Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

AgnesDee

Až na pár špatných greenscreen záběrů, fyzikálních jevů a nelogických pochodů charakterů to byl celkem v pohodě film. Bohužel, já nejsem cílová skupina. ()

Hawaj

Řežba s nadhledem která mě baví. Bond přesně v týdle poloze a s Brosnanem to je moje kafe. Novej Craig je z úplně jinýho těsta. ()

OJan

Pierce Brosnan do role Bonda zapadá, akorát tu působí jako neprůstřelný, ale závěrečná scéna na radioteleskopu je jedna z nejlepších Bondovských scén. |80%| ()

maoc

Pěkná podívaná, pěkná hodná i zlá holka, pěkná akce, pěkný padouch, pěkné zvraty, pěkné věcičky (vrtulníky, základna, pancéřový vlak, teleskop v jezeře - safra, nebylo to v Bondovi už někdy?), pěkný nový Bond...ale nějak tomu chybí duše, zakotvení. Ale dívalo se na to hodně dobře, to zase ano. Přihodím hvězdu. ()

Pete

Brosnan #1 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Alec Trevelyan, Kozák, bývalý 006, dokonce se dá říct Bondův přítel. Ale chtěl fušovat do družic, a vypnout elektřinu v Londýně, tak to bychom nebyli kamarádi. Propíchnutý obří anténou. ()

cinema_cz

Režisér Campbell zúročil své zkušenosti z natáčení některých seriálových epizod televizních Profesionálů, scenáristé akcentovali svižnou akci, vtipně pointované dialogy i únosnou nadsázku, díky které "bondovky" přežívají. 80 % (Michal Šobr, Ci 01/1996, str. 14) ()

ostravak30

Musím se přiznat, že vedle Seana Conneryho Pierce Brosnana považoval za druhého nejlepšího Bonda. Zlaté oko byla právě ta bondovka, kde se prvně objevil. Ale těch poprvé bylo víc. Objevuje se tu nová M a poprvé žena. Také se vyměnila Moneypenny. Poprvé se také natáčelo v Rusku. Tato bondovka je navíc první, kterou nenapsal Ian Fleming. A konečně...i oba scénáristé napsali první kino film. A ještě by se těch "poprvé" našlo víc. S tímto hlavním představitelem začala docela slavná éra bondovek. Pravda je, že z této si pamatuji hlavně excelentní jízdu tankem ruskými ulicemi a pochopitelně i drsnou a věčně nadrženou Famke Janssen, která se tímto filmem asi definitivně proslavila. P. B. má šarm, styl a skvělé hlášky sype jakoby nic. Rozhodně to s ním byla trefa do černého. Pravda je, že on v jednom rozhovoru řekl, že preferuje víc sexu, protože akce je pořád dost. Mě ale přijde, že těch skutečně akčních momentů zase tolik není, nicméně po předchozích bondovkách je to dobře odvedená práce, včetně parádní úvodní melodie. ()

Johny_MH

Kdo to klepá na mou obrazovku? To je přece náš milovaný Bond, James Bond. Vítej zpátky chlapče...:) Ať si kdo chce co chce říká, tento bond je esencí bondovštiny. Klasický padouch, krásné dívky, hodně akce, humoru, elegance a hlavně je tu Brosnan. Sláva mu. ()

krivkin

moje první bondovka, Brosnan mi do té role dokonale sedí - hraje to bezvadně floutkovsky, takhle nějak si představuju agenta 007....filmy o JB vždy parodují především samy sebe, takže trochu nechápu komentáře o nerealističnosti scén (viz např. skok do letadla na začátku) - to je přece u bondovek prvoplánové takové to "přitažení za vlasy" :-) James Bond je přece nejlepší agent všech dob, proto má občas vlastnosti supermana....:-) a tady je to podané hodně luxusně - skok z přehrady, honička v tanku, závěrečná bitka na anténě atd. ()

petz1985

nejlepší bond, kde hraje Brosnan, opravdu moc jsem se bavil při honičce, kdy bond jezdí po Petrtrohradu v tanku... :-) a navíc mám určitou slabost pro jeho tehdejší bondgirl - Izabellu Scorupco, takže dávám 80% ()

smrtubohem

Sice jsem viděl všechny bondovky s výjimkou těch s Craigem-záměrně se jim vyhýbám, no ale Pierce Brosnan je pro mě ze všech Bondů jasnou jedničkou. Úžasná a nádherná bondgirl Izabella Scorupco lahodí oku snad každého chlapa. Úvodní scény se skokem z přehrady a útěkem v letadle utkví napořád. ()

Gadamf

Po niekoľkých opätovných zhliadnutiach som usúdil, že pozerať sa na to, ako sa zase Američania vysmievajú Rusom a ukazujú trápne akčné scény, nie je ten najlepší spôsob, ako stráviť večer. Bondovky mám rád, ale tie s Brosnanom skutočne nemusím. A túto ešte zvlášť. Celý film zachraňuje len agent Boro 006 Mir. ()

mr.bredok

Neuvěčitelné věci dokáže James Bond. Brosnan to odehrál z velké části obličejem, ale dobře. Oblek mu padl i na tanku zavalením sutinou...Hodnotná zábava, typ těchto filmů používám jako lázně - vypnu mozek a nechám bavit. Většinou si dost odpočinu. ()

Danulinda

I přes zbytečně častou střelbu jde o poměrně kvalitní zpracování, kde naštěstí neschází náš starý známý Desmond Llewelyn, který se pro roli Q snad narodil. Pierce Brosnanovi role taktéž padne jako ušitá a určitě je plnohodnotným nástupcem Sira Conneryho či Rogera Moora. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)