Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

pufina

Triky sice fajn, ale pro mě to rozhodně dechberoucí v žádném ohledu nebylo. Plus to má akorát za Jakea Gyllenhaala a dobrou hudbu. ()

campix

Já to prostě Emmerichovi žeru. Už jsem viděl po několikráté a stále nemohu jinak než jen chválit. Nejlepší katastrofický film co jsem viděl. Emmerichovi monumentální grafické efekty jsou úžasné a to jak si ničí New York krása. Sice po stránce příběhu a dialogů průměr, ale efekty to zachraňují na celé čáře. ()

emo

Od tohto filmu som čakal druhý ID4. Aj som sa dočkal aj nie. Najzaujímavejšie na celom filme je, že tu chýba ten typický humor a odľahčenie niektorých situácií. Film sa berie smrteľne vážne a pritom tovôbec nevzbudzuje úsmev na tvári. Nad efektami len tajíte dych a o hlavných hrdinov sa skutočne bojíte a rozmýšľate, čo keby... Emmerich je skutočne zručný remeselník popcornových blockbasterov. Samozrejme na konci nechýba záplava amerického patriotizmu a pátos... ()

Carrie_3

Tento film podle mě nepřinesl vůbec nic nového, se vším jsme se už někde mohli setkat. Katastrafy jako zemětřesení, hurikány, záplavy a hrozby konců světa už zde byly, jsou a nadále budou, protože toto jsou vděčná divácká témata, která obvykle dokáží do kin přivést poměrně dost lidí. Den poté podle mě nepřináší nic nového a konce také bývají vždy stejné: svět je zachráněn, téměř všichni přežijí a oslavují nové hrdiny. Na filmu mně nejvíce zaujaly především vizuální efekty, které byly velmi věrohodné a povedené. ()

WolfR

Destrukce planety, pouze o to tady šlo. Triky sice byli dechberoucí a ničivé scény solidní, ale mohlo jich být více. To ostatní průměr, ale já se těmi katastrofami docela pobavil, 3 hvězdy. ()

dr.fish

Je jasné, že Den poté je obyčejný akční film pro davy. Alespoň byl tak vyroben v roce 2004. Zeměkoule nevydrží nápor lidské kolonizace a systém se zhroutí jednou velkou megabouřkou. Na pozadí toho všeho se odehrává banální boj jedné rodiny o přežití. Klišé o kamarádství, sounáležitosti a síle systému, který pomáhá lidstvu překonat i ty nejtěžší chvíle. Když ale vidím film dnes, v roce 2014, zjišťuju, že ten film byl i trochu vizionářský. Naše klima už není co bylo před lety, rozmary počasí jsou čím dál extrémnější, a tak se z tohoto sci-fi stalo spíš scary movie. Navíc všechny hodnoty Západu už se taky zhroutily zkorumpované a zprofanované. Je to tedy taky trochu nostalgická vzpomínka na "staré ideály". Je zajímavé, jak průměrný film za těch deset let vyzrál (nebo já zblbnul?). Rozhodně tomuhle filmu musím pochválit dokonalou obrazovou a zvukovou stránku, ten apokalyptický obraz je naprosto strhující, režijně skvěle vedený film s dobrými herci. Je to jeden z mých nejoblíbenějších akčních filmů. 85% ()

mortak

Křesťané mají Zjevení svatého Jana, moderní člověk klimatickou změnu. Den poté je ještě v první půli obstojná podívaná, protože se tu bombasticky otvírají "klimatické pečeti", jenže když Apokalypsa nastane, Emmerich nemá v rukávu nic víc, než rodinné klišé aplikované na Ameriku - pokud bude americká rodina držet pohromadě (plus vlajka a Bible, no a ještě ty vrtulníky), bude i Amerika věčná. Nechybí Emmerichův fyzikální trademark, tedy to, že na živly jako oheň, nebo mráz postačí zavřené dveře (nebo i výklenek v tunelu jako ve Dnu nezávislosti). Pokus o "přemýšlivý" popcorn se topí v technických nesmyslech, a hollywoodských klišé. ()

BoXBe

Vizuálně to ušlo a v kině mi zima byla. Den poté ale zůstává, jako ostatně všechna Emmerichova tvorba, ve stínu Willa Smithe a války s mimozemšťany. ()

otík

Roland Emmerich stvořil mix stoprocentního katastrofického filmu a zcela průměrné, dramaticky nijak zvláštní záchrany skupiny přeživších trosečníků. Už od počátku je zřejmé, že ti, kdo viděli Vertical Limit se budou bavit při odkazech (či doslovných citacích) tohoto filmu. První polovina filmu, ve které dojde ke katastrofickému zaplavení a zmrznutí severní polokoule, je trikově vynikající, dech beroucí, vysoce spádovitá katastrofa, kterou odlehčuje především černoch (nebo snad afrikánec?) se psem. Přišlo mi, jakoby černoch se psem z úvodu Armageddonu dostal novou smlouvu na nový film, ve kterém bude bavit svými hláškami diváky celý film a dokonce ho přežije v úplném zdraví. Druhá polovina, ve které se Dennis Quiad vydává do New Yorku zavaleného tak asi padesáti metry sněhu hledat svého syna, je už typickou záchrannou akcí s občasnými dramatickými momenty a jedním hrdinským činem přímo vykradeným z Vertical Limitu (chybí snad jen křik supů kroužícími nad mrtvolou). Tato část je pro diváky snesitelná díky hláškám, které sem tam prohodí téměř každý a především díky úsměvným hereckým projevům Jakea Gyllenhaala a Emmy Rossumové, kteří se občas tváří hodně trapně a jejich herectví je notně neuvěřitelné, až skutečně směšné. Dále baví typické patriotské hlášky, na které jsme ovšem u Emmericha už zvyklí a taky pohledy na zamrzlý New York (mimochodem trikově se tomu nedá nic vytknout, vypadá to báječně) v čele s osamocenou zmrzlou sochou Svobody, která jako symbol Ameriky prostě nemůže být zničena ani stometrovou vlnou a na nich unášenými trajekty (včetně jednoho ruského). Nejlepší hlášku si však lišák Emmerich nechal na závěr, kdy poslední věta filmu zazní z úst astronauta na orbitální stanici při pohledu na zmrzlou severní polokouli: „Viděl jsi už někdy tak čistej vzduch?“ Skutečný život ale přináší také paradoxy, zvlášť když po takovém filmu vyjdete ven z kina, nad vámi se honí mraky, lije jak z konve a váš soused pronese: „Už je to tady“. PS.: Film je v kině uváděn v dabingu a je to katastrofa. Kdo vymyslel takovou koninu? ()

AGO

Kedže som videl Deň nezávislosti aj Godzillu, jediné na tomto filme, na čo som sa tešil, boli efekty. Tie sú chvíľami doslova dych berúce (pohľad na oko búrky zo zeme), ale niekedy sú prekvapivo trápne (vlci). Od tohto filmu naozaj nič viac netreba čakat. Naivný hollywoodsky scenár, herecké výkony nevybočujúce z normálu a pár nelogickostí. Proste ďalšia stupídna popcornovka od Emmericha. ()

Radiq

Nejkatastrofičtější katastrofická katastrofa ze všech katastrof, co jsem kdy viděl. Musím říct, že přírodní živly byly fakt hezky udělané a k nerozeznání od pravých, nedigitálních (aspoň myslím). No ale teda strašná blbost byli ti vlci plci, to sem se málem zesral, ale ne strachy, ale soucítěním s režisérovou ostudou. Stejně na tom bylo i to rapidní mrznutí, jak před tím utíkali. No a i když si myslím, že taková změna klimatu je velmi pravděpodobná, tak asi ne v tak krátké době. A Gyllenhaal byl chytrej, jak kdyby chrápal v knihovně. A trapně socha svobody. A samozřejmě trapně pozitivní konec :(. Proto mějme na mysli ponaučení, které nám film dal: nechovejme se k přírodě jak prasata, nebo se nám to vymstí. Viva Green Peace!!! ()

Sabrewulf

Počítačoví vlci jsou trapní, ženská, která si následky otravy musí zjistit až z knihy, je ještě trapnější, ale to není nic proti scéně, kterou bych směle zařadil do jedné z nejtrapnějších v dějinách filmu vůbec: mráz, co nahání hrdiny, které ale nedostane, protože před ním zavřou dveře. LOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! ()

Rockwood

Tahle tématika a podobné teorie "co kdyby" se mi fakt líbí. A proto sem si nemohl nechat ujít tento film. Nezklamal moje očekávání. Efekty pěkný, a sledovat takový New York jak bojuje se záplavami a poté s druhou dobou ledovou. Sice myslím, že třeba takový lidi, by takové extrémní podmínky ani nepřežili, ale budiž. Byl sem tak trochu napnutý a hlavně zažraný. U takového filmu sem si ani u konce nebyl jist jak to dopadne, což počítám jako velké plus. ()

wendelin9

Snímek se mi hodně líbil; působivé efekty a zkáza New Yorku na mě opravdu zapůsobily... Ale kvůli ohraným klišé, kterých ve filmu není málo + trapné scéně s vlky dávám pouze 3* ()

vesper001

Katastrofické filmy ve mně většinou moc pozitivní emoce nevyvolávají. Příběhy jsou v lepším případě slabé a předvídatelné (v horším trapné nebo žádné), množství patosu bývá nesnesitelné. Co mi ale nejvíc vadí, je, když triky urážejí divákovu inteligenci a optický nerv. Něco málo o nich totiž vím a ještě trochu víc vím o interaktivním designu - a jde mi na nervy, když se musím dívat, jak filmoví kreativci s přehledem ignorují nejen fyzikální a přírodní zákony, ale i zdravý (?) rozum. Den poté sice zmíněnými nešvary také trpí, ale například v porovnání s projímadlem typu 2012 je vlastně docela koukatelný. Mimoto se tam vyskytuje megasympatický Ian „Bilbo“ Holm, kterého bych v minutě adoptovala jako druhého dědečka. ()

panMartin

Docela jsem se na Den poté těšil, myslel jsem si, že to bude druhý Den nezávislosti ale tak trošku jsem se zmýlil. Prostě vypněte mozek a bavte se celkem slušných filmem s plným krásně vymakanných efektů. Vysoké rozpočty to je něco pro Emericha, nechodí pod 100 mega!! ()

NiWi

Pro mě nejlepší katastrofický film. Ač Emmerich rád zabíhá do různých žánrů a i díky tomu dost jeho filmů není stoprocentních, zde mi nechybělo nic co by měl takový film mít. Přírodní jevy působily nadmíru realisticky, ať už tornáda nebo obří vlna. Základní principy, na kterých celková "katastrofa" stavěla vyzněly celkem zajímavě a promyšleně. Ve druhé části filmu tempo trochu zvolnilo, stal se z toho spíše boj o přežití a sledujeme snahu otce o záchranu syna. Zde to pak tahá charismatická dvojice Gyllenhaal - Quaid. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005