Žiješ jenom dvakrát

James Bond: Žiješ len dvakrát

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1967, 117 min

• Tuax

Z prvních pěti Bondovek je tato pro mě zatím neslabší. Prakticky ve všem. Padouch vlastně žádný, dívka Bonda nevýrazná, vychytávky Bonda akorát nesmyslná helikopterka. I ten letecký souboj byl dost na palici, nebyla žádná šance, že by to Bond ustál a on to ještě slavil jako triumf, přežil jen díky scénáři. V tomhle filmu by Bond zemřel tolikrát, že se to nedalo ani počítat. Hodně ujetý díl. Převlek a snaha vypadat jako japonec, velký výsměch a trapárna. Scénář velmi neuvěřitelný a pro mě dosti strašlivý obsahem jako takovým. Přišlo mi to jako nechtěná parodie na japonce. A ten part stylu muž je víc jako žena se zde projevuje opět v několika místech a to se mi taky dosti nelíbí. Nehledě na to, jak kolem Bonda dívky co jsou s ním v kontaktu umírají a je jedno jestli jsou na dobré, nebo špatné straně. Div že neplatí, jakmile se s některou Bond vyspí, tak ona brzy umře. Tu šanci mají tak padesát na padesát. Už po půlhodině jsem tentokrát hleděl na hodiny a vyhlížel konec, hrozná nuda, hrozný rozvleklý děj o ničem. A hlášky jako nenápadná skupina stovky moderních nindžů, to mě dost znechutilo, kdyby z nich aspoň něco měli, ale to byli více samurajove a akční figurky, než ninjové. No nci, škoda se rozčilovat. 4/10(17.7.2012)

Všechna slova málo platná - až na Diamanty jsou věčné jsou všechny Conneryho bondovky za plný počet. Co má konkrétně tahle? V Žiješ jenom dvakrát je suverénně nejlepší bondovská píseň ze všech 22 filmů, tak trochu výjimečný je tenhle film i v tom, že se celý odehrává v Japonsku, mimo to má lahůdkového záporáka (Pleasanceův Blofeld je zkrátka ďábel - to jeho postupné poodhalování je už legendární), krásné dívky (i pokud neholdujete asiatkám) a senzační akční scény typu minivrtulník, rvačka s jedním a více Japonci, závěrečná monstrdavová šarvátka uvnitř vyhaslé sopky... a "polykání" vesmírných lodí stojí také za to. Potěšila mě mimo jiné restaurovaná verze tohohle snímku - obraz je, obzvlášť při úvodních vesmírných záběrech, doslova dechberoucí. Tohle tak vidět v kině!(26.4.2010)

Ja teda nevim, ale komentare typu nejakcnejsi, nejsviznejsi a podobne mi prijdou dost mimo. Prvni pulhodinku se film silne tahne a je prakticky o nicem, nastesti s pribejvajicim casem se zacne rozvijet na bondovku netypicky komplikovanej a dobre napsanej pribeh, u kteryho ale obcas flaknou do oka skoro az parodicky sceny typu Bond prevlecenej za japonce, coz pusobi stylem "Bond ma uces na blbecka" a podobnejch to snad nemohli tvurci myslet vazne scen tu je vic. Navic reseni japonskyho jazyka taky neni idealni, chvily se mluvi anglicky, chvily japonsky, delnici precizne ovladaj anglictinu a podobne, proste to chtelo trochu doladit. Co se tyce ty akce, sem tam neco malo tu je, ale tenhle Bond je fakt spis o tom pribehu nez akci, ale zase to vynahradi zaverecna super akcicka obsahujici stovku ninju a zniceni raketovy zakladny, ta vyslednej dojem znacne zvysi. Co se tyce Conneryho, ten tentokrat hodne setri s hlaskama, ale jinak je porad jeste ve forme a ma k ruce peknou radku zajimavejch vynalezu, tentokrat sice nema auto, ale vubec to nevadi. Ale prislo mi, ze tvurci tak trochu zapomneli na humor, takze obcas film lehce nudi. Co se tyce hlavniho zaporaka, ten se ukaze az v zaveru, nicmene Pleasence je perfektni, i kdyz ze by z nej sel zrovna strach, to zase ne, navic tu kocku hladi, jak kdyby ji chtel skalpovat a konec s nim neni nejak doresenej, jakoby na nej na zaver vsichni zapomneli. Celkove jedna z tech slabsich Conneryho bondovek.(20.9.2009)

Luxusní bondovka, možná ještě lepší než legendární Goldfinger a to už je co říct. MI6 v ponorce, Bond v uniformě, exotické Japonsko, pan Tanaka, Karin Dor, Blofeldovy ruce (jsou to ruce Jana Wericha), vrtulník, ninjové, sopka, finále. Je tu všechno, co ke klasické bondovce patří. A nesmím zapomenout na nádhernou úvodní píseň, kterou nazpívala Nancy Sinatra. Genialita.(8.12.2013)

Bond 5 Z Conneryho bondovek je tato jedna z těch slabších, avšak stále lepší jako Diamanty jsou věčné nebo "nebondovka" Nikdy neříkej nikdy. Přesto však nedosahuje kvalit jako Thunderball (kterou považuji za 3. nejslabší z Conneryho období) či Goldfinger, Dr. No a From Russia With Love. Na škodu tu trochu je fakt, že 007 je téměř celý film pouze v Japonsku a u vesmírných záběrů je velmi patrný zub času. Pochválit však lze megalomanský plán arcipadoucha Blofelda, který se konečně ukáže v celé své kráse, výbornou hudbu a akční scény, zejména velkolepé finále v kráteru sopky. Potěší rovněž použité záběry s Janem Werichem, kdy můžeme vidět jeho vlasy ve scénách, kde sedí Blofeld v křesle a je zabírán zezadu. Objektivně 4*, ale z úcty k tradici a starému bondovskému feelingu dávám o jednu víc.(27.12.2009)

• - První film, ve kterém James Bond oblékne uniformu Britského Královského námořnictva. Vidíme, že mu náleží hodnost “fregatního kapitána“ (commander), které v armádě odpovídá hodnost “podplukovníka“. (džanik)

• - James Bond ve filmu neřídí auto. Jedná se o dosud (2008) jedinou bondovku v produkci společnosti EON, ve které James Bond neřídí žádné vozidlo. (džanik)

• - Při souboji Bonda (Sean Connery) s padouchy v docích,má nejprve Bond svůj Walther PPK, ale ten se najednou změní v Colt Model 1903 Pocket Hammerless. (JohnSmith)