Planeta opic

USA, 2001, 119 min

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

Radiq

Hej lidi, máte taky ten pocit, jako bysme žili na planetě opic!? Cestování v čase, nemám rád. Skoro žádná krev kvůli tomu, aby se na to mohly dívat i děti, nemám rád. Šokující konec, pro mě dost nelogickej (proč by měly opice kopírovat ameriku? když se vrátil v čase, proč byla země v budoucnosti?). Oproti těmto záporům stojí vynikající masky. A nejen masky, ale i pohyby, instinkty a chování opic. To se Burtonovi dost povedlo. Herci slušní, až na Krise Kristoffersona a jeho polonahou sexy dceru, která se uprostřed pralesa vyloupla z ničeho nic s nohama a kozama skoro ven. Burton zamířil do komerčních vod, za to by ho měla opica poskákat, ale i když mu to nežeru, tak mu to ani neberu. Oproti originálu v půlce věcí horší, v půlce lepší. ()

Nivenx

Nečekal jsem žádný zázrak, jelikož je to velmi ohranné téma, ale film prostě fungoval a pro mě je to za 55% ()

panMartin

Skvělé masky a ... a pak už nic. Moc v tom Burtona nepoznávám. Film je takový nezajímavý, ani slaný, ani mastný, prostě tu není nic, co by ho udělalo zajímavějším a poutavějším. Marky Wahlbergovi fandím a jeho herecký projev se mi velice líbí, jenže v tomto filmu neuspěl ,no vlastně úplně propadl. Mimochodem konec celého filmu je tak debilní, že to sad ani víc zprznit nešlo. ()

fantoci

Podle mě starašný propadák.Jediné, co se mi na filmu opravdu líbilo, tak to byly masky a kostými, jinak jsem na něm nenašel nic pozitivního.Je to lehký podprůměr. Takže až nějací teroristé zničí, všechny filmy na světě a vy nebudete mít co dělat a zbyde vám něco, na čem si to přehrajete tak si udělejte nějaké jídlo ať se u filmu nenudíte. ()

Hafran

No už jen přetočit původní planetu opic byl špatný nápad a přetočit ji takhle špatně byl Velmi špatný nápad. ()

touchmud

Ač pro někoho je toto nové zpracování hodně rozporuplné, pro mě je však především díky Burtonově vizi a také skvělému Timu Rothovi výborným filmem. Výslednému dojmu hodně pomáhá zajímavá výprava a hudba Dannyho Elfmana. Jsem rád, že výsledný film není pouhou předělávkou původního filmu, ale přináší trošku jiný pohled na klasiku scifi žánru. ()

Vraccas

Dobrý film, jen ta režie je trochu zvláštní. Burton se do takových filmů nemá pouštět. Jinak celkem odpočinkový film. Líbivá charakteristika lidstva a zároveň pohled na nás jiných ras, který je vnímán jako krutý a vynalézavý. Pravda. ()

filmmovier odpad!

Naprostá hovadina, která vůbec nemusela vzniknout. S tímhle filmem teda Tim Burton moc nezabodoval. Nuda od začátku do konce ()

Vecko99

Burton je znám tím, že prakticky jakýkoliv film je schopen natočit originálně, ale v tomto případě platí přesný opak. Originálu to nesahá ani po kotníky a to ani nemluvím o naprosto trapném a nedůstojném konci takové klasiky. Jediné pozitivum tohoto kousku jsou kostýmy a Helena Bonham Carter a proto dávám aspoň jednu hvězdu. ()

Doudis19

Težko říct, do jaké míry měl Tim Burton v plánu spojit svůj projekt s nadhledem. V některých částech je cítit jistá nadlehčenost dialogů i groteskních scén. Hned následně ovšem přeskakuje na smrtelně vážné motivační projevy a dramatické bitvy. V tom bude asi hlavní kámen úrazu. Burton zřejmě nedostal prostor tolik projevit svou typickou ciničnost, vtěstnat se mu podařilo pouze pár momentů a proto nevznikla ani ryba ani rak. ()

Triple H

Zlé, nezaujímavé, pomerne nudné. Burton len variuje to čo už raz priniesol originál a vlastne nevie či mu chce skladať poctu, odkláňať sa od neho alebo čo vlastne. A je evidentné, že vlastne nemá čo nové povedať. Príbeh teda o hovne, zaujímavých nápadov minimum. Wahlberg ako leading man s jedným strnulým výrazom a neveľmi sympatický. Jedinými pozitívami sú slušné masky, dobrý hlavný motív od Elfmana a výborný Tim Roth, ktorý mega zaválel. Škoda, že na úrovni jeho výkonu nie je aj zvyšok filmu. ()

Motinski

Trochu nepodarený remake s odlišným koncom, ajkeď rovnako pesimistickým. S absenciou Burtonovej výtvarnej estetiky a žiadnou vynímočnosťou oproti iným béčkovým sci-fi filmom ktoré vznikli v rovnakom období. Masky boli fajn a na jedno pozretie to obstojí ale musíte mať nulové očakávania. Čaro aké mal v sebe originál tu proste nie je. Možno aj preto že už je iná doba a sme zvyknutý na iné filmy. ()

adams89

Když si něco Tim Burton vezme do hlavy, tak to potom stojí za to. V tomhle případě v tom špatném slova smyslu. Odvahu ale má, to se musí uznat, komu by se chtělo, natočit remake jedné z nejslavnějších filmových klasik z roku 1968. Bohužel se mu nezdařil, jak asi původně plánoval a potěšil možná tak ty, kdo původní Planetu opic neviděli. Příběhově ale nijak za ní nezaostává, naopak, oproti originálu se více přiblížil knižní předloze Pierra Boulla. Obsadit do hlavní role Marka Wahlberga byl tah správný, jestli mám jednoznačně něco na filmu pochválit, tak je to jedině on. Co ale u mně totálně propadlo, tak bylo vylíčení opičího města, opičích masek a vůbec všeho, co s nimi souviselo! Nějak to celé na mně působilo tragikomicky... Třeba taková postava upovídaného orangutana byla naprosto zbytečná, ty jeho moudra sice občas někoho rozesmály, nicméně ve finále se tím z Planety opic stává napůl komedie a takhle to přece nechceme! Úroveň filmu se lehce zvýšila ke konci, kdy se vysvětlilo několik otazníků vznášejících se nad příběhem a také bitvou lidí a opic. Škoda ale zase té úplně poslední scény, kdy se náš hrdina vrací zpět na Zemi. Tu si režisér vážně mohl odpustit, všichni jistě vědí, co mám na mysli. Úplný propadák sice Burton nenatočil, chlubit by se jím ale raději neměl.60% ()

Qitek

Nevadí mi že nejde o remake. Vůbec. Naopak se mi příčí otrocké přepisy. A mám (edit v roce 2020 - kdysi jsem měl rád) moc rád Tima Burtona. Nicméně první věc: Po lopatě řečeno nuda. Nuda k posrání. ZA druhé: Jiskření mezi Wahlbergem a opičí Carterovou? What the fuck??? Není to ani úchylné, ani vtipné, ani rasově nijak jakože dobře podprahové. Za třetí: Nikdy sem u Tima Burtona nezažil tak strašnou výpravu. Dost často sem měl pocit že sleduji hodně levný seriál. A to nemám nic proti nízkorozpočtovým filmům, mezi které se tento film nepočítá. Hodně slabé dvě hvězdy. Wahlberg příšerný herec. Příšerný jako vždy. ()

Freefinger

Co mohlo donutit Tima Burtona, aby se podepsal pod něco takového? Kdyby žil v totalitním státě, pak bych to chápal jedině tak, že mu nejprve vyhrožovali doživotním zákazem činnosti a nakonec jim na to kývnul až po dlouhém a krutém mučení. Ale takhle... Přečetl si vůbec scénář? Věděl, že hlavní roli bude hrát Marky Mark? Že se to bude celé natáčet v interiérech? Kam se proboha poděla Burtonovská atmosféra a originalita? Bohužel je evidentní, že to netočil z lásky k filmu. Už před dokončením mu muselo být jasné, jaký paskvil z toho bude, tak se od něj distancoval závěrečnou scénou, ve které jakoby říkal: 'Vždyť já to samozřejmě nemyslel vážně'. Pokud opravdu ne, tak to byl hodně nepovedený vtip... ()

Jazzzz

Timy, Timy - proč jsi se k tomuto zaprodal? Vždyť máš svých originálních nápadů dost - proč dělat remake něčeho což už bylo myslím hodně dobře natočeno.. Zůstávám raději fanouškem těch straších Planet Opic.. Film toho možná nabízí dosti, ale z toho co může Timi Burton nabídnout nenabízí vcelku nic.... Snad jen lepší masky a efekty za které tedy alespoň ty 2 hvězdy... ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner