Akta X – Akta 1: Neotevřená akta

(video kompilace)
  • USA The X-Files – File 1: The Unopened File (více)

Přijde čas, kdy lži budou znovu přezkoumány a pravda odhalena. Pro agenta FBI Foxe Muldera tento čas právě nadešel. Když anarchista nalezne akta "UFO", přísně utajovaná Ministerstvem obrany, je to pro speciálního agenta FBI Foxe Muldera první článek ze sérií lží a záhad. Pátrání ho přivádí do pouště, kde je po mnoho let zdánlivě pohřbeno mimozemské plavidlo. Po dobu tajného vyšetřování musí Mulderova partnerka, agentka Dana Scullyová, lhát, aby ho ochránila. Kdosi ve vládě totiž chce, aby tajemství UFO zůstalo pohřbeno a neštítí se ničeho, aby agenty Muldera a Scullyovou zastavil. Ani vraždy. Každá odhalená lež vás vtahuje hlouběji do intrik - až nedokážete rozlišit dobré lidi od zlých. Tam někde venku je pravda... (Bontonfilm)

Psycho.R

První z video filmů Akt x, kterých se potom objevilo jak hub po atomovém výbuchu. Sám mám doma první čtyři kazety a pokládám to za základy seriálu. ()

WScully

Příběh napínavý, scénář bez chyby, herci úžasní, režie přesná. Tyto tři díly The X-Files znamenají pro chod seriálu opravdový přelom. Konečně seriál nabral ty správné obrátky. Počátek nabírání obrátek byl již na konci první série, avšak teprve průběh druhé série s sebou nese další upozornění do budoucna, že seriál nebude končit nějakým jednoduchým rozřešením. Tohle se musí vidět, naprostá špička, Mulder a Scully ve své nejlepší formě. ()

Erico

Jedny z nejlepších dílů Akta X, jen je trochu škoda že dále v seriálu již tomuto tématu není věnováno tolik prostoru, osobně konspirace politika - UFO jsem měl na tomto seriálu nejraději. ()

PeteBuck

Televízia Nova odvysielala prvú sériu Aktov X a potom sme dlho čakali na druhú sériu. Medzitým vyšiel tento film (koniec 2. série a začiatok 3. série) na VHS a ja som na to pozeral s otvorenými ústami. Kamoš mi tú pásku doniesol do školy, ja som pod lavicou čítal komentár na VHS-ke ako nejakú napínavú detektívku. Skoro som mu tú pásku zodral. Chris Carter použil tradičný recept. Niečo sa objasnilo a niektoré nové informácie nám iba vyvolali nové otázky, aby mohol seriál pokračovať. Ale čo, to som mal na tom seriáli najradšej. V tých dobách jasný kult. Muž s cigaretou sa tu ukázal ako naozajstný hráč. Neustále zvraty, napätie až do konca. Nemôžem nič vytknúť. ()

pan Spock

Akta X patří mezi absolutně nejlepší seriály, co znám. A tyhle tři díly, vydané dohromady pod Názvem Neotevřená akta, jsou tou absolutní špičkou. Děj se točí okolo nejpodstatnější dějové linie seriálu a tou jsou vládní konspirace a mimozemšťané. Vše začalo již díly s Duanem Berrym, ale teprve tady se do toho tvůrci pořádně opřou. Objeví se všechny důležité postavy, všechny skvěle obsazené a zahrané. Samozřejmě v čele s oběma hlavními představiteli. Neskutečně věrně nám tento trojdíl dokazuje, jak moc je Fox Mulder ochoten riskovat při odhalovánií pravdy a co všechno pro něho dokáže udělat jeho parťačka Dana Scully, aby ho ochránila. Celý příběh skvěle graduje až do výborného finále. 5 * je naprosto zasloužených, jako u málokterého filmu. ()

papez12

Toto je to najlepšie z celého seriálu. Neuveriteľne napínavé, fakt aj keď sa vám bude chcieť ísť na toaletu, tak to od napätia prerušíte až po konci tohto skvelého klenotu z diielne Akty X. Atmosféra jak lusk. ()

macour

Jako fanoušek scifi dávám tomuto filmu (a i většině dílů Akt X) to nejlepší hodnocení. Některé epizody seriálu spojené do filmů jsou opravdu dobrá podívaná (namátkou např. Tunguzka, Piper Maru nebo Syzygy). Nyní běží seriál v tv a jsem zvědav, jak to na konci s Mulderem a Scullyovou dopadne... ()