Martrix

Přestože v době vzniku tohoto dílka, bylo podprahové ovlivňování skrze média teprve v plenkách, tak přišel Carpenter s nápadem, který si rozhodně zaslouží remake, resp. jde o látku, která by měla být pořádné rozpracovaná v seriálu. Je obrovská škoda, že to pojmul tím podivným způsobem. Jakoby se chtěl divákovi vysmívat, nebo snad se pomstít producentům... . To, co tady všichni vyzdvihují...satirická šleha rozvoje řízeného marketingu...bla, bla...to šlo udělat mnohem lépe a skoro si říkám, že Carpičovi prostě jeblo. Postava Nady, včetně "herce" a jeho x dlouhé rvačky...to je velká haluz. Divný, opravdu divný film s mnoha, mnoha špatnými momenty, ale o to zajímavější pointou. ()

c.tucker

Čistokrevné béčko s čišící kritikou společnosti, která se tam nedá přehlédnout. Hlavní hrdina je badass k pohledání a občas z něj vypadne kdejaká hláška. Senzačně jsem se bavil a výborná wrestlingová bitka také potěšila. Masky vetřelců jsou na jedničku. ()

SHI-SHA

Fenomenální béčko s největším drsňákem všech dob v hlavní roli. Na nekonečnou rvačku o brýle jsem koukal s otevřenou pusou. ()

campix

Tady Carpenter trošku ulétl. Námět sice není špatný. Mimozemské bytosti potichu ovládli zemi a zbývá jenom hrstka lidí, která tohle prokoukla a zbytek si nechá více méně poroučet, aniž by o tom věděl. Problémem je hlavně technické zpracování a herecké obsazení. Vůbec to nevypadá dobře a obsazení hlavních rolí je naprosto šílené. Takové ochotnické divadlo plné neherců s velmi ošklivou akcí, která je místa až hodně trapná. ()

AdaMM

poprvé jsem to viděl snad před deseti lety a absolutně jsem nechápal - teď napodruhé musím uznat, že se to vleče, je to v druhé polovině pěkně béčkoidní - ale stejně je to super film. v hodnocení se odráží nostalgie, i moje slabost pro tenhle druh zápletek. ale stojí za zhlédnutí :) ()

Fox Mulder

Další film o mimozemšťanech, kteří žijí mezi námi, aniž bysme o tom věděli. Tentokrát si UFOny do merku vzal režisér John Carpenter. Úvod do filmu je hodně nezáživný a takový nějaký. Chvílemi jsem si myslel, jde tam vůbec o nějaký ty UFOny? A postupem filmu, jak se děj pomalu rozjížděl, tak jsem nakonec zjistil, že opravdu přeci o ty nějaké UFOny jen půjde (a že jich tam bylo). Ne nadarmo se (přece) film jmenuje Jsou mezi námi/Oni žijí. V Oni žijí mě hlavně zaujal výborný nápad s brýlemi, který filmu hodně přispěl na originalosti. Jedná se totiž o speciální sluneční brýle, které když si dotyčný nasadí, tak rozpozná lidi od mimozemšťanů. Jinak Jsou mezi námi je průměrné béčko z pol. 80. let z vynikajícím režisérem, který tentokrát ze sebe nevydal maximum a osobně si myslím, že má navíc, než na průměrné béčkové sci-fi. ()

Doudis19

Zub času je neúprosný, a tak tohle Carpenterovo sci-fi vypadá každým rokem laciněji. A to i přes pěkné masky a poměrně nekompromisní odpravování vetřelců. ()

Triple H

Keď tak nad tým rozmýšľam, Carpenter je taký krstný otec moderných béčiek a pokleslej zábavy. They live je jedna z mojich najobľúbenejších blbiniek - samotný nápad je tupý na kvadrát, ale spracovanie má určitý šarm a šmrnc. Film je zábavný a Carpenter sem prepasíroval síce polopatistický a jednoduchý, ale celkom výstižný komentár ku konzumu, chamtivosti, márnivosti a sociálnej nerovnosti. Nech už to v príbehu o mimozemšťanoch, ktorých vidno cez slnečné okuliare vyznieva akokoľvek smiešne, pre mňa to funguje a film je vlastne trefný aj pre dnešnú post-finančnekrízovú dobu. A do toho tie krásne blbé hlášky, 5 minútová, prehnane dlhá bitka v uličke a fakt že proti mimozemskej invázii bojujú pištoľkami dvaja šupácki roboši. Proste srdcovka, zaujatých a neobjektívnych päť. ()

lennyd

Po svém příjezdu do města si Nada (Roddy Piper) najde práci na stavbě, a hledá, kde by mohl složit hlavu. Jeho kolega ze stavby Frank (Keith David) ho zavede do místního útulku. Útulek i blízký kostel se ale v noci stává cílem policejního zásahu. Když se ráno vrací Nada na místo činu, najde u kostela krabici se slunečními brýlemi. Tyto sluneční brýle dokáží odhalit mimozemšťany, kteří zde mezi lidmi žijí, a na první pohled jsou od lidí k nerozeznání. Nada i s Frankem se přidávají ke skupině povstalců, kteří se s mimozemšťany rozhodnou bojovat ... Další z Carpenterových "udělej si vše sám" filmů. Scénář, režie, hudba - vše spáchal John Carpenter sám, a stejně jako většina jeho ostatních filmů jde o čistokrevné béčko. I přes originální nápad jsem se docela nudil - hlavně v první třetině, kdy se vůbec nic neděje, jen Roddy Piper popochází sem tam, a vše sleduje (vždy je ve správnou chvíli tam kde má být). Druhá třetina je ve znamení bitky mezi oběma hlavními hrdiny (přece jen, Roddy Piper je původním povoláním wrestler, a tak musí ukázat trochu toho svého umění). A v poslední třetině je to čistokrevná akční střílečka - čištění televizního střediska se mi docela líbilo. A asi nejlepší scéna z celého filmu je úplný závěr, kdy už jsou mimozemšťani bez svého krytí... ()

neoBlast

Poněkolikáté se prostě divíte, co ten Carpenter zase vymňouk. Má úplně super předlohu, která má potenciál rozbořit ledy. Ale ne, John si jde po svých, opět na jednoduchý náčrt nabalí mix braku a poutavosti, který ani po pětadvaceti letech neztrácí na tajemnosti a láká svojí kultovností. Přidal spoustu wtf momentů (rvačka?), obsadil do hlavní role (špatně) hrajícího wrestlera... To je prostě Carpenter, jenž cválá proti proudu - důvod nenávidět ho i milovat. 55 % ()

noriaki

Podobně paranoidních filmů vniklo víc než jen pár, ale žádný nikdy nikoho nevyburcoval. Je tedy otázka, co si od něho Carpenter sliboval. Jako společenská satira je to násilné a přepálené. Jako akční film naopak moc roztahané a místy nudné. Řemeslné kvality jsou nesporné a Roddy Piper není úplné dřevo, ovšem Carpenter má laťku úplně někde jinde. Zásluhu na mdlém dojmu má i nevýrazná hudba. To je snad poprvé, co se mi u jeho filmů nelíbila. ()

_DAVE_

V deseti letech na VHS by to asi byla pecka, ale dnes to nelze vidět jinak než na jedna hvězda. Je to fakt brak. ()

Kubaso

Klobouk dolů, Carpenter je doopravdy borec! Zrovna tenhle film asi nejlíp ukazuje, v čem jeho genialita vlastně spočívá. "Jsou mezi námi" je v podstatě klasické béčko, jakých se koncem 80-tých let vyráběly pro video stovky. Ale je tu jeden hlavní rozdíl, Carpenter každému svému filmu až do konce zmíněné dekády dokázal dodat styl a svěžest, díky čemuž se každý z nich stal poprávu kultem. A navzdory ryze béčkovému námětu a komiksovému zpracování rozhodně není tenhle film hloupý. Šílenou story o týpkovi, co si jednoho dne nasadí sluneční brýle a pozná, že svět ovládají emzáci, kteří pomocí reklam, televize a konzumního stylu života vůbec vymívají obyvatelstvu mozky, provází skvěle vystižená atmosféra a všudypřítomný satirický tón, odkazující na Reaganovu politiku. Carpenterovy filmy vůbec často vynikají skvělou myšlenkou, šikovně zabalenou do komerčního hávu. V tomto ohledu se nabízí srovnání s Tarantinem, ale Carpenter se nikdy nesnažil na svých vizích vytvářet umění, takže má u mě plus. Roddy Piper hraje kupodivu solidně (v mezích možností samozřejmě), ale ten Kurt Russel mi tam chybí. Kdyby tam byl, odpustil bych filmu i řadu "vypečených" scénáristických fíglů z druhé půle. Každopádně je to výborný a často opomíjený film. Dost stylové a originální béčko. ()

JohnSmith

TAk od Carpentera jsem čekal víc. Je to průměrná emzácká střílečka. Sice je tam pár fajn hlášek jako:Přišel jsem si zažvejkat a nakopat vám prdel,ale došly mi žvejkačky, ale jinak to byla místy celkem nuda. Nevím, jestli to byl záměr,ale osobně mi emzáci přišli spíš legrační. ()