Amerika hledá topmodelku

Ken Mok

Scénář:

Kenya Barris

Účinkují:

Tyra Banks, Dita Von Teese, Atoosa Rubenstein, Katie Cleary, Janice Dickinson, Dylan Ramsey, Erika Heynatz, Ryan Hansen, Nicole Richie, Bill Maher (více)

Jedna z nejpopularnějších modelingových reality show. Supermodelka Tyra Banks hledá topmodelku. Z několika tisíc dívek jich bylo porotou vybráno 10, které budou po celých 8 týdnu ubytované v luxusním hotelu. Každé kolo budou modelky muset splnit úkol a na konci každého dílu jednu dívku porota vyloučí. (oficiální text distributora)

Krissty

Tyhle názory vážně nepochopím.. Tyhle holky prostě mají svůj sen a jsou si za ním (narozdíl od některých lidí tady).. Tenhle pořad ukazuje, jak tvrdý je svět modelingu a jak je těžké v něm obstát.. Dostanete se do zákulisí a to se většině z vás nikdy v životě naživo nepodaří ;) Pro mě je to rozhodně moc zajímavé.. A komentovat tady to, jak jsou některé ty holky hloupé? Možná ano, ale nakonec to hloupá nevyhrála, ne? (většinou) :) Nebuďte tak povrchní a zkuste se zamyslet nad tím, jaká je tohle všechno dřina :)) ()

selfesteem

Nenáročná zábava. Jako člověk, který je schopen hodinu civět do módního časopisu ELLE, prohlížet si obrázky a mít z toho skvělý pocit, musím tento pořad ocenit. I proto, že jsem si vždy myslela, že pro modelku je to nejhlavnější dobře vypadat - a dobře vypadat je pro mě ten největší problém (focení s hadem bych asi zvládla :). Na téhle soutěži se ukáže, že i sebedokonalejší vzhled nezaručí úspěch. A hlavně, že dokonalost je nudná. Každá žena, ať je sebekrásnější, musí hlavně zaujmout, mít v sobě jiskru, něco předat, mít vlastní osobnost. Modeling, ať je sebepovrchnější, je pěkná makačka, a pořádný záhul na psychiku. Člověk musí mít hroší kůži - být smířený s tím, že si s mým vzhledem stylisti budou dělat, co se jim zachce, s tím, že člověk pořád cestuje, prakticky nemá čas na rodinný nebo partnerský život (to až později, až si za přehlídku bude sám diktovat cenu - pokud se prosadí), i fakt, že se pořád kolem něj pohybují dost příšerní lidé (tupci, namyšlenci, nesympatičtí lidé a pod.), ke kterým se ale musí chovat hezky a respektovat je, protože mu dávají práci a spoustu užitečných rad. Sledovala jsem několik řad, první mě velmi zaujala, pobavila, občas tam byly příšerný slepice, ale nuda to rozhodně nebyla. Navíc, moje favoritka zvítězila a to mě velmi potěšilo! ()

Davered

Naprostý souhlas s jack.hnut. Vadí mi jenom ten systém vyřazování a jeho férovost - porotci málokdy zdůvodní svá konečná rozhodnutí a v řadách, které jsem doposud viděl nikdy nevyhrála nejtalentovanější modelka... A hodnocení ostatních uživatelů, stejně jako hrozný český dabing, doporučuju brát s rezervou... ()

Terka.K

To je takovéto, když máte těsně před zkouškovým a potřebujete se odreagovat. Zkrátka a dobře: skvělá "reality-slátanina". ()

PKD

Nářez! Pokud je vše,co je zachyceno v tomto seriálu skutečnost a pravda,tak bych v tomto průmyslu nechtěl být ani vteřinu. Fascinující tak,že se od toho nedalo odtrhnout. Tenkrát jsem si to pustil tuším z legrace a nudy,a během pár minut jsem byl jako zhypnotizován. Jj.občas se dějí věci podivné a tajemné.:) ()

Naslund

Neviděl jsem první a druhou řadu, ale nevěřím, že by si zasloužily takové hodnocení. Správně by tu tato série ani neměla být, protože se jedná defakto o soutěž, ale budiž. Pro většinu lidí, nebo alespoň pro mě, se jedná o něco zcela nového a člověk si uvědomí, že práce modelky není jen stát před objektivem a pobíhat po molu. Soutěž se snaží vychovat normální holky, aby mohly být vzorem pro spousty mladých děvčat. Vzory nejen vzhledem, ale i vystupováním. Líbí se mi poznávání různých kultur co se týče oblečení, hodnocení vkusu na šaty i spousty zajímavých soutěží. Momentálně si vzpomínám na pózování s tarantulí, natáčení reklamy na japonské výrobky (beze znalosti jazyka), rychlostní vybíhání výškové budovy a následné focení, výuka čajového obřadu, či promenáda v botách o dvě čísla menších. Jedenáct úspěšných sérií snad vypovídá o tom, že nepůjde o přišernou záležitost, jak to tady podle hodnocení vypadá. ()

IllIlIlIIl

Jako reality show to beru, ale když zauvažuju, že to jsou ,,normální,, lidé vytržení ze života a raciálně smýšlející tvorové, tak mi jdou koutky pusy silně nahoru a musím si ťukat na čelo. ()

Dr. Hawkeye

Zhlédnuto několik sérií (fajn, co si nalhávat, na některé ty holky se docela pěkně kouká), ale často za skřípění zubů. Neustálé hádky mezi věřícími a nevěřícími, cesta do Evropy, kdy se dívky chovají, jako kdyby je měli vystřelit na Mars, časté spory kvůli focení ve sporém či žádném oblečení... apod. ()

halogenka

Vskutku brilantní reality show. Tyra Banksová jako dinosaurus dusá okolo více či méně krásných (zato vždycky hysterických a téměř bez výjimky tupých a s nulovou dávkou sebereflexe) děvčat, která se snaží procpat na přehlídková mola, to vše za hutných komentářů naprosto mimoňské poroty (tolik botoxu uvidíte snad jen na veletrhu klobás). Dívky se modlí ve skupině, aby bůh dal a staly se skvělými topmodelkami. Dívky odmítají pózovat nahé, protože jejich tělo je chrám. Do dalšího kola postupuje XL dívka, i když je jasné, že jde jen o politickou korektnost a nemá šanci vyhrát. Neustále někdo brečí. Vrchol všeho byl díl, kdy si jedna ze soutěžících přivedla svou lesbickou přítelkyni a ostatní soutěžící jí přikázaly, aby se ničeho v domě nedotýkala. Bůh žehnej Americe... Je to vážně vážně obrovská sranda, když se oprostíte od toho, jak děsivé to je. Po ničem jiném se pak nebudete cítit tak krásní, chytří a normální. ()

Suzana

Kdepak, všechny modelky do jednoho pytle házet nejde - to by bylo přinejmenším stejně povrchní, jako je celý svět modelingu. Chvílemi mě opravdu bavilo sledovat mladé a většinou hezké, místy i chytré slečny, které si předsevzaly jako svůj životní cíl uspět v tak prázdném světě modelingových agentur, kde se po nich v prvé řadě vyžaduje štíhlost a krása (až na výjimky samozřejmě). Dá se říct, že Tyra taková výjimka je - dnes už top modelka za zenitem se staví do role mentora a její výrazná osobnost je plus této soutěže. Pro svou show vybrala naprosto odlišné dívky ze všech možných vrstev a dává mnohdy průměrné americké dívce šanci stát se hvězdou přehlídkových mol. Show samozřejmě nese typické "dramatické" momenty dívčích hádek, intrik, pomluv a "napínavých vyřazování". Pro mne je však zklamáním ani ne tak forma, jako spíše obsah - bavila bych se mnohem více, kdyby mi skoro všechny dívky nesplývaly - možná 1 z 10 byla skutečně osobnost. Tímto show zavedený stereotyp krásná žena/modelka = hloupá bohužel nevyvrací, spíše ženu karikatizuje. Nejzajímavějším momentem byla přítomnost lesbičky, která pohoršovala pokrytecky věřící spolusoutěžící - takže dvěma slovy bych to shrnula takto > typicky americké ()

OG_Swifty

Pro lidi, zajímající se o modeling jako takový, je to asi nejlepší "reality show" na trhu... pro ostatní lidi je to jenom pohled na blbé pipky, které řeší absolutní píčoviny, kterým nerozumí :) První 4 serie mě velmi bavily, potom jsem to přestal sledovat, protože mi to přišlo to samé (ačkoliv není, ale nejsem hold ten typ) ()

Linda.csfd

Sorry, no, já vidím to hodnocení i ty komentáře ostatních, ale já musím dát plnou palbu, protože jakmile jde o módní průmysl, tak si každého pořadu vážím. Jasně, globálně vzato je to asi blbost, ale vše co se týká módy, účesů, líčení, focení a všeho kolem mě strašně zajímá. :) Navíc člověk zde může krásně prozkoumat chování hezkých emerických dívek s IQ pod 50. ()

Chen

Byl bych pokrytec, kdybych nepřiznal, že mě to baví. Afektovanost v té nejčirejší podobě. Mé GP. ()

Gee.Rocks

Tyra je ve svém oboru mistr a nápad Americké topmodelky mě baví. Jsou tam na holky tvrdí, ale v reálném světě se s nimi taky nikdo mazlit nebude. ()