Reklama

Reklama

Neuvěřitelná cesta

  • USA Homeward Bound: The Incredible Journey (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Hrdinové příběhu žijí na malém městě v rodině, kde každé z dětí má svého mazlíčka. Nejstarší Petr se stará o starého moudrého psa Shadowa, jeho mladší sestra Hope s láskou pečuje o kočku Sassy a nejmladší Jamie má ztřeštěného psa Chance, který strávil štěněcí věk v útulcích a lidem příliš nevěří. Když musí rodina na čas odjet do San Franciska a nemůže vzít zvířecí mazlíčky s sebou, svěří je do opatrování své známé. Jenže zvířata nechápou, proč je opustili, a proto se rozhodnou utéci a vydat se na cestu domů. Jenže cesta, vedoucí přes pohoří Sierra Nevada, je dlouhá a plná nebezpečí. Trápí je krutý hlad, nástrahy divoké přírody a překvapivá setkání s více či méně nebezpečnými zvířaty. Setkají se také s hodným profesorem, který vyléčí zraněnou Sassy, malou ztracenou holčičkou, kterou přes noc ochraňují a ke které další den dovedou zoufalé rodiče. (TV Nova)

(více)

Recenze (190)

LadyPig 

všechny recenze uživatele

Když pominu děti, tak pro milovníky zvířat (a hlavně psů) je tenhle film určitě jako dělanej, já jsem na psy zatížená, zvlášť na am. buldoky a zlaťáčky, ty mam taky ráda :) Má to krásný dojemný příběh, i když ne úplně originální, ale hezky se na to dívá, zápletky tomu nechybí, proč ne :) I jsem se zasmála. Škoda, že je ten film tak krátkej :) ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Snad jediný film s mluvícími zvířaty, který ve mě nevyvolává dávivý reflex. Solidní dávka nadsázky a vtipného špičkování mezi zvířecími hrdiny spolu s dobře namíchanou kombinací napětí a přijatelného sentimentu dohromady tvoří vcelku bez problémů koukatelný rodinný film i pro ty ve kterých se jinak při sledování filmů pro děti probouzí silná touha zabít všechno co ještě nemělo 15 let. 7/10 ()

Reklama

pepo 

všechny recenze uživatele

Aj by som napisal, ze to je moje dalsie guilty pleasure, ale akosi na tom nic guilty nevidim. Vynikajuci detsky film s kopou super momentov, krasnych lokacii, mileho humoru (I hate fast food) a obcasneho nefalsovaneho napatia (vodopad, jama). Zvieratka su navyse aj sympaticke postavy a vobec nevadi, ze pri rozpravani nehybu ustami. V podstate je to taky Lady a Tramp pre chlapcov. 8/10 ()

dom156 

všechny recenze uživatele

Hmm, tohle se skutečně nepovedlo. Někomu přijde roztomilé pozorovat doma na gauči 3 domácí mazlíčky, které se snaží vtipně namluvit 3 herci. Za prvé komentáře nebyly vůbec vtipné, spíše nudnější. Přitom nápadů a příležitostí zde měli hned několik. Také příběh byl fádní a triviální. Film nudně utekl a díky krátké stopáži a alespoň mírně zajímavému konci to bylo trošinku snesitelnější. Za mě nemohu vůbec doporučit. ()

BardDeLune 

všechny recenze uživatele

Tento film i jeho hodnocení je pro mne sentimentální brak. Poprvé jsem ho viděla někdy v roce 96' mám to tušení a krátce na to jsem dostala mého výjimečného labradora, který se pochopitelně jmenoval Shadow. Moc ráda se k tomuto krásnému dětskému filmu vracím zejména proto, že mne Shadow o Vánocích opustil. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (12)

  • V původním filmu Neuvěřitelné putování z roku 1963 byly plemena a jména zvířat odlišná. Chance byl zlatý retrívr jménem Luath. Shadow byl teriér jménem Bodger a Sassy siamský kocour jménem: Tao. (Nach)
  • Rodina, která vlastní trio hlavních zvířecích protagonistů se jmenuje Burnfordovi. Toto příjmení nebylo vybráno náhodou. Autor původní knihy z níž vychází Neuvěřitelná cesta se jmenoval Sheila Burnford. (Nach)
  • Ke konci filmu je Chance ošetřen v útulku, kdy jsou mu vytaženy bodliny z čumáku. V dalších scénách a až do závěru snímku jde vidět, že je z cela zdráv a jeho čumák je bez známek zranění. (Jimmy15)

Reklama

Reklama