LVÍ KRÁL 2: SIMBŮV PŘÍBĚH dějově završuje trilogii o Lvím králi. Působivý a velkolepý snímek vychází v novém zvláštním vydání. Potkaní se zde Kiara a Kovu, zástupci nejmladší generace vládnoucí lví dynastie. Prožijí spolu "Upendi" - lásku - a pochopitelně také spoustu legrace s oblíbenými Timonem a Pumbou! Kiara, tvrdohlavá dcera Simby, je dědičkou trůnu. Místo vladařských povinností jí ale láká daleko více dobrodružství. Když nebojácně prozkoumává přísně zakázanou Vnější zemi, setká se s rozpustilým mladým Kovu, který se rozhodl vydat se po stopách Scara. Kiara a Kovu se tak spolu snaží najít své místo v "Kruhu života" a poznávají, že jsou jedinou nadějí na usmíření mezi dvěma znesvářenými královstvími. (oficiální text distributora)

Wiikii

Lví král byl dokonalou ukázkou propracovanosti, který zakládal na tom úžasném příběhu s dokonalými charaktery postav. Tady mě to přišlo spíše jak průměrná Disneyovka, která těží z prvního dílu. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

joker.george

Cítil jsem opravdu velké zklamání, když jsem viděl, že se to kvalitativně nedokáže nevyrovnat bombastickému prvnímu dílu. Nicméně je to pořád silný příběh a půvabný animák, který dokáže zaujmout. ()

Streeper

I když to nebylo tak špatné, tak tomu něco chybělo. Oproti jedničce je to hodně slabé a v některých věcech se to hodně opakuje. Ale písně jsou opět krásné. ()

C0r0ner

Slaboučký příběh nastavované kaše, která jenom vydělává na slavném jméně prvního dílu. Celkově to je úplně o ničem a od začátku do konce se nestane vůbec nic, co by diváka zajímalo, nebo co by už neviděl v prvním Lvím králi. Zbytečný film, který nemá co nabídnout. 45% ()

Morzael

Celkem obstojná adaptace Romea a Julie se štastným koncem do světa Lvího krále, ale jak už jsem psal Lví král je jen jeden, a tenhle to rozhodně není... ()

emo

Dvojka sa snaží naviazať na originál, ale márne. Autori mali príliš vysoké ambície, ktoré sa možno ani nedali realizovať. Na animácii je vidno videovosť... Pripomína taký kvalitnejší seriál. Hudba je bohovská a pesničky v ničom nezaostávajú za jednotkou. Nečudo- väčšinou ide o prerábky skladieb z albumu Rythm of the Pride Lands na ktorom spolu pracovali Mancina, Zimmer a Lebo M. ()

animaxis

Skvělé i v porovnání s prvním dílem.Hodnotím to ale podle toho,jak jsem to hodnotil jako malý a ne jak bych to hodnotil po tom,co bych si to pustil v mém věku.Emoce tam byly podle mě taky silné,tak proč nedát pět hvězdiček? ()

metal.storm

Z odstupom času sa znovu vďačne ponáram do prvých dvoch dielov levieho kráľa, a musím uznať, že je to rovnako efektívny film. Nie je to síce Simbov príbeh, ako poukazuje český názov, ale Simbova pýcha určite. Plnohodnotné pokračovanie, na ktorého začiatku som si myslela, že sa mal levíča naozaj časom zamiluje do svojho bratranca. Až tak príliš sa ten klučík podobal na krásneho, pojazveného leva z jednotky. A teraz možno budem znieť rasisticky, a možno každý farby vidí naozaj inak, ale všimli ste si niekto, že všetky tie nevychované levy, ktoré žili na okraji mesta, v nejakej stoke bez jedla, závislé na krádežiach a násilí, tak všetky boli podozrivo tmavšie? A to nehovorím o hlavnom hrdinovi. Ja neviem, ale mne sa zdá, že naberali inšpiráciu niekde v gete. A zrazu, keď je všetko krásne, tak sa na počerné levy vrhne svetlo a všetky zblednú. Omnoho vďačnejšie bude asi vyzdvihnúť hudbu, ktorá ešte v tomto období nemusela, a nepotrebovala vykrádať rádio. Potom vám nemusela každá jazda a aute s mamkou pripomínať tento film. Hudba stvorená pre efekt, ako by to malo byť. Skladba No One of Us je určite moja top. Ale aj tak som si nemohla pomôcť, hudba v pozadí jednoducho znie ako polovičatí Piráti z Karibiku :) ()

dan.pacino

Výrazně horší oproti prvnímu dílu. Pár vtipných scén, až nehezká grafika a velmi krátká stopáž mě nutí film zařadit mezi filmy, které podruhé již neuvidím. ()

Sfinkter

Já jsem stále spokojen, dvojka se samozřejmě svezla na úspěchu prvního dílu, ale vůbec si nemyslím, že by pokračování tvůrci odflákli. Hudební doprovod je srovnatelný s prvním dílem a příběh stále dává hlavu a patu. ()

LadyPupu

Zklamání. Zlozvyk natáčení pokračování je prostě ve většině případů špatný. Úplný průšvih to není, ale žádný hit také ne. ()

Lachtaan

Svého času jsme sledovali všechny tři části Lvího krále pořád dokola a mnohdy se mi i první díl s druhým pletly, přestože jednička je samozřejmě kult a dvojka dle mnohých jen videovykrádačka. Já k ní ale tíhnu skoro stejně a nikdy na ni nedám dopustit. Vždycky se mi strašně líbilo, jak tvůrci nakreslili malého Kovu. ()

July

Příliš přeslazené a moralistní. Nesnáším tuhle kombinaci. Naštěstí se ve snímku objevil sympatický Kovu (kéž by jeho dilema bylo hlavním tématem filmu). Scénu, kde Kiara a Kovu prožívají "upendi", jsem ovšem vyloženě přetrpěla - panebože, vždyť to byla reklama na svátek svatého Valentýna a "zábavní" centra s projížďkami na lodičkách ve tvaru srdce! Pomoooc! Zkrátka jsem typ diváka, který má raději temné dramatické příběhy než sacharózové dojáky. V závěrečných titulcích mě ale velmi potěšilo zjištění, že text jediné písničky, která nepřetékala cukrem (pěkně pomstychtivé Ziřiny ukolébavky), je Eric Idle. Monty Pythoni - to je moje krevní skupina :-)! ()

uiu

Osobně se mi líbila více dvojka než jednička a to jsem byla ještě malej capart, pro které jsou oba filmy určené, takže myslím, že jen takový názor je platný. Teď už bych se samozřejmě na tuto pohádku nepodívala a pochybuji o její kvalitě, ale když jsem byla malá holka, tak jsem si tu kazetu pouštěla snad denně a do toho jsem sbírala album, kam se lepily obrázky z filmu. Jednička na mě byla moc smutná, dvojka byla více hravá. ()

anli

Pokracovani jedne z nejlepsich disneyovek,ktere dopadlo jeste celkem dobre.Proste se pokracovani delat musi,aby se nejaka koruna vydelala,ze?Vetsinou je to velmi smutne sledovat,co z puvodniho filmu vzniklo.Tady se jeste celkem podarilo uchovat atmosferu a pribeh,ktery doplnuji pomerne slusne pisnicky.Ovsem ze kvalita poklesla,a to pomerne podstratne je videt,jak v mnohem slabsim pribehu,tak i v nenapaditosti a nevtipnosti deje.Nastesti par dobrych pisnicek a scen film trochu zachranuje,stejne jako tradicne kvalitni disneyovska animace.Takze davam lvich 60%. ()

Beatle

Narozdil od prvniho filmu, postrada druhy dil Lviho krale jakesi kouzlo, ktere tak omamovalo a okouzlovalo v jednicce. Postava Kovu je zaroven jen jakousi nepovedenou cestou mezi animaci hodneho lva-zleho lva. Na jednu stranu postrada dravost, jakou jsme mohli sledovat u Scara a na druhou kouzlo dokonale animovaneho Simby z prvniho dilu. Dej velmi pripomina Romea a Julii ve zvirecim podani, ale rozhodne mu neni co vycitat. Deti jej miluji a navic je pro ne velmi poucny. Co me ponekud zklamalo je ale zmena charakteru od prvniho dilu - predevsim stary Simba je v prvnim dile v mnohem odlisny - ackoli - kdo vi, co se za tech nekolik let jeho zivota stalo :) Bohuzel ani kouzelne pisnicky, ze kterych nektere z nas u prvniho dilu mrazilo v zadech se do druheho dilu nedochoval ani kousicek..ale coz - krasny film to je, ale spise se do nej zamiluji deti, nez dospeli :) ()

Brain-D

Vše, co bylo v prvním díle tak dobré zde působí, ale v menším měřítku. Takže zde můžu pochválit pěknou animaci a pěknou zábavu nyní je to spíše dětinštější než první díl. ()