Návštěvníci

• Západní Německo Die Besucher (více)
Sci-Fi / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 7 h 17 min (Minutáž: 29–30 min)

Hudba:

Karel Svoboda

Josef Bláha, Josef Dvořák, Dáda Patrasová, Jiří Datel Novotný, Vlastimil Brodský, Viktor Král, Vladimír Menšík, Dagmar Havlová, Eugen Jegorov (více)

Epizody(15)

Nesmrtelný český sci-fi seriál pro celou rodinu. Píše se rok 2484 a počítač CML (CENTRÁLNÍ MOZEK LIDSTVA) signalizuje neznámé těleso, jehož srážka se Zemí může mít katastrofální následky. Narychlo svolaná Světová rada zvažuje, jak zabránit hrozícímu zániku civilizace. Jisté řešení nabídne akademik Richard, který je specialistou na historii lidstva. Připomene postavu velkého učence 20. století Adama Bernaua, který už jako malý chlapec objevil princip umožňující přesun kontinentů a zaznamenal jej do svých školních sešitů. Jejich nález by bezpochyby zachránil život na ohrožené planetě Zemi. A tak se vědecká expedice v čele s akademikem Richardem vydává na cestu zpátky časem...
Taková je výchozí situace seriálu Návštěvníci, který s humornou nadsázkou konfrontuje náš nedokonalý svět s dokonalostí světa budoucnosti. Popravdě ale tohle srovnání pro nás nedopadá zase tak špatně. Autoři Ota Hofman a Jindřich Polák totiž vidí pokračování lidské existence nikoli v odosobněné a přetechnizované budoucnosti, ale v obyčejném lidském citu, toleranci, zvídavosti a zdravém selském rozumu, který odjakživa posunoval dějiny lidstva tím správným směrem. (Česká televize)

Zombi

Patraska byla kočka, směs scifi a humoru spolu s vynikajícími herci a chytrým scénářem, to jsou prvky které ze seriálu udělali to čím je a nesmím zapomenout na amarouny :o) ()

mira007

Pro svět je nejhodnotnějí český seriál Arabela, ale pro mne jsou Návtěvníci nejlepší seriál vech dob - zub času se na něm sice podepsal a filmový materiál na který byl zfilmován by si zasloužil digitalizaci úpravu, ale to nic nemění na tom, že tady nikdy nic originálnějšího nevzniklo. V Americe by to asi zakázali kvůli scéně jak náha mimozemšťanka Patrasová vylézá z rybníku, ale tady je to absolutní legenda legend. Škoda, že není šest hvězd. ()

jilda

Tento seriál má kromě vynikající hudby a herců také nápad a fantasii. Hlásí se centrální mozek lidsva......... Dáda Patrasová té doby byla bohyně erotiky. škoda, že dnesna vznik podobného seriálu chybí nápady a také peníze, točí se jen trapné limonády na zaplácnutí každodeního večera průměrného dacana, co už rezignoval na kvalitu TV programu. ()

Tominecek

Domníval jsem se, že to byl hit 80. let. Při shlédnutí v repríze jsem však musel uznat, že seriál neztratil nic na aktuálnosti. Výtečný - zábavný a napínavý. A kdo neumí dělat amarouny nebo humidovat, ten jako by nebyl. ()

no2

10/10 - Sypu si popel na hlavu, že jsem tomuto GENIÁLNÍMU seriálu dal před rokem čtyři hvězdičky s tím, že to je docela vydařený, vtipný seriál z mého dětství. Teď po letech jsem k Návštěvníkům sedl znovu a musím uznat, jak jsem se šeredně mýlil, protože Návštěvníci jsou prostě the best a zanechávají za sebou i další velmi dobré osmdesátkové série jako Arabela či Létající Čestmír. Návštěvníkům totiž nechybí NIC a jsou zcela NADČASOVÍ. A herecké obsazení je opravdu bezchybné - Patraska, Datel, ale i Dvořák, samozřejmě "Dědek" Bróďa a všem ostatním též hluboká poklona! Ale Pepíček Bláhů ten mě dostal nejvíc - tomu říkám herecký výkon, který se vidí párkrát za život, a že už jsem těch různých filmů a seriálů viděl! Děkuji, pane Poláku, za zahnání depek a podobných záležitostí v temných podzimních podvečerech! Zbývá jen obvyklá klišoidní otázka - Proč jen už se dnes takové skvělé seriály netočí??? ()

marttaN

Krtkování, humidování a amarouny... prostě nezapomenutelná klasika mých dětských let, která spolehlivě funguje i v dnešní době. Apoň, že děda Drchlík ví co je to humidování :-) ()

crozet

Doporučuju všem (kulihrachům:) vrátit se do dětství a osmdesátek, které jsou úsměvné samy o sobě. Seriál má obecně bezvadný a originální scénář a je plný jemných humorných odkazů na absurdity tehdejší doby. Josef Bláha se díkybohu dočkal nějaké důstojnější pozornosti, i když jeho herecký potenciál ve filmu nebyl ani takto ještě zdaleka doceněn. A co se týká Naděje-Káti, přestože její pozdější aktivity v dětských pořadech nebo aktivita "Felix" (kategorie sama pro sebe) nikdy nepůsobily příliš charismaticky, stejně bývala naprosto božská. ()

waits

Jeden ze seriálů mého dětství, specifický zejména tím, že se v něm na několik vteřin ukázala Dáda Patrasová téměř nahá. Seriál měl navíc mediální podporu, dá li se to tak říct, v časopisu Pionýr, kde vycházel scénář i záběry z natáčení. To už jednomu zůstane v hlavě. Hovoří CML! Shlédnuty všechny díly. ()

Haniczka

Josef Bláha alias Akademik FILIP!!!!!!! je nezapomenutelný, ten se s tou rolí doslova pomazlil. Stejně tak Pepa Dvořák, Vlastimil Brodský i ostatní. Na roztomilou dětskou dvojici Viktora a Kláry se také dá těžko zapomenout. O geniální hudbě ani nemluvě. Pozn. mimo seriál - když srovnám hysterickou a neopodstatněnou reakci pí Filipové (která pokazila seriál) s noblesou knížete Schwarzenberga a jeho předků, o kterých se v seriálu přímo mluví, musím se jen pousmát. ()

MR007

Jindřich Polák natočil nejlepší dětské seriály které znám, ale právě proto že nejsou jen pro děti ale je v nich spousta humoru i pro dospělé, velice tyto seriály cením. Také díky hercům kteří se u těchto seriálů sešli, si myslím že něco podobného se již nikdy natočit nepovede. ()

outsider

Jeden z nejlepších seriálů mýho dětství! Super scénář, super hudba, super herci (jo, v tomhle seriálu jsem mohla i Dádu). Ve sci-fi se moc nevyznám, ale myslím,že Návštěvníci jsou rovnocennými konkurenty mnoha zahraničních děl minulých i současných. A amarouny mně prostě dostávaly... Jako malá jsem kvůli nim chtěla být kosmonautem, protože jsem doufala,že je někde ve vzdálenějších koutech vesmíru ochutnám. No,s kosmonautem ni to nevyšlo, ale chuť na amarouny mně neopustila...A stějně tak s chutí se kdykoli podívám na další opakování tohohle díla. ()

laserr

Velmi vleklé a zdlouhavé, děj vystačí tak na 2-3 hodiny, roztahaný je na 7. Nicméně tu originalitu člověk prostě musí ocenit... ()

J R C Pecuchet

Asi nejlepší scifi seriál pro celou rodinu, který se kdy v "československých" poměrech natočil. Nepřeberná spousta nápadů z pera pánů Hofmana a Poláka, podpořená hereckými výkony hlavních představitelů a konče na svou dobu zcela unikátními triky. Podle mého názoru jedno z vrcholných děl československé kinematografie zaměřené pro děti a mládež. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let