New York budoucnosti je obrovským vězením, místem, kde si zločinci vytvořili svět s vlastními zákony. Právě sem se zřítí letadlo s prezidentem USA, jenž se stane rukojmím těchto lidí. Na jeho záchranu se vydává zkušený veterán Snake Plisken. Jeho mise nebude nijak jednoduchá a půjde mu o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ConanVJ

No po dlouhý době jsem to viděl, a už mi to moc neřeklo. Dřív mi to přišlo víc akční než dnes. Celkově průměrný akční film, který sice nenudí, ale také nepřináší nic z čeho bych byl nějak nadšený. 60% :) ()

Kryton

Špinavá a temná post-apokalyptická atmosféra a Kurt Russell ve skvělé formě. Jedno z klasických dílek Carpentera a opravdu skvělý 80tkový kousek. Ta hodina a půl se traví velmi příjemně a napětí člověka nepustí až do konce. Příjemný překvapením je Donald Pleasence alias Dr.Loomis ze série Halooween, který je zde v roli prezidenta. Mimochodem asi tuším proč existuje v Simpsonových postava s jménem Snake, která je podobná Kurtu Russellovi. ()

Korbitch

Johne,Johne.....někak si zapoměl střídat noc se dnem...sice se tam ke konci už rozednívá,ale na konci samém je zase tma tmoucí....njn,každý děláme chyby. ()

SaNcHeZ_cz

Velmi slušná béčková idea o městském vězení. Carpenter v tomto snímku nabízí typickou osmdesátkovou akční story, která sází hlavně na atmosféru. Ano je to hloupé, nicméně i přes nedostatky to baví a Kurt Russell si hlavní roli užívá, stejně jako divák s ním. ps. Hudba, ačkoliv využívá dobových sci-fi stereotypů, funguje, minimálně v rámci hlavního motivu, naprosto skvěle. ()

agentmiky

Asi chápu, že na film starý 38 let si nemohu klást vysoké požadavky, ale i tak mě to docela zklamalo. Carpentera mám jako režiséra velmi rád, na jeho VĚC nedám nikdy dopustit, ale zde to asi nevyšlo podle představ. Ten nápad s vězením na Manhattanu se mi zamlouval, měl něco do sebe, i záchranu amerického prezidenta coby hlavní nosný pilíř příběhu bych přehlédl. Ano, není to vůbec inovativní, ale na druhou stranu se takovou zápletkou pyšnil každý druhý akční film té doby, takže zrovna to zazlívat tomuto snímku......to nepožuji za adekvátní odpověď. A Kurt coby Snake Plisken měl už ve scénáři napsáno, aby schválně přehrával, jeho postavě to docela pomohlo, takže tam taky problém nevidím. Jenže to zpracování pokulhávalo, místy mi to přišlo jako takové skoro až divadelní pojetí, což není mým šálkem kávy. A děj se pomalu, ale fakticky šnečím tempem posouval dopředu. Závěr s překonáváním zaminovaného mostu mi přišel spíše úsměvný než vážný. Chápu, že mnoho lidí to považuje za klasiku. Asi bych se musel narodit v té době, mně to prostě přišlo jako absolutní výplach mozku, který s přibývajícími minutami začal dávat menší a menší smysl. Ale už jen díky Russellovi se na to podívejte a vytvořte si svůj vlastní názor. Za mě dávám 51 % ()

Ellmariachi

Příbuzný solida Snakea z Metal Gear Solidu v plné 80kové síle. Musím říct, že mě na filmu jako první zaujmula právě podoba obou Snaků. Ale to je spíš tím, že jsem na MGS vyrůstal. Tedy stejně jako na podobných filmech. A právě proto mě i Russellův Snake fakt bavil. Baví mě to, že mu jde o kejhák a proto jde přímou čarou k cíli a ke své záchraně. Jak mu dochází čas jedná stále méně rozumě až nakonec dojde na závěrečnou jízdu po zaminovaném mostě. Co mě ale fascinovalo jednoznačně nejvíce, byly špinavé, hnusné ulice. Prostředí, které opravdu fungovalo a vypadalo jako něco, kde X let nebyl nikdo v oranžové vestě a kde vládne zákon džungle. Téhle vězeňské kamenné džungle. Prostě když Kurt procházel kolem hořícího letadla, bylo jasné, že tady veselo nebude. I proto dávám fajn old akčňáku 72 procent. Dal bych i víc, kdyby Snake splnil slib ze začátku. ()

GodComplex

Jsou 3 duvody, proc se tenhle film stal kultovnim. 1. Snake Plissken. Legendarni postava Kurta Russella v top forme, ktera by v te dobe svym cool faktorem snesla srovnani i s bozskym Arnoldem. 2. Dokonala post-apokalypticka atmosfera temneho New Yorku, ktera vas kompletne pohlti a je vam uplne jedno, ze nektere jine aspekty filmu obcas zaskripou. 3. Jako vzdy naprosto genialni synth hudba Johna Carpentera, ktera ocividne inspirovala i takove legendy jako napr. The Terminator soundtrack. Kdyby byl trosku vymakanejsi scenar a film jako celek, bylo by to maximalni hodnoceni. "It's the survival of the human race. Something you don't give a shit about." 8/10 ()

Džejkop

Vítejte v New Yorku, nabízíme luxusní ubytování v centru města na Manhattanu. Již od roku 1988 tato skvostná čtvrť láká širokou klientelu vrahů, násilníků, recidivistů, deviantů a dalších úchylů. V současné době (rok 1997) nabízíme dvou, tří, čtyř ale i padesátilůžkové pokoje s ohněm a klimatizací. Jelikož se vévodovi podařilo zajmout prezidenta imperialistického rasistického policejního státu, chystáme se postupně pokoje dovybavit telefonem s hlasovou schránkou, minibarem, trezorem a satelitní televizí. Prostorné mramorové koupelny v brzké době obohatíme o hydromasážní vany, separátní sprchové kouty, beauty zrcadla a vysoušeče vlasů. Součástí doživotního pobytu je polopenze nebo plná penze. Kvalitní stravování v některých z mnoha restaurací zajišťuje klan smrťáků. Specialitou šéfkuchaře je polévka z jater a ledvin. Druhý chod se skládá z libovolného lidského údu připravovaného jen na tom nejkvalitnějším uhlí. V komplexu se také nachází Wellness centrum, kde vyškolení odborníci nabízejí thajské masáže, relaxační koupele a zábaly. Dále nabízíme lunapark plný vyhladovělých bláznů, majících chuť na vaše maso. Proto Vám při vstupu zapůjčíme odstřelovačku a koktejl Molotov. Na své si ale také přijdou milovníci pravého krvavého sportu. Naše aréna boxu nabízí boj na život a na smrt, vítěz získává kýtu z poraženého soupeře. Milovníci umění mohou navštívit přehlídku lidových tanců. Zaručujeme, že Manhattan je Mekkou nevšední atmosféry a nikdy nekončící zábavy. Rozvoz po celém komplexu zajišťuje praštěný taxikář Béda, a když budete hodní, pustí i autorádio. ()

Riddick77

Klasické "carpenterovské" sci-fi béčko, v němž se dystopickou budoucností brodí Kurt Russell coby Snake Plissken, válečný veterán s kriminálními manýry. Anarchistická atmosféra vězeňského Manhattanu zachycena bravurně a v rámci možností věrohodně, což velmi vylepšuje celkový dojem. Bonusem je nejen napínavé akční finále, které je vzorně nahláškované k prasknutí, leč i naprosto dokonalý hudební podkres. Russell v nejlepší formě! 8/10! ()

Laxik

Jasně, celá ta trochu madmaxovská postapo fazóna je zatraceně cool a Kurt Russel je cool a jeho puška je cool a vůbec je to celý cool, že být to cool ještě o maličko víc, ke globálnímu oteplování by nikdy nedošlo. Ale když ono je to absolutně retardovaný snad ve všech možných ohledech. Obyčejně mi béčková idiocie a absence logiky zas tak moc nevadí, ale tady celá ta demence graduje scénu po scéně až do míry neúnosné. Hodně slabé 3*. ()

PKD

Perfektní. Na první dívání sice nějak extra neoslnilo,ale když tomu dáte šanci,tak opakovaným zkouknutím dosáhnete vrcholu. Ne tam toho,chlíváci.:) Hudba 96% ()

blackrain

Naše budoucnost vypadá velmi zářivě. Nevyhladila nás smrtelná nákaza a ani se nás nepokusily vyhladit samostatně myslící stroje. Nechci domyslet, co se stalo s okolním světem, když se New York proměnil v jedno supervězení, kde si vězni vytvořili vlastní svět s vlastními pravidly. Vládne mu osoba, která si říká vévoda. Kurt Russell dostal nebezpečný úkol, vlastně neměl na vybranou. Budou mu prominuty všechny zločiny, když najde a zachrání prezidenta, kterého vězní banda bláznivých vězňů. Úkol to nebude jednoduchý, protože mu půjde o holý život. Při scéně, kdy v jakési aréně musí bojovat s velkým tlusťochem, jsem si říkala, že nemá moc šancí na přežití. Ten tlusťoch se mohl rozmáchnout a z milého Russella udělat placku. Bylo úplně jasné, že Russell musí pár dostat, aby nakonec tlusťocha zabil jednou dobře mířenou ranou. Atmosféra filmu byla skutečně pochmurná. ()

Tony.cs

Typické Carpenterovi klávesy, pracující s nejdepresivnějšími tóny, dokáží navodit atmosféru všude. Chtělo to víc akce, ale to je asi jediná má výtka k béčkovému králi Carpenterovi. ()

Makky

Ultrašmak voniaci skvelou atmosférou postapokalyptična, s výbornou hudbou a príznačnou priamočiarosťou svojej doby. Tento Russellov začiatok badass hláškujúcich klaďasov som si vychutnal, prišlo mi to však všetko veľmi krátke. Tešil som sa na bezvýchodiskové akčné scény v uliciach NY a bláznivé hrátky miestnych psychopatov (ako napríklad tu), no nedostal som plnokrvú dávku očakávaného. Napriek tomu to bola fajn hoďka a pol, Carpenterovi to v tých rokoch išlo. ()

kaylin

Johna Carpentera mám rád, ale zjistil jsem, že některé celkem zásadní filmy, které natočil - a že jich je - jsem ještě neviděl. Ano, tohle byl jeden z nich. Čekal jsem, že to bude ještě malinko ujetější, ale zklamání jsem rozhodně nedostal. Jsou zde výborné charaktery, ale hlavně to prostředí je krásně brutální. Člověk se vyvíjí tak dlouho, aby se z něj nakonec stalo tohle. No, nemohli bychom se divit, i když je rok 1997 úspěšně za námi. ()

topi

Absolutní klasika!! Film, který je natočen s veškerou filmařskou vášní. Tady všechno funguje na sto procent. Futuristická vize a její ztvárnění je temné a špinavé. Krásnou práci odvedli i autoři miniatur a modelů New Yorku nebo Manhattanu - kouzelné!! Hlavní hrdina Snake Plisken v podání Kurta Russela je boží. Ostatní herecké obsazení nemá chybu. Vizuál, kamera - dokonalost! Hudba - špička! Ten úvodní a závěrečnej song je hymna osmdesátkových béček. Blu-ray mimo spousty dalších zajímavých bonusů obsahuje i vystřiženou desetiminutovou úvodní scénu, kdy Plisken s parťákem vyloupí banku a následně je zatčen. Tenhle film miluju už od doby, kdy koloval na VHSkách v jednohlasným dabingu a řadím ho do svaté Carpetnerovy trojice filmů, včetně The Thing a Halloween. Tohle je ukázka pravých kultovních filmů, které přes svoji poctivou vypiplanost ve všech směrech nikdy nezestárnou. ()

YURAyura

Ano, takto vypada poctivy akcnak se squelym Kurtem, paradni hubou, branici trhajicim humorem a vybornym koncem. Stary dobry Carpenter. ()

Damiel

Útěk z New Yorku je sice béčkový kousek jako řemen, ale docela povedený. Působivá temná atmosféra, výborný Russell, příběh sice neoriginální, ale dobře zpracovaný Vtip-né je i to, jak si Carpenter představoval v roce 1981 rok 1997 (oblečení, účesy, počítače). Zkrátka a dobře, tenhle film nenudí a příjemně pobaví. ()

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)