Jorge-Z

Film o určitě nejhorším režisérovi všech dob od Tima Burtona. Ed Wood musel být opravdu šílenec, který neznal mezi a vkusu. Johnny Deep ho hraje opravdu skvěle s tím jeho přiblblým úsměvem. Vrchol filmu pro mne nastal, kdy se potkává Ed Wood s Orsonem Wellesem v baru o hovoří o svých "podobných" problémech. Tuhle scénu jsem si musel pustit několikrát za sebou. ()

Mikeel

Burtone, Burtone, Burtone... Dokonalé v detailech, úvodní titulky, závěrečné titulky, černobílá zástěna horrorových prvků... Forma je naprosto dokonalá, leč její obsah mě trochu nudil, ale Burton a Depp jako vždy září a mě to už ani nepřekvapuje. Už se to prostě očekává. ()

simply

Bezpochyby nejlepší film Tima Burtona. Johnny i když občas přehrává, tak je fantastický. Když jsem ho dosledovala měla jsem chut' okamžitě se podívat na nějaký film Edwarda D. Juniora Wooda... ()

AIMÉE

Edward .. Wood, ó to musel být zajímavý člověk své doby. Ovšem pokud ho Tim Burton nepřikrášlil k obrazu svému a skutečně byl Ed takovým fantastou jako ve filmu, tak smekám klobouk... ne vlastně se skláním k zemi před jeho nadšením, se kterým šel do každého natáčení, to se opravdu jen tak nevidí. Pomáhala mu k tomu i "zlatá" éra filmu 50. let v Hollywoodu a hrstka lidí, také v podstatě nadšenců, kteří se chytili na Edovu udičku. Co se týče obsazení, pan Landau byl výtečný a škoda dlouho tlachat o jeho výkonu. Johnny Depp se v té době tzv. stále ještě zabydloval ve světě filmu, takže některé mírné (!?) excesy, kterých se tu dopustil, mu člověk promine, už jen kvůli tomu věrohodnému zanícení do své role a Woodovu nepopiratelnému excentrismu. ()

chuckboris

Velkolepý film o ,,nejhorším" režisérovi všech dob. Johny Depp byl jako Ed Wood dobrej, Martin Landau jako Bela Lugosi ještě lepší, mě však z celáho filmu utkvěl v hlavě nejvíce Vincent D´Onofrio, který úžasně zahrál Orsona Wellese, dokázal napodobit jeho gesta i mimiku tak, že jsem na chvíly uvěřil že u stolu sedí skutečný Orson Welles. I když byl ve filmu sotva pár minut, tak je tenhle výkon naprostým příkladem Stanislavského herecké metody. Nevidět to, nikdy bych nevěřil. ()

Garch

Johnny Depp je Ed Wood - naprosto pohlcen fascinací filmem. Nádhera. Martin Landau - naprosto autentický. 8-) ()

geimz

Po formálnej stránke nádherné a podmanivé (jednoducho Burton), no inak ma tento film, mimo fantastického Deppa, príliš neoslovil. ()

Renfield

Ed a jeho vůbec nejzásadnější životní etapa, takže spousta informací, několik "filmů" a také spousta vedlejších postav. Přesto se divák neztrácí, scény působí jako by byl na vše čas a je to tak dobře, příběh prakticky nikde neztratí tempo. Dokonce v něm perfektně fungují výborné vedlejší postavy, což nebývá u jiných biografií vždy zvykem. Jejich obsazení je přímo fantastické, byl jsem nadšen například z Billa Murrayho, či Jeffreyho Jonese. Ale tím nejzásadnějším byl navrátilec z hrobu... totiž, kdybych nevěděl, že je to Martin Landau, snad bych i věřil tomu, že se Bela Lugosi pro Burtona opravdu na pár měsíců z hrobu vrátil. Landau je naprosto neskutečný, nejen že vypadá jako Lugosi, on jím je! Stačí sledovat například jeho gesta, hlas, dokonce i přízvuk! Neskutečný, přímo démonický výkon, ze kterého skutečně mrazí! Možná je trochu škoda, že jim občas zastíní i taktéž fantastického Johnnyho Deppa v hlavní roli. Ale má to i své klady, jsou jimi jejich společné scény, ty nejsilnější ve filmu. Ed Wood jistě nebyl tím úplně nejlepším člověkem, hojně využíval nenávratných finančních investicí, občas i svých přátel. Ale Lugosi byl v jeho životě pravým opakem, toho pravděpodobně skutečně uznával a jistě mu i obohatil jeho poslední roky života. Ed Wood není jen jedinečnou biografií, je i poctou filmu jako takovému a filmovému fanouškovství vůbec. Byl jsem nadšen ze všech kulis, míst natáčení a natáčení samotného. Nejvíce snad z toho nejlepšího co Ed stvořil, tedy Plan 9 from Outer Space... a Lugosiho souboje z chobotnicí, ten tedy naopak z Nevěsty. Film totiž i přes povětšinou dramatické vyznění, nepostrádá velké množství vtipu. Jinak to ani nešlo, to by totiž nebyl Tim Burton a jeho mistrovské dílo. 90% ()

Brejlil

Možná se toho nedovíme příliš o "nejhorším" režisérovi všech dob (myslím, že jen v Čechách se najdou lepší kandidáti), ale dozvíme se hodně o lásce Tima Burtona k filmu. Všechno do sebe zapadá jak ozubená kolečka švýcarských hodinek. Kamera evokuje 50. léta, kostýmy a dekorace jsou vynikající, Martin Landau v roli kokainisty Lugosiho exceluje, a třešnička na dortíku je Johnny Depp. Jeho Ed, věčně nadšený a neustále přesvědčený, že je bohem nadaný filmař, se nedá zapomenout. ()

Geller

Dvě hodiny utečnou jako voda a nudit se rozhodně nebudete. Po obsahové stránce to sice není ěijak extra pestré, ale svým specifickým kouzlem dojme většinu z nás. ()

Pawlisman

Velice svérázný snímek s plnou hordou umění a reálným pohledem do filmařské historie. Úžasný počin, ale dle mého osobního feelingu dát plný počet prostě nemohu. Málo mě to vtáhlo a sem tam příliš málo bavilo. 8,5/10 ()

Murphy722

Takový fanatik pro film se jistě dlouho vidět nebude! V tomto mi jedině připomíná Zdeňka Pospíšila, který by taky pro divadlo zaprodal duši! Perfektní shrnutí osudu hvězd béčkových filmů a jak se to vlastně v Hollywoodu dělá. Film, který stojí určitě za pozornost! A pozor! I když je to Burton, tak kupodivu žádný horror, ale temná Burtonovská atmosféra tu je vždy přítomná! ()

icedalaman

Film zaměřený na začátky režiséra, producenta, scénáristy a herce Edwarda D. Wooda Jr. A že prý se všechny tyhle profese nedají stíhat najednou? Nedají, taky to v jeho době dokázali jen 2 lidé. On a potom jeho úspěšnější kolega Orson Welles. Tim Burton tady servíruje film o sebevědomí a vytrvalosti až nepochopitelné vzhledem k událostem, kterými si Ed Wood jako mladý zarputilý a rádoby talentovaný režisér musel projít. Na pomoc si Burton přizval výborné herce. Johnny Depp a Martin Landau jsou úžasní, ale taky by bylo dobré vyzvednout Billa Murrayho, který dokázal přidat do každé scény ve které se oběvil takovou decentní komičnost jemu vlastní. Takže když se to pokusím shrnout tak směsí režsérského umu Tima Burtona, přesvědčivosti všech herců a výborné hudby vznká kvalitní snímek o velkém filmovém fanouškovi, který se sám chce rovnat svým vzorům, ale bohužel pro něj mu k tomu chybí potřebný talent. ()

bolan

Už jsem si zvykl na to, že 99% komedií mi nebaví z důvodu, že mi (asi bohužel pro mě) nepřijdou vtipný. Takže když se mi dostane pod ruku něco, kde se skutečně nachechtam, považuji to za malý zázrak. ()

werewolf69

Úžasný film. Hlavne výkon Martina Landaua, miestamy som mal pocit že to je skutočný Lugosi:-). Ďalšie plus za to že je to čiernobiele lebo vo farbách by to bolo dosť divne. Burton proste nesklamal. ()

Chosé85

Láme mi to srdce, ale musím po dlouhém váhání dát "pouze" 4*. Miluji filmy o režisérech a zvláště o takových, kteří šli za svým snem až do konce, i když jim různí lidé podkopávají nohy. Ed Wood a ta jeho čistá a upřímná posedlost filmem mě dostala. A to i přesto, že jeho filmy jsou absolutní nesmysly, až prostě k smíchu (na mnoha místech to lze krásně vidět). Skvělé postavy zahrané skvělými herci (Johnny Depp, Martin Landau, Sarah Jessica Parker, Patricia Arquette , Bill Murray). Dobová atmosféra a vizuální cítění a v pozadí lze tušit Tima Burtona. Ale prostě ta poslední 20ti minutovka mi jaksi do toho konceptu nesedí. "Co děláte? Jsem režisér, scénárista, herec a producent. Tolik věcí nemůže žádný člověk dělat. Ano, jenom dva. Orson Welles a já". Dávám za 5*. ()

Suchinnen

Musím dát pět. Za tu kupu emocí všeho druhu, kterou do mě Burton za ty dvě hodiny naládoval. Jdu shánět filmy Eda Wooda :) ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“