V nepřátelských vodách (TV film)

Hostile Waters

• Německo

Hostile Waters

• Francie

Péril en mer

Thriller / Drama

USA / Německo / Velká Británie / Francie, 1997, 94 min

Pekne natoceny thriller. Na sovetske strane at uz ponorce, nebo na generalite velmi sympaticke postavy a napinavy dej, bohuzel na strane americke je to pravy opak, pusobici vetsinou az parodickym dojmem. Na stabu sami krveziznivi pitomci a v ponorce spravni americti drsnaci. Shazuje to jinak dobry film.(16.4.2007)

Slušně zpracované válečné drama odehrávající se za Studené války. Ve skutečnost asi taky stačilo málo a celá planeta možná mohla být vejpůl. Ale naštěstí se tak nestalo a 3. světová nevypukla...Ale přespříliš dobře to zase neskončilo, se skutečností že v Atlantském oceánu (a pravděpodobně nejen tam) leží tuny atomových raket a jaderných reaktorů se asi nedá nic dělat. No asi takhle - mějme na paměti, že bouchnout to může kdykoliv a poslední vůle je v tomto případě asi zbytečná... Snímek byl napínavý, prostředí ponorek a oceánu věrohodné, herecké výkony však ničím zvláštním nevynikaly, konec byl na můj vkus až moc melodramatický. Hned od začátku scény, kdy jeden z mladých námořníku zachraňuje svět, bylo jasné že umře. Takže prodlužování scény s deaktivací reaktoru bylo dost zbytečné. Ale zajímavé i koukatelné to bylo, i s přihlédnutí nato, že téma Studené války není zase až tak často uplatňované na stříbrném plátně.(2.3.2008)

Tak vážený tento film si rozhodne zaslúži vyššie ohodnotenie, nielen preto že odkrýva málo známe udalosti, ktoré mohli mať obrovský vplyv na ďalší chod ludských dejín, ale vo svojej podstate je film ako taký naozaj vydarený a napínavý až do samého konca. Kto má takéto filmy rád určite si príde na svoje.(25.5.2012)

Poctivých 70% ve výsledném hodnocení. Obzvlášť za postavu Hauera a Sheena, kterým vizážisti dokázaly vsadit opravdu "mořsko-vlkou" image. Zajímavý psaný úvod a zakončení. Podpořeno chytlavou dějovou linkou. Z negativů si naopak neodpustím nedotažené podvodní záběry, nic neříkající hudební doprovod, chybějící mrazivý zvuk sonaru a naprostý nedostatek bojové akce, která je vždy tím hlavním, co na "ponorkový žánr" platí.(6.11.2011)

Slusny televizny ponorkovy film, ktory na klasiky zanru ako Ponorka alebo K-19 nema jak vypravou, tak atmosferou. Trochu ma sklamalo, ze vzhladom na to, ze to produkovalo HBO, tak mi spracovanie pripadalo malo kontroverzne a trochu bezzube. Vzhladom na chladne pojatie pribehu ani postavy nie su prilis prekreslene (trochu väcsi priestor predviest sa dostane len Rutger Hauer), takze hlavnym zdrojom napätia ostava len samotna vychodzia zapletka. Jednohubka na jedno pozretie.(11.5.2011)