Reklama

Reklama

Iveta

(seriál)
  • Slovensko Iveta
Trailer
Česko, (2022–2024), 8 h 40 min (Minutáž: 51–66 min)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(9)

Obsahy(1)

Iveta chce být slavnou zpěvačkou. Cesta vede z dětského sboru přes pěvecké soutěže, nahrávání prvního hitu a desky až k celostátní slávě. Iveta musí přesvědčit rodiče, porotce, producenty, diváky. Tím jediným, který v ní od začátku věří, je Petr Sepéši. Její první láska. Ta, o které se říká, že musí někdy skončit... Jaká je cena splněného snu? Začátek životního příběhu Ivety Bartošové. (Voyo)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (145)

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

O Ivetě Bartošové jsem dosud věděl pramálo, uvědomoval jsem si ji jako zpěvačku a pamatoval si bulvární záležitosti výhradně z onoho rozmezí roku 2012-14, ale nic víc. Pro to pro mě byl seriál takovým doslovným seznámením s jejím neskutečně smutným a nenaplněným životem, čím vším si musela projít a že do svého šokujícího skonu vlastně nikdy nenašla tu pravou lásku, po níž tolik toužila. První série byla odrazem vrcholu české kinematografie. Hrozně se mi líbilo zasazení do sedmdesátek, které působilo místy až liminálně. Vše bylo v takovém zvláštním oparu, podbarvené fialovo-růžovou kombinací barev a přibližovalo nejisté začátky, jimiž si musela v té době ještě šoubyznysem nezkušená Iveta projít. Další série byly hodně skokové, jak dějově, tak i v tónu. Liminálnost ustoupila a seriál se stal spíš už běžně natočeným životopisným dramatem. Po celou dobu zde figurovaly roztodivné postavy. Samotná Iveta působila komplikovaným, zakřiklým a snadno zmanipulovatelným dojmem už od začátku. Vývoj její osobnosti byl znát, později si byla schopna prosadit své, ale stále zůstávala tou křehkou osobou, které stačilo opravdu málo k tomu, aby se časem pokusila zničit samu sebe. Pak tu byla řada Ivetiných nápadníků, z nichž asi jako nejnormálnější vyšel Štajdl. Sepeši mi přišel jako neskutečný manipulátor a o Rychtářovi ani nemluvě, hrozně nesympatický člověk, zde výborně ztvárněný. Jak to bylo doopravdy, to už si samozřejmě můžu domýšlet, ale pokud se tvůrci opravdu snažili o co nejvěrnější zachycení všech charakterů, potom potěš koště, s kým musela Iveta celý život vycházet. Vše završilo opravdu důstojné finále, které víceméně jen naznačilo, jak to s ní nakonec dopadlo a osobně mě úplně odpálilo tím, jak odkrylo, kdo byl onen voják, který se objevoval napříč celou sérií a zaujal roli takového toho tichého skalního fanouška - vím, že to říkám ve skoro každé své recenzi, ale tohle jsem opravdu nečekal. Nakonec musím zvednout hodnocení o hvězdu i přes slabší druhou sérii. Podívanou jsem si užil, byl to pro mě hořkosladký náhled do života jednoho nešťastného člověka, který se vlastně nikdy nedočkal skutečného štěstí a jehož život byl jednou velkou jízdou na horské dráze. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První dvě série maji v sobě vydařenou retro atmosféru a provedou nás tím nejzásadnějším v Ivetině životě od začátku kariéry. Třetí série to už je doslova přímý přenos z nešťastné závěrečné fáze života Ivety B a lidem, kteří mají Ivetu rádi, mezi které se počítám se na to fakt nedivá hezky, protože cítí tu ohromnou bolest, kterou musela Iveta prožívat. Režie Michala Samira je vynikajcí, kompletní série působí velmi realistricky, herci do posledního předvádí své maximum, Annu Fialovou chci vidět v divadle, protože ta holka mě svým hereckým projevem naprosto uchvátila. Je opravdu velmi flustrující , že možná jednu z nejčistějších duší tuzemského showbusinessu společnost doslova uštvala a jedno jestli se jedná o bulvární ksindl v čele z podčlověkem z Řeporyjí a členem ODS, o podstatnou část veřejnosti z řad nadšených čtenářů bulváru, o chlapech, který jí vstoupili do života a vrazili jí do srdce hlubokou ránu, protože sráči ani nic jiného neumí a už vůbec ne udělat ženskou šťastnou a zářící nebo kolezích z českého showbusinessu, kteří i dnes tvrdí že viděli že se Iveta trápí, ale až na vyjímky (Šimi) ji absolutně nepomohli. ()

Reklama

Anet21 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

⚪Ak toto mala byť veľká udalosť sezóny, tak, pravdepodobne, nebude. To, že miniséria Bartošovú ,,nebulvarizuje" je pozitívom, na druhej strane sa séria zameriava na to obdobie života, v ktorom ešte ani nie je čo bulvarizovať, keďže žila celkom normálny, príkladný život.⚪Prečo sa jej život a kariéra nerozpísala na viac ako 3 časti je otázne, je však viac ako logické, že na ploche troch dielov nie je možné charakterovo vykresliť skoro nikoho - alebo je, ale skĺzne to k stereotypizácii, ako v tomto prípade, pričom potom postavy spadnú do škatuliek - egomaniak, naivka, prísny otec a podobne. ⚪Osobne by ma zaujímal i jej vzťah so Štaidlom, ktorý tu bol okrajovo naznačený, ale ku ktorému sa už dej nedostal.⚪K hercom sa vyjadruje ťažko - nie je jasné, ktorá herečka by dokázala Bartošovú ,,uhrať" po stránke spevu i výzoru, Fialová nemá ani podobný hlas, ani tvár, ale určite nebola absolútnym krokom vedľa.⚪Seriál samotný ale zbytočne hrá na city diváka, niekedy očividne citovo vydiera, z Ivety robí očividnú obeť a často sa zasekne v nepodstatných miestach, viď rôzne výplnkové scény bez významu pre príbeh.⚪Ps.: Možno som hlúpa a nedávala som len pozor, ale vysvetlite mi, prosím, kto bol ten mladý vojak a k čomu slúžili všetky tie scény, ktoré popisovali jeho život, svadbu a podobne?⚪ ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ivetě je nejčastěji vyčítáno nereflektování doby a jakési vytržení z reality (s čímž koresponduje melancholické až snové pojetí využívající různé filtry a barevnost na hraně únosnosti). To je sice pravda, nicméně v rámci celé série je to ten nejmenší problém. Mnohem větším problémem je, jak nakládá s postavami a fakt, že jsem vůbec nepochopil co tím chtěli tvůrci říct. O reálnou Ivetu Bartošovou sem se nikdy nezajímal, takže nedokážu posoudit co má reálný základ a co ne, nicméně to jak je tady vykreslená není zrovna lichotivé. Primárně je tu totiž vyobrazená jako naivní blbka, která má sice záblesky arogance a vlastní osobnosti, ale je jich hodně málo a většinu času se jen nechává někým vláčet. Ještě hůře z toho pak vychází Petr Sepéši o kterém sem toho věděl ještě méně než o Ivetě. Ten je tu od druhého dílu prakticky hlavní postava a je vykreslen jako sebestředný manipulativní kretén.Jestli takový byl doopravdy těžko říct a dnes už není moc lidí, kteří by to dokázali potvrdit. Jak to po první díle vypadalo ještě jakž takž slibně, tak postupem času šla kvalita hodně dolů a výsledkem je vlastně naprosto zbytečná a nic neříkající série. Osobně bych uvítal klasický životopis od začátku do konce, kdy Sepéši bude jen krátká epizoda, protože tohle na mě nezafungovalo...40% ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

´Zrodila se hvězda´ (2018) ryze po česku v třídílné minisérii, která spíše evokuje k množnému číslu. Ano, motto ´zrodily se hvězdy´ je daleko přesnější. Příběh sice nahlíží na počátky pěvecké kariéry Ivety Bartošové, ale když do děje hodně brzy vstupuje její pěvecký partner Petr Sepeši, už to rázem není jen o ní. Navíc ve druhé a třetí části jakoby bylo právě Petrovi dáno daleko více prostoru. S Ivetou jen kratičká etuda z dětství a potom už v tom jsou oba. Samotný závěr, s o něco starší Ivetou, už je spíše navíc jen jako lákadlo na případné další pokračování. Příběh tedy popisuje Ivetinu kariéru s Petrem Sepešim, což je pochopitelné, ale chtě nechtě, seriál tak prostě není jen o ní. Skutečně se to mělo jmenovat ´Iveta a Petr´ Příběh se veze ve značné jednoduchosti a stále jde ve všem ihned k věci. Nějaké vedlejší motivy navíc by nejen nebyly na škodu, ale hodně by děj povznesli. Ta ohromná přímočarost tomu všemu dost škodí. Dramatičnost pokulhává, zato v emocích se hodně tlačí na pilu, což tomu jako celku také moc nepřidává. Na škodu je také vůle udělat z Patra Sepešiho jen vyloženého sígra, který Ivetu neustále kárá kvůli dokonalosti všeho, zatímco on samotný kazí kde co. Jeho druhá stránka věci, kdy se o Ivetu staral v nejtěžších chvílích, je vynechána. Záměrně, protože se to k jeho charakteru nehodí? To mu spíše ubližuje. A scéna s jeho smrtí, co tomu předcházelo a co se dělo později, vlivem toho jaksi postrádá logiku. Tvůrce lze pochválit za vymanutí se sexuální scény Ivety a Patra. Jasně že tu je, ale jen jako mírný dějový doplněk bez oplzlostí a erotiky, jak je jinak u českých tvůrců zvykem. Minisérie neurazí, ale ani nenadchne. Nostalgická vizuální stránka je dokonalá, emoce tak silné, že může po divácké stránce i zasáhnout, chytlavé písničky mnohé připomenou, ale to je asi tak všechno. Má to až moc přílišnou televiznost. Hodně tomu chybí, ale ke vzpomínce na Ivetu Bartošovou snad postačí. ()

Galerie (493)

Zajímavosti (28)

  • Anna Fialová a Vojtěch Vodochodský v rozhovorech přiznali, že se jim nejhůře zpívala píseň „Snad nám to vyjde“. Herečka uvedla, že je píseň těžko zapamatovatelná, protože je textově velmi obsáhlá a sloky v ní jsou si melodicky dost podobné. (lucij68ee14)
  • Syn Ivety Bartošové s natáčením souhlasil a věděl o něm. „Podstatné pro mě bylo, že režisér Mike Samir byl ochoten celý projekt, na kterém dva roky pracoval, okamžitě ukončit, pokud by se mi to nelíbilo. Také mi dovolil zasahovat do scénáře,” řekl Artur Štaidl. (hansel97)
  • Ve snímku představuje Ladislav Štaidl (Ondřej Brzobohatý) Ivetě (Anna Fialová) písničku „Málo mě zná“ v roce 1988 (cca v čase 01:07:00), přitom tato skladba vznikla již v roce 1987. Navíc Iveta po smrti Petre Sepéšiho (Vojtěch Vodochodský) rozhodně nebyla doma a dál zpívala. (jujec)

Související novinky

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (více)

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

Minisérie Jitřní záře startuje na Voyo

10.06.2022

Rok 2022 je ve znamení originálních minisérií na Voyo. Poslední úspěch sklidil příběh Ivety Bartošové, od 10. června Voyo představí další dlouho očekáváný seriál. Minisérie Jitřní záře zobrazuje, jak… (více)

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

Nová minisérie o Ivetě Bartošové na Voyo

06.05.2022

Jaký je skutečný příběh princezny československého popu? Díky čemu v osmdesátých letech Iveta Bartošová prorazila? A jak skončila její první velká láska? Odpovědi přinese třídílná minisérie Iveta na… (více)

Reklama

Reklama