Hrdinové příběhu žijí na malém městě v rodině, kde každé z dětí má svého mazlíčka. Nejstarší Petr se stará o starého moudrého psa Shadowa, jeho mladší sestra Hope s láskou pečuje o kočku Sassy a nejmladší Jamie má ztřeštěného psa Chance, který strávil štěněcí věk v útulcích a lidem příliš nevěří. Když musí rodina na čas odjet do San Franciska a nemůže vzít zvířecí mazlíčky s sebou, svěří je do opatrování své známé. Jenže zvířata nechápou, proč je opustili, a proto se rozhodnou utéci a vydat se na cestu domů. Jenže cesta, vedoucí přes pohoří Sierra Nevada, je dlouhá a plná nebezpečí. Trápí je krutý hlad, nástrahy divoké přírody a překvapivá setkání s více či méně nebezpečnými zvířaty. Setkají se také s hodným profesorem, který vyléčí zraněnou Sassy, malou ztracenou holčičkou, kterou přes noc ochraňují a ke které další den dovedou zoufalé rodiče. (TV Nova)

SamMarlowe

Jako malej jsem ten film žral, dneska jsem ten nahodou viděl a přiznám se, díval jsem se na film s velkou dávkou nostalgie. A nezklamal. Je to dojemné a milé a to říkam jako řádný cynik jsem měl slzy na krajíčku. I dabing je velice hezký. Jen lidi jsou tam ňácí divní, ale není jich tam tak moc. No za mně 5 hvězd. ()

Kaylar

U tohohle filmu jsem brečela, když jsem byla mladá. Brečím u něho i dnes, když mladá nejsem a jsem otrlá a cynická. Prostě tenhle příběh dvou psů a čičiny je takový, že mě bude dojímat úplně vždycky a taky se na něj vždycky ráda podívám. Krásné přírodní scenérie a šťastný konec jsou milým bonusem. Oceňuji, že film není nijak podbízivý a také má vcelku povedený český dabing. ()

audrey.ley

Neuvěřitelná nostalgie, která mě nezkalamala ani teď, jako dospělého diváka. Ano, příběh není nijak originální, mnoho scén lze předem odhadnout stejně jako to, že bude happy end, ale já stejně pokaždé na konci slzím dojetím. ()

Lucy39

Pokud trpíte na psy a kočky a máte rádi rodinné filmy , co se dají koukat s dětmi, pak vřele doporučuji ♥ klasický příběh hledání páníčků a dlouhé pouti plné nástrah ala Goro krouží kolem Tokia a čeká na píšťalku a na konci se brečí - tedy aspoň já, nestydím se.. a navíc v hlavní roli zlatý retrívr , to prostě nemůže nefungovat. ()

Akinaz

Tenhle film miluju od mala... Shadow, Chance a Sassy... nezapomenutelná trojka na své dobrodružné cestě k domovu. Moc mě bavil ten jejich humor, popichování a ten obrovský kontrast mezi psem a kočkou. Bavila jsem se v dětství, bavím se i dnes. 5* ()