Osm dnů před mírovým jednáním prezidentů Reagana a Gorbačova v Reykjavíku, zjistí ruská atomová ponorka K-219, nacházející tajně v západní části Atlantského oceánu, že ji sleduje americká ponorka. Kapitán Britanov přikáže obrátit o 360 stupňů a vyhnout se nepřátelské lodi. Vinou turbulence způsobené tímto manévrem však sonar americké ponorky Aurora ztratí signál a obě ponorky se srazí. Na sovětské ponorce dojde k explozi a následný požár, který může způsobit explozi jaderného reaktoru. Ta by zničila celé východní pobřeží Spojených Států. Ve snaze zabránit katastrofě, nařídí kapitán ruské ponorky vynoření na hladinu, což značně překvapí a znepokojí amerického kapitána. Ten chápe, že se ruská ponorka ocitla v potížích, přesto je mu každý manévr podezřelý, a proto vyhlásí bojovou pohotovost. Aurora a její posádka je připravena na útok. Útok, který by byl začátkem totální války. Britanov ponoří ponorku s otevřenými torpédomety, aby mohl nabrat vodu k uhašení požáru. Přes tuto riskantní operaci se rozezní alarm signalizující hrozící nebezpečí exploze reaktoru. (oficiální text distributora)

bakeero

Vedle K-19 Stroje na smrt další adaptace katastrofy na ruské nukleární ponorce. O poznání televiznější zpracování, než u zmiňovaného snímku s Harrisonem Fordem, ale Rutger Hauer je jako kapitán sovětské ponorky daleko víc COOL než právě Harrison. ()

Inozuka

Až na spekulaci s příčinou havárie je Hostile Waters velice realistický film a v podstatě odpovídá tomu, co je o dramatu sovětské atomové ponorky K219 známo. Film se drží faktů, ale zároveň se dokáže dostat pořádně pod kůži. Reaktorová scéna je hodně sugestivní. Rutger Hauer naprosto perfektní, ruského kapitána Britanova mu žerete od začátku do konce jako profíka, který ví co dělá .... Když srovnám s mnohem pozdějším Kurskem - který spojuje i Max von Sydow v hodně podobné roli - nesahá mladší film Hostile Waters ani po kotníky. Jeden z nej ponorkových filmů, které jsem viděl. ()

tartan

Výborná ponorková dráma podľa skutočnej udalosti zo sklonku studenej vojny. Tou udalosťou bola nehoda na sovietskej atómovej ponorke K-219 (podľa kódovania NATO trieda Yankee), ktorá sa po výbuchu v jednom zo 16 raketových síl, následnom požiari a na poslednú chvíľu odvrátenej katastrofe svojich dvoch jadrových reaktorov, potopila 6. októbra 1986 zhruba 1000 kilometrov severovýchodne od Bermúd. Film je dramatizáciou rovnomennej knihy z toho istého roku. Na oboje výnimočne dokonca reagovala U.S. Navy, ktorá označila scenár za "nehorázny" a kategoricky odmietla možnosť kolízie sovietskej ponorky s americkou, čo podľa filmu malo byť prvotnou príčinou celej nehody. ()

harycek

Jak už to tu většina píše : Snad nejlepší a nejvíce reálný film o havárii jaderné ponorky a i o reakcích námořních velitelů obou velmocí!! ()

honzic

Docela povedený film o ponorkách, který zaujme dějem a spádem a nutí sledovat diváku po celou dobu a tak to má vypadat. Není to žádná super filmařina, kde by byly nejlepší herecké výkony, výborná kamera, zvuk a hudba, ale i tak jde o velmi dobrý nadprůměr. Hodnocení: 70 % ()

Sekel

Pekne natoceny thriller. Na sovetske strane at uz ponorce, nebo na generalite velmi sympaticke postavy a napinavy dej, bohuzel na strane americke je to pravy opak, pusobici vetsinou az parodickym dojmem. Na stabu sami krveziznivi pitomci a v ponorce spravni americti drsnaci. Shazuje to jinak dobry film. ()

furrec

Tak vážený tento film si rozhodne zaslúži vyššie ohodnotenie, nielen preto že odkrýva málo známe udalosti, ktoré mohli mať obrovský vplyv na ďalší chod ludských dejín, ale vo svojej podstate je film ako taký naozaj vydarený a napínavý až do samého konca. Kto má takéto filmy rád určite si príde na svoje. ()

p.a.douch

Celkem pěkné ponorkové drama. Nevím jak by to fungovalo ve skutečnosti, ale jako televizní film to bylo dost dobrý. Dost tomu pomáhá také přítomnost Hauera a Sheena. Rutger byl na devadesátý léta v dobrý fyzický formě (herecky mě nikdy příliš nezklamal). Všechno bylo zkrátka na dobré úrovni. rusové nejsou líčeni jako ožralý a nebezpeční magoři. Musím říct, že lituji, že už jsem tenhle film dlouho neviděl. ()

goodridge

Co sa tyka spracovania a rozpoctu. je to velmi kvalitny film. 1hviezdu uberam len kvoli efektom,ale inac film je velmi kvalitny a nie je vobec prehnany. ()

Sandai

Kvalitně natočený ponorkářský film podle skutečné události. De facto se hraje o osud lidstva, které katastrofě unikne jenom o pověstný vlásek. ()