Žiješ jenom dvakrát

• slovenský

James Bond: Žiješ len dvakrát

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1967, 117 min

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Dvojitá nula sedm tentokráte pátrá v Japonsku - věřte, nevěřte - po vlastníkovi žravé rakety, která polyká sovětské i americké kosmické lodě jako maliny. Akce je dostatek, ale scénář ani samotný film mne ničím nadstandardním nepřekvapil, naopak vesmírná triková část dnes působí notně zastarale. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=21poI4ZmIRU(8.12.2013)

• MikO_NR_1909

Technické triky akčnej béčkovej zábavy sú fajn, ale argument, že je to robené s nadhľadom u mňa neobstojí, pretože v takejto podobe si to nemôže dovoliť. Keby mali Bonda priviazaného dvadsiati SBS-kári s pištoľami v ruke, nezabili bo ho.... hrali by sa s ním slovnú hru, pokiaľ by im zas "chytrácky" ušiel.(8.12.2013)

Akční bondovka jak má být. Opět máma tu čest vidět nejlepší bondovský charakter Seana Conneryho, kterému nesmírně sluší rvačky (v mini-helikoptéře je poněkud směšný). Ale co se týče kaskadérských kousků, různých šílených vynálezů od Q a podlých záporáků, v Žiješ jenom dvakrát to není to pravé ořechové.(19.10.2005)

Pokud „Thunderball“ byl podvodní Bond tak „You only live twice“ je zaručeně Japonský Bond. Hned v úvodní scéně 007 umírá, aby se mohl zrodit znovu a pokračovat v pátrání po Ernstu Blofeldovi (tentokrát mu poprvé vidíme do obličeje), který má tentokrát velmi promyšlený plán. Plán týkající se poštvat dvě supervelmoci proti sobě. Sean Connery jako James Bond cestuje až do Japonska, aby se z něj stal japonec a spolu s armádou Nindžů se pokusí svému úhlavnímu nepříteli zničit plány. Žiješ jenom dvakrát opět předvedla slušnou Bondovku ke konci Conneryho účasti. Jen Bond žije věčně a tentokrát i dvakrát. (75 procent)(5.11.2012)

Po "Dr. No" druha nejlepsi bondovka s Connerym a pravdepodobne i celkove. Mozna jsem lehce ovlivnen svou slabosti pro cokoliv orientalniho, ale celkova kultura, prostredi, beautiful asian bond girls, Tokyo, to jsou az prilis zasadni trumfy. Scenar take neni vubec spatny, nemluve o pravdepodobne nelepsi hudbe v cele bond serii. Po tomto velmi vydarenem bond kousku to s kvalitou cele serie slo rapidne dolu. 8/10(22.8.2008)

• - Spoiler: Jeden z ninjů se pokusí zabít Bonda (Sean Connery) ve spánku pomocí jedu. Ninja se usadí v podkroví přímo nad Bondovou postelí a jed mu chce podat za pomocí provázku, který mu spustí k ústům. Atentát se mu ale nezdaří a místo Bonda otráví Aki (Akiko Wakabayashi). Tento způsob podání jedu se inspiroval historií. Koncem 16. století v Japonsku se ninja jménem Ishikawa Goemon pokusil tímto způsobem zabít člena vysoké japonské šlechty Oda Nobunaga (první z řady tří sjednotitelů Japonska), Atentát za pomoci tráveného provázku ale tehdy také nevyšel. (Scripio)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 91. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Na fotografii, kterou Bond získal z Osatova sejfu, vidíme jeden z ostrovů souostroví Matsu (Mazu), poblíž jihovýchodního pobřeží Číny. (džanik)