :)(28.7.2010)

Mě osobně velmi zaujal protiklad loyality k zaměstnavateli a použití obsahu balíků v nouzi, kdy vlastně popře všechna pravidla zaměstnavatele.(10.4.2011)

Wilzne, Wilzne!(15.4.2011)

Som si istý, že po zhliadnutí tohoto filmu, nejedno dieťa vymenilo svoje bábiky, barbie či transformerov za loptu značky wilson :)(6.10.2011)

Ten závěr filmu byl tak geniální, že k němu není vůbec slov, jak ostatně v celém filmu. Možná jen přeci pár - na depku to je úžasný film.(30.10.2012)

Táhnout celý film sám, mimikou, tělem a monologem s Wilsonem, to chce pořádnou dávku talentu. Film ke kterému se rád vracím. Tom Hanks opět exceluje. A Wilson... až mi začaly slzet oči a kvůli čemu? Kvůli mičudě :). Přes důvěryhodného Toma jsem si k němu vytvořil stejný vztah jako on a jeho ztrátu prožíval stejně.(3.11.2012)

Tom Hanks je dobrý herec a jeho filmy se mi většinou líbí, ale on sám o sobě mi prostě sympatický nikdy nebude. A tento film v podstatě stojí jen na něm.(23.12.2012)

Do první půlky jde o překvapivě čistou robinsonádu a jsem přesvědčen, že jsme s trosečníkem (a stomatologem samoukem ) měli zůstat na ostrově déle a případné sociologicko - psychologické problémy při návratu do civilizované reality nechat na samostatné pokračování....(26.5.2013)

• NightPorter

Pravděpodobně kvůli averzi na Hankse (nejspíš díky jeho častému výběru filmů s až přespříliš a přesčáru dojímavými scénáři) se mi to nelíbilo. Nicméně film obsahuje asi nejdojímavější a nejemotivnější ztrátu volejbalového míče všech dob. Za to dávám alespoň poctivé dvě hvězdy.(1.2.2014)

Jeden z mála filmů, kde se přes hodinu a půl nemluví a vůbec to není na škodu. Slova nejsou třeba...Tom Hanks prožívá krušné životní chvíle s míčem Wilsonem na pustém ostrově s vidinou návratu domů, kde na něho čeká jeho přítelkyně. Samotný závěr byl docela nečekaný (i když vlastně logický)...K úplné dokonalosti něco chybí, možná právě ten konec....4*(2.2.2014)