Iveta

(seriál)
  • Slovensko Iveta
Trailer
Česko, (2022–2024), 8 h 40 min (Minutáž: 51–66 min)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(9)

Iveta chce být slavnou zpěvačkou. Cesta vede z dětského sboru přes pěvecké soutěže, nahrávání prvního hitu a desky až k celostátní slávě. Iveta musí přesvědčit rodiče, porotce, producenty, diváky. Tím jediným, který v ní od začátku věří, je Petr Sepéši. Její první láska. Ta, o které se říká, že musí někdy skončit... Jaká je cena splněného snu? Začátek životního příběhu Ivety Bartošové. (Voyo)

Trailer

Ryuuhei

O Ivetě Bartošové jsem dosud věděl pramálo, uvědomoval jsem si ji jako zpěvačku a pamatoval si bulvární záležitosti výhradně z onoho rozmezí roku 2012-14, ale nic víc. Pro to pro mě byl seriál takovým doslovným seznámením s jejím nesktuečně smutným a nenaplněným životem, čím vším si musela projít a že do svého šokujícího skonu vlastně nikdy nenašla tu pravou lásku, po níž tolik toužila. První série byla odrazem vrcholu české kinematografie. Hrozně se mi líbilo zasazení do sedmdesátek, které působilo místy až liminálně. Vše bylo v takovém zvláštním oparu, podbarvené fialovo-růžovou kombinací barev a přibližovalo takové ty nejisté začátky, jimiž si musela v té době ještě šoubyznysem nezkušená Iveta projít. Další série byly hodně skokové, jak dějově, tak i v tónu. Liminálnost ustoupila a seriál se stal spíš už běžně natočeným životopisným dramatem. Po celou dobu zde figurovaly roztodivné postavy. Samotná Iveta působila komplikovaným, zakřiklým a snadno zmanipulovatelným dojmem už od začátku. Vývoj její osobnosti byl znát, později si byla schopna prosadit své, ale stále zůstávala tou křehkou osobou, které stačilo opravdu málo k tomu, aby se časem pokusila zničit samu sebe. Pak tu byla řada Ivetiných nápadníků, z nichž asi jako nejnormálnější vyšel Šajdl. Sepeši mi přišel jako neskutečný manipulátor a o Rychtářovi ani nemluvě, hrozně nesympatický člověk, zde výborně ztvárněný. Jak to bylo doopravdy, to už si samozřejmě můžu domýšlet, ale pokud se tvůrci opravdu snažili o co nejvěrnější zachycení všech charakterů, potom potěš koště, s kým musela Iveta celý život vycházet. Vše završilo opravdu důstojné finále, které víceméně jen naznačilo, jak to s ní nakonec dopadlo a osobně mě úplně odpálilo tím, jak odkrylo, kdo byl onen voják, který se objevoval napříč celou sérií a zaujal roli takového toho tichého skalního fanouška - vím, že to říkám ve skoro každé své recenzi, ale tohle jsem opravdu nečekal. Nakonec musím zvednout hodnocení o hvězdu i přes slabší druhou sérii. Podívanou jsem si užil, byl to pro mě hořkosladký náhled do života jednoho nešťastného člověka, který se vlastně nikdy nedočkal skutečného štěstí a jehož život byl jednou velkou jízdou na horské dráze. ()

Marze

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu jiskreni ve vztahu, nebo dramaticky konflikt. Ale je to preci jen retropohadka. Pry ma jit o ukazani snu Bartosove. Obrazova koncepce je proto dobre promyslena s rozptylenym svetlem a surrealnymi obrazy. Kameraman Martin Douba se az dotyka obliceju rucni kamerou ci z uhlu v zakourenych mistnostech a vytvari podobu tehdejsi omezene filmove techniky. ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: To Voyo je jasně jinde. Ta tvorba je v něčem nějak v plenkách. V něčem docela v pohodě, v něčem totálně patetická až hloupá. Jenže mapování takovéhoto příběhu je děláno tak, aby člověk věděl o co vůbec šlo, tak oukej. Je jasné, že filmařsky je kvalita dost ambivalentní, ale jako kdo ví? Časem Voyo snad bude konkurence. Teď má zajímavá témata, ale tím to končí. ()

DJ_bart

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bartošová Rhapsody – aneb kdo by to byl kdy řekl, že mě někdy bude bavit televizní biografie o Ivetě Bartošový od komerčního škváru TV Hovna a pofidérní platformy Yolo? Třídílný seriál 'Iveta' v podstatě zachycuje jen velmi úzký časový úsek, tedy letmé počátky její kariéry, a její osobnost reflektuje velmi intimně, civilně a nebulvarizuje ji. Boomeři a husákovy děti budou mít na krajíčku a zamáčknou nostalgickou slzu nad řízkama v chlebu, trvalou Anny Fialový – která se své role mimochodem zhostila víc než bravurně, páč líp zachytit auru Ivety Bartošový reálně ani nešlo – a normalizační atmoškou. Přesto bych si troufal tvrdit, že tahle minisérie svým poutavým formálním/vizuálním zpracováním, víceméně autentickou retro stylizací a introspektivní koncepcí – byť pochopitelně kýčovitou a patetickou – dokáže zaujmout i mladší generace diváků, poněvadž na poměry Novy jde o relativně povedený projekt, který však nevyužil svůj jedinečný potenciál být něčím víc než jen slabším nadprůměrem. V mnoha ohledech mi totiž připadá, že většina budgetu šla na reklamu a propagaci, než na samotnou dramaturgii. No a tři epizody vůbec nestačí k tomu, aby dokázaly adekvátně prokreslit celkovou komplexnost děje a charaktery postav........ Je taky celkem škoda, že Eliška Křenková tentokrát moc herecky neexceluje. Týpek co hraje Sepéšiho mě sice nehorázně sral (ať už cringe herectvím nebo ještě víc cringe zpěvem), ale old-school šlágry a bisexual lighting mi bohatě stačí k tomu, abych si tuhle sentimentální retro pohádku užil, přes to prostě nejede vlak ( ͡° ͜ʖ ͡°) ()

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Znal jsem příběh Ivety Bartošové hlavně až z jejích posledních let, kdy byla hlavní hvězdou bulvárních médií, které si na ní udělali tržby po několik let. Její mladá léta tak byla pro mne neznámou a musím říct, že právě tento výlet do začátků její kariéry je určitě tou nejsilnější stránkou celého seriálu a skvěle vykresluje postavu Bartošové jako naivní venkovanky, kterou postupně semlel showbyznys, lidé okolo ní a její vlastní přístup k životu, který se prostě neslučoval s tím, co zpěvačka potřebuje vydržet. Celý seriál je zpravidla velmi dobře obsazený. Nebudu brát čistě jen vizuální podobu, můžete mít na place dvojníka, ale pokud to herecky neutáhne, tak prostě nebude dobré. Tady se povedlo dostat do aktuálně nejspíše životní role Ondřeje Brzobohatého, a v hlavní roli tu naivitu krásně vystihuje Anna Fialová, kdy výborný protipól jí dělá Vojtěch Vodochodský. Je vidět, že v seriálu chybí ještě minimálně tak jedna série, protože skok mezi druhou a třetí sérií je dost ostrý, a chybí poměrně významné období života Bartošové. Stejně tak někdy tvůrci až moc počítají s tím, že divák vlastně tenhle příběh zná, a nenamáhají se všechno vysvětlovat, což je škoda. Na závěr musim říct, že jsem měl obavu, jak moc bulvární seriál bude, že to bude stejný škvár, jako celá mediální šaškárna okolo IB, ale tvůrci k tomu přistoupili s respektem a dostatečným odloučením od všech mediálních nesmyslů, což je jen a je ndobře. ()

• Iveta ve filmu na Mladé písni Jihlava dostává cenu útěchy, ve skutečnosti ale dostala cenu poroty za interpretační výkon. (jujec)
  • Režisér Michal Samir prozradil, že při natáčení duetu Karla Gotta (Ondřej Ruml) a Ivety Bartošové (Anna Fialová) v Lucerně odešla v průběhu natáčení jedna z dam, která byla součastí komparzu. Důvodem prý bylo, že ji Ruml Gotta vůbec nepřipomínal, za což se následně urazila. (lucij68ee14)
  • Syn Ivety Bartošové s natáčením souhlasil a věděl o něm. „Podstatné pro mě bylo, že režisér Mike Samir byl ochoten celý projekt, na kterém dva roky pracoval, okamžitě ukončit, pokud by se mi to nelíbilo. Také mi dovolil zasahovat do scénáře,” řekl Artur Štaidl. (hansel97)

Související novinky

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (více)

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (více)

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

06.05.2022

Jaký je skutečný příběh princezny československého popu? Díky čemu v osmdesátých letech Iveta Bartošová prorazila? A jak skončila její první velká láska? Odpovědi přinese třídílná minisérie Iveta na… (více)