Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Paity

Hokejový zázrak nám není moc blízký a tak je jasné, že to musí ovlivnit i celkové hodnocení. Dávám tři hvězdy za zpracování a atmosféru, ale celkově to ve mě nevyvolává žádné emoce a to i přesto, že bych rozhodně soudruhům úspěch nepřál. ()

Hanys_

Ty Disneyho sportovní filmy mi prostě nesedí. Všechno to je jak přes kopirák, a i když se mi tady např nasnímání zápasů celkem líbilo, tak scénář tohle plus s ledovým klidem pohřbívá. ()

Mičl

Tyhle sportovní disneyovky jsou zajímavé. Hlavně že to není s tím idiotem Rampou Mqquakem :-) ,ale s charismatickým Kurtem Russellem i mladaci hráli dobře nejen na ledě . Nenapadá mě důvod proč ne a zároveň jich mám desitky, proč natočit film ó jednom z českých zázraků na ledě, vzpomenu snad jen rachnou kachnou toto letělo a co následovalo počínaje, přes snad již dostatečně uzrálé, dnes už legendární vítězství v Naganu, po jednu z památných bitev se sovětskou sbornou z let dávno minulých. A nezbývá mi než říct pojď do toho Jákle! Nebo někdo jinej kdo má koule. ()

joshula

Teď už vím, proč tento film v Evropě do kin prakticky vůbec nešel. Bohužel v některých momentech to přechází více do politiky než do sportu. ()

Bouřňák

Ani náhodou. Druhá hvězdička jen za to,že jsem hokejový fanoušek. Spousta chyb a nedomyšlených věcí. Navíc věřím,že nejsem jediný,komu se při sledování tohoto filmu často udělá špatně z té neustálé propagace nejlepšího státu na světě. Skandování a vůbec časté používání onoho libozvučně znějícího USA mi přišlo velmi "dojemné" :-)) ()

Alaitos

Do you believe in miracles? Yes! Jeden z nejlepších sportovních filmů. Perfektní atmosféra zastiňuje i drobné nedokonalosti, jako například značně amaterské bruslařské umění herců představujících hokejisty a občasné dobově nepřesné hokejové rekvizity. Ale film má náboj a dozajista strhne každého hokejového fanouška. Líbily se mi i písně, které film doprovázely (Don't fear the reaper, nebo Dream on od Aerosmith) ()

defagoo

Hokej je super hra, z amerického úhlu pohledu ale už míň a to že se v USA musí natočit film o všem co ve sportu náhodou vyhráli mě vážně vytáčí. Zrovna o hokejových zápasech našich hokejistů by se daly natočit mračna filmů. Doufám že na to jednou dojde. ()

DannyBoy80

Hokej je můj nejoblíbenější sport a mám rád i sportovní filmy. Ale tento snímek je naprosto otřesný. Hrozná kamera, z hojeje máte prd, jakým způsobem padají góly není vidět, navíc hokeje je tam zalostne malo, zapas s CSSR vynechali uplně, hlavně že tam jsou Rumuni (hokejová velmoc). Vynechání finále, kdy ani neřekli výsledek, natož že se při radování z titulu okolo potulují hráči ve žlutomodrých dresech (jakože Finové), to je prostě hnus. Navíc celý film neskutečná propaganda, to by nenatočili ani komouši ve svých nejlepších letech. Z tohodle filmu se mi chce blít. ()

Wishkah

Zázrak nejen hokejový ale i televizní. Pro mě bezkonkurenčně nejlepší film o hokeji, jeden z nejlepších sportovních filmů a zároveň jeden z nejlepších televizních filmů všech dob. Herecký ansámbl v čele se skvělým Kurtem Russellem vám předkládá opravdové lidi a i když víte jak to nakonec dopadne tak stejně fandíte těm amíkům aby vyhráli a palce jim držíte až do konce. Plusem filmu je pro mě i výborná režie zápasů, která je nádherně přehledná a téměř dokumentární (vždycky když si přitom vzpomenu na Poslední sezónu tak se mi chce brečet, jaci sme my češi tragédi), a taky to jak málo je tady vlasteneckého patosu. Na to o jaké téma se jedná se tu vlajkou a velkými řečmi hází hodně málo. Drobným mínusem filmu je kouč Viktor Tichonov. Ať se na mě nikdo nezlobí ale snad mohli najít někoho kdo je mu trochu podobný ()

Ještěřák

[1] Napadlo mne přepsat sem jeden komentář, který se do týhle situace hodí... Věděli jsme, že půjdeme kolem šatny Islanders a toho jsme se báli: vidět ty šťastné tváře, sprchy šampaňského, polibky přítelkyň, tu celou scénu, po které jsme oba tak moc toužili. Ale když jsme šli kolem, nic takového jsme neviděli. Přítelkyně a trenéři a maséři, technici atd. byli na vrcholu blaha, ale hráči ne. Trottier si chladil něco, co vypadalo jako bolavé koleno. Potvin si sundával bandáž z ramene. Guys kulhal dokola s černým okem a zkrvavenými ústy. Vypadalo to tam spíš jako v márnici, než v šatně šampiónů. A my jsme byli v perfektní kondici a bez zranění. Proto oni vyhráli a my prohráli. Byli potrestáni víc než my. Narazili víckrát do mantinelu, čelili více pukům, vrhali se do více srážek. Obětovali všechno, co měli. A tenkrát řekl Kevin (Lowe) něco, na co nikdy nezapomenu. Řekl: Tak takhle jste vyhráli mistrovství. Zdroj: Wayne Gretzky: vlastní životopis, dojmy po prohraném finále Stanley Cupu s NY Islanders, 1983. Stejně vystižená pointa o dřině a sebeobětování jako ve filmu a stačilo mu k tomu čtvrt stránky a ne 135 minut hebkoučkého patůsku. :-) [2] Konsekvence Hokejového zázraku: údajně přestárlá Michajlovova vysoce dangerózní pětka sbalila ze Sborné své saky paky. Charlamov se mimoto v roce 1981 vyřídil v autě. Tímto byl Tichonov víceméně přinucen začít stavět na fenomenální pětce Fetisov, Kasatonov -- Larionov, Makarov, Krutov, ještě tvrději drilované, kteří v časech své největší slávy skoro neměli osobní život a je s podivem, že vůbec stačili zplodit nějaké děti. Američani se samozřejmě podobnému výsledku již ani nepřiblížili. Na druhou stranu, takový Neal Broten tuším vyhrál Stanley Cup s NJ Devils ještě v roce 1995, kdy většina ruských protihráčů již leda tak bruslila na kačoku přilehlém své zemljance. Takže žádní přidržsráči to rozhodně nebyli, o tom žádná. ()

Crackonosc

Kvalitně natočený příběh o tom, jak americký kouč skládá reprezentační tým, který by dokázal porazit tehdy neporazitelnou sbornou. Klasické téma o náboru, tréninku a hře družstva nemá slabý moment a upaluje jako vlak až k rozhodujícímu semifinálovému střetnutí. Ano, semifinálovému. Jedno z největších potěšení... Opravdu nejde o zlato, ale jen o tu jednu porážku. Osvěžující. Hokej tu vypadá opravdu hokejově, každá přihrávka, střela, zákrok i kombinace působí naprosto skvěle. Když pak všechno to předvídatelné dění a jasný konec graduje režisér tak, že přes předem jasný výsledek nedokážu před koncem dýchat a korunuje to emocionální tečkou beze slov, které na mě fungují nejvíce, nemůžu jinak, než poznamenat: Jeden z nejlepších sportovních filmů, které znám. ()

Hanes88

Opravdu krásný film o "americkém zázraku na ledě". Velice silný příběh, ještě lepší, že je podle skutečné události. Herb Brooks tam stejně jako jeho hokejisti nechal všechno a vyplatilo se. Kurt Russell zahrál hlavní roli opravdu parádně a film byl taky velice dobře zpracovaný. 85%. ()

J*A*M*A*L

Ten největší filmový zážitek který jsem viděl za poslední dva roky.Nádhera a dokonalost sama.Gavin O'Conor mě tentokrát už naprosto dostal tímto skvělým historickým snímkem.Hokej sleduji a jsem jeho velký fanda celý život a USA zrovna nikdy moc nevyhrávala tak zde bylo asi jasné že nejlepší tým světa podlehne dvacetiletým skoro amatérům kteří si přišli zahrát hokej, ale stalo se.Spolu s Kokosy na sněhu a Osmi Statečnýma je to nejlepší film v okolí Walt Disney.Společného je u nich to že jsou všechny podle skutečnosti a dva sportovní, ale na tom nesejde, ale i spousta dalších filmů od Walta jsou skvělé.Takže fanoušci Walta Disneye pokud jste ještě neviděli toto tak o něco přicházíte.A pro fanoušky životopisných filmů bych doporučil stránku s filmy Walta Disneye protože zde je pár skvělých filmů podle skutečných událostí.100% ()

vander19

Miracle on the ICE. Zápas, ktorý v USA ukázal aký vie byť aj hokej krásny. Hviezdy ako Jeremy Roenick, Tony Amonte, Keith Tkachuk a plno iných vyrastali na tomto jednom zápase. Preto sa stali aj oni hokejistami. Tento zápas bol základom toho, že dnes mladý američania sú asi najlepšími na svete. Herb Brooks bol vynikajúcim motivátorom a tvorcovia divákom ukázali aj veci, ktoré by inak ťažko niekde videl. Netušil som že amíci trénovali spolu tak dlhý čas, ani to akým spôsobom trénovali. Neskutočný dril im nasadili. Jasné, že tvorcovia pár vecí určite prifarbili a spravili sentimentálnejšími, hlavne pre US diváka. Ale ja ako milovník hokeja som si to naprosto užíval. Možno v porovnaní s filmom o Mauricovy Richardovy zobrazenie zápasov mohlo byť lepšie a prehľadnejšie, ale aj skvelý výkon. ()

ClimbVibe

Fajn sportovní film. Ikdyž jsem měl celou dobu v hlavě myšlenku, jak moc se muselo upravovat a dramatizovat. Když si představím, že by mělo být podobně zfilmováno Nagano, asi by mi to bylo trochu k smíchu. Pokud by Haška hrál např. Myšička a Jágra např. Matásek :) ()

tokyno

Hokejový filmy prostě miluju! Navíc Miracle je kvalitně natočený, Kurt Russel zahrál roli Herba Brookse skvěle! RIP. ()

Prochy38

Fakt to muselo být od Disneyho? Ten tomu vždycky dodá super atmosféru, že naši hrdinové jsou ti dobří a všichni ostatní vlastně zlí... je to prostě moc pohádkové. Ano, dali si záležet na detailech. Dresy, jména a musím říct, že i hokej je zpracován famózně. Většinou s tím mají filmaři problém, aby to jako trochu připomínalo reálnou hru. Povedlo se a moc! K. Rusell vynikající. Trochu mě mrzí, že jsem začal hokeji fandit až později (no, já ještě nebyl na světě), ale že jsem nezachytil tu nadvládu SSSR a jejich stylu. Protože tady byli vyobrazeni podle mě až moc tvrdě... I když vím, že byli... Z filmu, krom té Disneyho jizvy, jsem byl nadšený.... ()

Paldiny

Podobné filmy o outiseroch môžem a aj pri tomto musím prikývnuť, že Američania si skrátka svoje veľké chvíle archivovať vedia. Miracle je výborne vyskladaný, poctivo natočený a najmä retro príťažlivý. Možno až tak, že som ho tipoval na rok výroby 2015 a za režijným kormidlom odhadoval precíznosť Rona Howarda. I keď som tušil, že tomu asi tak nebude. Veľa spravila aj charizma spoľahlivého Kurta Russella. Preto jediné čo ma pri sledovaní zamrzelo, že je náš filmový priemysel taký krpatý a podobných látok sa sotva raz chytí. A je to škoda, pretože ani tie hokejové zázraky sa rokom 1980 neskončili. Kluci z Nagana či ich bratia od Göteborgu by o tom vedeli rozprávať svoje. ()

zzuzi

Vůbec sem nečekala, jak mě tenhle film chytne. Na hokej se někdy podívám, ale nějakej velkej fanoušek nejsem, ovšem tohle sem prožívala naplno a úplně bez dechu sem čekala jak to dopadne... ()

Windu85

Samozřejmě, že to bylo strašně americký a chvílemi mně to dost vadilo, ale hokej mám rád a Brooks je takový náš Ivan Hlinka. Taky si na olympiádu prosadil hráče, kterým se až tak nevěřilo a dokázal s nimi vyhrát. A stejně jako Ivan Hlinka zemřel předčasně na následky autonehody. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)