Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

jenjan

Zdařilý snímek o ikoně country, která však těžce přesáhla tento žánr. Johnny Cash úspěšně nastartoval svou vysněnou kariéru rebelujícího hudebníka, aby ji v zápětí utopil v moři alkoholu, drog a podpůrných léků. Příběh o strmém vzestupu, pádu a následném návratu, který velmi sugestivně líčí psychologické aspekty hvězdné kariéry muzikanta, jehož hudební a osobní odkaz je i v současné době velmi aktuální.____"Já slyším, jak se blíží do zatáčky vlak a slunce už jsem neviděl nevím dlouho jak, já trčím tady v lochu, čas vleče se jak šnek a ten vláček si to šine, šine si to do dálek. Když jsem byl ještě mrňous, tak máma řekla mi: "Nikdy, milej hochu,si nehraj s flintami." Já ale zabil chlapa v Renu, proč, to ví Bůh sám. Když uslyším vlak pískat, tak do pláče se dám. Tam všichni cpou si břicha v tom voze jídelním, a ke kafi jim z doutníků do nosu voní dým. Já vím, že mi to patří, že musím tady hnít, o tom, že bych odjel vlakem teď můžu jenom snít." ()

cielle

Životní příběh Johnnyho Cashe se mi moc líbil, oba hlavní představitelé zde předvedli skvělé herecké výkony. Je tu opět dokázáno, že jakmile člověk "přičichne" k drogám jednou, podruhé už neodolá, zvlášť když je to hvězda Cashova formátu.. ()

Heavyman

Mám rád westerny, ale klasické country nemusim. Johny Cash je vyjímka potvrzující pravidlo a asi i proto, že nehrál klasické country. Je zajímavé, že byl idolem křesťanů a patriotních amerikánů v kostkovanejch košílích s kšandama na gatích a sjížděl se a choval úplně stejně jako rockové hvězdy, které nenáviděli a brali je jako póvl a vagabundy. ()

Smejdik

Velice povedený životopisný film, který leží především na kvalitním výkonu obou hlavních představitelů. Možná jsem jen čekal víc, ale nenašel jsem si v něm žádný silný moment, který by mi utkvěl v paměti, a řekl bych, že na film si za chvíli ani nevzpomenu. To ovšem neznamená, že jsem si ho náležitě nevychutnal, nebo dokonce že se mi nelíbil. To bych lhal... ()

DHDV

Tento film je Vaše sázka na jistotu, pokud chcete vidět dobré drama. Záleží, jestli Vás bude bavit, mám rád žánr „drama“ ale mě ten film nudil, byl hrozně bez emocí! 3+ ( jinak herecké výkony za 5 hvězd) ()

J. T. Kirk

Skvělý životopisný film o úžasném Cashovy. Jediná chyba, kterou jsem udělal byla, že jsem se první podíval na film Neuvěřitelný život rockera Coxe, který je parodií na Walk the Line. Proti dvojici Phoenix a Witherspoon nic nemám. Zase jsem se dozvěděl něco nového o mém oblíbeném hudebníkovy. Osobně se mě to líbilo víc, než film Beze mě: Šest tváří Boba Dylana a to mám rád jejich hudbu stejně. Prostě ten film žeru, to potvrzuje i hodnocení.. ()

CyriC

Byl jsem šťastný už ve chvíli, když jsem zjistil, že mého velkého oblíbence J.Cashe má ztvárnit J. Phoenix. Reese Witherspoon mě velmi potěšila a překvapila - běžně ji příliš nemusím. Phoenixův projev mě strhl do příběhu, který letěl jako tobogán a vyplivl vás do skvělého závěru. Ocenil jsem absenci typicky amerického patosu a hollywoodské stylizace. Poslední aspekt, který mě dostal, bylo spíše soukromější pojetí Johnnyho života. Cashově celebritě zde prakticky není věnován ani kousíček místečka. ()

fisikk

Pustila jsem si to s ne úplně dobrou náladou a tento film mi ji teda vůbec nezlepšil, spíše ještě přilil olej do ohně. Mám pocit, že celý snímek byl pouze o sobeckém, do sebe zahleděném chlapovi, který se bohužel nevyrovnal se smrtí svého staršího bratra a své trápení překonával drogami a alkoholem, a když jeho manželka nechtěla poslouchat jeho ,,úžasné“ příběhy z koncertu, přestalo jim to klapat. Za celý film jsem si k J.C. nezískala ani kapku sympatie. Šla jsem do tohoto filmu s tím, že budu mít na jeho konci dobrý pocit z naplněné lásky dvou lidí, kteří se dlouho hledali a konečně jim bude přát štěstí, ale J.C. si skvělou Junu opravdu nezasloužil! Po zhlédnutí jsem měla ještě větší depresi než na začátku, bohužel to není ta deprese, kdy si říkáte: "No páni, to se přece nemohlo stát! Jak to ten člověk mohl vydržet?" a bezmezně ho obdivujete. Ba právě naopak mám pocit, že mi tento film nic nepřinesl! Bez chytlavých songů, originální žádosti o ruku na jevišti a Reese Witherspoon, kterou miluji, by to bylo pro mě pouze 1 hvězdičkové dílo. ()

strikeman

Více komorní drama o nešťastném člověku, než biografie slavného umělce. Filmy o hudebnících mám moc rád a většina z těch, které jsem měl možnost vidět mne nezklamala, stejně jako tento kousek, ve kterém se vyskytuje několik viditelných paralel se snímkem Ray, a to jak dějových (neustálé vyrovnávání se se ztrátou sourozence v dětství, drogy, holky...) tak kvalitativních (výborné herecké výkony hlavních protagonistů). 80% ()

Iwiiik

Pěkný (i když neúplný) životopisný film o jednom z největších velikánů světové country scény Johny Cashovi. Na můj vkus možná zbytečně dlouhou stopáž filmu, víc než dostatečně kompenzuje vynikající herecký výkon Reese Witherspoon a famózní herecký i pěvecký výkon Jaquina Phoenixe. Lépe už by Johnyho Cashe zahrál a zazpíval jen Johny Cash. ()

JirkaLexa

Dojemný příběh popisující úspěchy a pády mého oblíbeného rockového hrdiny Johnyho Cashe, který byl vedle Elvise dost zastíněn, ale i přes to byl jednou z inspirací pro vznik muziku, kterou tak miluji a proto jej mám rád a obdivuji jej. Boužel však popisuje spíše ty pády, než úspěchy - problémy s jeho životní láskou a rodinou, potýkání se s drogami a stavy beztíže. I přes to jsem ale hodnotil nejvyšším počtem. Výkonu herců jsou velice vyhovující a scénář kvalitně sepsaný dle knižní předlohy právě od Johnyho Cashe. Jediným problém však je, že scénáristé z knihy asi vybrali jen negativní události, jinak si to nedovedu vysvětlit. Skvěle splňuje mé předpklady dramatu založeném na příběhu hudebníka a jeho lásky. Zpracováním může připomínat mnoho jiných filmů stejného rázu, avšak tento se pro mě stal, těžko řici proč, neobyčejným už kvůli kvalitní muzice a také happy endem - příběh jako vystřižený z filmových vystřihovánek = dokonalý efekt pro diváka ... 90% ()

Nerd4Dreaming

Jo kupa lidí to tady vypichuje, jakej byl Johny v tomhle filmu hroznej lůzr a maj svým způsobem pravdu, na druhou stranu, tenhle film pokrýval právě jeho "lůzrovský období", kdy byl věčně sjetej a prostě to už nedával. Viděl jsem rozšířenou verzi, a jestli to chápu správně, byla rozšířená právě o víc hudby, a bylo jí tam požehnaně :) Nejsem žádnej skalní fanda, ale mám opravdu HODNĚ naposlouchané jeho dvou CD The Man in Black, a kdo umí anglicky, pochytí z těch písniček hodně, takže celý film na mě pomrkával různými detaily, no a hudba samotná, je to prostě zážitek zpívat s ním, když znáte slova. Poklona Phoenixovi, že to všechno nazpíval sám, mohl by z fleku dělat jeho revival :D ()

BOURQUE

Veľmi dobre zvládnuté sfilmovanie života J. Casha. Rozumný scenár, pomerne vyrovnané tempo príbehu a k tomu fantastické pesničky z 50-tyh a 60-tyh rokov. J. Phoenix opäť potvrdil, že patrí medzi najuniverzálnejších a najlepších hercov súčasnosti (opäť zaslúžená nominácia na Oscara). Skvelou partnerkou bola R. Witherspoonova (Oscarova soška za HR), ktorá okrem perfektného výkonu bola (a stále je) prekrásna. Milovníci „evergreens of 50s a 60s from USA“ by nemali tento film vynechať zo zoznamu „videných filmov“. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Azhila

Predtým než som pozrela tento film, Johnny Cash bol pre mňa iba obyčajným menom. Síce mi bol známy, no keby sa ma niekto spýtal nech vymenujem aspoň jednu jeho pieseň, len by som pokrčila ramenami. Avšak po zhliadnutí filmu sa všetko zmenilo. Nečakala som, že ma jeho pesničky tak hlboko oslovia. Teraz sú pre mňa také známe, že až niekedy nechápem ako som ich predtým mohla nepoznať. Inými slovami, tento film je veľkolepý. Po celý čas máte chuť spievať s ním a keď sa piesne skončia máte chuť kričať na obrazovku a žiadať aby vám zaspieval ďalšie. Hudba je len jedna časť geniality tohto filmu. Hranie je perfektné. Joaquin Phoenix nie je dychberúci len svojim spievaním a hraním na gitare, jeho výkon je skvostnou ukážkou ako sa herectvo stáva umením priamo pred vašimi očami. Je až neuveriteľné, že za to nezískal Oscara. Skvele mu asistuje Reese Whiterspoon, ktorá si Oscara jednoznačne zaslúžila. Toto bol naozaj úžasný film, vyplnený nádhernou hudbou, skvelými hereckými výkonmi, ohromným scenárom, ktorý bol perfektne zrežírovaný. Jednoznačne jeden z najlepších životopisných filmov vôbec. ()

rekkky

Už od prvních sekvencí se jedná o filmové pohlazení, protože při sledování všechno do sebe zapadá a je vyladěné do nebývalých kvalit. Naprosto neodolatelný soudtrack, výborné herecké výkony, zajímavý děj a vůbec vydatný životopisný příběh podle skutečných událostí je jen zlomek toho, co dělá Walk the Line výjimečným filmem. Divák ani nemusí být vysloveně skalní fanoušek tohoto interpreta a scény z koncertů jej upoutají svou hravostí, která je podporovaná bezprostředností. Výsledná mozaika obsahuje všechny střípky k tomu, aby se dal film hodnotit jako mimořádný. ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix