Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

Arbiter

Děsivě autentická sonda do světa šíleného kreslíře, ve kterém pro zvrhlé pobavení trestá své výtvory každou sekundou jejich života. Obdařil je totiž rozumem a vědomím sebe sama, ale zároveň část jejich mysli pokřivil různorodými psychickými poruchami a lobotomizující retardací. Do kresleného mozku jim vpálil ADHD, nutkáním neustále ječet, ničit věci a proti jejich vlastní vůli se neustále smát, dokud jim nepopraskají kreslené svaly a z očí neteče krev. On, kreslíř-bůh, jim sebral možnost volby; autoritářky determinoval jejich cestu životem, ze které nelze uhnout. Žijí tak svůj trest pro jeho pobavení; s křečovitým úsměvem na rtech, neustále nuceni fyzicky i psychicky trýznit a poškozovat sebe i své okolí, ztrapňovat se a ztrapňovat, ubližovat (si) a nechat (si) ubližovat. Jsou jako bezmocní diváci svého vlastního utrpení. S paralyzovanou vůli vzepříti se, se pasivně a útrpně podílí na své vlastní noční můře života, který se odehrává znovu a znovu v nepočítaně paralelních realitách televizní přijímačů. Nesmrtelní a uvězněni v bezčasí, ze kterého je jediným únikem vidina toho, že zůstanou zapomenuti. Ani pak si ale v nastalém limbu nikdy nebudou jisti, že jejich klid nenaruší sequel, revival, cameo, pořad pro pamětníky nebo digitalizace archivních materiálů. Poté budou znovu povolání trpět pro zábavu zvrhlých lidí. Bože, jak já nemám rád grotesky. ()

Divočák

Falešná hra s Králíkem Rogerem už dnes dozajista patří mezi filmové legendy. A nejde ani tak o revoluční triky, ale o ten úžasný humor, který propojením lidí a animáků vzniknul. Roger svým pitvořením strčí hravě do kapsy i Bugse Bunnyho, Hoskins je prvotřídní antiBogard a Loyd je tak slizký, že za sebou pomalu nechává stopu na chodníku. No nemilujte to!!! ***Věděli jste, že: Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabit" Gary Wolf dostal nápad na společné vystupování komiksového králíka a detektiva z "normálního" světa podle televizní reklamy na vločky.// Film je vůbec prvním snímkem, kde spolu vystupovaly pohromadě kreslené postavičky ze studia Walta Disneyho a ze studia Warner bros.// Děj knižní předlohy se odehrává v současnosti. Zemeckis ovšem přišel s nápadem spojit ztřeštěné gagy kreslených grotesek a atmosférů filmů noir, temných detektivek ze 40. let a proto děj přesunul do roku 1947.// Velkou inspirací se autorům stala i Polanského "Čínská čtvrť", a dokonce zvažovali obsazení hlavní "lidské" role její hvězdou Jackem Nicholsonem. Ten však neuspěl stejně jako další zvažovaní adepti - Harrison Ford, Rober Redford či Paul Newman.// Představitel Rogera - komik Charles Fleischer - si na Zemeckisovi vydupal, že mohl po natáčecím place pobíhat v kompletním králičím kostýmu včetně ušaté čepice. Kostým si natolik oblíbil, že se v něm dokonce vydal venku na nákup.// Rogerův autor Richard Williams se při výběru jeho barev inspiroval americkou vlajkou.// Výtvarníci namalovali celkem 82 000 animovanch okének, které posléze pomocí kamer přenesli na film.*** ()

balone

Úžasná podívaná na animáče pro dospělé, vtip tento film určitě má, bohužel při koukání se vtip opakuje a už ubývá na srandě, proto 4 hvězdy. ()

ajuska

Originální a hlavně bezvadně fungující spojení lidí s kreslenými postavičkami je určitě největší devízou tohohle snímku. K tomu všemu si připočítejte perfektní animaci a solidní scénář. Akorát mi chvílemi vadila taková ta přehnaná králíkova ztřeštěnost, ale chápu, že to ke kresleným postavičkám patří. ()

lamps

Skvělý námět, jemuž se dostalo ještě lepšího zpracování. V dnešní době by to už určitě taková bomba nebyla, ale tehdy muselo takhle kvalitní skloubení hraného a animovaného filmu způsobit velkou slávu, a to zdaleka ne jen u malých dětí. Králík Roger a i ostatní kreslené postavy jsou více než fajn, ale ne tak jako příjemná Zemeckisova režie, která dává prostor velké škále postav a hromadě vtípků, nebo Bob Hoskins a hlavně Christopher Lloyd, jenž jako nelítostný soudce prostě nemá chybu. Uběhlo již skoro 25 let, ale tenhle kouzelný snímek stále nenašel ve svém žánru přemožitele, a i za to si plné hodnocení jednoznačně zaslouží.. ()

filmfanouch

Robert Zemeckis má možná z dnešního pohledu své nejlepší časy za sebou, přesto ovšem o svůj status legendy přijde těžko. Režisér trilogie Návrat do budoucnosti, Forresta Gumpa, Trosečníka či právě Falešné hry s králíkem Rogerem. Právě Falešná hra s králíkem Rogerem z dnešního pohledu patří mezi nejzásadnější filmy, které Robert Zemeckis natočil. Tahle pecka z roku 1988 totiž nejen po více než třech dekádách neztratila své kouzlo, ale především skutečně zůstává unikátem, který jen už tak nikdo nenapodobí.Jeden z nejzábavnějších filmů všech dob, především ovšem film skutečně zásadní. Především v rámci animované tvorby. Snímků, kteří se pokoušeli kombinovat klasickou animaci a živé herce a reálie vzniklo za ta léta dost (Space Jam), žádný z nich ovšem ne s takovou grácií a především žádný z nich nezašel tak daleko. Falešná hra s králíkem Rogerem se v roce 1988 vyprofilovala jako ideální podívaná pro celou rodinu. Děti dostanou příběh plný animovaných ikonických postaviček, dospělí poté bravurní noirovou detektivku, která má várku kreativních nápadů, satirický přesah a obsahuje spousty prvků, které se v klasické podívané nevidí. Přirozená krása slečny Jessicy je v tomto případě pouze špičkou ledovce.Perfekcionistická animace, výrazné ambice a přirozeně působící interakce herců z masa a kostí s animovanými postavičkami. Boba Hoskinse či Christophera Lloyda tehdy čekala těžká práce, kdy pouze museli mluvit do vzduchu. Pořád se totiž bavíme o roce 1988, kdy byli dnešní aplikované metody pro komunikaci živých herců s digitálními postavičkami ještě v plenkách. Hoskins v hlavní roli odvedl perfektní práci a s těžkým úkolem se popral parádně. Chvála pochopitelně musí jít i na účet Christophera Lloyda, který svým vystupováním a projevem po Dr. Brownovi z Návratu do budoucnosti vytvořil další ikonickou postavu. Jeho soudce Doom již od nástupu na scénu vyzařoval přirozenou ďábelstvím, Lloyd tyhle výrazné postavy uměl vždy skvěle.Ten film je neskutečně zábavný i díky tomu, jak využívá pozadí animovaných filmů a sází spousty povedených a vtipných odkazů. Postavičky jako Betty Boop, které s nástupem barevného filmu přišli o práci, konfrontace kačera Donalda a kačera Duffyho či vzájemné popichování Mickey Mouse a Bugse Bunnyho. Díky speciální dohodě o rovnoměrném času bylo možné setkání postaviček od Disneyho s postavičkami z brandu Looney Tunes a i z dnešního pohledu jde o speciální záležitost, která dnes bude možná jen těžko.Pro dětské diváky jde o ideální živelnou a barevnou záležitost, teprve dospělí diváci ovšem budou schopni genialitu Falešné hry s králíkem Rogerem docenit. Noirová detektivka odehrávající se v druhé polovině 40. let v sobě též obsahuje lehkou kritiku filmového průmyslu a další várku sofistikovaných prvků. Poctivá ruční animace, která kompletně vznikla v post-produkci je poté vyloženě perfekcionistická a především půvabná, kdy dokázala naplno prodat estetiku animovaných filmů, ze kterých Falešná hra s králíkem Rogerem těží. Je prostě radost sledovat tuhle podívanou, která má pořád v rukávu dost kreativních nápadů a jeho tvůrci měli při tvorbě filmu srdce na pravém místě. Disney navíc tehdy skutečně umožnil realizovat film, který se v mnoha ohledech vymyká už tehdejší většině Myšákovy tvorby.Z Falešné hry s králíkem Rogerem se ovšem skutečně především vyklubala přelomová záležitost, která krom perfektního vizuálu, kreativního a chytrého scénáře a skvělého Boba Hoskinse s fenomenálním Christophera Lloyda navždy přepsala historii v rámci interakcí živých herců s fiktivními postavičkami. V téhle oblasti dodnes Falešnou hru nikdo nepřekonal i přes pochopitelný vývoj technologie. Falešná hra s králíkem Rogerem nastavila směr, kterým se další mohli jen směle vydat a její výstavní pozici jí nikdo nesebere.Na pokračování bohužel nikdy nedošlo, smrt Boba Hoskinse v roce 2014 jakousi formu naděje definitivně zabila. Na druhou stranu by ovšem film jako je Falešná hra s králíkem Rogerem pravděpodobně skutečně neměl dnes šanci vzniknout a případné pokračování by muselo být výrazné umírněnější a výrazně se obejít bez toho, co Falešnou hru s králíkem Rogerem dělá tou peckou. Dost možná je tak v tomhle případě dobře, že vrátka, které na konci zavřeli Porky se Zvonilkou zůstala zavřená. Falešná hra s králíkem Rogerem je totiž i po letech geniální, nadále se v ní dá něco objevovat a jde o příklad filmu, který se jen tak neomrzí. Tandem Robert Zemeckis a produkující Steven Spielberg po Návratu do budoucnosti stvořili další legendu..... () (méně) (více)

JohnnyD

Geniálny film s na svoju dobu revolučnými trikmi a neskutočným scenárom založenom na klišé tak noiroviek ako aj dobových animákov. ()

Boogeyman

Film už je téměř 20 let starej, ale pořád je i na dnešní dobu po technický-trikový stránce perfektní! Vlastně noir detektivka s velmi zajímevým prvkem - totiž kreslenýma postavičkama! Ze začátku člověk kouká na technickou dokonalost a za chvilku už když je Bob Hoskin pouty přpnutej k kreslenýmu králíkovi ani nevnímáte, prostě jak kdyby to byli dva herci! Film je vtipnej má spád, je kurevsky originální a prostě není co vytknout! Dvd co jsem tu měl bylo narvaný bonusama, všechny otitulkované a opravdu zajímavé! Těžko uvěřit, kolik s tím bylo práce! Takže moc příjemný! ()

Indiana

Ve své době revoluční a dnes na pohled velmi příjemná animovano-hraná komedie, ve které kromě skvělých postav z kreslených seriálů zaujme i Christoper Lloyd jako záporák a Bob Hoskins. Myslím, že tenhle film si budu každý rok pouštět v době vánoc. ()

petaspur

Životem poněkud otlučený detektiv Eddie Valiant pátrá po skutečném pachateli vraždy, neboť vražedné sklony hlavního podezřelého, po dlouhé uši zamilovaného králíka Rogera, se doposud nepodařilo prokázat. Zábavné, hrané, animované a stále bavící dílko. ()

GilEstel

Asi vůbec první film, kde došlo ke spojení kresleného světa se skutečným. A to byl konec 80. let. Žádné počítačové vizualizace. Ještě v tu dobu stále po staru kreslené postavičky. Ty tolik notoricky známé kreslené postavičky, které baví generace dětí už od 30. let 20. století. Pocta pro svět Walta Disneye. Film pro malé i velké děti. Jediné co bych vytknul, je, že já jako velké dítě bych si představoval trochu propracovanější zápletku a scénář. 65% ()

Mi Nü-Chai

Nikdy jsem nepochopila, jak může Rogerova žena chodit a nepřepadnout...asi proto, že je kreslená. Dost podivná směsice animace a hraného filmu s nepříliš dobrým scénářem i režií, ale ten film má jisté charisma. ()

HAL

Originální a vizuálně velice pěkná kombinace kreslených grotesek a hrané krimikomedie pro děti. To "pro děti" podtrhuji, protože pro dospělého diváka je to tak trochu nuda. ()

Snorlax

Krásně přímočarý pohádkový příběh, v němž silní muži (no ne vždy silní a ne vždy muži) chrání kràsně ženy má styl, nadhled a hezkou klasickou animaci. ()

Sonnery

Jako malej pětiletej šulínek jsem miloval 3 věci: Coca Colu, Falešnou hru s králíkem Rogerem a Káťu Volhánovou... A jako už zjevem dospělej šulínek miluju tyto 3 věci: Plzeň, Casablancu a Penélope Cruz. Nicméně Roger je pořád mojí srdcovkou...na věky věků ()

Anderton

Po prvých desiatich minútach som bol unesený. Bol som presvedčený, že toto je typ filmu, z ktorého sa stane jedna z mojich srdcoviek, ktoré si budem púšťať raz do roka. Lenže fantastický cartoon úvod už nedokáže Zemeckis až do konca prekonať a ponúka nám síce vtipnú komediálnu kriminálku (popr. naopak) s množstvom odkazov , avšak bez vtipov, pri ktorých by som sa válal po zemi ako králik Roger. Možno som bol iba zle naladený, určite dám tomuto originálnemu filmu ešte niekedy šancu. ()

Frajer42

Zřejmě jsem si nedopatřením pustil nějaký jiný film, než který si pustil člověk, který si pohonil při psaní zdejšího obsahu. Smekám před skvělou technickou stránkou, která byla na svoji dobu přelomová. Když k tomu přidám asi dva vydařené vtipy, tak jsem vyčerpal veškerá pozitiva. Opravdu nechápu, proč si tvůrci připravili pro diváky tak neuvěřitelně prvoplánový, debilní a totálně ohraný příběh, když jim tak úžasný nápad dával tolik možností. Neskutečným způsobem mě iritoval Bob Hoskins, kterému jsem dodnes nepřišel na chuť. Mnohonásobně více mi ovšem lezl na nervy ten kreslený čůrák. Napsat nekonečně otravnou ušišlanou postavu mohlo napadnout snad jen nějakého vola. Lepší hvězdička. ()

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011