V roce 1962 se prezident Charles de Gaulle stal pro mnohé Francouze zrádcem, když dal Alžíru nezávislost. Extremisté, většinou příslušníci armády, vytvořili ilegální organizaci a rozhodli se de Gaulla zabít. Když první pokus nevyšel, najali si nájemného vraha, který si řekl o půl milionu dolarů a zvolil si krycí jméno Šakal. Aby získali potřebnou částku, museli vyloupit několik bank. To vzbudilo pozornost tajné služby, která se pouští do pátrání. Zadrželi kurýra extremistů a mučením z něj dostali jediné jméno ? Šakal. Ten za sebou důkladně zametá stopy. Komisař kriminální policie Claude Lebel, který byl pověřen pátráním, se pomalu a za naprostého utajení dostává záhadnému atentátníkovi na stopu. (TV Nova)

vachyc74

I když není snímek tak prvoplánově akční, jak jeho následovník z Hollywoodu, je pro mě o třídu výše. Stopáž je trochu delší, ale není to na škodu věci. Výborný herecký výkon hlavního představitele a výborný scénář. ()

HoFikus

Ne , tohle prostě ne. Absolutně nechápu tu změnu jmen.Z Kowalského udělat Walenského a ještě do jeho role obsadit 60ti letého chlapa. Není sice důležitou postavou , ale i tak mi to celkový dojem z filmu zkazilo. Nejvíc mě naštvala i změna míst - místo do Bruselu jel ve filmu Šakal pro zbraň a falešný pas do Milána. Kdybych se podíval nejdřív na film a potom četl knížku, tak bych asi nebyl tak kritický. Knížka byla naprosto fantastická :). Film mi vůbec nesedl. Nicméně herci odvedli skvělou práci. 3* za Foxe a jeho pojetí Šakala plus za výkony zbytku hereckého obsazení. ()

Makovecz

...člověka skoro zamrzí, že atentán nebyl dokonán... Výborný přepis klasické knihy na filmové plátno, ani delší stopáž nevadí. ()

JWK

super film jen ten závěr mne poněkud zklamal, nemám rád takové ty ultranáhody a čekal jsem nějaký vyslovený duel mezi komisařem a zabijákem. Každopádně positivně jsem vnímal i velkou kritiku do systému. Jak byl někdo mimo hotel a tedy mimo systém už bylo zle a pátrači v koncích, další věcí potom bylo velice kritické nahlížení na samotnou "akční jednotku" které mi připomínalo zvůli dnešních agentů impéria viditelnou třeba na guantanamu... každopádně výtečný film ()

Von Kempelen

Knižní předloha mi uchvátila a je dobře, že scénář se jí (až na pár zkratek) celkem drží. Edward Fox je v titulní roli až uhrančivej, při každým dalším shlídnutí doufám zas o něco víc, že se mu tentokrát celá akce povede. ()

710.cz

Mám z toho filmu pocit, jako by se tvůrci inspirovali naší Novou vlnou a obsadili neherce. Když jsem film viděl poprvé (bylo to někdy v osmdesátých letech), byl jsem jím uchvácen. Dnes se nemohu přenést přes naivní a někdy i přihlouplý děj a dialogy. Myslím, že dvě hvězdy je až moc. ()

benden

Včera - deštivý den. Tak jsem sáhl po klasice -Šakal. A film, který jsem viděl snad 5x opět nezklamal. Napětí od začátku do konce a vůbec nechápu komentáře, které si stěžují na pomalé tempo nebo dokonce na nudu. Mně film uběhl tak rychle, že jsem litoval, že už je konec. A nenudil jsem se ani sekundu! Skvělí herci, skvělá zápletka, skvělé prostředí - skvělý film. ()

honza.g

Je to brilantně zpracovaný dokument o zabijákovi bez emocí. Dějová linka na policejní straně je silně oslabena a vzbuzuje dojem, že neměli šanci, leda s velkým štěstím. Finále to potvrdilo. Na druhé straně ten kolos státní policii jel sice pomalu, ale i kdyby se atentát zdařil, tak by šakal mohl uniknout zase jen zázrakem. ()

pantokrator

Nemohu jinak. Za mě jeden z nejlepších filmů, co jsem za posledních padesát roků viděl. Kdo dá víc jak jednu hvězdičku té novodobé slátanině s Willysem, ať chcípne na syfla. ()

A_Shearer

Na tehdejší dobu jistě velmi originální. Dnes už poněkud zastaralé, ale pořád má dost spád a Fox je dostatečně ledově démonický. Škoda pár logických lapsů a náhodiček, typu závěrečká scéna, ale jinak opravdu ukoukatelné i dnes. Ocenil bych hlavně kontrapunkt antibondovi v podobě strejcovitého francouzského fízla. ()

Sejkorka

Další pecka z mládí, to byl trhák v bolševických kinech.Ale nikde jsme podobné filmy neviděli v roce premiéry, vždycky to mělo zpoždění. Ale, koho to tehdy zajímalo, hlavně, že to vůbec promítali. ()

Maskati

Absolutne nejlepsi film ve sve kategorii a jeste dlouho povede pomyslny zebricek, protoze je nadcasovy. Dobre vybrani herci, gradace, napeti a na rozdil od dnesnich podobnych - uveritelne, coz povazuji za velmi dulezite. Uzasne herecke vykony, mne se ale nejvic libil Michael Londsdale, jeho nenapadny, zkuseny a pracovity kriminalista nemel chybu! ()

JustEdems

Vynikající thriller s lehounkým, pozvolným tempem, které ale ubíhá tak akorát. Já se rozhodně nenudil, spíš naopak, hltal jsem každou scénu, každý detail. Edward Fox je úplný ďábel a v této roli je k sežrání. Profesionál jako řemen. Bez emocí a s jasným cílem, k němuž mu nikdo nesmí stát v cestě a nikdo ho nezastaví??? ()

drkaldj

Opravdu pěkné nahánění. Velmi dobře napsané. Celkem napínavé. Stopáž je teda delší než bych si ideálně představoval. Příběh bych zkrátil aby byl jednoduše svižnější (ne že by mě nudil, ale jsou jisté momenty, které by šly zkrátit). ()

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (více)

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale