Jsou z nás

• Austrálie

Sum of Us, The

Komedie / Drama

Austrálie, 1994, 100 min

David Stevens (scénář, divadelní hra)

Geoff Burton

Scénografie:

Graham 'Grace' Walker

Nikdy jsem neměla moc ráda filmy o homosexuálech,většina z nich je totiž taky o AIDS a mají podobný příběh. Ale tento je opravdu výjímečný. Je tak bezprostřední, že i když máte nějaké předsudky, tak při sledování tohoto filmu se vám pravděpodobně rozplynou jako pára nad hrncem. A to především zásluhou Russella, který předvádí neskutečný výkon. Jeho zamilovanost je tak opravdová, až vás rozpláče. Jeho otec je vzorem pro všechny, tak by to asi mělo vypadat. A ta srdceryvná scéna odtržení dvou starých žen, které spolu prožily 40 let...Jediné, co mi vadilo, byly občasné komentáře hlavních hrdinů k divákovi. V seriálu Moonlighting to bylo přirozené, tady to působí rušivě.(24.11.2015)

Film už si sice moc nepamatuji, ale co nemohu zapomenout, je ohromné dojetí (snad jsem dokonce i slzičky ronila), které ve mně snímek vyvolal. Russell Crowe je tady mnohem zajímavější než ve většině novějších snímků. Malinký problém asi bude s tím film někde vidět. Šel sice v ČT, ale kdoví, jestli je někde k mání na videu či jestli jej budou v televizi opakovat. Je tot totiž přesně ten film, o kterém sice nikdo neví, ale jenž tím spíše stojí za zvýšenou pozornost.(1.7.2005)

Russell Crowe vo veľmi netypickej roli mladého homosexuálneho mladíka, snažiaceho si nájsť stáleho partnera. Žijúci so svojím ovdovelým otcom sa snažia si nájsť svoje šťastie v nájdení si nových vzťahov. Ide o malý a skromný, ale veľmi príjemný austrálsky počin pojednávajúci o láske, porozumení a podpore mezi vzťahom syna a otca. Film dokáže príjemne pobaviť niektorými vtipnými scénami (toleranciu, pozitívnosť a obrovská podpora smerujúca od otca Harryho k jeho synovi Jeffa je neskutočná, keby tak boli všetci rodičia tak tolerantní a chápaví k svojím inak orientovaným potomkom), ale dokáže ku koncu taktiež diváka dostať a dojať silnejšími scénami. Veľmi sympatický austrálsky počin so skvelým Russellom a Jackom Thompsonom. 8/10(19.1.2015)

Neznámý, ale parádní australský kousek, který je každou minutou čím dál tím lepší. Jo, kdyby na světě každý táta a syn měli takovýto vztah (nemyslím jen toleranci otce k synově homosexualitě, ale všeobecně upřímný až kamarádský vztah), to by na světě bylo o dost méně problémů. Jack Thompson i Russell Crowe skvělí. PS. Nedovedu si představit, jak se museli cítit při tý líbací scéně, já bych to určitě nezvlád, mě by se zvednul kufr.(10.6.2013)

Neuvěřitelně kultivovaný pohled na ty, co žijí na druhé straně. Vše tak klidně a téměř bezproblémově plyne, až začínáte tušit, že toho štěstí začíná být příliš. A pak... Radost, bolest, vzpomínky, bezstarostnost, ohrožení, zamilovaná srdce...rozbitá srdce... Po scénách radosti a štěstí přicházejí temné obrazy. Těžko říci, který osud dojme více, každopádně roztržení dvou starých paní, co se 40 let milovaly, působí mrazivě...samozřejmě ne jen ono. Nakonec nezbývá nic jiného, než naděje. A to není málo.(17.10.2014)