Žiješ jenom dvakrát

• slovenský

James Bond: Žiješ len dvakrát

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie / USA / Japonsko, 1967, 117 min

Exotická bondovka, která mě osobně zklamala. Connery stárne a ani moc nehláškuje. K tomu špatný cast Donalda Pleasence, který mi na ďábelského Blofelda vůbec nesedí, a když tam na Bonda třeští oči, tak já obrazel oči v sloup. Na slabší 4* zachraňuje dobrá zápletka a velkolepé finále, jež je plné ninjů.(7.1.2007)

Vyvrcholení jedné éry bondovek, orientální Japonsko a odhalení S.P.E.C.T.R.E. Tajná základna v kráteru sopky je strašně hustej nápad a tehdy to muselo všecky posadit na zadek, nicméně celkově jsem se více bavil u jiných bondovek..myslím těch klasických. Rozhodně je zajímavá u tohodle filmu situace s Janem Werichem, co měl hrát Blofelda, škoda škoda...60%(3.11.2015)

007__č.5__Atraktivní prostředí exotického Japonska a krásný ústřední hudební motiv (vypůjčený" Robbie Williamsem v jeho úspěšném hitu Millenium). Ale akční sekvence jsou již notně nahlodány zubem času. Zakomponování v té době tak módního prvku ninjas (trénink v Ninja Academy) zde příliš nesedí, zvláště když ze svých bojových schopností zde v rozhodující bitce nepředvedou nic (pouze pif paf ze střelných zbraní). Hlavní záporák, muž č.1 organizace Spectre v podání Donalda Pleasence, který se zde mihne pouze v posledních dvaceti minutách, je spíše karikaturou a při přemrštěné závěrečné přestřelce s dobýváním velitelského můstku, který jakoby bondovce THE SPY WHO LOVED ME z oka vypadl, jsem si uvědomil, jak často se některé filmy s Jamesem Bondem podobají navzájem.(2.10.2005)

dlouho jsem přemýšlel nad čtyřmi hvězdami, ale za ty děsivé trikové záběry je prostě dát nemůžu... příběh páté bondovky je sice poměrně poutavý, ale tuhle věčnou bolest starších bondů prostě nepřekousnu... pořád čekám na ty lepší pokračování... 60% p.s.: vysvětlí mi někdo ten začátek??? :-)(1.8.2008)

• MikO_NR_1909

Technické triky akčnej béčkovej zábavy sú fajn, ale argument, že je to robené s nadhľadom u mňa neobstojí, pretože v takejto podobe si to nemôže dovoliť. Keby mali Bonda priviazaného dvadsiati SBS-kári s pištoľami v ruke, nezabili bo ho.... hrali by sa s ním slovnú hru, pokiaľ by im zas "chytrácky" ušiel.(8.12.2013)

• - Mie Hama, která hrála Kissy Suzuki, neuměla plavat. V těchto scénách ji s černou parukou zastoupila tehdejší žena Seana Conneryho, herečka Diane Cilento. (džanik)

• - SIS (japonská zpravodajská agentura) znamená “Special Intelligence Service“. (džanik)

• - Hluk během natáčení závěrečné scény údajně vyplašil Blofeldovu kočku, která následně utekla a našla se až po několika dnech. (džanik)