Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 2
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

amim

Snad jediná reality show, kterou jsem kdy v životě miloval. Jako malej sem se na tohle párkrát díval na nově a zbožnoval jsem to. A teď, zhruba po ...hmm... sedmi(?) osmi(?) letech začínám náhodně stahovat jednu sérii za druhou a znovu objevovat svoje nadšení. Přeci jenom sledovat bandu lidí, jak se snaží přežít na ostrově je ohromná sranda. A samotná hra je taky geniální. Zvládat naráz sociální, fyzický a strategický apekt hry musí být opravdu tuhý oříšek. Jen trochu škoda, že vždycky zvítězí ti rádoby podvodníci a nikdy pravda a láska (chudák Ozzy, chudák Yau-Man). Každopádně co na celé hře miluji ze všeho nejvíc, je otázka, jak někoho vyloučit tak, aby pro Vás hlasoval při posledním hlasování poroty. Na někoho zapůsobí, že jste ho dokázal dobře vyřadit a hrál jste dobře strategickou hru, jiný si myslím, že jste byl po fyzické stránce lepší v boji o imunitu, a někdo Vás má prostě radši, než vašeho protivníka. Protože dostat se do final three (nebo two - podle série), je jenom polovina cesty... ()

Hashirama

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Survivor je historicky nejúspěšnější televizní show a více než právem. Koncept kmenového života na ostrově a vzájemného soupeření nabíral s každou sérií na síle, až se z této show stal kult se vším všudy. Pochopitelně po těch letech už to stojí řádně za piču, ale časem slábne každý televizní produkt. Tvrdé a náročné soutěže a zároveň nutnost sociální strategie, spolčování, aliancí a přátelství, ale i zrad, udělaly z této soutěže jeden velký napínák, který dokáže v těch nejlepších sériích způsobit permanentní erekci, protože efekt fandění zde funguje většinou na sto procent, tzn. každý si v této soutěži dokáže najít svého favorita/-tku, buď proto, že je krásný/-ná a zde se chodí většinou bez trička, nebo proto, že se jedná o sympatickou osobu či dobrého hráče/-čku, zatímco v mnoha jiných show, kde se soutěžící válejí na gauči, tento efekt zcela chybí. Samozřejmě s postupem let převzal produkční otěže Probst a celá show zdegenerovala do podoby, ve které se dobří soutěžící hledají obdobně jako pracovní síla v Chánově, přičemž na nedostačující casting Probst vehementně odpovídá návratem starých hráčů vydávaných za favority. Nostalgie zde hraje prim. ()

Chip89

Zkraťte to tak o polovinu, dejte více soutěží, méně plků okolo a možná to bude zábavnější. Ale velkou výhodu to má, výborně se u toho usíná:) ()

dEst28

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Návyková a skvěle vymyšlená soutěž. Nejdřív souboj v kmenech, sloučení a souboje jednotlivců, spousta taktizovaní, dřiny, zábavy, odměn. Zajímalo by mě jak bych se s tím vypořádal já sám, můj respekt mají všichni co se tohodle zúčastnili. Po shlédnutí několika řad vypěstována nová závislost. ()

Rawar

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Teď se nevyjadřuji konkrétně k první sérii, ale k celkovému fenoménu, této skvělé soutěže. Když jsem poprvé slyšel o Survivoru, psal se asi rok 2002, 2003 a nevěnoval jsem tomu zvláštní pozornost, jediné co jsem si byl schopný vybavit, byla parta lidí, běhajících přes různé překážky, jako v pevnosti Bojard. Od té doby jsem se o soutěž příliš nezajímal, až do minulého roku, konkrétně to byl tuším květen a já ležel doma s dost nepříjemným zánětem dásní. Nemohl jsem nic moc pořádně dělat, protože to pořád bolelo a tak jediné na co jsem se zmohl bylo čučet na bednu (jaká to oběť). Koukám na primu COOL a vidím jak se tam hádá docela slušná (ve smyslu pěkná) žena s nějakým podivným individuem a byl jsem zvědavý jak to dopadne, dokoukal jsem celý díl, líbili se mi soutěže, líbila se mi sociální složka hry, perfektní byl Jeff a celá atmosféra mě pohltila a já si najednou strašně přál být taky na ostrově se zdravými dásněmi :-) Od toho dne se rozjela jízda života " of the Lifetime" a já stahoval všechny série a koukal a koukal a baštil to čím dál tím víc. Dneska už mám dásně i zuby naštěstí zdravé, a Survivora sleduji pořád, čekuju CBS a netrpělivě vyčkávám na novou sérii. Myslím že je to rozhodně nejlepší soutěž, která nebude nikdy překonána. Obrovský faktor překvapení, exotické místa, neuvěřitelná plejáda charakterů, silné momenty, prdel, hněv...prostě emoce na pochodu. Miluji tu soutěž a jednou bych se hrozně chtěl stát členem kmene :-) ()

D.awi.d

Tak tohle byla, je a asi i navždy bude moje nejoblíbenější reality show.Spolčování, podrazy,pomluvy a všecko ostatní, co do reality show patří.A nelze , než ocenit realizační tým... tohle musela být sakra drahá sranda..... ()

lift666

No,pokud je tohle to,co si myslím,že je,tak je to super.Obzvlášť ty poslední díly,kdy se všichni vážili a zjistili,že zhubli o 20 kg.Nebo když jim vypadávaly vlasy z podvýživy.Bylo to hodně napínavý ()

denbrough

Já jsem viděl pouze dvě série, a sice z Austrálie a Afriky. Afrika mě moc nechytla, ale Austrálie byla vynikající. Byla tam i opravdu zajímavá parta lidí, z nichž někteří mi přirostli k srdci. Nepamatuju si již jména, ale vím, že to vyhrála jistá sympatická čtyřicátnice, a také tam byl jeden postarší "neplavec", který pro svůj tým dokázal skočit z vysoké skály do hlubin zátoky... ()

RedWarrior

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Pořad, jehož průběh řídí sami aktéři – obyčejní lidé. Pro mě osobně je Survivor studií vzájemné lidské interakce za změněných podmínek. Tváří v tvář vlastnímu utrpení se projeví skutečná povaha člověka - jeden se začne litovat a snít, druhý za své trápení viní ostatní a třetí prostě ze všech sil bojuje až do konce. Vynoří se dávné křivdy a traumata a ze hry o milion se nakonec stává boj se sebou samým. Z nejsilnějšího hráče se tak snadno může stát hráč nejslabší, a naopak. ___ Vanuatu - 4*, Samoa - 4,5*, Gabon - 4*, Palau - 3*, Tocantins - 5*, Nicaragua - 3,5*, Guatemala - 2,5*, Fiji - 3,5*, One World - 3*, Cook Islands 4,5*, Philippines - 5*, Caramoan - 4*, South Pacific - 4*, Panama - 3,5*, Marquesas - 3*, China - 3,5*, Pearl Islands - 4*, H&V - 4*, Cagayan - 3*, Micronesia - 3,5*, Blood vs. Water 4*, Kaoh Rong 4*, Cambodia 4*, Worlds Apart 3,5*, Ghost Island 3,5*, David vs. Goliath 4*, H.vsH.vsH. 3,5* ()

Jandro

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Je obdivohudné, že hoci táto súťaž je reality-show, tak nemám pocit, že by bolo cieľom režisérov niekoho zhovadiť. Práve naopak, vyzdvihujú sa to skôr pozitívne vlastnosti ako sebaprekonávanie sa, schopnosť spolupráce, či vytrvalosť. Vyhrá len ten, kto je dostatočne odolný voči všetkému a všetkým. Je dobré, že nič v tejto hre nikdy nemusí dopadnúť tak ako to práve vyzerá. Bez Jeffa Probsta by to určite nebolo ono. ()

Zl0

Veľká škoda že v dobe kedy u nás reality shows vypĺňajú väčšinu prime timov v televíziách sme kŕmení všemožným odpadom a toto nás obchádza. Zle naklonovaný "Celebrity camp" ktorý kedysi bežal ako náhrada určite nestačil. Čo sa mi páči najviac je že nakoniec mali samotní súťažiaci možnosť ovplyvniť výsledok a samozrejme prostredie. ()

Franche

všechny recenze uživatele (k tomuto pořadu)

Všehovšudy jediná reality show (vlastně ještě spolu s The Amazing race), kterou uznávám a obdivuju. Líbí se mi snaha tvůrců vymýšlet stále nové zvraty. Tento fakt mě udržel u všech sérií a zaručil, že si je vyberu místo učení se na mnoho zkoušek 5* ()

Kukolar

Jedna z najlepších reality show aké som videl. Dve skupiny ľudí musia prežiť a víťaž získa finančnú odmenu. Na jednej strane musia súťažiaci spolupracovať, na druhej sa snažia o svoj osobný prospech a cestou tajných aliancií a spolkov sa snažia prežiť. Svieža, atraktívna show. ()

Mr.Baboon

Snad nejlepší reality-show vůbec. Jen mě trochu zaráží, že snad v ani jedné sérii nevyhrál můj favorit! Ještě, že jsem na to nevsadil. ()

Scraffy

Asi jediná reality show, ktorá ma baví. Je to plné zvratov a navyše prostredie je parádne a dobre vyzerajúce. Hlavný moderátor je dobre obsadený a celkovo ide z toho dobrý pocit. Hodnotím show ako celok a nie jednotlivo po určitých kontinentoch. A preto 4 hviezdy. Lebo niečomu by som dal plný počet a niečomu zasa ledvo 3 hviezdy. Tak tomu dávam kompromisne 4. ()

_-0-_

Jedna z mnoha stupidních "soutěží" typu Reality Show. Co chybí ve scénáři, gradaci, nebo v "hereckých výkonech", je nahrazeno během (jako u TV reklamních show, kde "předváděči" na podium přibíhají) a dalšími rychlými pohyby. ()