Reklama

Reklama

Jedna rodina

(seriál)
Česko, (2022–2024), 78 h (Minutáž: 60 min)

Hrají:

Tereza Kostková, Tomáš Jeřábek, Filip Blažek, Berenika Kohoutová, Zuzana Vejvodová, Eva Holubová, Pavel Zedníček, Miroslav Vladyka, Sebastian Pöthe (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(78)

Obsahy(1)

Tři rodiny, jejichž osudy byly svedeny tak trochu náhodou. Jejich fungování závisí na pevně daném harmonogramu a spolehlivosti všech jejich členů. Vypadne-li jeden, celé společenství se ocitne v troskách. To ale může být zdrojem mnoha vtipných a nečekaných situací, které s sebou nese střídavá péče... Petra (Tereza Kostková) a Karel (Tomáš Jeřábek) Tejkalovi se společně střídavě starají o čtyři děti. Dvě má Petra s Filipem (Filip Blažek), Tomáš zase dvě s Klárou (Zuzana Vejvodová). Ta svého nového partnera, stále hledá, i když na ně má trochu smůlu.  I proto je pro ni možná celé nové uspořádání leckdy obtížné vstřebat. Filip má zase se svou novou manželkou Norikou (Berenika Kohoutová) miminko Mikeše. O které se pomáhá starat jeho tatínek, u kterého s Norikou žijí, Bob (Pavel Zedníček). Všichni s větším či menším úspěchem čelí nástrahám společné střídavé péče, pevným pravidlům i časovým, logistickým nebo finančním obtížím. (TV Nova)

(více)

Recenze (26)

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Po prvních dílech, na které jsem se nechal zlákat sympatickým obsazením jsem si říkal, že jednou týdně to zvládnu, sem tam jsem se zasmál, je to ze života, co by ne. Ale od toho 10ho dílu to docela kleslo. Postavy v čele s tou od p. Vejvodové se začaly chovat dost nelogicky a až za hranou snesitelnosti. Ztratilo to přirozenost, přiblížilo divadelnímu vystoupení, a to nedávám... Vývoj postav nedává smysl, vše jak na houpačce. Na B. Kohoutovou se prima dívá, mám rád scény s p. Kostkovou a T. Jeřábkem. Jinak je to celé asi prostě další srajda. Ale p. Zedníček super. ()

MikeCool 

všechny recenze uživatele

No, jsem asi rád, že si moje polovička vybrala "za seriál, na kterej se musím koukat taky" zrovna tenhle. Poměrně se na dalo koukat, v rámci oddechové filmařsky nenáročného večera u sklenky vína a půllitru píva. Bohužel těch kýčovitých až wtf momentů začínalo s dalšími epizodami přibývat. Dost možná, kdyby se ze seriálu vypařila honba za lajky ala influencerství v podání postavy Bereniky, mohl bych hodnotit i lépe. ()

Reklama

Milda003 

všechny recenze uživatele

Měl jsem pochopení do konce druhé série, postavy mi byly sympatické, děj měl i hlavu a patu..Bohužel asi právě kvůli oblíbenosti se tvůrci rozhodli tam nacpat další herce, ale ne jen tak ledajaký.. mladé superhvězdy z ulice... Hned první díl jen samé otazníky kdo je kdo... Nevím... Měním hodnocení z 3 na 2 hvězdy.. fakt trapas... ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nadějný seriál chňape po svém vlastním ocasu. 1)  Nejvíce mě (zpočátku) zaujaly duchaplné dialogy zcela prosté jakékoli vaty. Jednoznačně čtyřhvězdičkový seriál postihla, bohužel, nemoc, která řádí v seriálovém dění napříč národnostmi a tvůrčími týmy - po několika dílech se neotřelý děj mění ve velmi otřelý, vtipné a duchaplné dialogy (taková vzácnost v seriálech) kamsi mizí a nastupuje stále více bezobsažné vaty. Postavy, zpočátku psychologicky věrohodné a uvěřitelné, se začínají chovat naprosto nesmyslně a bláznivě (aby to bylo vtipný, víme?) a i s dílem a žánrem sympatizující divák, tedy já, se začíná stále více nudit._____ 2)  Nicméně některé postavy a situace se mi do paměti docela zaryly: protivná, nešťastná a dost hloupá osamělá matka, pečovatelka v domově pro seniory Klára (42letá Zuzana Vejvodová) se svéráznou matkou (63letá Eva Holubová), sebestředná Norika (31letá Berenika Kohoutová) poblázněná internetem či zpočátku racionální, vše chápající výrobkyně marmelád Petra (46letá Tereza Kostková), která se postupně odkope jako netolerantní matka._____  3)  Chlapi jsou na tom lépe. Jednoznační sympaťáci jsou Filip (49letý Filip Blažek) se svým otcem Bobem (73letý Pavel Zedníček), Filipův kolega z práce, montér (63letý Miroslav Vladyka) či Martinin přítel Dominik (25letý Adam Mišík)._____ 4)  Pěkní kluci tu taky jsou: 13letý Sebastian Pöthe (Martinin bratr Vašek) či již zmíněný Adam Mišík._____ 5)  Koment píši po zhlédnutí 24 dílů. ()

Vajonek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Komentář psán po zhlédnutí necelé druhé série. K tomuhle seriálu jsem přišla náhodou až při jeho druhé řadě (maminku to chytlo, tak jsem si řekla, že zkusím nějaký ten díl taky:D), zprvu se mi nechtělo pouštět do další nekonečné záležitosti. Viděla jsem zatím pár dílů a překvapeně musím říct, že nelituji a možná si postupně doplním i tu první řadu. Je to taková nenáročná oddechovka, člověk se musí oprostit od spousty nepravděpodobností, zjednodušení, někdy nelogičností v chování postav; z mého pohledu to ale nepřekračuje únosné meze. Dokáže to být zábavné, někdy dojemné, s dobrými herci a na tento typ seriálu také jejich dobrými výkony (minimálně u těch hlavnějších postav - třeba takový učitel tancování je trošku "napřeshubu" jen jak se objeví v záběru). Na odreagování vlastně ideální. Uvidíme, zda si to s dalšími díly seriál nepokazí. Doufám, že ne. ()

Galerie (2 820)

Zajímavosti (3)

  • Když Bob (Pavel Zedníček) pouští chlapcům album „In Rock“ od skupiny Deep Purple, zní skladba „Smoke on The Water“, která však vyšla na albu „Machine Head“ v roce 1972. (Jaryn.z.cech)
  • Město, ve kterém postavy žijí, je středočeský Beroun. (makimarketa)

Reklama

Reklama