Snímek "Walk the Line" sleduje počátky kariéry americké hudební legendy Johnnyho Cashe (Joaquin Phoenix). Cashova životní cesta je poznamenána nejen smrtí jeho bratra, ale také násilnickým otcem, který mu tuto tragickou událost klade za vinu. Raketový vzestup ke slávě, který mu zajistily hity jako "A Boy Named Sue" a "Ring of Fire," je lemován bojem s amfetaminy, barbituráty a alkoholem. Cashova finanční i citová nestabilita vedou k rozpadu jeho prvního manželství. V nešťastném mládí mu kýženou útěchu skýtají rozhlasové pořady June Carterové (Reese Witherspoonová), oslnivé dcery pocházející z rodiny Carterových, zakladatelů country hudby. Když se jejich cesty zkříží, Juneina oddanost a podpora se stanou nástrojem jeho spásy. (HBO Europe)

Eluin

Cashovu hudbu zrovna moc nemusím, ale i tak jsem si film užil, a to zejména díky geniálnímu herectví obou hlavních protagonistů. ()

Rathalos

Zivotopisna hudobna drama o spevakovi menom Johnny Cash,o jeho vzostupoch i padoch na uplne dno,herec Joaquin Phoenix bol vyborny,ale este lepsie svoju rolu zahrala Reese Witherspoon,bola neskutocne rozkosna a na zozranie,krasna zena,nooo podla mna skvely film,ktory nema chybu...:-) ()

GMVajgl

Mám pocit, že tyhle životopisný filmy někdy dosahují povrchní podobnosti (tvář, pohyby, hlas) s předlohou, ale už se moc nesnaží vyprávět dobrý příběh. Pokud pak divák nemá už předem vysoké sympatie k dané osobě a jeho tvorbě, tak je to zklamání. Pro mě je tohle 2 hodinový film o muži, co zpíval jednoduchý písně, nemiloval svou ženu a bral drogy. ()

farfalino

V tomto příběhu dvou lidí, kteří jsou si tak odlišní svýma začátkama v country hudbě a společně odsouzení společností za svoje ex manželství přesto k sobě najdou cestu a překonají problémy, které sebou přináší úspěch, mě to vzalo od začátku do konce. Už začátek ,dětství a pak ztráta bratra, mě film přitáhnul a nepustil. Drama nenechala na sebe čekat ani po bratrové smrti, kdy otec vyčítá synovi, že ztratil syna, ale toho nepravého se musí jevit pro dítě jako něco z čeho se slabý jedinec jen těžko dostává. A pak to přijde po neúspěchu úspěch a člověk neví kde mu hlava stojí. Kolotoč pokušení nenechá na sebe dlouho čekat.Ale tak to v showbussinesu chodí. Písničky se mi líbili,hlavně duety , které si naši dva holoubkové střihli. ()

téra

Jinak průměrně vedený živitopisný snímek zachraňují dva hlavní představitelé. Reese Witherspoon mě dost překvapila, nejen že umí hrát, ale dokonce i víc než dobře. O tom že Uakín :-) Phoenix hrát umí, se ví už dávno, ale to jak odzpíval Cashovy písničky mě odzbroljilo. ()

Hovado

Musim říct,že tenhle film mě hodně překvapil v tom jak se mi líbil.Krásná muzika a hlavně dva skvělé herecké výkony.A jak jsem Reese od Pravé blondýnky nesnášel takl tady se mi moc páčila i když bych řekl,že Oscara si spíše zasloužil Joaquin,ale tím rozhodně nespochybňuji herecký talent Reese.Tvůrcům se myslím perfektně podařilo zachytit lásku mezi Johnym a June.Hlavně také smekám před Joaquinem pač všechno se musel naučit mimiku,písně a ještě k tomu zpívat.Smekám.Ale myslím,že 5* je zasloužených. ()

LANSA

Tak pan J.R.Cash a jeho muzika mi před shlédnutím toho to filmu absolutně nic neříkalo já ani skoro nevěděl že někdo takovej existoval, ale ten film a hlavně muzika se mi dostala pod kůži. Phoenix si za tenhle film zaslouží absolutorium a Reese? Není mi jasný jak někdo může natočit tak ohromnou sračku jako byla Pravá blondýnka a pak pak si to tady takle dávat. Dlouho jsem ani nechtěl věřit, že je to fakt ona, protože to chraisma co tý postavě dala a tu přesvědčivost jakou se prezentovala Hmmmm. Jeslti byla Reese jen maličko podobná June Carterové tak se milýmu Johnymu ani nedivím, že to na ní zkoušel 41 krát. :-) ()

Miki68

Jako všechny životopisné snímky, ani tento se nevyhnul určitému zjednodušení a klišé, které ovšem pomáhají ději aby dostal ten správný odpich. Myslel jsem si, že Cashe znám, country mám zmapované. Nikdy jsem si ale neuvědomil, kolik písní tenhle geniální písničkář napsal a kolik z nich znám, aniž bych tušil. Oba představitelé titulních rolí hráli tak, že vlastně nehráli a tím to u mě vyhráli :-). A to přesto, že u mě stále vede Jamie Foxx a jeho Ray. ()

GIK

Fantastické strhující výkony ústřední dvojice, přičemž Reese je dle méno skromného úsudku o chlup lepší. A jak ti dva umí zpívat! Již od úvodu jste polapeni skvělými písněmi Johnnyho Cashe (přičemž já nejsem žádný jeho fanda, alespoň do tohoto filmu ne). Koncertní scény jsou naprosto perfektně natočené. Film má tempo, nenudí a končí snad nejmilejším a nejhezčím happy endem, který jsem kdy v americkém filmu viděl. Už hodně dlouho mi dvě filmové hodinky neuplynuly tak rychle. Po skončení filmu mi před očima stále pobíhala rozesmátá June Carter a já jsem ji nemohl a ani nechtěl vymazat ze svých představ. Nezáleží jaký máte vztah k Johnnymu Cashovi, tohle vás určitě nezklame. ()

Meiers

Každej druhej frontman a slavnej zpěvák buď chlastal, fetoval, nebo v případě Jima Morrisona obojí. Akorát Elvis se přežíral..). No každopádně Walk the Line jde po klasické ose snad všech podobných životopisných snímků a ani jinak jít nemůže, ale je to koukatelný, hraje k tomu příjemná musica, i když mě osobně toho moc neříká, a chemie ústřední dvojice tomu taky svědčí. Nemůžu říct, že bych to chtěl někdy vidět znova, protože filmy tohodle typu jsou na jedno shlédnutí, vyjma The Doors samozřejmě(to se oplatí i zainvestovat do DVD...)..), ale určitě to byla příjemně strávená 136minutofka. P.S. "Johnny, zkus tohle, Elvis to bere taky....hehe...". ..... 70% ()

muskcz

„Hello, I'm Johnny Cash.“ Životní příběh "Muže v černém", který na můj vkus až moc zdůrazňuje Johnnyho závislost na drogách, čímž asi moc nenadchne skalní příznivce. Zajímal by mě jeho vlastní názor na film, škoda, že se nedožil konce natáčení. Jinak Reese Witherspoonové ta zasloužená oskarová role moc slušela, nakročila si dobrým směrem a příjemně překvapila i pěkným hlasem, důstojně reprezentujícím June Carter. Jen tak dál. ()

nurielka

Vynikajúci biografický film s prvkami všetkého, od začiaku až do konca, šialenec Phoenix bol brilantný a najväčšmi ma prekvapila Witherspoon, pretože takýto chvályhodný výkon som nečakala a bola som úprimne prekvapená. Manželstvu, ktoré mu krachlo som blahorečila, pretože toľko koľko si musela jeho žena vytrpieť to sa stáva asi vždy pri takých osobnostiach, či už speváckych alebo hereckých. Keďže hudbu J.R.Casha nepoznám, tak tá sa mi zapáčila tiež, hoci na dnešnú dobu už nie je moderná, no bola som do nej vcítená na stopercent. Vynikajúco poňaté. ()

-soch-

Na TV JOJ odvysielané s výborným dabingom Tomáša Maštalíra a Diany Mórovej. + 8.1.2011 opäť na TV JOJ. Teším sa. ()

Stíba

Trochu mě překvapilo jakým způsobem se režisér rozhodl zpracovat fragmenty Cashova života, místy jsem měl pocit, že se dívám na film o drogově závislém rockovém rebelovi a ne o country legendě, nicméně hodnotím-li to co jsem viděl tak nemůžu být než naprosto spokojen. Jeho hudba mě dokáže silně oslovit, je svěží, hutná a chytlavá a stejně tak chytlavý je tenhle film. Utíká jako voda a plyne ladně stejně jako ty chytlavé písně, kterými Cash dobýval svět. Phoenixův výkon byl mimořádný a s Reese jim to společně na place opravdu hodně slušelo. ()

Pingu

Tenhle film stojí za to vidět, už jen kvůli nádherné Reese Witherspoon :) Ale nejen kvůli ní !!! Na ten film pořád musím myslet a dneska rozhodně přidávám další hvězdičku a hodnotím na plný pecky !!! ()

PEZ

Film o láske, o tom, že sa oplatí ísť za tým, čo nás poháňa, aj keď sa to zo začiatku nevypláca. Film o tom, že sa dá žiť nielen rozumom, ale aj srdcom. Fascinujúce výkony dvoch hlavných predstaviteľov, Reese Witherspoon ma šokovala - doteraz som ju považoval za nie veľmi výraznú herečku, ale tu si Oscara naozaj zaslúžila a právom ho aj dostala. To, že všetky spevácke časti odspievali samotní herci je priam až udivujúce a medzi Joaquinom a Reese nastala pred kamerou ozajstná chémia. Napriek tomu, že hudbu Johnnyho Casha nepočúvam, veľmi silný zážitok. 10/10 ()

Balakriele

Johnnyho Cashe jsem znala pouze v fotografií na obalech několika zaprášených cédéček u nás doma. Možná proto jsem se pro film o hudební legendě z 60.let, která měla snad stejný osud jako další polovina slavných osobností tehdejší doby (drogy, sex, alkohol...), rozhodla s mírnými rozpaky a zároveň obavami, že po prvních minutách usnu...ALE ono to nakonec nebylo tak špatné! Ba naopak...tam, kde zaostával děj, se nasadila píseň s chytlavou melodií, a když se nezpívalo, tak jste se museli doslova rozplývat nad vynikajícími hereckými výkony obou hlavních postav. Přesto "Walk the line" zůstane tím typickým životopisným filmem, který uvidíte jednou, následně ohodnotíte na ČSFD, po týdnu napíšete komentář a... už se těšíte na to, až si zase pustíte nějaké hutné drama nebo kvalitní komedii:-) ()

Gabretta

Reese Witherspoon mě k filmu doslova připoutala, parádní výkon a v tmavých vlasech jí to navíc hrozně slušelo! Vcelku příjemná hudba, slušné tempo filmu, určitě to stálo za vidění. ()

pouler

Cash. Johny Cash. Hudba, kerá tento film posouvá do výšin, je hlavní devizou filmu. Nudit se u toho nikdo nemůže. Obraz halvního hrdiny, hudebníka který v době nástupu rocn n rollu jel staré dobré country-blous ovšem v novém hávu je věrný. Pak přichází Elvis, drogy, alkohol klasika. Pro mě asi nejmrazivější scény, kdy otecové a matky od rodin paří a jejich děti jsou někde na vedlejší koleji. Walk the line! ()

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix