poster

V nepřátelských vodách (TV film)

 • USA

  Hostile Waters

 • Německo

  Hostile Waters

 • Francie

  Péril en mer

Thriller / Drama

USA / Německo / Velká Británie / Francie, 1997, 94 min

 • RHK
  ****

  Jeden z velmi povedených ponorkových filmů. Nezvládnutí požáru na palubě sovětské jaderné ponorky s nukleárními střelami by uhasilo nejen summit Gorbačova s Reaganem, ale i miliony lidských životů. Drama o nehodě je natočené napínavě, ale vcelku střízlivě, bez přehnaných efektů a zápletek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=-rvB6lpbUzg(11.4.2012)

 • Malarkey
  ****

  Náhodný výběr filmu na sobotní odpoledne ve mně vyvolalo doslova nadšení. Klaustrofobický příběh o tom, jak se uprostřed Studené války Serjoža z ruské ponorky vožral jak to prase a pak na obrazovce přehlédl skvrnu velikosti Grónska, která do nich následně narazila. A ejhle...ona to byla americká ponorka. V tu ránu se rozjíždí napětí, které nemá obdoby a Rutger Hauer coby velitel ruské bárky tomu všemu velí a ještě je hodně dobrej. Ostatně jako zbytek jeho posádky, který má co dělat, aby ponorka nevybouchla a neudělala v Atlantiku díru do Země. Za mě dobrý. Amíci to natočili hodně lidsky, objektivně a řekl bych, že i dost realisticky.(11.8.2018)

 • Phobia
  ****

  Na TV produkci velmi povedený film, přestože nedisponuje efektností (a jistě ani rozpočtem) "áčkových" thrillerů o ponorkách. Téma katastrofy je zpracováno komornějším, civilnějším způsobem, je to o něco méně patetické, než bývá zvykem (ikdyž ani tady dávka patosu nechybí), výrazně kratší a méně pompézní oproti pozdější "K-19 Widowmaker". Rutger Hauer v roli kapitána nepostrádá charisma a dodnes si vybavuji jeho škodolibý úsměv, když na politruka opakovaně vznášel provokativní dotaz: "Jak je v Moskvě?". Nedokážu posoudit, nakolik realisticky snímek vypovídá o nehodě (některé scény se mi jevily hodně přitažené za vlasy), ale každopádně jsem se dobře bavila. Spokojených 76%.(7.5.2009)

 • Agatha
  ***

  Slušně zpracované válečné drama odehrávající se za Studené války. Ve skutečnost asi taky stačilo málo a celá planeta možná mohla být vejpůl. Ale naštěstí se tak nestalo a 3. světová nevypukla...Ale přespříliš dobře to zase neskončilo, se skutečností že v Atlantském oceánu (a pravděpodobně nejen tam) leží tuny atomových raket a jaderných reaktorů se asi nedá nic dělat. No asi takhle - mějme na paměti, že bouchnout to může kdykoliv a poslední vůle je v tomto případě asi zbytečná... Snímek byl napínavý, prostředí ponorek a oceánu věrohodné, herecké výkony však ničím zvláštním nevynikaly, konec byl na můj vkus až moc melodramatický. Hned od začátku scény, kdy jeden z mladých námořníku zachraňuje svět, bylo jasné že umře. Takže prodlužování scény s deaktivací reaktoru bylo dost zbytečné. Ale zajímavé i koukatelné to bylo, i s přihlédnutí nato, že téma Studené války není zase až tak často uplatňované na stříbrném plátně.(2.3.2008)

 • Martin741
  ***

  Presne ako Malarkey pise, toto moze byt tak akurat film na sobotnajsie odpoludnie, ked vonku leje, je to tam same blato a cloveku sa nechce ani z domu vyjst. Rutger Hauer film pekne taha, a v ramci ponorkovych filmov slusny priemer, len chcelo to viac zo superenia USA- ZSSR nez ze 1 ponorka sleduje druhu, nasledne na jednej z nich vznikol poziar, ktory moze mat dalekosiahle nicive nasledky. Hauer vsak nebol hlavnou hviezdou, tou bol pre mna skor Max Von Sydow /Hodina Vlka, Det Sjunde Inseglet/. 50 %(3.11.2018)