Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Simako

co je realistické víc, než tání ledovců? Popcorn to je a pěkně oslazenej, ale zajímavej! Efekty se opravdu vydařili a ať chceme nebo ne, tak ten scénář reálný je! Tlukot amerického srdce je zřetelný, to je fakt, ale přesto si myslím, že je to zábavný film, který i tak nutí k zamyšlení:) ()

Funky Figo

Skvělé záběry na Sochu svobody, mrznoucí americkou vlajku:))... Amerika v takových nesnázích, že musí být zavolán prezident:)))) ()

Keerev

Pro mě to byl průměrný, tuctový snímek. Ani zklamání, ani překvapení. Prostě klasický katastrofický film. Ovšem musím přiznat, že atmosféra byla snadno uvěřitelná. Takže nakonec za 3*. ()

shark05

Dost zajímavá myšlenka o pohromách těchto rozměrů .Scény které se tady vyskytují nemají chybu .Skráceně režisér udělal kus dobré práce a také samozdřejmě herci kteří tam učinkovali. ()

Hird

Naprosto souhlasím s Limou. Film by se měl hodnotit podle toho jak je kvalitní celkově a ne jak má dobré efekty. Bohužel je těžké ohodnotit špatně film, na který se pěkně kouká, i když jinak je to třeba naprostá slátanina. A s tím bohužel počítají i hollywoodští tvůrci..... ()

Skeevee

Tenhle film je plnej naprostejch nesmyslu a uprimne to pro me bylo velke zklamani a pekelna nuda... => bylo to moc dlouhy a lehce predvidatelny a proste fuj... no, dyby tohle nenatocili, nic by se nestalo =) ()

l.bejk

Rolande ty umíš,suprová podívaná,zkáza Země kvůli globálnímu oteplování,něco by se dalo vylepšit ale jinak bezva filmeček. ()

imaginer21

Globální oteplování v područí Rolanda Emmericha. A megalomanská podívaná plná rozporuplných myšlenek i hereckých výkonů může začít. Tak za prvé, milý Rolande, vzduch není vodivý. Takže sledovat vertikálně se blížící smrtící mráz je vážně konina. Navíc, kdyby už dejme tomu něco takového nastalo, nepomůže ani sebevětší halda spálených knih. Už vůbec nelze brát vážně scénu, kde Quaid strká Mihoka do kuchyně (a ještě vteřinu před ním efektně zamrzá americká vlajka) a zapaluje ubohých pár plamínků na sporáku, přičemž v dalším záběhu je živý jak malé dětsko. Emmerich nešetřil ani dávkou toho odpudivého amerického vlastnectví, které film dělá jen domácí pohádkou pro Američany. Žádná hlubší myšlenka (snad kromě té Guttenbergovy Bible) z filmu nesrší a herci hrají jen běžně očekávatelné "hrdinské" role. Na druhou stranu je však film plný velmi povedených vizuálních efektů (což se ovšem v Emmerichových filmech stalo standardem) a samotná myšlenka, kterou Quaid přednáší na konferenci na počátku filmu, je pravdivá. Skutečně nadměrné emise (hlavně oxidu uhličitého) přispívají ke globálnímu oteplování, které rozmrazuje ledovce a v oceánech se tak zmenšuje koncentrace soli, což vede k fatálním změnám v (nejen) severoatlantickém proudění (to pak ovlivňuje počasí na severní polokouli). Ten zbytek je už příliš. Film nijak neoslňuje, ale ani to není propadák, takže dávám 50%. ()

Usir

Ani nevím proč se mi tento film líbil a dal jsem mu 4 hvězdičky. Ale tak nějak na mě zapůsobil, hezké triky a scény a děj není taky špatný. Ta čtvrtá hvězdička ja za tu větu na konci filmu, kdy lidé z raketoplánu říkají, že ještě nikdy neviděli takhle čistou planetu. V tom je dle mě velká myšlenka. Prostě celá země musí dostat pořádnou facku, aby jsme se zase hnuli někam dál. ()

david666

Musím se přiznat, že Den poté jsem docenil až po 3. shlédnutí. Mimo skvělých efektů a zajímavého námětu mi předtím připadal klišovitý a místy i trapný. Ale pořád obsahuje pár silných scén a slušných herců (namátkou Holm) a také závěr (který není až takový happy end jak bych od popcornového filmu čekal) je k zamyšlení. Musíte se ale oprostit od "vědeckého" pozadí - sice nejsem klimatolog, ale některéá vysvětlení mi silně neseděla. Protože pokud by to byla pravda, tak jsme v .....:-) ()

pursuer

Emmerichův denní chleba. Perfektní efekty, slabší, objektově orientovaný příběh a spektakulární konec, jak ho známe, tudíž přes kopírák. Jak jinak než třemi hvězdami. ()

krtek3

Předpokládám, že nebylo záměrem diváka pobavit, ale já jsem se bavila královsky. Úplně nejvíc u scény s vlky. Myslím, že tvůrci by měli alespoň trochu přemýšlet, než se pustí do podobné fantasmagorie, protože navzdory všem efektům mi příběh připadal úsměvný. ()

vofo

Je vidět, že na tenhle typ filmů se hodí sand jenom Emmerich. Velkolepě natočené. Skvěly efekty u kterých mrazí v zádech, když člověk vidí čeho by ta příroda mohla být schopna. ()

EnneX

Jak se tak dívám lidi se nedokáží moc bavit. Tohle je přece výborný film, který má strhují a dech beroucí efekty a celý je to skvěle natočený. Dennis Quaid je navíc výborný herec. Snímek je o to více intenzivní vzhledem k častému upozornění, že tohle se opravdu může stát s naší planetou. A jsem zvědavý co předvede ve filmu 2012 - další hrozba, která visí nad lidstvem a je jedno co si o tomhle datu myslíte. ()

brasek

Trocha som sklamaný dejom filmu... proste jednoduchý scenár, zopár veľkolepých trikov a hotovo. Kedže sa neobjavila Snehová kráľovná, tak 3 * :-) ()

MaxQ69

Přehlédneme-li efekty u filmu Den poté, tak se tam není absolutně na co se dívat. Extrémní globální oteplování během jednoho dne? Tanker plující mezi mrakodrapy? Totální zamrznutí helikoptéry během vteřiny při -60°C? Příběh o tom, jak jde otec zachránit svého syna a opustit svou manželku? To musím vyzdvihnout, tohle je fakt to nejdebilnější, co tam bylo. Naprosto to postrádá logiku, obzvláště u tak vzdělaného člověka, jakým byl hlavní hrdina. Přes půl Ameriky se vydá nejprve s teréňákem a pak se sněžnicemi za svým synem. Když už pominem nulovou šanci se k němu dostat, zajímalo by mě, proč to vůbec dělal. Jak ho zachránil tím, že se přihasil po sněhové bouři? Jak mu pomohl svou přítomností? No nebudu to pitvat, netvrdím, že to není snímek, který jsem neviděl několikrát a na který bych se zas nepodíval, ale je to břečka. ()

veverysiak

Hádam netreba polemizovať, že v tomto žánri je Roland doma a málokto sa mu vyrovná, výpravné katastrofické a trikmi nabité príbehy odohrávajúce sa kedykoľvek len nie v prítomnosti, a ja sa nich vždy skvele pobavím a vždy sa tam nájde nejaké keby, tentokrát je to akýsi politicko-agitačný náboj o vstúpení si do svedomia v oblasti tak moderného a populárneho globálneho otepľovania, síce som zaškrípal zubami, ale toto posolstvo som abstrahoval od celkového dojmu, takže 80%. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005