Žiješ jenom dvakrát

• slovenský

James Bond: Žiješ len dvakrát

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1967, 117 min

Nemusite se mnou souhlasit ale tuto Bondovku povazuji za Conneryho vrchol a jednu z nejlepsich vubec je uz sice taky nahlodana zubem casu ale vypada lip nez jeji predchudkyne rekl bych ze tady uz se naplno Bondovky zaradily mezi filmy udavajici trend a lidi z toho museli bejt v ty dobe vypleskly prvni Bondovska vesmirna scena z kradenim raket je roztomila titulni pisnicka patri mezi moje zamilovany a hlavne se nam konecne predstavi Blofeld osobne a v podani Donalda Pleasanceho je pro mne neprekonatelny ti co ho hrali potom se sice snazily ale kdyby mne nekdo vzbudil ve 3 rano a rekl Blofeld vybavi se mi prave tenhle skvelej film lepsi nez tolik vychvalovany Goldfinger a Thunderball dohromady(28.2.2012)

Pátá bondovka patří k pětici mých nejoblíbenějších a nejlepších bondovek. Tak trochu sci-fi úlet (vždycky mě baví, jak technika Spectre mílovými kroky předběhla všechno ostatní a dokázala kamerou sledovat raketu v kosmu z bočního záběru!!!! - to je tak milý nelogický omyl, až je naprosto odpustitelný), naivní jako většina bondovek, ale mnohem akčnější než ta předchozí. Nevím proč, ale scény, kdy nějaký padouch má obrovské mega centrum, kde nesmyslně pobíhá spousta poskoků a hlas z amplionu jim co dvě vteřiny říká, co mají dělat (a další hlas to pak po něm ještě opakuje), se mi vždycky strašně líbily. Bond tady sice přišel o svůj hláškovací humor, ale je to prostě pořád starý dobrý Bond, který postupem času sice nabírá na humornosti/směšnosti, ale to ho dělá ještě zajímavějším.(24.8.2010)

Vtedajšia japonská móda a veľká atraktivita vesmírneho programu sa tu odzrkadlila na 100%. Scenár je poslabší a viac priamočiarejší, ako predchádzajúce dva diely, no je to kompenzované doteraz najmasovejšími scénami. Prenesenie deja do vesmíru je ďalšia inovácia. Atraktívnych žien je to tak isto pomenej, avšak v závere sa objaví č.1 v organizácii Prízrak (SPECRTE) D.Pleasence je však skôr na okrasu a vôbec z neho nevyžaruje žiadna charizma (podľa mňa mal byť už navždy v scénach s ním záber len na mačku). Vo filme sa neobjavuje ani veľa špiónskych hračiek a legendárne autíčko AM DB5 je nahradené nejakým vtrtuľníčkom, ale slušne vyzbrojeným. Pobavilo ma záverečné vystúpenie A. Wakabayashi, ktorá posledných 15-20 minút filmu skákala na obrazovke iba v plavkach. Žiješ len dvakrát síce poľavil zo zaužívaného zlepšovania sa diel za dielom, avšak stále si drží svoj štandard. Určite sa za doteraz najlepšiu bondovku považovať nedá.(25.5.2010)

Nářez, kam se hrabou nový bondovky, u kterých můžete přemýšlet jak chcete, a stejně si připadáte jak Tatar na přednášce Jiřího Pavelky. Je to akční, je to roztomile naivní. Lahůdkový záporák s kocourem v náručí a jinak také starý známý z Dr. Crippen Donald Pleasence. Bondgirl tentokrát exotičtější.(11.2.2013)

Bond 5 Z Conneryho bondovek je tato jedna z těch slabších, avšak stále lepší jako Diamanty jsou věčné nebo "nebondovka" Nikdy neříkej nikdy. Přesto však nedosahuje kvalit jako Thunderball (kterou považuji za 3. nejslabší z Conneryho období) či Goldfinger, Dr. No a From Russia With Love. Na škodu tu trochu je fakt, že 007 je téměř celý film pouze v Japonsku a u vesmírných záběrů je velmi patrný zub času. Pochválit však lze megalomanský plán arcipadoucha Blofelda, který se konečně ukáže v celé své kráse, výbornou hudbu a akční scény, zejména velkolepé finále v kráteru sopky. Potěší rovněž použité záběry s Janem Werichem, kdy můžeme vidět jeho vlasy ve scénách, kde sedí Blofeld v křesle a je zabírán zezadu. Objektivně 4*, ale z úcty k tradici a starému bondovskému feelingu dávám o jednu víc.(27.12.2009)

• - Mie Hama, která hrála Kissy Suzuki, neuměla plavat. V těchto scénách ji s černou parukou zastoupila tehdejší žena Seana Conneryho, herečka Diane Cilento. (džanik)

• - James Bond se v Japonsku ožení, naštěstí pod falešným jménem. V opačném případě by si v dalším filmu - V tajné službě Jejího veličenstva (1969) - nemohl vzít Tracy di Vincenzo. (džanik)

• - Malý model vrtuľníka, ktorý sa použil pri natáčaní, zdobil londýnsku reštauráciu Planet Hollywood, no v decembri 2014 sa predal na dražbe za 23 000 amerických dolárov. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)