Jack Reacher

• USA Reacher
USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Nick Santora

Předloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (více)

Série(2) / Epizody(16)

666Carnage

Po večerech, kdy všichni usnuli jsem rozjel seriál. A dlouho se mi nestalo, že bych měl za čtyři dny hotové obě série. Tenhle seriál mi opravdu chytl a nepustil. Reachera znám jen z filmů s Tomem Cruiserem, knihy ne. Seriál je akční, vtipný, svižný a hlavní představitel je neuvěřitelný sympaťák (Alan Ritchson). Každá série má jiný příběh a vždy scény, která si dobře zapamatujete. První má třeba čistku v domě, vězení a druhá souboj s motorkářským gangem, ale jejich mnohem vic. Už teď se těším na třetí sérii. Kdo má rád akční filmy, tak tohle doporučuji všemi deseti, už jen kvůli Reacherovi. 90% ()

hroubek

S01 - Tohle jsem potřeboval. Akční seriál, který se bere až přehnaně vážně, ale je to natočený, tak stylově a působivě, že Vám nevadí, že koukáte na akční béčko. Ve spoustě ohledech mi to připomnělo seriál Banshee, který mám hodně rád. Co se týče Reachera, tak tam znám jen dvě filmové verze s Cruisem, které se mi dost líbili, a Cruise mi v té roli seděl, i přestože je úplně jiný, než v předloze - tu jsem nečetl. Naštěstí si tvůrci sehnali herce, který je mnohem věrnější knižní předloze, a tím hercem je Alan Ritchson. Ritchson si krade scény pro sebe a je radost na něho koukat nebo ho poslouchat. Sice jsem mu moc nevěřil, že má IQ 180, ale v akční poloze byl boží a já si užil každou bitku. Ritchson má vedle sebe dva skvělé spoluhráče, který mu perfektně přihrávají - Malcolma Goodwina a Willu Fitzgerald. Goodwin hraje moc dobře a svou polohu si užívá, a s každým dalším dílem mě bavil více a více. Fitzgerald si získala mou pozornost hned od první scény a byla parádní v každém momentě. Seriál jsem si dost užil a těším se na druhou řadu.  S02 - Po první sezóně jsem se na druhou řadu začal hodně, ale opravdu hodně moc těšit. A o to bolestivější byly srážka s realitou. Druhá řada má dva problémy, které jí podráží nohy. První problém je, že je to ještě více béčkové, přepálenější a hloupější. Druhý problém jsou vedlejší postavy - ne protože nejsou sympatické, protože jsou, ale protože jsou stejně macho jako Reacher. A to je trochu problém. O postavy nelze mít strach, chovají se jakoby neznali strach a celkově tím mizí jakékoliv napětí. Je to celkem škoda, protože v minulé sezóně ten kontrast s "obyčejnými lidmi" fungoval skvěle. Na druhou stranu jako akční jednohubka to pořád funguje moc dobře. Doufám, že ve třetí řadě bude zajímavější a civilnější příběh. ()

iXtr3m3

Extrémne silné štyri hviezdy. Prvý Jack Reacher bol fajn, druhý len tak tak zachránili slušné súboje, ale s tým filmovým by si tento seriálový v podaní Alana Ritchsona zahral Tetris, ako to urobil v seriáli. Nech je Cruise charizmatický ako hovado, tak Alan Ritchson je doslova a do písmena nabúchané hovado, ktoré brutalitou nešetrí, strieľa a láme všetko naokolo, má inteligenciu Sherlocka Holmesa a Hercula Poirota dokopy, je to taký iný obraz Peacemakera len s väčším srdcom a dobrými pohnútkami, ale inak si ide za svojim cieľom cez hromady mŕtvol bez mihnutia oka. V podstate je niečo ako Terminátor krížený s Kráčajúcou skalou, ako to tu už predo mnou trefne označil T2. Je to sympaťák, nie je úplne bezcitný, je inteligentný, je to hotový buldozer, ktorý kade prejde, tam už ani tráva neporastie a pritom je to "dobrák od kosti". A pozor, aby som nezabudol, jeho parťáci sú tiež super, tvoria skvelú trojku, nikto z nich tam nie je len na okrasu a keď sa k nim ešte pridá jeho podriadená z minulosti, tak sú hotové komando. Ja narozdiel od ostatných nevidím problém v záverečnom dieli, pretože všetko to predsa k takémuto stretu smerovalo, postupne sa nitky ťahali a odhaľovali až muselo dôjsť k nevyhnutnému stretu na takej úrovni, na akej k nemu aj došlo, jednalo sa predsa len nie o "malý zaprdený miestny zločin ale o medzinárodnú akciu", takže to nemohlo skončiť férovkou. Pozrel som si v rýchlom slede za sebou Hannu, Jacka Ryana a teraz Reachera a musím povedať, že Prime Video fakt ale že fakt "válí", pecky, sympatické postavy vrátane ich hereckých predstaviteľov, nekompromisná akcia, širokosiahly záber, technicky perfektné, jednoducho len a len odporúčam. Nechávam si poslednú hviezdu na prípadné zrovnanie s ďalšími sériami, lebo napriek tomu, že všetky knihy nesfilmujú, pevne verím, že to neskončí len pri druhej už oznámenej. UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Takže sme dostali ďalší príbeh, z takmer one man show sme dostali partiu správňákov, nazreli sme do minulosti Reacherovej jednotky, dostali sme všetky postavy sympatické, až to pekné nie je a ja dvíham na 5 hviezd, pretože tento seriál ma našliapnuté k výšinám ála u mňa dokonalý Jack Ryan. Doplním to slovami, ktoré som poslal jednému z bráchov po dosledovaní nového traileru na Fallout, takže takto: Inak Amazon Prime sa spolu s Falloutom u mňa už v podstate vyšvihol na totálnu jednotku čo sa týka kvality vs. kvantity a Netflix je na presne opačnej strane stupnice. Keď si pozriem, čo všetko Amazon Prime má, aké fílmy, aké seriály, ktoré z nich sú u mňa topkou, tak deklasoval Netflix v rámci kvality fakt že nepekne. Netflix má jedinú výhodu a to kvantitu, takže preto mu stále ide karta, lebo vie zaujať všetkých. Amazon si ide svojou cestou a ak to nepokazí, tak fakt bude Topka celosvetovo. Disney má kvalitu kolísajúcu, pripomína mi takú NERFku, HBO pod odkúpení Discovery padá na hubu svojimi škrtmi a vyznieva ako stará zasekávajúca sa brokovnica, ktorá keď vypáli, tak vypáli poriadne, ale dlho sa nabíja, kadencia nízka a účinnosť tiež kolísajúca, Netflix chrlí obsah rýchlejšie, ako je možné vôbec sledovať kadenciou samopalu, ale Amazon si ide svoje, pekne, pomalšie, premyslenejšie, ale s účinnosťou ako ťažkotonážna protitanková ostreľovačka... Go Amazon Prime... () (méně) (více)

agentmiky

Reacher je za mě seriálové překvapení roku. Docela nenápadná osmidílná série, která ale většinu své konkurence nechává daleko za sebou. Já osobně jsem knížky nečetl, takže nemohu moc porovnávat, ale většina lidí tvrdí, že se kastingově tvůrci seriálu trefili na jedničku. I mě neznámý Alan Ritchson překvapil, není to jen dvoumetrová hora svalů, se kterou se nechcete vydat na pěstní souboj, ale především ukázal, že i herecky má co nabídnout, v emocionálně vypjatých scénách nepůsobil jako dřevo, ale věřil jsem mu absolutně vše. Líbilo se mi to zasazení na americký venkov do menšího městečka. Ostatní herecké osazenstvo též nezklamalo, přehršel vtipných situací potěšil a hlavně jsem si užil akci, ať už tu fyzickou nebo přestřelky. Mimo to vše se do toho Reacher nebál šlápnout a nabídl dosti brutální scény, což jsem ani v koutku duše nečekal. Na druhou sérii se těším jako malé děcko, tento projekt má totiž před sebou pouze a jen zářnou budoucnost. Za mě dávám 8/10 ()

Lacike

1. séria: Deväťdesiatkovo tupý akčno-kriminálny seriál na úrovni seriálov typu Walker, texaský ranger o veľkom (tentokrát doslova) gerojovi, ktorý príde do malého mestečka rozlúsknuť zapeklitý prípad. Len je tá jedna epizóda natiahnutá na 8 dielov. Čo je jeden z hlavných problémov seriálu, pretože od polovice série sa to už začalo nekonečne tiahnuť. Najlepšie by bolo, keby z tej chabej ústrednej zápletky natočili jeden film. Vďaka tomu tu je aj kopa zbytočných línií, ktoré nikam nevedú. Ale paradoxne ma línia so psom bavila viac jak ústredná zápletka a som spokojný s tým jak vyústila. Hlavný hrdina je tiež rozpačitý. Pôsobí jak autista. Na jednej strane vám zo sopľa pod nosom vydedukuje, čo ste šňupali pred dvadsiatimi rokmi na strednej a na druhej strane je totálne mimo pri medziľudských vzťahoch. Tak trochu Monk na steroidoch. Tá jeho osvalená postava tiež nie je dvakrát logicky podaná. Čakal som, že sa ho budú všetci vďaka tomu báť a mať pred ním rešpekt. Ale každý jeden ten vidlák, ktorý ide s ním do bitky, ho podceňuje snáď ešte viac ako Cruisea z filmových spracovaní. Tam to aspoň dávalo zmysel. Tu je to len trápne a otravné. Bitky a prestrelky sú po technickej a choreografickej stránke cool, ale znova to je na úrovni Komanda. Čiže aj keď sa to tvári seriózne, tak sa tam dejú strašné taktické nezmysli a aj ja som si povedal pri finále, aby Reacher zahodil tú blbú pištoľ a konečne zobral nejaký samopal, ktoré sa tam veľkom váľali po zemi. Takisto to tu preháňali so samoúčelnou brutalitou. Scéna s chlapíkom pribitým na stene bez gulí, bola WTF a rozhodne nevzbudzovala strach z protivníkov. Na to boli všetci zloduchovia príliš veľkí dementi. Reacher mi sadol priemerne. Viac ma bavili jeho kumpáni, sexy blondínka a úzkoprsý černoch. Takže celkovo to je ok výplň v dnešnej na oldschool akciu chudobnej dobe. Ale znova si radšej pustím prvý film s Cruisom na ktorý sa seriál nechytá a na druhú sériu seriálu nemám veľkú chuť. Fanúšikovia nekonečných naťahovaných krimináliek by ale mali byť spokojný. 6/10. Druhá séria má zaujímavejšiu zápletku, svižnejšie tempo, viacej akcie a dokonca aj Reacher mi bol sympatickejší. Už to nie je rozumbrada, ktorý všetko vyrieši sám, ale robí aj chyby a často ho musí podržať jeho tím. Len v akcii je naďalej nezničiteľný terminátor. V súkromí sa ale Reacher ukázal ako chudák na poľutovanie. Záporáci boli ok. Robert Patrick už zostarol, takže na viac ako na šéfov rozdávajúcich rozkazy nemá. Ale odkaz na terminátora pobavil. Sklamal ten super duper zabiják, ktorý má celú sériu samostatnú líniu a divák sa teší na jeho stret s Reacherom a nakoniec prd z toho. Takže to muselo kompenzovať množstvo komparzistov, ktorých Reacher likvidoval ako na bežiacom páse. Chýbal mi tu trochu ten čierny tvíďák z minula. Trochu to nahradil ten holohlavec a mrzelo ma ako dopadol. Ženy boli tiež menej pekné ako minule. Celkovo som ale spokojnejší ako minule. Už to nebolo tak ultratupé. Akcia na dnešnú dobu patrí k tým vydarenejším. Proste príjemná oddychovka v retro štýle a teším sa na ďalšiu sériu. 8/10. () (méně) (více)

• Batoh, který je na začátku epizody položený v kuchyni na baru, mění svou polohu. (Duoscop)
  • V epizodě je zmíněno datum 11. září. V ten den se odehrál teroristický útok, při kterém se zřítily věže Světového obchodního centra v New Yorku. (Duoscop)
  • Na konci epizody hraje píseň „Police Dog Blues“ od Blinda Blake. (Duoscop)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD