Hakha

Druhé pokračování super odolného kovového robota, který je potažený pseudoorganickými materiály do podoby vysokého svalovce s ježkem, který se narozdíl od prvního dílu snaží ochránit Connorovu rodinku. Takového bodyguarda bych chtěl mít doma, jinak James Cameron opět válí a je vidět, že pokračování mu náramně jdou. Má srdcovka plná výborných hlášek, super herců, efektů, silného soundtracku a nezapomenutelných okamžiků. Nesmrtelný film, který se může vidět stále a stále dokola a od svého roku vzniknutí na své kvalitě nic neztrácí. Mé hodnocení naprosto silných 5 hvězdiček… "Come with me if you want to live!" ()

3DD!3

Nejlepší akční film co byl kdy natočen. Všeho je zde přesně tolik kolik má být. Akce i emoce jsou úžasným způsobem zapracovány do fantastického děje, který vykresluje mrazivou vizi budoucnosti. Arnold Schwarzenegger, který je tentokrát na opačné straně barikády než byl v díle prvním, podává nejlepší výkon své herecké kariéry. Triky jsou dokonalé (obstojí i v dnešní době) a možná i díky tomu je tekutý Robert Patrick ještě děsivější než jeho předchůdce. TERMINÁTOR 2 je jedním z filmů, které změnili historii kinematografie. Všem se zaryl hluboko do paměti a zůstane v ní ještě mnoho let. V mojí osobní TOP 20. ()

berg.12

Když jsem zval tehdá na premiéru jednoho svého kamaráda, lákaje ho na nejmodernější triky a skvělou podívanou, dostalo se velmi pohrdavé odmítavé odpovědi a přednášky o jakési kulturní úrovni. Jeho smůla, propásl kus filmové historie, minimálně té akční a trikové. Mimochodem, triky v tomhle filmu na mě tenkrát zapůsobily daleko více, než třeba o dva roky později v "Jurském parku". ()

Kaka

Hluboká myšlenka, nejlepší akce, nejsympatičtější Arnold, James Cameron v nejlepší formě. T2 je kult, který těžko bude někdy v rámci žánru překonán. ()

Spiker01

Možná vůbec nejlepší akční film všech dob. Asi nic víc netřeba dodávat. Kdo neviděl všechny ty legendární scény a hlášky, kterých je film plný, urychleně by to měl napravit. Druhej Terminátor absolutně nemá chybu. EDIT : 29.8.2017 : Na Soudný den jsem byl po letech na T2 konečně v kině a ačkoliv onen 3D efekt, kvůli kterému to bylo uváděno, na mě extra dojem nezanechal, vidět to prostě v kině byl neodolatelný zážitek. Jen škoda, že to nebylo extended, plno věcí mi tam chybělo. Jo a Arnold je v tom filmu naprosto nejlepší ever! PS : Robert Patrick je prostě dokonalej...100% ()

sud

Dvouhodinový akční nářez, který ani na chvíli neztrácí tempo. Ale lepší než jednička není! 85%. ()

Eddard

Společně s Matrixem jasný král žánru akční sci-fi a minimálně stejně zásadní pro jeho vývoj - a to je co říct. Když se na něj dnes podíváte, nechce se vám věřit, že jde o patnáct let starý film. Jistá režiserská ruka Camerona nás od začátku do konce bravurně provází příběhem, strhující vizuální stránka, zajištěná především mistrovskou kamerou neposkytuje chvíli ani pro obdivné vydechnutí a hutná, temně apokalyptická atmosféra dýchá z každého záběru. Specifickým prvkem Terminátora je právě způsob, kterým Cameron tuto atmosféru zjemňuje a to je suchý humor, pramenící především z Arnoldových hlášek. Jeho těžký herecký a zejména mimický netalent je pro film navíc výhodou, jelikož hraje robota, který lidské chování a výrazy pouze imituje. Charakterové herectví je zde zastoupeno Lindou Hamilton, která své Sáře Connor dává přesvědčivou a charizmatickou podobu a stává se tak jakýmsi oduševňujícím prvkem filmu. Dalšími silnými devízami Terminátora pak jsou ďábelský T-1000 v podání Roberta Patricka (kam se na něj hrabe nevýrazná TX), vysoký COOL efekt snímku (hlášky, černé brýle+kožená bunda+brokovnice+harley, triky,...) a výborně vybraný soundtrack s titulní vypalovačkou You could be mine od Guns and Roses. Doufám, že se vrátí... :-) 100% ()

Tyler

T2 je milníkem a jedním z vrcholů žánru a filmy, které ho překonaly, se dají spočítat na prstech jedné ruky. Ultradrsný Arnold, nezničitelný T-1000 s poker face Roberta Patricka, šílená Linda Hamilton a spratek Edward Furlong s rysy budoucího vůdce a spasitele lidstva. K tomu (nejen na svou dobu) úžasné triky, skvělá režie a nádherný hudební motiv. Jednoznačná kultovka. ()

Falko

Spojit dohromady dokonale megaakcnu sci-fi jazdu s revolucnymi trikmi na zaciatku 90-tych rokov spolu s inteligentnym scenarom znamena obrovsky uspech u divakov a teda aj u mna. Ani nechcem pocitat, kolko kamaratov uz malo tento film ponahravanych na starych VHS-kach :-) Proste film, ktory si este aj dnes kedykolvek rad pustim na Bluray s predlzenou verziou a hlavne musim pochvalit hudbu Brada Fiedela... 09.05.2009 ()

castor

Něco nevídaného s hlubokou myšlenkou a převratnými triky. Terminator 2: Judgment Day je jedním z mála žánrových filmů, který má NĚCO s přidanou hodnotou a který se ani po desítkách let neztratí!! Vracet se k němu bude nejedna generace. A například tu moji jednou za čas přepadne nostalgie a tuhle starou osvědčenou látku si ráda zopákne (třeba léta páně 2017 ve 3D). Vrací se vystresovaná Sarah varující před apokalypsou, vrací se dnes hodný, jinak starý známý kyborg, poznáváme Johna Connora, který bude jednou hrát klíčovou roli v boji lidstva proti robotům. A pochopitelně skvostný T-1000, který se mění v podlahu, rozpadá se na kousíčky a prochází mřížemi. Tihle společně s polobohem Cameronem posunuli filmový sci-fi svět o obrovský kus dopředu. Akce je až na pár výjimek uvěřitelná i po letech, nesmírně fyzická a poctivá, kam se hrabou dnešní digitální vylomeniny. Kult a technologická revoluce. Plným právem. Jednoznačných 100%. ()

ClintEastwood

Příběh přátelství dospívajícího chlapce se strojem, který v roce 1991 po celém světě rozlámal rekordy v návštěvnosti kin. Snímku vévodí dokonalý Arnold Schwarzenegger, který zde po dlouhém Cameronově přesvědčování, zaujal diváky  dech beroucím přerodem z jednoho z nejhrozivějších záporáků (Terminátor, 1984), v jednoho z největších hrdinů stříbrného plátna. P.S. Když v závěru T-800 opouští Johna a zvedne palec nahoru, tak jsem poprvé (a zatím naposledy) v kině brečel. ()

MM_Ramone

Ja mám túto časť najradšej z celej trilógie, aj keď sa hodne líši od prvého, kultového dielu. Temná atmosféra je nahradená popkornovou akciou a úžastnými trikmi. Dokonca sa z Terminátora stáva kladný hrdina. Podľa toho, čo tu píšem, by sa mohlo zdať, že sa bude jednať o zbytočnú komerčnú bublinu. Nie je to však pravda. James Cameron natočil dokonalé akčné sci-fi. Taktiež Arnold Schwarzenegger tu stvárnil jednu zo svojich najvýraznejších filmových postáv (T-800). Hasta la vista, baby! ***** ()

Niktorius

Jak už je u Camerona zvykem, točí přesně podle tradičních Hollywoodských schémat a tím pádem je i T2 naprosto učebnicovým příkladem jak hollywood točí pokračování úspěšných filmů - oblíbený záporák je konvertován na klaďase, vše je velkolepější a akčnější a tak dále...Naštěstí však není T2 případem pokračování, které je sice bombastičtější než originál, ale zato kavlitativně slabší, naopak - Den zúčtování je při své akčnosti a efektivnosti perfekcionisticky propracovaným filmem, po jehož zkončení možná budete muset přivolat sousedy, aby vám pomohli zvednou z podlahy spadnutou čelist. Takhle vypadá dosud nepřekonaný král žánru akční sci-fi. Matrixi, seš trapnej :-) ()

Wacoslav1

Urcite skvely film ale je tu jedno velke ne ne jednicku uz to proste prekonat nemuze Arnold byl v prvnim dile nejultimatnejsi destruktor a tady prisaha ze nikoho nezabije... obcas bylo tech kecu az moc a predelavani T 800 ze stroje na cloveka mi nesedlo ale jebat do toho nebudu to zase ne Patrick naprosto ultimatni [to je ale vazne pekny motocykl] akce na svou dobu kazdopadne revolucni takze i pres ty nedodelky budu pozitivni ale 14 nejlepsi film to zase neni to jako sorry ale fakt ne ()

petero

TERMINATOR 2 je príbehom Johna Connora, 10 ročného chlapca na ktorom leží osud celého ľudstva, čomu samozrejme spočiatku neverí. Vyrastá u pestúnov, pretože matku má umiestnenú v nápravnom zariadení a sám si o nej myslí že je úplne psycho. To sa však zmení s príchodom dvoch terminátorov usilujúcich o jeho život, každý samozrejme z opačnej stránky, a k jednému z nich si dokonca vypestuje vzťah ako k vlastnému otcovi, ten sa však má ešte len narodiť. Legendárny, nekompromisný a ukážkový akčný sci-fi thriller, vo svojej dobe najdrahší film histórie, predčil všetky očakávania ako tvorcov tak aj divákov a samotných recenzentov a pre všetkých zúčastnených hercov sa stal nedostižným vrcholom slávy a míľnikom kinematografie. ()

Davies182

Arnold ve své nejlepší roli, Cameron v nejlepší formě, to vše v strhujícím mixu sci-fi a akce. Díky tomuto filmu jsem měl pěkných pár let komplexy z Roberta Patricka: kdykoliv jsem ho uviděl v nějaké roli, bál jsem se mu podívat do tváře a dlouho pro mne byl oním vraždícím strojem, který se vždy neunávně a mechanicky rozeběhne za Connorem. Filmová pecka kterou by rozhodně neměl minou žádný fanda kvalitních akčních filmů. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu