poster

Žiješ jenom dvakrát

 • anglický

  You Only Live Twice

 • slovenský

  James Bond: Žiješ len dvakrát

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1967, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sharky
  *****

  Bond: Mohu si zápálit? Blofeld: Klidně, nikotin příčinou vaší smrti nebude, pane Bonde! James Bond je tentokrát vybaven smrtícími cigaretami, skládacím vrtůlníkem a rafinovaným vulkánským převlekem:), ovšem na proradného Blofelda, který poprvé ukáže svou tvář, to nestačí. Nezapomenutelné jsou souboj ve vzduchu s Malou Nelie a se zabijákem Hansem nad nádrží s piraněmi. Donald Pleasence je v roli Blofelda výborný, nechápu proč ho v dalších dílech vyměnili. A pokud vám bude povědovmá tvář zrádné agentky SPECTRE vzpomeňte si na Vinnetua:)(6.11.2003)

 • Matty
  ***

  Je velice potěšující vidět v titulcích jméno Roalda Dahla (doporučuji Příběhy nečekaných konců), již méně pak následné zjištění, že scénář patří k těm největším slabinám pátého Bonda. Ačkoliv začíná Bondovou smrtí, ačkoliv James tentokrát objevuje japonskou kulturu, techniku a dívky… chybí mu jedna podstatná složka – humor. Když nebudu počítat ten pravděpodobně (pravděpodobně!) nezamýšlený: „zešikmíme oči“ (a vzpomeneme na Team America) plus většina scén z vesmíru. Ze střetu známého sexisty s (navenek) cudnými Japonci šlo jistě vytěžit více humorných situací, více suchých hlášek. Akční scény zde na rozdíl od humoru jsou, není jich málo a některé z nich dokonce ani po těch letech nevyvolávají smích. Pěkné je využití vrtulníku při snímání bitky na střeše, pěkné jsou rovněž dvě bitky tělo na tělo, zvlášť ta první, hojně využívající kusy nábytku. Connery nehraje s takovým nadhledem jako v předchozím Thunderballu či (po Lazenbyho intermezzu) následujících Diamantech, stále však, i tváří tvář šikmým očím šéfa japonské tajné služby, zůstává nejcharismatičtějším představitelem agenta Jejího veličenstva. 60% Zajímavé komentáře: woody, Marigold, PALINO, ]V[()Rt(20.6.2008)

 • RHK
  ***

  Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dvojitá nula sedm tentokráte pátrá v Japonsku - věřte, nevěřte - po vlastníkovi žravé rakety, která polyká sovětské i americké kosmické lodě jako maliny. Akce je dostatek, ale scénář ani samotný film mne ničím nadstandardním nepřekvapil, naopak vesmírná triková část dnes působí notně zastarale. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=21poI4ZmIRU(8.12.2013)

 • Boss321
  *****

  Výborná bondovka, která má přesně všechno to, co správná bondovka mít má. Zajímavé exotické prostředí, pěknou bondgirl, charismatického záporáka (Donald Pleasance jako Blofeld je nezapomenutelný), několik výborných hlášek a spoustu bondových vychytávek (nejvíce mi samozřejmě uvízlo jeho skládací letadlo:-)).(2.12.2007)

 • GodComplex
  ****

  Po "Dr. No" druha nejlepsi bondovka s Connerym a pravdepodobne i celkove. Mozna jsem lehce ovlivnen svou slabosti pro cokoliv orientalniho, ale celkova kultura, prostredi, beautiful asian bond girls, Tokyo, to jsou az prilis zasadni trumfy. Scenar take neni vubec spatny, nemluve o pravdepodobne nelepsi hudbe v cele bond serii. Po tomto velmi vydarenem bond kousku to s kvalitou cele serie slo rapidne dolu. 8/10(22.8.2008)

 • - SIS (japonská zpravodajská agentura) znamená “Special Intelligence Service“. (džanik)

 • - Toyota 2000 GT, řízená Bondem (Sean Connery), byla upravena do podoby kabrioletu až poté, co se zjistilo, že se do ní Sean Connery nevejde. Úpravu do podoby kabrioletu provedla na požádání a bez dohadů během dvou týdnů sama Toyota. (Azog)

 • - Japonská tajná služba v této bondovce sídlí v slavném japonském hradu Himedži, oblíbené lokaci západních i domácích filmařů. Tato lokace se objevila např. ve filmu Poslední samuraj (2003) nebo ve snímku Ran (1985). (KlonyIlony)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace