James Bond (Pierce Brosnan) překonává všechny limity a vydává se na nezapomenutelnou a vzrušující dobrodružnou jízdu kolem světa! Z temné cely severokorejského vězení až na krásné kubánské pláže zavádí agenta 007 hon na ďábelského zločince, který je odhodlaný rozporcovat svět... a to doslova. Teď je na Bondovi, aby s pomocí smyslné tajné americké agentky (Halle Berry) uložil zločincovy plány k ledu. (PB Publishing)

RajAthen

Tento film je pro mě důkazem, že Bond se dostal scénáristiky do jistých nesnází a jeho restart byl nejen dobrý, ale přímo potřebný zákrok, který snad pacienta zachránil. Překombinovanost a tlačení na pilu všech "bondovských atributů" dělá místy z tohoto počinu parodii na sebe samu. Sebezvaný spasitel v "živém" brnění, kterým ovládá obří, diamantový satelit schopný vypálit s naprostou přesností cokoli. Hm... Nic proti Piercovi, šviháka docela zvládá hrát se ctí, ale přehánět se to nesmí. I když jsem se celkem bavil, dost jsem se nakroutil hlavou, co je to za ptákovinu. ()

MeaCulpa

Bondovka, která neví jestli chce skládat poctu staré klasice nebo se poklonkovat mladým floutkům, kteří adorují xXx nebo Rychle a zběsile. První polovina, která se nese v klasickém duchu je velmi dobrá, ale ta druhá s neviditelnými auty posílá Dnes neumírej do pekel. Brosnan vskřísil Bonda, ale od jeho druhé mise už neměl sérii co dát. Nejlepší Brosnanovkou suverénně zůstává Zítřek nikdy neumírá ()

greigor

Trochu přitažené za vlasy, ale to už bondovky s Brosnanem jsou - forma vítězí nad obsahem. Hlavně, že se hodně střílí, jezdí rychlá auta a jednou za čas vyleze z vody nějaká neodolatelná ženská v plavkách. Ale ten šermířskej souboj je nezapomenutelnej. ()

FireTight

Já vám nevím, tenhle Bond je takový... divný. Třeba už jen tím zahajovacím songem v titulcích, který se Madonně opravdu nepovedl. A co víc: Bond byl zajat?? Jak mohli nějací zaprdění Severokorejci zajmout Bonda? Zkrátka, Brosnan mi jako Bond nevadil, spíš naopak, ale tohle "finále" se mu příliš nepovedlo. Žádná uhlazenost, žádná pohádka, spíš taková akční jednohubka na večer se spoustou šílených triků a ještě šílenějších momentů (třeba uřezání ruky kvůli autorizaci). Škoda, Brosnan by si zasloužil lepší rozlučku. :( ()

andosdre

Pěkný výroční díl Agenta 007.Děj je trošku jednodušší,ale diváka v žádném případě neuráží :-).Úvod+ znělka+klip jsou opět velmi dobré.BondGirl je tentokrát možná i lepší než Bond!-to je výrazný posun:-) K hodnocení 4 hvězd hodně pomohly odkazy předchozích dílů. ()

Chip89

Kruci co se stalo. Dobře Bondovka, ale nějaká slabší ne? :-( Brosman je sice stále sympaťák a příběh není úplně nejhorší,ale mě to nijak nestáhlo do děje. Jen vidím,že některé komentáře hýří nadšením asi se na to budu muset podívat ještě jednou:-) ()

diodoros

Veľmi zvláštna bondovka, veľmi zvláštna úvodná pieseň, veľmi zvláštna (až komiksová) zlodušská dvojka. Ospravedlňujem sa, že som akciu v Zlatom oku nazval nereálnou až smiešnou - oproti tomuto to fakt nie je nič. Je tu aj pár dobrých nápadov a scén (automobilová naháňačka a súboj na ľade), ale všetky sú prebité neuveriteľnými prehnanosťami a blbosťami, ktoré sú také nereálne až sa ony sami z diváka smejú, nie naopak - skok z útesu, súboj s lasermi, únik pred (a na) CGI cunami, útek vo vrtuľníku z lietadla... Brosnan a stará partia sú ako vždy dobrí, Halle Berry ako akčný doplnok je tiež dobrá ("Read this, bitch."), ale celkovo sa človek neubráni dojmu, že toto je ešte väčšie sci-fi ako Moonraker - aj keď skôr v zápornom význame a asi(?) neplánovane smiešne. ()

danny_21

25 Bondovka a Brosnanovo loučení mě velkou dobut bavily, ovšem musím vytknout nepovedené digitální triky, snahu o hláškování v momentech, kdy to zavání trapností a topornou Halle Berry ( jinak kočička ). Přesto oceňuju Tamahoriho snahu o pořádnou, nekončící akci - 65 a těším se na dalšího představitele Bonda - 65 % ()

BigBang

Nejspíš objektivně vydařený film. Vím, že násilí a mučení je zde jen lehounce naznačeno - přesto však tvůrci složili thriller, který je pro mě už příliš temný. Mám raději legračnější polohu 007. V tomto díle jsem velice obdivoval eleganci p. Brosnana. Nedovedu ho porovnat s ostatními herci ve stejné roli, ale určitě podal jako 007 dobrý výkon. ()

Durgas

Na návrat k bondovkám po dlhých dlhých rokoch to asi nebolo najideálnejší film. Na mnohých miestach veľmi tupučké, prvoplánové, veľa lenivých scenáristických skratiek. Zo začiatku to ešte ako tak šlo, no čím film postupoval ďalej, tým to bolo horšie. Naháňačka v topiacom sa ľadovom paláci naťahovaná až neuveriteľne. Na rok 2002 mi aj triky prišli nejaké lacné a odfláknuté. Slabotka. Jednu hviezdu pridávam za pani Haľu Bobuľkovú. ()

bearmeedek

Těžko spravedlivě ohodnotit. Film je horší než předchozí "brosnanovky", ale bondovce se nedá dávat 60%. Je to hodně překombinované a nedaří se to ani podat. Místy to zavání avengers, místy to sklouzává k zimním animákům. Tak teda za 70%. ()

Inozuka

Brosnanovy bondovky mám rád. Vrátil agentovi 007 život, švih, vtip a eleganci. V podstatě žádná není špatná, předchozí dvě jsou navíc nadupané dobrými nápady. V Dnes neumírej jakoby invence došla a značně recykluje zápletky, vtipy a vychytávky z celé série. Asi to byl záměr, vzhledem k jubilejnímu 20. filmu, ale působí to spíš rušivě. Jinak to má ale spád, nadhled i sex appeal (Hale Berry a Rosamunde Pike byly dobrou volbou). Dlouho jsem si nedokázal představit, že by mohl být někdo jiný čistější esencí Bonda než právě Brosnan. Pak ale ... ale o tom jinde. ()

gemi

Last but not least! Kurevník jeho veličenstva naposledy v podání Brosnana a současně nejlíp. Zatímco tři předchozí díly šly od desíti k pěti a předháněly se v tom, kdo přijde s větší stupiditou, tady jsem až do půlky regulérně uvažoval o čtyřech. Jenže pak to samozřejmě přišlo, jeden WTF za druhým, a k tomu CGI jako z prvního Pentia. Tři roky po Matrixu? Deset let po T2?! Jak mohl mít někdo odvahu tohle pustit ven a seriózně se tvářit, že je to áčkový film? Aspoň to není tak strašná nuda jako Jeden svět nestačí (1999). Ale slušně mě irituje, jak Pond musí z povinnosti za jeden film obligátně obtáhnout tři různé šťabajzny. Tady jsou to sice jenom dvě (ta třetí si o tom nechává zdát), ale je to tak násilně naroubované jenom aby to proběhlo, že to působí vyloženě trapně. ()

Belcarnen

Ulítlá dynamická akce, při které se prostě nemůžete ani chvilku nudit. Je nutné srazit "hranici tolerovatelnosti" u různých technologíí na Bondovskou úroveň (teď mluvím specielně o DNA replacementu), ale jinak paráda. Škoda jen, že třeba scéna se "surfováním z ledovce" nebyla trochu víc živá, ale tak CGI (skoro jako kdyby vypadal z Ice Age). ()

Abdul

Děs běs. Vůbec jsem neměl pocit, že sleduji "bondovku", ale jakýsi šílený akční film bez ustáleného děje. Nemyslím si, že už samotný scénář byl nějak kvalitní, nicméně pokud ano, tak Tamahoriho režie film bez jakéhokoliv záchvěvu studu poslala kosmickou rychlostí proti proudu plném Michaelem Aptedem znovunastolené tradiční atmosféry a renesance přetrvávajícího (a pro mne očekávaného) bondovského opusu. Dvě hvězdy za Aston Martin Vanquish! ()

KillerZeli

Tohle nebyla prava Bondovka, to byla jen blba akcni kravinu, kterých si uzivame az dost. Halle Berry taky nic moc, jeste ze tam byl Madsen a ještě nesmím zapomenout na ty zmršené efekty. ()

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)