Ruská mafie na vzestupu, James Bond opět v akci. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. James Bond spolu s kolegou a přítelem, agentem 006 Alexem Trevelyanem, zlikviduje sovětskou továrnu na chemické zbraně. Alex však během akce padne do rukou ruského plukovníka Urumova, který jej bez váhání popraví. Po devíti letech zachytí britské špionážní družice zkázu sibiřského střediska kosmických zbraní Severnaja. To je zničeno jedním ze dvou bojových satelitů, nazývaných Zlaté oko. Satelit způsobuje elektromagnetický výbuch, po kterém přestanou fungovat všechny počítače. Bond se proto vydá do Ruska zjistit, kdo za celou akcí stojí. Bývalý člen KGB Valentin Žukovskij mu za tučný obnos zařídí schůzku s šéfem zločinecké organizace zvané Janus. Bonda čeká několik šokujících překvapení: pro Januse pracuje samotný Urumov, nyní generál a šéf vývoje kosmických zbraní. A hlavou Janusu je někdejší agent 006 Alex Trevelyan, jehož smrt byla před lety jen fingovaná. Trevelyan má nyní kontrolu nad druhým satelitem Zlaté oko. Má v plánu jej odpálit nad Velkou Británií a způsobit tak její naprostý kolaps... (Česká televize)

wray

Dal som si take predsavzatie pozriet vsetkych Bondov, od tych najstarsich a - Connery je klasika, ano, ale oceni to asi skor predosla generacia, pre divaka v mojom veku - klasika, ale nic vyrazne. Moore - podobne ako Connery, stale je to ta ista generacia, snad s vynimkou Live and let die, co bolo podla mna vyborne, a to ze ten film ma cez 40 rokov vobec nevadi. Lazenby nebol vobec az tak zly ako ho kritika zhodnotila ale stale nezaujalo. Dalton bol asi najvacsie sklamanie - v "ceskoslovenskej bondovke" este ako tak, ale Licence to Kill - to snad ani nebol Bond :( Podme ale k Brosnanovi a Golden Eye. Kedze je to prva Bondovka z cyklu ku ktorej pisem aj komentar znaci to ze konecne cosi co ma zaujalo, Bond "mojej generacie" a - proste - toto je pre mna Bond. Amerika/Britania vs Rusko, Bond girl (a aj zaporacka) Bond akcny ale zaroven gentleman, dej co ma spad a nenudi, humor, spionske vychytavky - dalo by sa namietat ze vsetko toto mali aj starsie ci novsie Bond filmy, ale v pripade Golden Eye to bolo pre mna asi prve stretnutie s Bondom, mal som vtedy asi 19 - Golden Age, takze bnous za nostalgiu a tym padom mozno mierne skreslene hodnotenie - no pre mna jedna z najlepsich ak nie najlepsia Bondovka. ()

Skylwalker42

Souhlasím s názorem, že je to nejlepší bondovka s Brosnanem. Tenkrát jsme to úplně žrali. Hlavně po unylých filmech s Daltonem, který málem zabil bondovskou sérii. Brosnan je sympaťák každým coulem, který se prostě na Bonda hodí. Fim má všechno co má mít. Ani po tak již dlouhé době neztrací nic ze svého kouzla a projíždka tankem po Moskvě je prostě užasná :) ()

BosMutus

Bondovka, kterou jsem během svého dětství viděl snad 40 krát. Pierce Brosnan zde jasně dokázal, že je pro roli agenta 007 víc než vhodným kandidátem a že nápaditost a svěžest se opět, po slabším díle, vrací. Tohle je skvěle namíchaný mix šarmu, nevídaných akčních scén, mrazivé ruské mentality, anglického ostrovtipu, atmosféry 90 let (kdy končí jasně vymezená bipolarita Západu a Východu) a výrazných hereckých kreací. Golden Eye položil nový tvůrčí základ bez toho, aniž by bezmyšlenkovitě bořil osvědčené postupy a rekvizity celé série, a určil tak směr všem ostatním dílům, které teprve měly přijít. ()

ZetDaElO

Dokonalejší product placement ako Lada, ktorú prejde tank a napriek tomu z nej vystúpia živý policajti neexistuje. Tanková scéna spolu s úvodným bungee z priehrady sú najikonickejšími momentmi prvej Bondovky z modernej éry. 6 ročná prestávka je zrejmá z kvality kamery a najmä bomvastickými akčnými sekvenciami. Len bohužiaľ trápnych dejových momentov a dialógov je tu až zarážajuco veľa. Najväčším problémom je samozrejme Brosnan, ktorý je podľa mňa najhorším agentom 007, ktorému je ťažko uveriť jeho rolu. Titulný song od Tiny Turner je výborný. ()

BrusVejn

Stupídny scenár na úrovni céčkového filmu vo všednom prevedení. Palec hore jedine za naháňačku s tankom a sympatických hercov. ()

BrMikes

Další fantastický start. Pierce Brosnan je v roli skvělý a totéž se dá říct o zbytku obsazení. Ano, máme tu sice chodící spoiler, Seana Beana, takže konec asi moc nepřekvapí ale napínavé to je až dokonce. Suma sumárum, čistá práce ()

PanPyzamo

Zlaté oko... Ach... jak moc se mi líbil GoldenEye. Za změnu herce jsem byl velice rád, protože Daltona jsem moc nemusel a naopak Pierce Brosnana považuji za toho nejlepšího herce Bonda. Zápletka přímo famózní. Lokace jakbysmet. Tempo také bezva a celý film jsem si opravdu užíval. Konec parádní a prostě za mě se jedná o jednu z nejlepších Bondovek vůbec. 8/10 ()

Karbos

U bondovek s Piercem jsem vyrůstal, takže pro mě mají jistou nostalgickou hodnotu i přesto, že dneska působí některé efekty trochu úsměvně, stejně jako některé akční scény, kdy třeba James padá k zemi rychleji než letadlo, což je výkon hodný Chucka Norrise :)) ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

JesterKruger

Existuje několik způsobů, jak vypsat mé pocity do této recenze. Lze to napsat profesionálně, i neprofesionálně. Napíšu to v obou způsobech. PROFESIONÁLNÍ: Bond je jedna z mých nejoblíbenějších filmových sérií, ačkoliv se musím přiznat, že samotnou postavu Bonda nemám rád. Avšak, Bondovy představitele mám rád. Nyní jsem měl šanci spatřit tuto Bondovku s Piercem Brosnanem, a musím říci, že jsem zklamán, a ke všemu mám z tohoto snímku rozporuplné pocity. V tomto snímku bylo sice pár dobrých scén, většinou mám na mysli těch vtipných. Přičemž musím uvést to, že akce zde byla naprosto nepoutavá, a nezajímavá. Ke všemu největším problémem je děj, díky kterému jsem se unudil k smrti, i přesto (a to nepopírám), že v tomto filmu byla akce. Jenže naprosto nepoutavá akce. Je to škoda, jelikož Bonda mám rád, a tohle bylo pro mě jako fanouška velké zklamání. Ke všemu ještě musím poznamenat, že spoustu efektů v tomto filmu stálo za nic. Ale herci byli celkem v pořádku. NEPROFESIONÁLNÍ VERZE: Tfuj. Taká nuda, až jsem z toho umřel. Nulový děj a akce je budiž k ničemu. Většina efektů vypadá, jako když vystřihnu z časopisu raketu, a pak ji přilepím na obraz vesmíru. Tenhle film mě zajímá, jako když jdu na záchod. Už ho nechci vidět. ()

PTuranyi

Pierce Brosnan začal svoje účinkovanie ako James Bond veľmi dobre. Príbeh je viac menej otrepaná téma ruského zbrojenia. Tentokrát ide o satelit Zlaté oko a EMP. Scenár vŕši klišé na klišé a akcia valcuje logiku. Napríklad keď strieľajú 3 Rusi cez mrežovú podlahu na Bonda, tak nemajú šancu. Keď im to Bond oplatí, tak má 100% úspešnosť. Naskakovanie do padajúceho lietadla. Bond drží Alexa v šachu a Ourumov mu za chrbtom drží Natáliu namiesto toho aby ho zastrelil. Tentokrát je to však zábava. Plus originálna naháňačka na tanku. ()

ashton

Videl som už takmer všetky Bondovky, ale Golden eye je pre mňa prosto asi srdcovka čislo jeden. Asi preto, že to bola prvá...Skutočne skvelá akcia v najrozmanitejšom prostredí, krásné ženy, nadupané nahánačky, proste všetko čo k Bondovi patrí. Film, ktorý by som si ochotne pozrel kedykoľvek. ()

Ali3n

Prvá bondovka z 90. rokov. Je to bondovka ako má byť, Pierce Brosnan je v roli Jamesa Bonda skvelý (po Seanovi Connerovi asi najlepší Bond), príbeh by mohol byť lepší, ale na bondovku nadpriemer. Takže: pre fanúšíkov Bonda povinnosť a pre fanúšikov akčných filmov tiež ()

red.rhino

Drožky jsou pasé. Takhle tankem po Moskvě to je teprve cool!!! Skvělý nástup Pierce Brosnana na uvolněný trůn. K tomu skvělá muzika, zajímavé lokace a opravdové sexy ženy. Prostě Bond, James Bond jak má být. Dávám však pouze čtyři ****, protože jediným opravdovým Bondem byl je a navždy bude jen Connery. Mooreovky mě nikdy nevzali, Dalton nebyl James Bond, Brosnen je fantasticky skvělou kopii a Daniel Craig? Casino Royal je skvělá podívaná, všechno nasvědčuje tomu že Quantum of Solace bude ještě lepší, ale tvůrci se vydali jiným směrem, do jiného žánru takže si netroufám porovnávat neporovnatelné. ()

deerelegan

Fascinující úvodní scéna s letadlem a skvostná Tina Turner na pozadí počátečních titulků bohužel nasadí filmu laťku tak vysoko, že se mu jí do konce nepodaří překonat. ()

VLAN

Zajímavý film, se spoustou efektů. Jen se mi tam nehodí Pierce Brosman. Závěrem: pěkné zpracování, kamera i celkem příběh. ()

Woyczek

Zlaté oko na mě nezapůsobila nijak zvlášť, snad jen honička v tanku po ulicích Petrohradu stála za to, ale jinak považuji tuhle bondovku za Brosnanovu nejslabší. Jo a tak y má ze všech bondovek nejhorší český dabing. ()

Zemřela Tina Turner

28.11.2022

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Gottfried John 1942 - 2014

Gottfried John 1942 - 2014

03.09.2014

Herec Gottfried John zemřel nedaleko Mnichova, kde dožíval svůj život po boku své ženy a kde prohrál svůj boj s rakovinou. Narodil se v Berlíně během bouřlivých dnů války. Otce nikdy nepoznal a… (více)