Bridget Jonesová - S rozumem v koncích

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

Velká Británie / Francie / Německo / Irsko, 2004, 108 min

Tak Renée zase ztloustla do tvarů "Bridget". Tentokrát to z ní ovšem neudělalo sympatickou, inteligentní ženskou řešící svérázným stylem své problémy. Tentokrát jsem se pouze marně pokoušel zjistit, co na tý nesympatický čůze ten Mark a ostatní vlastně vidí.... Postavy pokračují v příběhu "jedičky" vlastně po pár týdnech a přesto mají dost odlišné povahové rysy..... Nicméně jsem se párkrát od srdce zasmál a v podstatě za to jsou ty hvězdičky :)(28.3.2005)

Úprimne sympatický rozjazd so skvelou Renée a charizmatickým Colinom postupne preladí na scenáristicky zakopávajúcu situačnú grotesku s otravnou Renée a odstrčeným Colinom. Celá druhá polovica filmu je iba nasilu a bez nápadu vyprodukované "niečo na predaj", čo nevie kam chce smerovať a v čo chce vyústiť. Keby bol takýto prvý diel, prešumel by bez povšimnutia ako priemerná romanca so Sandrou Bullock.(27.10.2004)

........ No, to je otázka do pranice: "co se těm chlapům na té Bridget tak líbí?". V jedničce jsem to ještě chápala, respektive se domýšlela, že přes nějaký to kilo navíc je to holka, která má šťávu, není s ní nuda a umí si udělat srandu sama ze sebe. Tady na mě ale působila jako trapný diblík (nevím, jestli to byl pokyn režie nebo pokus samotné Renée o invenci, ale to cupitáni v mokrých šatech mě přímo fyzicky bolelo), který nejen že neví, co chce, ale ani koho chce a po jejím předešlém kouzle jsem marně pátrala.(1.4.2005)

Snímek je stylem dost odlišný od jedničky, kdo ovšem zná knižní předlohu, toho určitá drsnost filmu nepřekvapí. Kupodivu nedoznal snímek zásadnějších změn oproti knižní předloze a řada sekvencí se dostala i do filmu. Bridget je ovšem tentokrát vykreslována trochu jiným způsobem, ke škodě věci. I když si umím představit podobně se chovající třicátnice snažící si zuby nehty udržet chlapa, přeci jen je její povaha značně odlišná od té z jedničky. Úplně největším kladem snímku je Colin Firth, který je tak neskutečně sexy, že jsem to málem "nevydejchala". No ale to ze mě možná mluví jen fakt, že je to můj největší sex idol:-) Dvojka Bridget Jonesové je velmi zábavná, ale gagy jsou místy až na hraně. Pro ty, co četli knihu (a líbila se jim), v tom nebude větší problém, pro ostatní diváky asi ano.(27.10.2004)

• Douglas

Druhá Bridget Jones je neuvěřitelné zklamání, zakořeněné už v samotných postavách, které mají sice stejná jména a tváře, ale jinak se změnily úplně ve všem. Především z Bridget, poněkud praštěné, ale sympatické dívčiny z prvního dílu, se najednou stala neuvěřitelně blbá a vymaštěná ****, která provádí monstrózní kraviny od první do poslední minuty a zřejmě mezi prvním a druhým dílem poztrácela někde všechnu svou inteligenci a selský rozum, kterými minule tak kouzelně konkurovala Markově vzdělanosti. Ten film klopýtá kupředu přes jednu krkolomnou a nevydařenou situaci ke druhé, chybí nějaká výraznější spojovací linie a veškerá elegance je fuč. Těžko říci, co je horší... zda odfláklé postavy, za vlasy přitažené situace, Bridgetina imbecilita, nesourodý příběh, dementní konec nebo naprostá ztráta jakékoliv atmosféry. Ve filmu není jediný moment, který by se vyrovnal vtipem, romantikou i nadhledem těm nejhorším z prvního dílu (a ty nejlepší z druhého jsou většinou okopírované od tam). Těžko říci, zda se prostě Curtis nedokázal odpoutat od podle všeho dost mizerné literární předlohy, nebo to nová režisérka nezvládla... Ale když v závěru místo romantického překvapení přijde jen další trapná scéna, není se o čem bavit. Druhá Bridget Jones je naprosto zbytečné pokračování vynikajícího filmu, jehož existenci odmítám brát na vědomí. Pro mě příběh Bridget skončil onoho zimního podvečera, kdy ji polonahou ve sněhové chumelenici Mark Darcy na londýnské ulici přikryl kabátem...(28.10.2004)

Reneé se dokázala vrátit do svojí role se stejným umem jako v prvním díle, ale bohužel musela se protrpět tentokrát průměrným scénářem. Ve filmu se sice objevují skvělé momenty, ale není jich moc navíc chybí lehkost a naprostý nadhled jedničky. Ale i tak jde v součtu o celkem nadprůměrnou komedii v Britském duchu.(23.4.2005)

Druhé pokračování deníkových záznamů s tlustou a nadrženou kuřačkou je mi mnohem sympatičtější než první část, která je v konečném účtování odporně bezkonfliktní a to hlavně díky morální jednoznačnosti a upřímné nezkaženosti hlavní hrdinky. Ve dvojce se nám z Bridget stala odporná „kráva“, která vlastně ani neví co chce (což je samozřejmě hrozně nereálné!) a tropí jednu hovadinu za druhou (jakbysmet!). Pokud se nad ní trochu zamyslíte, měla by vám být absolutně nesympatická, protože si vlastně šlape poštěstí a za celý film neudělá nic, čím by si získala váš obdiv. Díky bohu za to, už mám těch rádoby mrch, princezen a děvčat jasná hlava/srdce na správném místě až po krk! Jaké štěstí, že to celé tak obratně pracuje s kýčem, což dokumentuje zcela odporně cukrkandlová scéna ve vězení, která má stejně nereálný základ jako většina peripetií, respektive vyšlapaná cestička,jenž jim předchází. Odporně krásné a taková malá meziřádková revoluce, která je průměrně natočeným sledem epizod a přesto je v určitém úhlu pohledu bravurní mozaikou.(28.4.2005)

Rok se s rokem sešel a vypravil jsem se s přítelkyní na Bridget Jonesovou dvojku. A byl to můj nápad, podotýkám že zcela nezištný:) Sluší se ještě podotknout že to bylo zase s jinou přítelkyní než s tou která mě provázela životem v době kdy jsem viděl díl první:)) Tentokrát jsem věděl o čem to bude a na trapasy až přespříliš boubelaté Renée jsem byl připraven, stejně jako na dokonalého právníka se svědomím, Marka Darcyho. Ale také jsem věděl, že to s největší pravděpodobností bude slabší než part one, a proto, i když se moje očekávání naplnilo, stále to dá na velmi solidní ***. Proč? Proto, že naprostou předvídatelnost a naivitu celého filmu vynahradilo několik opravdu epesních gagů a další povedený gentlemanský pěstní souboj:) Což mi připomíná, že Hugh Grant i přesto, že tentokrát i svou kariérou pěstuje image totálního špinavce, působí sympatičtěji než v prvním díle. Co dále působí sympatičtěji je i hudba. Děsivé coververze děsivých coververzí ustoupily do pozadí a k našemu sluchu se dostal stále stoupající (i když tímhle se teda zrovna neměl šanci moc vycajchnovat) Harry Gregson-Williams, od něhož (v souladu s komerčními intencemi) na soundtracku uslyšíte jenom Bridgetino téma. Je jenom smutné, že musíte v rádiu poslouchat jak se moderátorka/DJka rozplývá nad soundtrackem nabitým skutečně hvězdnou coververzovou sestavou (původní jsou tuším dvě písničky), a kvalitní skladatel je pozornosti veřejnosti všemožně skrýván. Se soundtrackem k Love Actually se Bridget Jones: Edge Of Reason naprosto nemá šanci srovnávat. Jaký je tedy výsledek? Solidní dílko mezi romantickými komediemi, které ale na první ligu (do které podle mě první díl patří jen tak tak) ani omylem nemá. Uno, dos, tres a dost, a to i přesto, že jsem v době promítání byl v prvním, tedy totálně obluzeném stádiu zamilovanosti, a tak by mi podobné filmy měly přijít lepší než jsou:) 60%(11.12.2004)

Druhé pokračování filmu možná ztratilo trošku té inteligence, zato přibylo vtipu. Tady bych chtěl podotknout, že nic není uzavřené a zobrazit to, jak Bridget po tom, co našla chlapa, si ho musí udržet a vydržet s ním, je dobrý nápad. Film trpí všemi syndromy dvojek, ale jak už jsem psal, vynahrazuje to tím humorem a hereckými výkony, pár zajímavými odhaleními (lesba)... Četl jsem i knihu a vytkl bych snímku, že thajské vězení je vylíčeno méně syrově. A bla, bla...prostě jsem se bavil, ach jo, zííív, proč se pořád kolem věcí, které to nepotřebují, dělá tolik humbuku.(15.12.2004)

• Isherwood

Postava Bridget Jonesové patří k mým nejméně oblbíbeným filmovým postavám vůbec. Ne-li, vůbec nejneoblíbenějším. Nijak se tímto faktem netajím a proto následující řádky možná budou až příliš kritické, tak je neberte zase až tak příliš vážně. První díl o obtloustlé třicátnici, která zoufale hledá chlapa se dočkal úspěchu a vidina zisku byla nejen pro filmové producenty, ale i samotnou autorku knižní předlohy Helen Fieldingovou, silným lákadlem k tomu, aby vzniknul druhý díl o ženské, která jak ona sama říká: posere úplně všechno co jde. Změnila se režisérka a s ní i přistup k filmu. Beeban Kidron totiž spoléhá na ty úplně nejubožejší ingredience filmového vtipu. Pravda, scénář, na kterém se podílel třeba i Richard Curtis, jí taky moc prostoru k tomu, aby zábava byla nějaká inteligentnější, nedal. Gagy se snaží být vtipné, ale bohužel se jim to moc nedaří. Přesto se od prvního dílu něco na mém přístupu k filmu změnilo. Zatímoc jedničku jsem absolvoval s kamennou tváří, tak u dvojky jsem se válel smíchy. Je jenom škoda, že to nebyl klasický upřímný smích, ale ten obranný, když nechcete, aby jste začali nahlas brečet vzteky. O poznání vyšší rozpočet dává příležitost dostat se i za hranice Britských ostrovů. Návštěva Alp se k vtipům na zasněženém svahu přímo nabízí. Momentálně se ve mě sváří mé klidné já, které mě nutí, abych zůstal v klidu a zkousnul to, a to druhé mi říká, ať se v klidu vynadávám. No, je to škoda slov... To už i gagy se Snowboarďáků byly lepší... Ticho! Thajsko. Už jenom název země zavání romantikou. Zvlášť pokud tuto návštěvu absolvujete s Hughem Grantem. Nevím, nevím, ale nikde jsem nepostřehl, že by se konzumace "kouzelných houbiček" přenesla z teenagerských filmů do filmu pro "dospělé". A podle tohoto filmu bych i řekl, že thajské vězení zase až tak špatné není. Co na něm ti drogoví dealeří, kteří se do něj dostali, vidí, vždyť tam může být i legrace a dají se tam zpívat písničky od Madonny. Co najít na dvojce Bridget Jonesové pozitivního? Špatný scénář, špatná režie... špatná legrace... Herci? Renée Zellweger mám rád jako herečku i jako ženskou, ale v této roli se mi vyloženě protiví. Sexistické macho Hugha Granta opět boduje na plné čáře. Ale Colin Firth, to je třída. Firth je pro mě pravý britský gentleman. Jednoduché a přitom mistrně přesvědčivé herectví z něj dělá jednoho z nejlepších ostrovních herců současnosti. Ale ani sebelepší herci prostě nemají na to, aby utáhli tak špatný film, ze kterého je cítit, že je dělaný bez lásky, jeho logika je dána kalkulačkou producentů, kterým je upřímně jedno, co bude výsledný film zač. Oči k výslednému produktu by možná vzhlédli až, kdyby se na ně vybalilo nějaké porno. Nebudu to rozvádět.(4.4.2005)

Tahle komedie, určená hlavně ženám , mě , muže velmi pobavila.(8.6.2006)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $40,226,215Tržby Celosvetovo $262,520,724║ /60%/(20.12.2008)

Scénář: Andrew Davies, Helen Fielding, Richard Curtis, Adam Brooks .. Vstoupit znovu do ženské postavy překypující několika nadbytečnými kily byl pro Renée rozhodně risk. Děj filmu už se neopírá o skvělou knižní předlohu Helen Fielding a tak k pobavení slouží jen fantazie týmu scénáristů. Z Bridget je v podstatě hloupá husa, která i za daných okolností absolutně neví co chtít od života. Příběh se tak tříští na několik epizod, které jsou nerovnoměrně protkány ucházejícím humorem. Oproti původnímu snímku sestup o několik schůdku níže - ve všech aspektech - ke stále ucházejícímu komediálnímu průměru.(29.4.2006)

Nechápu – tak nízká hodnocení a ty odsuzující komentáře. Není to sice už taková bomba, jako jednička (což ostatně nebyla ani kniha). I rvačka na písničku - It's Raining Men od Geri Halliwell měla mnohem větší šťávu než tahle strkaná v kašně, ale pořád je to hodně dobrá komedie. Ovšem co mi nejde na rozum (dalo by se dokonce říci že jsem „s rozumem v koncích“) co se proboha těm chlapům (a nejen jim) na té Bridget tak líbí?! Jak to ta Bridget sakra dělá???(21.2.2005)

Nejvíc na obtíž je pojetí postavy samotné Bridget, tentokrát už je to opravdu jen přetloustlá nesympatická hloupoučká kráva jdoucí od trapasu k trapasu. Přesto se na to dá bez větší újmy (do)dívat.(9.5.2005)

Horší než jednička. Bridget Jonesová je tlustý nesympatický koště, ale občas celkem vtipný. A to Thajsko už bylo moc.(31.5.2009)

• mandes

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $261,709,155(23.1.2007)

• Dever

Soundtrack Harry Gregson-Williams: 1. Your Love Is King - Will Young [4:05] ,2. Stop - Jamelia [3:38] ,3. Can't Get You Out Of My Head - Kylie Minogue [3:49] ,4. Super Duper Love (Are You Diggin' On Me) - Joss Stone [3:50] ,5. Sorry Seems To Be The Hardest Word - Mary J. Blige [3:44] ,6. Misunderstood - Robbie Williams [4:00] ,7. Everlasting Love - Jamie Cullum [3:22] ,8. Crazy In Love - Jay-Z/Beyonce [3:56] ,9. I Eat Dinner (When The Hunger's Gone) - Rufus Wainwright/Dido [5:39] ,10. I'm Not In Love - 10cc [6:02] ,11. Nobody Does It Better - Carly Simon [3:43] ,12. I Believe In A Thing Called Love - The Darkness [3:38] ,13. Lovin' You - Minnie Riperton [3:46] ,14. We'll Be Together - Sting/Annie Lennox [3:53] ,15. Bridget's Theme - Harry Gregson-Williams [2:11],(9.6.2011)

V posledních letech mám ze všech sequelů stejný pocit - chutnají solidně, ale nenasytí mě. Autorským imperativem číslo jedna se stalo o nic nového se nepokoušet, s postavami radši moc nehýbat, jen svědomitě obkreslovat danou šablonu a snažit se nikde nepřetáhnout. Jediný rozdíl je, že se víc přitlačí na tužku. Takže jestliže byla Bridget Jonesová v prvním filmu mírné trdlo, s jakým můžete sympatizovat, ve druhém filmu zmutovala v nesvéprávného šaška v těsné sukni. Scházejí jen rolničky. Mark Darcy z prvního filmu byl typický Angličan - nesmělý, odměřený, přiměřeně konzervativní a nervózní z vlastních rozpaků. Ve dvojce je to fašistické pravičácké prase, jakému by slušný člověk ani nepodal ruku. V životaschopnost vztahu těch dvou nemůže věřit ani ten nejromantičtěší jedinec, zvlášť když Zellwegerová po opětném ztloustnutí zestárla a vypadá jako Firthova matka. Většina recenzentů přisoudila chyby už knize, ale to je jen důkaz, že ji nečetli. Druhá kniha je sice o něco slabší než první, ale spíš v rozdílné zábavnosti situací, charaktery zůstávají úplně stejné a o patřičné napětí se stará hlavně nová postava Rebeccy. Ta je ve filmu ÚPLNĚ jiná a řekl bych, že skoro zbytečná. Ani hudební podkres, který v prvním filmu vtipně suploval Bridgetiny pocity a autorské vyprávění, tentokrát není tak funkční. Abych to shrnul - pobavíte se, ale od hlavní dvojice budete mít větší odstup a nepřekvapilo by mě, kdybyste nejsympatičtější postavou shledali Daniela Cleavera. 60%(4.11.2005)

Tak nevim no, zdanlive tu neni nakej podstatnej rozdil oproti prvnimu dilu, ale uz to zkratka neni ono. Renee je sice furt stejne "ve forme" a Firth je pekne prkennej a obcas to osvezi Hugh Grant s nakou slusnou hlaskou, vetsinou o mrdani, ale precejen tu uz vicemene neni soupereni a resi se jen vztah Bridget a Marka a nutno priznat, ze se to celkove dost tahne. Obcas tu je sice nejakej slusnej vtip a Bridget neni tak vymastena, jak jsem podle komentaru cekal, ale proste to nema ten svih, tudiz jsem se bavil o dost mene nez u prvniho dilu, proto jen 3*.(21.10.2007)

Ale no ták, přátelé, že on kvůli vám nikdy nikdo nikoho nehodil do bazénu? Jistěže je Bridget blbá tak, že nebudu urážet tágo tím, že bych ho k ní přirovnávala, zvlášť když s tágem jsme si posledně tak prima pokecali o Heideggerovi a Husserlovi. Ale ne že by pohled na osobu, která je ještě omezenější a nepraktičtější kravka než já a přesto se kvůli ní chlapi (a nejen ti) můžou zbláznit, nebyl ještě víc osvěžující než pád do zmíněného bazénu, takže se tady nebudu ztrapňovat nářky, že film není ze života (a který je, eh?) a radši zdůrazním fakt, že v životě každé ženy nastane dříve nebo později chvíle, kdy si musí vybrat mezi Darcym a Cleaverem. Já jsem si vybrala masáž a pak bazén.(24.8.2011)

• Jossie

Kouzlo prvního filmu se vytratilo.Bridget už není mile baculatá,ale jen tlustá, není samý milý trapas, ale jen samý hloupý trapas, některé vtípky jsou nudně zopakované z jedničky, prostě jedno velké zklamání.(18.4.2006)

• EdaS

Veliké zklamání - chybí mi stará dobrá Bridget Jones, do které jsem se v prvním díle zamiloval, protože byla roztomilá, přirozeně chytrá a věděla, co chce. Tady to neví nejen ona, ale hlavně tvůrci včele s režisérkou, která v bonusech na DVD vysvětluje, proč vystřïhla nejvtipnější či nejdojemnější scény. Takhle zůstal neslaný nemastný průměr, film, který mě nerozesmál (až na několik vyjímek), rozhodně nedojímal (Bridget je hodně nesympatická kravka) a jestli něčím fascinoval, tak tím, že můžete mít nejlepší herce světa, nejlepšího scénáristu romantických komedií, ale výsledek může být sračka. Četl jsem předlohu (taky špatnou), ale byl to takový problém se od ní odchýlit (zvlášť když máte v branži takové jméno jako Richard Curtis)? Hlavně jsem nepochopil, proč usedla na režisérskou stoličku paní Kidron - řekl bych, že ji k tomu opravňovalo pouze to, že je žena...(21.1.2006)

Místy vtipná a místy trochu trapná komedie s Renée Zellweger, Colinem Firthem a trochu i Hughem Grantem. Tento druhý díl je trochu něco jako bonusy k jedničce - "Které scény se nám do Deníku Bridget Jonesové nevešly", ale film si ještě udržuje sledovatelnou úroveň. Trailer: http://www.csfd.cz/film/134445-bridget-jonesova-s-rozumem-v-koncich-bridget-jones-the-edge-of-reason/videa/(31.5.2009)

• CheGuevara

Tady je přece úplně jedno jestli je to reálné, anebo ne. Tady jde o to, že tvůrci pro co největší "cha-cha" scény klidně obětovali i samotnou Bridgitku. Ta postrádá jakýkoliv austenovský vtip a šarm. Podobně naložili i s panem Darcym, z kterého udělali karikaturu na "romantické prince". Kde je ta vnitřní nejistota, kde jsou ty životní otázky a existenciální komično? Proboha, viděla ta Kidronová tu jedničku aspoň z rychlíku? Výsměch!(30.12.2013)

• H34D

Zklamání... Opravdu nesnáším toto komerční navazování na úspěšný snímek a vykrádání sama sebe. Bridget Jones zdaleka není tak sympatická jako v prvním dílu, naopak mě místy spíše odpuzovala (vina scénáře, ne herečky, i když Reneé byla tady snad ještě baculatější...). Veškeré milostné "zvraty" byly celkem nepřirozené, (pozor SPOILER) viz Colin Firth mohl situaci, kdy od něj Bridget odešla, okamžitě zachránit vykřiknutím, že jeho asistentka je lesba a naopak, ta unáhlená žádost o ruku (přece se 2 měsíce nestýkali)... Nepůsobilo to na mě nějak romanticky, spíš si člověk řekne "Co to dělají? Aha, oni to mají ve scénáři, tak to jo." Ačkoliv udržení Hugha Granta na scéně díky jeho "náhodnému" přemístění z vydavatelství do TV bylo taktéž ubohé, jeho postava (samozřejmě v jeho jedinečném podání) byla spolu s decentním výkonem Colina Firtha jediný element držíc film nad vodou. A ještě ta bitka? Čisté vykrádání předešlého dílu a to fakt nemám rád... 4/10(26.12.2007)

Je to hodně podobný jedničce i když je to o něco horší, v podstatě je to hlavně o tom, jak a kde se Bridget Jones ztrapni a nebo koho ztrapni, nastesti to alespon hodně dobře zahrála Renée Zellweger.Občas tam sice jsou zábavný scény, ale aby z toho udělaly něco nadprůměrnýho, muselo by jich tam být víc a líp udělaný. Je to jenom průměrná romantická komedie s výbornou Renée Zellwegerovou, bez který by se na to moc koukat nedalo(31.3.2005)

• xxmartinxx

Ze sympatické boubelky je podivně arogantní nemehlo, co se chová tak stupidně, až to bere dech. Většina toho, co se mi líbilo na jedničce, tenhle film jako by nechápal.(11.12.2009)

Cheeeeers! Na Bridget, že je taková jaká je! A já ji připíjím obzvláště, přeji ji ať už se ji vše daří, šťastná dlouhá léta, hodně sexu, pití, stravy, hlavně ať proboha nezavdá sebemenší příčinu nějakému scénáristovi (a když už tak ne průměru)v, který by ji napotřetí vzkřísil, neboť při mém plném vědomí a teoretizování, že by rozdíl mezi dvojkou a trojkou byl taky takový jako mezi jedničkou a dvojkou, tak by to nadneseně fakt mohlo vážně narušit mou nervovou soustavu nebo minimálně zdeformovat můj ve vzpomínkách ten přepříjemný náhled na Bridget... Na Bridget, na takovou jaká je (nebo byla)... Cheeeeeeeeers...(23.6.2005)

Slabší než jednička, hlavně kvůli tomu, že je vlastně celý film o tom, jestli Colin Firth požádá Bridget o ruku.(24.3.2005)

Chudák Renée, nejdřív kamion koblih, pak do šatů hollywoodských superstar a teď zase koblihy.. Návrat mírně korpulentní "staré (skoro) panny" se nese v o něco více crazy rovině a body sbírá především v návaznosti na humorné situace z předchozího dílu (rvačka mezi muži). Někteří zde jsou s rozumem v koncích, jak to ta zakulacená zmatkařka dělá, že se u ní v posteli střídají jak noc a den krasavci Firth a Grant, ale na to mám dvě navzájem související odpovědi: za 1.) ti dva to mají ve scénáři a za 2.) (nejen) ženy trpící podobnými problémy se na to strašně rády dívají a jelikož šance, že se něco stejného přihodí zrovna jim je tak 100:1, mohou se královsky bavit eskapádami Bridget a přitom nadále toužit a snít své sny, aniž by jim nějak vážněji hrozilo jejich naplnění, což jak z vlastních zkušeností dobře víme, stejně mnohdy znamená lidskou polosmrt, protože dokud člověk sní, tak žije..(23.8.2010)

• gudaulin

Jediný důvod vzniku pokračování příhod ztřeštěné Bridget byly tučné zisky z původního snímku, a tak si producenti řekli, proč nevyždímat z diváků ještě nějaký ten dolar nebo euro. Ne že by Renée Zellweger byla méně půvabná a Colin Firth sucharský a taky nelze říct, že by se ve filmu nevyskytovala žádná romantika nebo humor, jenže scénárista už přece jen smaží na přepáleném oleji a celkově to ztrácí originalitu prvního dílu. Celkový dojem: 45 %. Na rozdíl od původní Bridget tenhle snímek je na jediné zkouknutí, nemá smysl se k němu vracet. Kdybych ovšem nesrovnával s jedničkou, přidal bych ještě třetí hvězdičku...(14.6.2006)

Ve skutečné lásce lidé tropí i větší hlouposti. Ale kdo nemiloval, také nedospěl. Bridget je typickou představitelkou své "předmileniálové" generace. A to ještě tou výrazně lepší.(6.9.2017)

Miluju tento film včele s Renée a Colinem :-) Film plný zábavy, smíchu prostě oddechovka jaká být :-)(24.8.2011)

Já si nemůžu pomoct, ale Bridget mě stále baví. Jistě, po prvním díle to trochu ztrácí dech, ale to se bohužel stává. I tak mě Bridget skákající padákem, zatčená v Thajsku, žárlící na Markovu kolegyni nebo kupující si těhotenský test dohnala k záchvatům smíchu na celý barák. Příjemně jsem se bavila, navíc Renée s Colinem to prostě dohromady sluší a vůbec bych se nebránila třetímu dílu :-)(17.1.2012)

• Rex Mundi

Ľudia moji, také utrpenie ako pri tomto filme som už dávno neprežila! V prvých piatich minútach by som s ohľadom na nenáročnosť témy dala BJ2 dve hviezdičky, ale veľmi rýchlo ma začali zasahovať negatívne šoky, ktoré sa už do konca nezastavili (a boli len asi 4x za film prerušené naozaj vtipnou hláškou). Len v prvých 20 minútach som mala tú česť počuť niekoľko takých „perál“, že som len neveriacky zízala. Po ďalších 10 minútach som prekonala rekord v počte výkrikov „Ó, bože!“ na film. A to bolo predo mnou ešte ďalších 78 minút... Pri tých najpríšernejších scénach som si myslela, že horšie to už nemôže byť - ale bolo! Nejde len o to, že Bridget je nemožná hlupaňa, čo chodí ako kačica, neustále sa šklebí, robí pravý opak toho, čo si myslí, poserie čo sa dá, správa sa ako mentálne postihnutá puberťáčka a s rozumom v koncoch je preto, že žiadny nemá! Ide o to, že celková úroveň tohto filmu je tak hlboko, že by som musela hrabať v zemi, aby som sa k nej dokázala dostať a pobaviť sa! Do kategórie „po tridsiatke“ mám ešte zopár rokov, ale na tom, že ma niekto degraduje na idiota, čo sa pobaví alebo dokonca zožerie takýto neskutočný blábol, nevidím nič vtipné ani zábavné. Toto pokračovanie celkom slušnej romantickej komédie je skvelou ukážkou, ako to dopadne, keď sa píše scenár pre scenár a navyše ho vymyslí banda neoriginálnych blbcov! Príbeh je v podstate ten istý ako v jednotke, nepriniesol nič nové (až na to, že Bridgetine túžby sa z „nájsť chlapa“ presunú do roviny „dostať chlapa do chomúta“), iba je všetko prehnanejšie, postavy sú hlúpejšie, dobrodružstvá neuveriteľnejšie, jednotlivé udalosti sú polepené tým najlacnejším lepidlom a situácie sú účelové. Jediná trochu šarmantná a vtipná postava je Daniel (Hugh Grant), ale ani on nedokázal zlepšiť celkovú bilanciu. Tých niekoľko fajn fórkov stojí za pol hviezdičky, ale zďaleka nezachráni moje zdesenie. Toto je najhorší film, aký som tento rok videla! (2005)(15.7.2005)

• NinadeL

Nefungující cosi s tragickou kapitolou v thajském vězení. A kvůli tomu, že se Renée Zellweger tak ničila? Marnost nad marnost. Ale stále si všichni tváří(me), že jde o nadčasovou romkom, která pobaví naprosto všechny.(26.9.2016)

Mojou špecialitkou bolo, že hodnotím tento film v čase, kedy som nemal možnosť zhliadnuť prvý diel o BJ. Podľa môjho názoru sa jedná o priemernú komédiu, kde však stojí za to vidieť, herecké podanie Renée Zellweger, ktorá bola úchvatná v tom, ako stvárniť priblblú, zakomplexovanú novinárku. Pohyby , chôdza a napokon i grimasy boli zahraté na jednotku. Scénaristicky to trošku nedopracované, asi z pohľadu toho, že jednotka bola komerčne úspešná a s receptom : toč dvojku dokiaľ je čas a môžeš sa na tom nabaliť. Niektoré gagy boli úsmevné, ale , bohužiaľ, dali sa spočítať na prstoch jednej ruky. A scéna z lyžovačky mi pripadala, ako z dielne chabých crazy výtvorov Jima Carreyho.(29.6.2005)

Start mdlého hereckého období oscarové Renée Zellweger. Že by další prokletí herečky, která si sáhla na Oscara? Silné party jsou pryč, průměrné role dostávají zelenou. Máme tu roztříštěné pokračování, které někteří fandové nerozdýchají už jen kvůli tomu, co se z naší milé Bridget stalo za krávu. Ona měla své slabší chvilky, ale spíš měla smůlu a byla praštěná. Nyní je víc „hloupá“, řekl bych, a tvůrci to ještě přisolují podivnými dějovými zvraty bez reálného základu (thajské vězení, sexuální orientace jisté postavy), takže chybí nápad a lehkost prvního dílu. A vytrácí se i určitá „britskost“. Přesto je to pořád milá záležitost, která má solidní herecké výkony, fajn songy a řadu úsměvných momentů.(11.5.2014)

V porovnání s prvním dílem a knižní předlohou je to fiasko.V žánru romantických komedií se ale jedná o čistý průměr.Škoda, bylo tu zaděláno na víc...(3.6.2006)

• Xmilden

Podtitul sedí jako prdel dvouletého dítěte na nočníku. Co mě ovšem absolutně nesedí je neskutečná trapná zoufalá debilní kráva, kterou jsem nikdy neměl rád. Řeč je o Renée. Chápu že se jedná zřejmě o její životní roli, ale já tu herečku opravdu nemusím. Pro tento film by měli stanovit nový subžánr, protože o komedii se nejedná a romantické to rozhodně není. 40%(21.9.2017)

SLušné pokračování!(18.6.2006)

Milé a vtipné, ale ďaleko nedosahujúce kvality knihy. Bohužial sa vytratili introspektívne kritické poznámky, náhla vzbura hormónov a hysterické výkyvy hlavnej hrdinky...Vo filmovej verzii Brigit stratila môj vyumelkovaný knižný ksicht ale s hereckou predstaviteľkou je to aspoň porovnateľné.(4.2.2007)

• Hrabka

O něco horší než jednička. První díl mě nebavil, takže mě tohle pokaračování taky nijak neoslnilo. Průměrná komedie s docela dobrými herci, ale nic moc pro mě. 40%(30.12.2007)

Po skvělé originální jedničce přišla tuctová průměrná dvojka. Jasně, je tam pár světlých momentů, ale někdy je zkrátka lepší netočit pokračování, jen proto , že předchozí díl měl úspěch, to ještě nic nezaručuje.(11.1.2006)

Z ctižádostivé inteligentní ženy, která má smůlu na trapasy a krkolomné situace se ve dvojce stala pitomá slepice, která by zasloužila kopnout do prdele!...a ten závěr s pašováním a uvězněním? Proboha, naprostá scénáristická (asi už daná předlohou) bezmoc, žánrový odklon a rychlé vyblití nutného šťastného konce! Ale mělo to i světlé stránky....na první díl se to ale dívá hodně z dálky!(9.11.2007)

To samé v bledě modrém, jako v prvním díle, napodruhé už to není originální. Alespoň, že je to zábavné..teda občas.(11.1.2013)

60%(10.5.2007)

První díl byl originální a roztomilý. Zde už autoři vaří z vody a chvílemi je znát, že ani oni tak úplně přesně nevěděli, co s tím, jen za každou cenu chtěli natočit nějaké pokračov¨ání.(5.11.2011)

Druhý díl je dějově jen natahovaným koncem první Bridget. Některé scény (konkrétně tchajské vězení) jsou už příliš úleťácké a kvůli nim se divák nemůže do příběhu vžít, protože se před jeho očima objevují téměř cirkusová vystoupení, která jsou sice místy víceméně srandovní, ale z přirozeným lidským chováním nemají vůbec nic společného. Co se týče humoru, ten nakonec Bridget zachránil. Na lyžovačku, večerní šaty a houbičky jen tak nezapomenu, ale přeci se na film nebudu dokola dívat kvůli třem scénkám, že?(17.12.2004)

• Allien.9

Stále se nemohu rozhodnout, zda je nejslabší dvojka či trojka, ale pravděpodobně právě dvojka. Začíná to být pořád dokola, Daniel-Mark-Daniel-Mark-Daniel-Mark a nejhorší je, že je mi to jako divákovi úplně jedno. Bridget navíc nepatří mezi nejchytřejší osoby, což jí v mých očích taky 2x nepřidává...(18.4.2019)

Narozdíl od jedničky takový nemastný, neslaný film, což má původ už ve slabé knižní předloze Helen Fieldingové. Darcy je ze začátku až nemožně dokonalý, Hugh Grant jako Daniel pořád funguje, nakonec i ta Bridget se až tolik neliší od prvního dílu. Jenže celý příběh (už tak dost hloupý - vlastně jen vaří z oleje a nic podstatného se nedozvíme) je podpořen ještě hloupější a doslovnější reži.(18.11.2004)

• Sobis87

Z docela reálně působící postavy Bridget se v pokračování stala kravka a z docela příjemné a chytré komedie "ze života" se stala nelogická srágora povrchně útočící na divákovu bránici. 40%(18.1.2010)

• Jordan

nevidel som síce prvý diel, ktorý všetci nadšene chválili, ale prepokladám, že bol omnoho, OMNOHO lepší, lebo inak by to chválenie bolo nelogické. i napriek tomu, že (pevne verím a dúfam) sa pokračovanie prvému dielu nerovná a nedosahuje jeho kvalít, i tak sa jedná o mierne nadpeirmernú záležitosť v žánri romantických komédií. už len preto, že hlavná hrdinka nie je dokonalá, krásna superkočka, ktorá z akýchsi dôvodov nemá ešte chlapa ale na konci filmu ide pred olrát s dokonalým, superchalanom, ktorý tiež mal podobnú amolu - ale ide o príbeh bacuľatej rozpačitej novinárky a jej nijak fešácky neprezentovaného právnika, ktorý má tiež svoje chyby. film však ponúka okrem zopár inteligentných a vtipných prejavov humoru aj niekoľko totálnych nelogických zvratov v scenári, veľmi podivnú a nahlúplu príhodu v thajskom văzení a tiež pár úplne bežných rutinných romantickokomediálnych fínt, scén a gagov, akých nájdete v romantických komédiách habadej. a aby som rozbor skončil akotak pozitívne - týmto filmom si Hugh Grant (asi osudovo odsúdený na romantické komédie) u mňa vylepšil svoje skóre.(30.8.2005)

• WANDRWALL

Je-li B.J. s rozumem v koncích, co potom já, běžný divák z ní?(30.7.2010)

Bohužel Bridget ztratila kouzlo perfektní jedničky. Přibylo zbytečné vulgárnosti a trapnosti... No prostě zklamání. Dvě hvězdičky jen za skvělou rvačku ve fontáně :).(23.11.2007)

• boshke

Jsou světlé výjimky, kdy pokračování původního příběhu za něco stojí a není to jenom způsob, jak vytřískat z lidí další peníze. Bridget dvojka jí však není. Naprosto zbytečný film. Nedokážu však posoudit, jestli takhle špatná je i předloha nebo byla-li pouze zmrvena filmaři... Máme tady vše, co bylo v jedničce. Ukážeme zadek na kameru (akorát ne na hasičské stanici, ale při seskoku padákem), zase naletíme kurevníkovi Danielovi (akorát ne v redakci časopisu, ale v Thajsku), Daniel se zase s někým spustí (akorát ne s Američankou, ale s thajskou prostitutkou), chlapci se zase teatrálně poperou (akorát ne v Británii, ale v thajská kašně) a nakonec Bridget padne do náručí muži, kterého miluje, kterým je opět Mark. Proč, prosím, proč? 30%(21.3.2011)

• dzej dzej

Příšerná adaptace, která doslova vybrakovala knižní předlohu - vynechala několik báječných scén (např. interview s Colinem Fiřtem) a přidala řadu scén nových, z prstu vycucaných, které z filmu dělají sotva průměrnou romatickou limonádu. Tvůrci měli přitom k dispozici výborné herce (Renée jako by byla pro postavu Bridget zrozená, ztělesnění anglického suchopáru Colin Fiřt a proti svému naturelu obsazený Hugh Grant) a modelovou hrdinku, která ma na to stát se kanonickým typem negujícím módní a dietní diktáty tolik typické pro naší dobu. Bridget je novodobým Donem Quijotem v sukních, jehož větrným mlýnem je posh-ideál současné ženy a zároveň věrozvěstkou všech nedokonalých. V tomto filmu byla bohužel znásilněna a podrobena diktátu většiny.(5.10.2007)

• Tommy987

Opäť príklad pokračovania, ktoré nikdy nemalo vzniknúť. Kým jednotka je veľmi vydarenou, svižnou, trochu uletenou romantickou komédiou s tou správnou mierou irónie a nadhľadu, dvojka ju už len imituje a zúfalo sa snaží pomocou podobných ingrediencií vyvolať rovnaký výsledok. Ale to bohužiaľ nie je vôbec jednoduché, pokiaľ má k dispozícii scenár, ktorý je tak nekompaktný a zmätený. Je to len znôška situácií, ktoré ešte niekedy pripomínajú šmrnc jedničky, ale väčšina je už pritiahnutá za vlasy, stráca ten nadhľad a zachádza k trápnosti (thajské väzenie, konečné udobrenie...). No a potom je tu tradičný problém pokračovaní - kopírovanie toho, čo fungovalo v origináli dúfajúc v rovnaký efekt, ktoré sa samozrejme nedostaví (bitka Firth vs. Grant - bola by to najhoršia scéna z celého filmu nebyť pesničky od The Darkness na pozadí). Ďalším problémom je znema na poste režiséra. Beeban Kidron sa síce snaží navodzovať atmosféru a ľahkosť jednotky, ale aj jej sa to darí len niekedy a nepodarilo sa jej nedostatky scenára vykompenzovať. Ešte šťastie, že herci ostali skoro takí kúzelní ako predtým. Aj keď postava Bridget sa opať vinou scenára dosť zmenila zo sympatického blázonka na priblblú nánu, Renée robí, čo môže a chvalabohu sa jej to aj darí. Hugh Grant je rovnako pekne slizský a spoľahlivý Colin Firth tiež skvelo "civilný". Súhrnne sklamanie a priemer jak remeň. 5/10(19.11.2005)

Vtipné pokračovanie veľkého hitu. Oproti jednotke je tu pocit akejsi komornosti - veľa tmavých scén, veľa interiérov. Miestami skvelé parodovaie prvého filmu. Herci sú snáď ešte lepší ako minule, len Colin Firth mal dostať OVEĽA viac priestoru, hlavne preto, že už je to o dvoch ľuďoch, nie o hľadaní toho druhého. Okrem priestoru pre Firtha ma trochu sklamala hudba - silou - mocou sa snží dosiahnuť na svojho predchodcu, ale aj napriek niekoľkým hitom spievaných inými interpretmi, ako sme zvyknutí, tu niečo nesedí. Keby však nebola na svete už jedna Bridget dal by som asi 4*. Príjemná zábava, ktorá však vylúdi menej pocitov ako minule...(18.10.2005)

• Slarque

Báječný podtitul. Přesně vystihuje podstatu filmu. S rozumem v koncích byli totiž zjevně jak scenáristé tak režisérka. Tohle přece už vůbec není ta Bridget z prvního dílu. Z Darcyho je nudný suchar, snad jen Cleaver zůstal zajímavý. Hugh Grant je tu za hajzla a vyloženě si to užívá. Ale moc času na plátně nestráví. Zato příšerností jako nácvik písně od Madonny v thajském kriminálu si tu užijeme. A romantika? Snad jen v posledních minutách před titulkama. Inu, pokračování.(9.4.2008)

Kdo by si nepamatoval na zpívání ve vězení a jízdu na lyžích? :D Naprosto nezapomenutelné, jedna z nejlepších komedií spolu s jedničkou.(16.1.2009)

Pokračovania výborných filmov väčšinou nedopadnú dobre ... toto ale našťastie nie je úplne ten prípad. Časť vo väzení bola síce nesmierne trápna, ale ostatné veci to vyvážili až tak, že ja som sa bavila.(17.9.2016)

• heyda

O něco horší pokračování s podobným námětem, jen si asi chtěli tvůrci trochu namastit kapsy. To se jim asi povedlo, ale pro mě osobně dvojka Bridget Jonesové trochu podprůměrná podívaná.(19.9.2009)

• packa

Kiddo to napsala za mě, naprosto přesně se trefila do mého názoru, takže vás odkážu na její hodnocení. Jen jsem oproti ní ubral jednu hvězdičku(3.11.2007)

Ani první díl mě moc nechytl a tento, ačkoliv není tak propracovaný a v mnoha věcech zbytečně prvoplánový mi přijde kvalitativně hodně podobný.(12.6.2010)

Narozdíl od jedničky, kde byla Bridget roztomile oplácaná a sympaticky prdlá osoba, se kterou se dalo i ztotožnit, ve dvojce z ní udělali jen neuvěřitelně tlustou a trapnou hysterku, se kterou byste nechtěli mít společného vůbec nic. Škoda, že se tvůrci nedrželi víc původní knížky, u které jsem smíchy až slzela, ve filmu moc míst k slzení není.(5.9.2006)

Překvapivě jsem se dost nasmál a nenudil se ani chvilku. Dá se to rozcupovat, protože to otrocky kopíruje první díl, ale mě ta brakovitost přišla sympatická a tak nějak zvráceně jsem se celou dobu bavil.(7.1.2014)

• ARI50

Opět jsem dostal tu samou šeredu bože hrozný film.(23.9.2018)

S mou první dívkou v kině. Nelze hodnotit objektivně.(1.12.2007)

• 5150

Tak tahle hloupoučká husička Bridget si mě vůbec nezískala a přesto, že jsem byl připraven na slabší pokračování, tak zklamání bylo obrovské. Podtitul přesně vystihuje stav scénáristů při psaní scénáře k tomuto filmu a dost možná i autorky knižní předlohy, ale to posoudit nemohu, pač knihu jsem nečet. Ze slibného hereckého obsazení zaujal pouze Jim Broadbent v miniroličce otce. Jinak v úvodu hezký odkaz na bondovku ŠPION, KTERÝ MĚ MILOVAL.(26.11.2004)

Příjemně jsme se BAVIL. Nutno podotknout, že Renée Zellweger má silný komediální talent, který dokáže prodat,ostatně tato role ji padla jako ulitá. Všechny tři hlavní postavy mají překrásně vystavěné charaktery, ovšem v poslední třetině film začne z ničeho nic klopýtat, především epizodka v thajském vězení mi tam příliš neštymovala. Každopádně zůstává faktem, že to byl roztomilý výlet do romantických vod. Ač se etudy a gagy můžou zdát provařené a nijaké, ve finále působí velmi příjemně. 7/10(9.10.2007)

Bridget je baculka, která má smůlu na chlapy. Když jí k tomu hraje Renée, tak film bude mít úspěch i kvalitu. Úspěch tato komedie jistě měla i má. Ovšem kvalita není zase až tak na vysoké úrovni, ale hlavně, že je zde v nějaké míře obsažená. Humor je sice decentní, ale zabírá. Oba dva mužští představitelé jsou sice trochu suchaři, ale to je vlastně dobře. Vždyť je to anglický film. Film mě pobavil a bavit bude.(3.12.2007)

Keď sa zamyslíte nad dejom pokračovania úspešnej jedničky, uvedomíte si, že je vlastne skoro jej remakom a v podstate je úplne zbytočný. Ale nevadí, veď ak skončí rozprávka happy endom typu "a žili šťastne až do smrti", je jasné, že zabrdávanie do tohto obdobia nemôže robiť dobrotu (česť výnimkám, ako Shrek 2). Problém je ale inde. Tam, kde v situáciách, do ktorých sa Bridget dostáva, dochádza v iných filmoch k dramatickým situáciám, v tomto filme naopak prichádza na rad crazy komédia, urážajúca vkus diváka a poukazujúca na to, že Bridget je jednoduchá pipka, o ktorú by chlapi, ktorú tu o ňu bojujú, v živote nezavadili. Dobrá miera komediálneho vkusu bola prekročená celkovo trikrát a preto nemôžem o takto nevyrovnanom filme povedať ani to, že sa mi celkom páčil. Reálne situácie zo života striedajú situácie ako z crazy komédií, tam, kde by Bridget dostala padáka, postupuje na kariérnom rebríčku, atď. Trojka už nevznikla a je to iba dobre.(29.12.2012)

Kletba pokračování úspěšných filmů se projevila i u naší Bridget Jones. Na první díl to nemá ani omylem, ale ... Rozhodně tu nemíním nějak tento sequel ponižovat a zatracovat, protože naše trapná těhulka neztratila na své eleganci a vtipnosti ani unci. Opět jsem se zasmál od srdce a ne z donucení. Nebyly zde žádné trapné a nechutné scény, takže typická britská komedie jako vyšitá. Stará herecká parta se vrátila a opět pobavila a opět nechyběl nepřeslechnutelný a dobře zvolený soundtrack. Zkrátka a dobře sranda sranda sranda ... trochu menší než u prvního dílu, ale i tak skvělá práce.(13.6.2010)

Návrat večnej smoliarky Bridget a jej jazda nebola o moc horšia ako diel predchádzajúci a to i napriek tomu, že druhé pokračovania väčšinou nie sú na vyššej úrovni, o tomto dieli sa to povedať nedá. Bridget som videl mnohokrát a i napriek tomu, že dokážem odrecitovať skoro každú vetu z filmu, vždy sa k nej vraciam a nikdy sa tak celkom nenabažím. Renée proste zbožňujem. Anglickému humoru som prišiel na chuť pred niekoľkými rokmi a tak sa perfektne bavím. Trojici Zellweger - Grant - Firth to neskutočne sedí a jednoznačne to medzi nimi iskrí.(5.1.2015)

Evidentně horší než předchozí díl, ale i tak je to Renée!(28.10.2007)

Sice trochu jiná Bridget než v jedničce, ale stále to ještě docela funguje...(23.8.2010)

Na slušný anglický humor zde připadalo až moc odporného a přehnaného špulení rtů na celé roztřesené sanici. Přesto právě onen suchý humor (a lyžařský závod) naštěstí celou přehranou otylku zastínil.(22.8.2006)

Scénář : Richard Curtis, Andrew Davies a Helen Fielding. Kamera : Adrian Biddle. Hudba : Harry Gregson-Williams a Burt Bacharach. Ve filmu, mimo jiné, zazní - Robbie Williams - Misunderstood http://www.youtube.com/watch?v=dYAifpU8S3E CHYBY VE FILMU - 1 - Téměř na začátku, když jde Bridget po nevydařené reportáži na kobereček, tak má špatně pozapínané knoflíčky u růžového svetříku, když vejde k šéfovi, už má svetřík zapnutý správně. 2 - Při bitce ve fontáně má Daniel na košili nejdřív rozepnuté 3 horní knoflíky, ale o záběr později jen 2 knoflíky. CITÁT - Asi jsem udělala velkou chybu, když jsem pozvala tebe a ty tvoje poskládaný trenýrky do svýho života.......(19.5.2011)

Jedním okem tam a druhým ven... Nebo tak nějak.(6.2.2005)

• Desiree

Komedie nebo hořká komedie? Pro mne toto s komedií nemá nic společného. Nemůžu se smát otylosti ( protože vím, co je to pro člověka za přítěž, a nemám tím zdaleka na mysli jen ta kila, která si Bridget nosí prostě všude ), ale tomu ostatnímu, co tento film nabízí, se prostě smát ani nedalo. Otřesné kostýmy, plytké žerty, podivné herecké výkony a žádný šmrnc dělají z tohoto filmového počinu hluboko podprůměrnou zábavu.(22.8.2006)

• Tommassi3

"Když má chlap doma nějakou prsatici, vždycky jí zahne s nějakou s plochým hrudníkem.." ;) No, tak nakonec tahle jediná, bohužel pro ty, kteří si předchozí snímek zamilovali, nezpochybtitelná myšlenka tohoto odpudivého sequelu asi i docela dostatečně vysvětluje, proč tentokrát všechny postavy bez výjimky působí ve své zhovadilosti tak ploše, nezajímavě a nesmyslně, ačkoliv samotný příběh na tom není o nic hůř.. Protože s tou nepochopitelně špatnou šmíráckou předlohou Helen Fielding očividně nezmohl nic ani geniální Richard Curtis, tady by byla k ničemu i svěcená voda, těžko mohla druhou Bridget Jones zvednout z filmového hnoje taková režisérská šmudla jako Beeban Kidron, a tak divák prostě jen sleduje recyklaci konceptu, nápadů i samotných vtípků, které by nakonec na jedné ruce, jak říká Míra Bosák, snadno spočítal i zasloužilý dřevorubec.. Jedno velké zklamání, které není v koncích jen s rozumem..(22.1.2015)

Druhé pokračování už byl odvar z prvního filmu. Asi chtěli ještě vydělat.(4.11.2017)

• PauloZ

Oproti prvnímu dílu opravdu výrazný úpadek.(29.12.2012)

Nezdieľam názor väčšiny, pre ktorú je pokračovanie sklamaním, ja som sa bavil úplne rovnako, pre mňa malo veľa scén svoje čaro a niektoré skvelo poukázali svojou prehnanosťou na momenty v našich životoch, slabú úctu, materializmus, nepoučiteľnosť, či zvodcovstvo a zbabelosť, aj keď musím povedať, že tentokrát som to roly, ktorú hral Hugh Grant neveril, bola viac prehnaná. Hudba opäť akousi zmeskou známych populárnych hitov, ktoré boli pozmenené. Ale nemám k tomu veľa, čo dodávať, ja som sa bavil na filme o dievčati, ktoré sa dostáva do trápnych a bláznivých situácií aj teraz a keďže som dlhšie sám, dokážem ho sčasti aj pochopiť a do niektorých scén sa vžiť. Ďalšia skvelá romantická komédia je na svete.(4.1.2013)

• numi

Násilné pokračování úspěšného dílu, které již postrádá ten kouzelný sebekritický nadhled hlavní představitelky na sebe sama a svět kolem ní. Vše tak sklouzává do série méně či více povedených gagů, které však nejsou ničím originální a místy působí až trapně. Dočkáme se i vykrádání samotného prvního dílu a přetrpíme si "nutnou" rvačku hlavních představitelů obou mužských rolí. Jednička pro mne byla průměrnou komedií, dvojka už na průměr nedosáhla. [září 2005](9.9.2005)

Viděla jsem tenhle film už poněkolikátý a pokaždý mě stáhne do svýho děje a pobaví mě. Sice je tam dost ne moc příjemných narážek a dá se to označit za průměrnou komedii..do autobusu, který vás veze 24 hodin na dovču se ale hodí:)(26.9.2008)

• Kaluž

Tohle není ta Bridget z původního snímku. Tohle je nějaká nepovedená d(v)ojnice po lobotomii.(10.8.2010)

No nic mimořádného. Asi už na takový film nemám ten správný věk. Moje vnučky (přes 20 let) se bavily, já se divila, jak může někdo takovou blbost natočit. Ale teď mě napadá, zda to nebude tím, že tu herečku Reneé Zellweger prostě nemusím vidět. Dnešní mladé 30.leté ženy (pokud na sebe dbají) jsou daleko úspěšnější a sebevědomější. Nechápu, co tím chtěl scénarista říci. Amen.(1.7.2011)

• nirvanafan

Zatímco jednička byla ještě průměrně milou komedií, dvojka převážně jen opakuje vtipy z minula (thajská věznice už byla trochu moc) a nechápu, proč renée tentokrát tak extra krmili. Kdo má celý film sledovat její (tentokrát již značné) pozadí? Pár vtipných momentů tomu nelze upřít, ale celkově na mě film moc nezapůsobil.(6.10.2008)

• UncleG

V podstatě neškodný blábol, který mě překvapivě ani příliš neznechutil. Jenom si neodpustím dodat, že poněkud nechápu zájem fiktivních mužských postav o hrdinku Bridget. Ta totiž všechno poplete, poletuje příběhem zmatená jak lesní včela, nevyzná se latur v ničem (natož sama v sobě) a navrch působí jako neúnavná továrna na trapasy. Kdyby jí bylo sedmnáct, dalo by se to ještě pochopit, ale v pětatřiceti letech předvádět popleteného diblíka se zálibou v plyši a tvářit se, že je to „loztomilé“? Děkuju pěkně, to si radši najdu nějakou jeřábnici.(3.1.2009)

Je smutné, když vám hlavní postava je tolik nesympatická.(13.9.2016)

Oproti jedničce slabý průměr s pár povedenýma scénama... Za podívání to stálo, už jsem viděla spoustu horších komedií o ničem... Jedny z nejlepších scén byly ve vězení v Bankoku :-)(5.5.2005)

55 % - Po excelentní jedničce značný úpadek kvality, do filmu se vetřela řada vyloženě debilních scén, děj je krkolomnější, umělejší, neplyne přirozeně... jakoby snad tvůrci chtěli natočit bláznivou komedii á la Francie. Pointa s Firthovou "přítelkyní" je vyloženě mimo mísu.(14.6.2008)

První díl byl samozřejmě mnohem lepší, a hlavně přišel s originálním nápadem a představil nám lehce bláznivou mladou ženu. Některé gagy jsou sice krapet přehnané, ale když už jednou jste s rozumem v koncích, tak proč ne? Herecké obsazení bylo velmi příjemné. Bavila jsem se dobře. Bridget Jonesová mi stále dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Jen tak dál, Bridget.(11.5.2009)

• Toshiro

Už si nepamatuju moc první díl, ale mám za to,že Bridget byla aspoň trochu symaptická. V pokračování z ní je už fakt jen neskutečná káča, který to prostě všechno přejete a divíte se, co snese její okolí. Velice trápný film s pár usměvnými scénami.(26.3.2006)

Hrozná bejkovina, která je úplně o ničem a kromě spousty absurdností vrcholících thajským vězením a hromady trapáren skýtá i pár dobrých vtipů, geniálního Hugha Granta a sympatickou Bridget. btw ty ódy na Colina Firtha vážně nechápu, vždyť kde se ten chlap objeví, tam má pořád ten svůj stejnej vyschlej aristokratickej výraz a co sem spočítal, tak jen dvakrát v tomhle filmu zvládne zmačkat ten svůj xicht do napodobeniny úsměvu a to už volá do nebe. Rozhodně dobrý adept na další díl Terminátora(28.5.2008)

• Rosalinda

První Bridget byla půvabná, svěží, neotřelá a nápaditá. Druhá Britget je ale opravdu s rozumem v koncích, a to asi nejen s rozumem; je nudná, obyčejná, nezábavná... Zkrátka jedno veliké zklamání. René, takhle si zase ničit zdraví kvůli takové podprůměrné ani snad ne komedii... to je dost tristní...(29.12.2012)

O triedu horsie ako predosly diel. Bridget bola v jednotke roztomila, lebo blbosti robila preto, lebo bola obcas nesikovna alebo mala smolu. V dvojke ich robi preto, lebo je blba, takze som neraz nad nou krutil hlavou a nechapal som jak s nou môze mat Darcy tak bozsku trpezlivost. Sklamanim je aj výzor Renee. S priberanim to tentoraz prestrelila a miestami pôsobi dost odpudivo. Prekvapivo mi nevadila zapletka ohladom ich rozchodu, kedze bol podany celkom zmysluplne. Dalej je zaujimave, ze v jednotke to ovela viac iskrilo medzi Bridget a Cleaverom a tentoraz zase medzi nou a Darcym. Takze ked sa na konci daju znova dokopy, tak som mal radost. Prva polovica filmu s trampotami medzi Bridget a Darcym este celkom slusne funguje, ale po ich rozchode nielen Bridget ale ani samozny film nikam poriadne nesmeroval. Pôsobilo to ako len nahodny sled scen, ktore nie su prilis vtipne a v ovela slabsom prevedeni sa snazia kopirovat niektore sceny z jednotky (bitka). Linia v Thajsku je uplne otravna. Potesil navrat prakticky vsetkych vedlajsich postav, ale tentoraz neboli nijak zmysluplne vyuzite. Nebyt solidneho zaveru, tak je vysledny dojem z celeho filmy velmi negativny. Takto som len sklamany, ze je to o dost slabie. Proste taka natahovana vypln medzi prvym a tretim dielom, ale pre fanusikov serie predsalen povinnost. 5/10(29.12.2016)

Opět výborná Renée Zelweger, ale bohužel o dost slabší druhý díl tak úspěšné komedie. Nevím kam se podělo to kouzlo z jedničky. I tady Bridget řeší stálé problémy s láskou, i tady je spousta humoru......... ale z mého pohledu tu přesto něco chybí.(6.3.2006)

Pár opravdu vtipných situacích ( kupování těhotenského testu v Alpách) film docela zachraňují, i když to působí jako vystřižené z nějakého sitcomu. Hlavní hrdinka balancuje se sympatiemi diváků na kraji únosnosti. Chvílemi jsem si říkal, že by se na ni Mark Darcy měl už konečně vybodnout. A vykrádání motivů z prvního dílu ( např. detailní záběr na Bridgetin zadek) také moc bodů nepřidá. Třetí hvězdičku tedy zachraňuje rozhovor Bridget Jonesové a Colina Firtha o skákání do rybníku, předstírané erekci a jeho bradavkách a jako vždy stejný (ale vynikající) Hugh Grant.(28.3.2006)

Podruhé už to sice není ono, ale dalo se u toho docela pobavit.(23.5.2008)

Tak Renée nám opět přibrala a natočila dvojku. No, musím říct, že film je to ještě dobrý, docela se mi i líbil, ale na jedničku opět nemá. Není to hrozné, vůbec ne, dá se na to dívat, je to pořád vtipné, ale prostě to není jednička. Chybí tomu něco a už to tu jednou bylo...(9.6.2014)

• YURAyura

To ze jsem videl jenom prvnich 30 minut prvniho dilu neznamena, ze nemuzu pokracovani uplne odepsat... ;]](24.8.2005)

Další setkání s obtloustlou Bridget je už jenom slepencem tu vtipných a tu zase trapných scén, kterým chybí nadhled a lehkost jako u jedničky...Ale i tak se jedná o nadprůměrnou zábavu, kde herecky kralují Renée Zellweger, Colin Firth a Hugh Grant.(30.12.2013)

V jedničce jsme se smáli s ní, ve dvojce se smějem jí. To je to, co mi na S rozumem v koncích vadí nejvíc. Z Bridget udělali jakousi karikaturu. Škoda.(27.11.2005)

Mnohem slabší odvar prvního dílu, který už není zdaleka tak vtipný, herci nejsou zdaleka tak dobří a upřímně... je to občas pěkná nuda... Škoda, čekala jsem víc.(6.7.2007)

o hooodne slabší než první díl....scény ve vězení mi skoro lezly krkem....ale jinak celkem vtipné, ale jen jednou a vícekrát po ní nesáhnout....(18.7.2008)

• kaposlav

Občasne pozitívne záblesky nerobia dobrý film. Logika bola ešte horšia ako som čakal a k tomu tie do oči bijúce filmové chyby. Bieda za 2*.(4.3.2017)

A opět další peripetie nejen s muži. Bridget hledá toho pravého. Ale jak se správně rozhodnout? Po spoustě nedorozumění a špatných rozhodnutí ale nakonec dosáhne také na své štěstí, snad.(16.12.2017)

Skoro za pět. Jen to thajské vězení mi přišlo, že je ve scénáři vysloveně účelově. Já se smál téměř nepřetržitě. Nadprůměrně odvedená práce.(12.12.2004)

70%...čekal jsem o dost horší film.(30.10.2006)

• lekr

Průměrná a ne nijak zvlášť povedená britská komedie nicméně na britskou produkci je to zlatý protože po takových blitkách jako Láska nebeská nebo Notting Hill bych čekal další odpad. Výkon Hugh Granta je jako vždy příšernej, Colin Firth se drží ještě v hranici úosnosti a Renée Zellwegerová je dokonale trapná i s těmi svými vtipy. Nicméně občas se nějaký vtípek vyskytne takže jsem se aspoň nedočkal tak hnusného chvástání jako v Lásce nebeské..nicméně tak vulgární ten film zas být nemusel....(9.10.2009)

Asi už bylo pozdě, ale přišlo mi to hrozně nevtipný a dost jsem si lámala hlavu nad tím, jestli je mi BJ sympatická anebo spíš ne a dospěla jsem k závěru, že mi leze strašně na nervy. Colin Firth je však koblížek největší.(11.3.2013)

• kaylin

Je to škoda, protože tenhle film rozhodně není něčím, co by mělo být hodno stát se pokračováním prvního snímku. Chybí zde všechno, co z prvního filmu dělalo něco speciálního. Tohle je obyčejná romantická komedie, která hraje na trapnost hlavní hrdinky. Divák pak přestává chápat, proč ji vlastně hlavní hrdina, nebo vlastně oba milovníci, chtějí. Není na ní nic tak speciálního, aby stála za to. Ale někdy tohle může stačit, když víc nechcete.(4.1.2014)

Kam se asi ztratila ta stará Bridget, kterou jsme měli tak rádi?(26.10.2007)

• Elyssea

Bridget ztratila nadhled a stalo se z ní hloupé telátko s vyšpulenými rty, které se motá od jedné katastrofy ke druhé. Nemám ráda, když se cítím trapně za hlavní hrdinky, ale tady se to povedlo. Název s Rozumem v koncích, tady bohužel platí doslovně. A ke komentáři KevSpa - knížku jsem četla, přesto mám s filmem velký problém.(19.11.2007)

Zpěv v thajské věznici pro ženy jsem málem nevydýchala, ale jinak to šlo. Což je na sarkastickou Bridget docela slabý výkon. První díl se stal v podstatě kultem, tohle pokračování většina lidí tak nějak přetrpěla. Hlavně díky Firthovu kouzlu osobnosti zavírám při hodnocení obě oči.(7.5.2008)

Tak geniálna ,,jednička,, dostala slabučkú ,,dvojku,, o ktorej môžem napísať len jediné - sklamanie. A ešte niečo. Aj keď existujú výnimky, v tomto prípade pravidlo - Dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky - platí 100násobne.(8.11.2016)

Tak ako ma velmi nenadchla jednotka, tak ma ani nesklamala dvojka. Je to stale vtipne, je to aj celkom mile, ale je to aj zbytocne dlhe a miestami nudne. Ale inak neskodna pohodicka...(31.7.2005)

Ženská nemá být jen kost a kůže. Díky Bridget. Colin Firth se k Bridget náramně hodí (a herecky taky).(28.11.2011)

• zette

Tak to dopada, kdyz chce nekdo vtip nahradit trapnosti...(17.10.2007)

Je to síce slabšie pokračovanie, no ako komédia film splnil svoj účel a veľmi slušne ma pobavil. 65%(21.2.2008)

• messiah

Takňějak dlouho se už zamýšlím jestli Hugh Grant může být v reálu ještě vůbec normálním člověkem, myslím "použitelným" pro vztah, když hraje stále v romantických filmech. Obávám se aby z toho nebyl zdegenerovanej. Nic, teďko k filmu...schvaluju natočení pokračování, protože jednička je rozhodně úspěšná. Dokážu pochopit i nadšení, zejména ze strany něžného pohlaví. Rozhodně ale nepovažuji ten film za natolik kvalitní, abych mu bez výčitek nevrazil hvězdičku "ze soucitu". Když romantiku, tak Pretty Women a hlavně ne Granta, takže u mě to Deník II projel na celý čáře a proto takové hodnocení! Však jak jsem již naznačil, nikdo mě nenutí se na to dívat, takže komu se jednička líbila, ať do toho jde a nebude zklamán, přeji příjemnou zábavu ,o)(19.3.2008)

Druhé pokračování Deníku je sice o něco slabší než první film, ale přesto si myslím, že je velice zdařilý. Některé hlášky a scény mě zkrátka tak uzemnily, že jsem smíchem brečela a ráda se na tento film podívám znovu, ikdyž jsem ho viděla již 3x :)(21.3.2008)

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Renée Zellweger(5.12.2008)

Z pokračování o třicátnici se nedá absolutně nic nového očekávat. Veškeré to klišé se už objevilo v prvním díle, tudíž děj se táhne jako sopl z nosu a vy už jen čekáte na závěrečné titulky. Ve skrytu duše se tiše modlíte jen aby nevzniklo další pokračování a ejhle..... 45%(30.11.2012)

Čo sa týka pocitov z tohto filmu, tak je to úplne rovnaké ako s jednotkou, ktorá ma veľmi nenadchla vzhľadom k pozitívnym reakciám ľudí okolo mňa. Tentokrát reakcie neboli až také nadšené a konečne si film zaslúžil od divákov hodnotenie, ktoré malo pripadnúť aj jednotke.Proste príjemná ale vcelku priemerná romantická komédia. Zase raz je najlepšia čast tá, v ktorej má svoje charakteristické výstupy Hugh Grant ako sexuálne úchylný magor.Škoda že tam z neho nebolo viac.Myslím že film nenadchne,ani neurazí,ale ak ho porovnám napr. s Love Actually, tak to pre Bridget nevyzerá moc dobre...(16.11.2004)

Zpočátku jsem skoro neměla sílu sledovat, kterak se Bridget Jonesová průběžně ztrapňuje - a přesně v duchu názvu snímku je "S rozumem v koncích". Jenomže "Deník Bridget Jonesové“ mě před časem nijak zvlášť neoslovil - a možná proto mi zásadní vnitřní proměna hlavní hrdinky začala postupně připadat docela vtipná … Ta bezelstnost - a důkladnost, s jakou byla její představitelka Renée Zellweger ochotná (v duchu scénáře a pro pobavení diváka) hrát výstavní tupou husu, byla svým způsobem neodolatelná. Pokud ten příběh vezmete spíš jako parodii a nebudete ho za každou cenu spojovat s prvním filmem, třeba se vám bude líbit … 3,5*(28.3.2011)

neda sa skocit dva krat do tej istej vody v rieke, preco si to tvorcovia a heerci neuvedomuju ??? :( opakovacky a opakovacky :((19.7.2013)

• BUD-SFIS

Ve srovnani s prvni dilem je toto odpad bez poradneho deje slepeny jen z ftipu (tak 3 sou oprvdu povede) tot vse(26.2.2005)

Relaxační komedie. Film, který neurazí a pobaví. I když se některé vtipy opakovaly dokola, bavil jsem se. Ale myslím si, že mi jej stačí vidět jednou.(18.6.2006)

• Hafran

Nechápu. Skoro dvě hodiny koukat na tlustou trapnou ženskou, která není ani za mák vtipná, bylo opravdu utrpení.(28.2.2009)

Nebýt skvělého obsazení z jedničky, šlo by o hodně podprůměrnou romantickou komedii. Ale kouzelně usměvavá Rene Zellweger a charisma Granta s Firthem (každý má jiné a obojí stojí za to), dokážu zachránit i tak prázdný film. Je to vtipné, místy pravdivé, ale díky hercům je hlavně prdel.(13.6.2010)

• campix

Pro druhý díl Deníku Bridget Jonesové platí úplně to samé jako co jsem napsal u toho prvního. Jen s tím lehkým rozdílem, že míra trapnosti je zde povznesena na vyšší level. Dějově jde ostatně znovu o tom samé a Renée je snad ještě otravnější než jsem si dokázal kdy představit Naprosto zbytečný návdavek k prvnímu filmu. Bohužel musím znovu poznamenat, že nemám ty správné buňky k tomu abych tento film plně ocenil, takže ho berte jako čistě subjektivní konzumní rozhořčenost.(28.12.2012)

• dr.fish

Tohle prostě není pro kluky...(27.12.2013)

Tohle bylo hodně slabší než první díl. Opět se opakovala bojující scéna mezi Markem a Danielem, kterou už jsme mohli vidět v prvním díle, celkově se tam toho opakovalo dost a spíše než aby se scénář věnoval vztahům mezi Bridget a muži, tak se zaměřil na trapasy, které má Bridget na starosti, což mě nebavilo, navíc ta rádoby zápletka s Danielem už je ohraná a neoriginální.(15.9.2016)

Už to není vtipná Bridget, už to není tak dobrá komedie - mě ten děj přišel dost ulítlej, divnej a směšnej, a nejsou tam (to podotýkám) originální vtipy, zvlášť nejvíc mě naštval známej velkej padající zadek č. 2, prostě nuda, divím se, že jsem to dodíval do konce...(8.8.2007)

Pokračování příběhů ze života Bridget Jonesové. První díl byla v celku příjemná, romantická komedie. Pokračovaní je ovšem jen průměrná komedie. Příběh je jakž, takž dobrý, ale ze sympatické, v celku chytré a trochu nemotorné Bridget se stala naprostá ujetá chodící katastrofa, která je strašně moc hloupá! A to mi vadí! Některé vtípky jsou povedené, ale některé jsou zase vyloženě trapné. Renée Zellweger podává jednoznačně horší herecký výkon než první dílu, ale opět září Colin Firth a k tomu se přidal ještě Hugh Grant, který je mnohem lepší než v prvním díle. Ale i tak toto pokračovaní hodnotím jako zklamání. 3 hvězdy.(18.8.2010)

• ivan_drago

Renné je opravdu dobrá herečka a navíc i hezká, ale to co z ní udělali maskéři a vyzážisté v tomhle filmu je odporné. Ona je opravdu ošklivá a přes svůj nesporný talent tenhle film prostě neutáhne. Navíc scénář je bohapustý sled rádoby vtipných situací, jehož obludným vrcholem je epizodka z thajského vězení. Jediná pozitivní věc je Grant, kterému role sexistického svůdce opět sedla a je tak jedinou světlou vyjímkou v tomhle jinak naprosto průměrným a jen-kvůli-pěnězům natočeným filmu.(31.10.2010)

• vesper001

Těšila jsem se na pokračování tragikomických eskapád „normální holky“ Bridget a namísto toho jsem se dočkala přiblblé huspeniny, kde trapnost (VIP večírek) střídala megatrapnost (thajské vězení). A pointa mě dorazila.(2.8.2011)

Mě se to líbilo, ani nevidím pohoršení od prvního dílu..Velmi hodně pěkných a zajímavých okamžiků, překvapení..Žádná ohrátá komedie s happy endem, tady je sice také, ale v trošku jiném podání..Obdivuhodný výkon Colina Firtha..(9.6.2013)

Sice už ne tolik skvělé, ale stále milé a usměvavé. Oproti jedničce bohužel slabší. Své kouzlo si to však stále udržuje. Jen škoda, že Renée v tomhle díle vypadá lehce uměleji, nebo to dělají ty tři roky navíc, kdo ví. // Ich... bin... zřejmě mít... dítě. Kinder! Já když ležím na zádech a on machen sie Lieben se mnou. (5.4.2015)

• Helmutek

Jestli tady herci hráli prostě proto, že jim to přišlo jako dobrej nápad, že se jim líbil scénář nebo měli jiný podobný (hromadný) zatmění, jestli jejich účast zde nebyla vymožená smluvně, tak něčemu hodně nerozumim. Tenhle film je tragédie, která neměla vzniknout; nic novýho nepřináší, vtipný to taky neni, a scénář je naprosto zoufalej - špatnej, nesmyslnej, přehnanej, neuvěřitelnej, nevyváženej, trapnej. Nemá smysl rozebírat, co bylo špatně, protože špatně bylo naprosto všechno. Jediný (zato ale obrovský) plus jsou zde skvělí herci (myslim samozřejmě trio Firth + Grant + Zellwewger), který prostě hrajou skvěle, ani oni ale nemůžou totálně pochcanej scénář změnit v něco lepšího. Jejich výkony a to, co zvládli z rolí vytřískat, ale byly jediný momenty, kdy se dalo něčemu zasmát. Pro mě jsou důvodem, proč tomu nedávám odpad, protože jejich účastí film odpadem prostě není. Nebýt ale jich, neváhal bych ani vteřinu. WTF moments: Celej film. A taky roztomile dojemný prohlášení paní režisérky, že se nikdy nepodívala na jedničku, protože "nechtěla být ničím ovlivňována"... Ještěže tak, škoda by bylo každýho centimetru filmovýho pásu, kterej by byl touhle neodpustitelnou hrubkou zabraňující nám ve vstřebávání režisérčiných perel pokřiven. Hlavně jí to ale ani na vteřinu nevěřim.(22.6.2015)

Kam se poděl všechen ten suchý anglický humor?(30.11.2004)

• lennyd

Bridget Jonesová (Renée Zellweger) začíná novou epizodu svého života, ale to by nebyla ona, kdyby se všechno znovu nezamotalo. Opět jsou jí nablízku oba "její" muži, jak slušňák Mark Darcy (Colin Firth) tak i "bad guy" Daniel (Hugh Grant). A opět musí Bridget řešit palčivé otázky žen jejích věku s grácií jí vlastní... Je pravda, že Deník Bridget Jonesové je pro většinu žen a dívek nejlepším filmem všech dob (asi většina z nich v něm vidí svoji autobiografii?). Ke shlédnutí dvojky jsem se odhodlal hlavně pro klid rodinného krbu, neb jiná varianta mi od ženy ani nabídnuta nebyla :) . A je pravda, že Bridget 2 je o několik stupňů horší než jednička. Skoro jako by scénárist(k)a měl (a asi opravdu měl) stovky a tisíce připomínek od obdivovatelek Bridget, co by ještě mohla zažít. A bohužel se snažil všechno narvat do necelé dvě hodinky trvajícího filmu, tudíž to celé připomíná (vypůjčím si slova od POMA) - situačnů grotesku s otravnou (otrávenou) Renée. Proč jen se ke všemu za každou cenu musí točit druhé díly? Ach jo...(31.5.2009)

(113/2018) / Úplne presne medzi jednotkou a trojku, tu nie je moc čo riešiť. V porovnaní s komedionálnou produkciou po roku 2010 by sa film tuším ani aj tak nestratil. (6/10)(29.12.2018)

• Master19

Nevím, co dělám špatně, ale ani jednou jsem se nezasmál - tak jakápak komedie. Ani jednou jsem nebyl napnutý - tak jaképak drama. Ovšem romantika tam jakási byla :-) Každopádně je tahle Bridget Jones pro mě mizérie doražená otřesným dabingem. Na tohle... nechoďte... :-)(25.4.2005)

• Timak

Nuda nuda nuda. Na první díl se dalo ještě koukat, to bylo i celkem zábavné, ale tohle?? A ta scéna v kašně, která měla vyhrotit situaci? No tak to bylo na mě hodně. Tohle se opravdu nepovedlo(6.11.2005)

Ze zacatku jsem byl u tohoto filmu taky s rozumem v koncich, ale jako celek to nebylo zas tak hrozne.(27.9.2006)

• Allenka

Když jsem na tom byla kdysi v kině, domnívala jsem se, že se mi to líbilo. Po opětovném shlédnutí názor opravdu nesdílím. Ach ta jednička byla prostě nepřekonatelná.(9.4.2008)

Nejen ona ale i my jsme v koncích!! Protože jsme dostali třikrát převařenou zápletku okořeněnou drsným humorem a podepřenou hereckými výkony na hranici snesitelnosti!! Jednička je ale úchvatná!! Dvojka je mizerná jak klávesnice na který píšu...ale nakonec napíšu všechno jak potřebuju!! Tak je to i s filmem, víme že je to sračka, ale přesto se častokrát zasmějeme a nakonec nad tím mávnem rukou a řeknem si, že jsou i mnohem horší pokračování!! Film trpí typickým syndromem...kurňa, nemám scénář, tak ať aspoň TY jednotlivý scény jsou vtipný, pak TO nějak nalepim...řekl: Beeban Kidrom v průběhu natáčení:)!! Jednou větou: ...a trojka stejně bude...(2.10.2008)

• anusha

bridget mi prisla strasne nesympaticka v tomto diele(4.1.2009)

Po obrovském úspěchu Deníku Bridgit Jones bylo pokračování nejspíš nevyhnutelné, zvlášť když měli producenti po ruce psanou předlohu. Čest navázat na skvělou romantickou komedii dostala Beeban Kidron, která se přiznala že se na první díl nikdy nepodívala, prý aby jím nebyla ovlivněná. Neudělala dobře. Dvojce totiž chybí prakticky vše co bylo na Deníku tak kouzelné a netradiční, a to včetně samotné Bridgit. Renée Zellweger se sice snaží seč může, ale z té roztomile zmatkářské třicítky, kterou si musel zamilovat snad každý, zůstala jenom zředěná kopie. Zato Colin Firth herecky neuvěřitelně vyrostl. Jeho obrovské charisma a sexappeal spolehlivě vyplnili každou scénu ve které se objevil. Protože jsem knihu nečetl, nemůžu říct jestli je stejně dějově plytká jako film, každopádně ten působí dojmem nepěkně nastavované kaše. Některé vtipy jsou sice povedené, jiné bohužel vynikají jen svou nuceností, nebo snahou zrecyklovat to u čeho se divák jednou zasmál.(17.12.2011)

• Natabar

Proti vcelku vtipnému prvnímu dílu nám studio v bezbřehé touze po tržbách naservírovalo krávovinu, jaká se jen tak nevidí. Popravit scénáristu - kde nic není, ani Zellwegerová s Firthem neuhrají...(29.12.2012)

Hlavní chybou tohoto pokračování je, že rezignuje na uvěřitelnost a z Bridget Jonesové dělá karikaturu. V prvním dílu byla Bridget trochu roztržitá a trapasy přitahující, ale vesměs uvěřitelná a sympatická, jen pár epizodek bylo za hranicí reálu. To se o pokračování říct nedá, tady je většina událostí za hranicí reálu, ve jménu toho, aby bylo vše co "nejvtipnější". Kouzlo původního filmu je tak ale nenávratně ztraceno a z úsměvné a sympatické Bridget se stala komediální taškařice. Vezměte si třeba už jen ten telefonát Darcymu po vášnivé noci. Jen naprostý idiot by zvedl sluchátko během důležitého jednání, nechal svoji přítelkyni na hlasitém odposlechu a pak jí ještě vyjmenoval, před jakými potentáty se ztrapnila. Takové věci se prostě nedějí, něco takového by své přítelkyni udělal jen psychopat (nebo již zmiňovaný idiot). Je to zkrátka přestřelené. Na průměr to stačí, ale nic víc.(13.8.2015)

Deník byl lepší. Oceňuji to jak Renée musela stlousnout, ale stejně pro mě jen průměrná komedie.(28.3.2005)

• Musak

To je snad jen blbej fórek tenhle film.. Vsechny sceny ve filmu sou az dementne nerealny a vsechno je az prilis moc zidealizovaný, chovani Bridget je neskutečný, a ikdyby mela vzhled naprosto idealni, tak by me svym chovanim tak neuveritelne iritovala, ze uz bych ji nikdy nechtel potkat ale ne, tady o ni stoji hned dva. Ono dostat se z Thajske veznice prece neni vubec problem a vypada to tam jako v jednohvezdickovym hotelu a vsichni sou hrozný kámoši a je to tam vsechno v pohode. Vubec celej film je pořádně postavenej na hlavu.Vim sice ze si nehraje film na nejakej odraz reality, ale tohle je fakt uz priliš a proto se schyluju k tomu nejhorsimu hodnoceni. Sice uznavam ze sou mnohem horsi filmy,ale tenhle me neuveritelne sr*l od zacatku do konce. Nicmene casem si urcite najde svoje uplatnění na TV Nova.....(12.4.2005)

Ale jo, pokračování sympatické komedie s nesmírně roztomilou Bridgete sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ale stejně zůstává vysoko nad průměrem ostatních pokračování, stále je na co koukat a stále je toho hodně čemu se smát. První díl byl geniální tento je o poznání horší a navíc méně uvěřitelný a trochu vycucaný z palců, ale jak jsem psal, stále je to vysoká škola humoru!(9.3.2006)

Dvojka je pro mne zklamáním a dostává ode mne pouze průměrné hodnocení. Klasický úděl druhých pokračování...(7.9.2006)

• Aven

Jsem z toho dost rozpačitý. Fajn herci, fajn hudba, ale pro mě bohužel ne fajn film.(26.11.2007)

Náhodou, mne sa to celkom páčilo. Samozrejme, nie tak ako jednotka, ale keďže som čítal skôr knihu, tak som chápal prečo sa Bridget správa inak ako v 1.dieli. Aj napriek tomu som sa dobre zasmial, občas mnou prešli zimomriavky a Hugh s Collinom sa opäť perfektne pobili :-)(25.12.2008)

Bohužel s Bridget 2 už si nepřipadám "jako filmová hvězda ve stylu Sophie Lorenové", ale spíš bych se místy trapností radši zahrabala 100m pod zem a tam by si mě mohli ohlodat ti vlčáci:-) Ne - tohle není Bridget, jak ji známe, tahle je bohužel opravdu s rozumem v koncích a podle toho se i chová, a proto mi tahle snůška trapasů "rozumově skončené" Bridget moc pod fousy neleze....(22.5.2010)

Typická Bridget. Bude vždycky svá a vždycky vás pobaví. Nic jiného od techto filmů snad ani čekat nemůžete...:)(13.6.2010)

• Cejny

I já jsem byl po zhlédnutí tohoto pokračování s rozumem v koncích.(26.7.2010)

• tomtomtoma

Film, u kterého jsem si občas říkal, jestli nebude zábavnější a méně bolestivější mlátit hlavou o zeď. Další trapasy a maléry, které se přihodí žárlivé, nevtipné ženě Bridget Jones (stále herecky nezajímavá Renée Zellweger), jejíž nešikovnost a naivita jí přivádí do dalších trapných situací. Ale opět láme mužská srdce, nově ale i ta ženská. Navrch se stává osobností při svém pobytu v thajském vězení. Ovšem rytíř na bílém koni, právník Mark Darcy (Colin Firth), ji vysvobodí. A snad už konečně zažehnal výstupy žárlivosti a různá nedorozumění. Jedinou pozornost si zaslouží protřelý proutník Daniel Cleaver (Hugh Grant) a jeho radostné prožívání života. Další už jmenovat netřeba. Snad jedině ženský půvab v podobě Rebeccy (Jacinda Barrett), bohužel také zakoukané do Bridget. Jak to ta Bridget vlastně dělá?(2.6.2011)

Druhý díl už mě tolik nenadchl. Má to pořád dobrý scénář, ale zdá se mi, že je to pořád o jednom tom samém. Pro to takové hodnocení...(6.12.2007)

o triedu hodne slabsie nez vynikajuca jednicka. kidron asi zabudla ze caro bridget jonesovej je nieco ovela vyssie nez trapne forky.(9.12.2007)

Slušné pokračování, sice jsem se u filmu místy nudil, ale dalo se to přežít. René opět nezklamala a předvedla sympatický výkon.(30.5.2009)

• Čtec

Bridget je tu přitažlivá asi tak, že být Markem Darcym, raději bych si vzal tu lesbu...(16.6.2013)

• sedm.1

V prvním díle mi přišla Bridget Jonesová v podání Renée Zellweger roztomilá,střeštěná,bláznivá a mající smůlu.V S rozumem v koncích mi Bridget Jonesová v podání Renée Zellweger přišla ošklivá,protivná,trapná a hlavně neskutečně hloupá trubka.První Bridget měla spoustu zábavných,romantických a skutečně povedených scén.Druhá Bridget má spoustu trapných,nudných a nehorázně odpudivých scén.A nevím proč,ale celý film jsem měl navíc pocit,že jak Colin Firth,tak Hugh Grant nasadili od začátku grimasu,jakoby je účinkování v této trapnosti pěkně nasr...pardon...naštvalo.Jedno z nejhorších pokračování vůbec!(14.12.2006)

ja som sa bavila a o to,predpokladám,tomuto filmu išlo...ale hugha granta ešte stále neznášam(25.2.2008)

Řekl bych, že se na první díl podařilo navázat poměrně přesným stylem a protože všechno zůstává při starém, nechám při starém i počet *, tedy za 3.(14.4.2008)

• Pavlínka9

A tímto filmem pro mě "Fenomén Bridget Jones skončil" - protože už tady - jak se tu objevuje více a více - ztvárnila pouhopouhou tlustou, nacupitanou kozatou blbku, která lítá z problému do problému..a ještě ke všemu mě to vůbec nebavilo...snažilo se to dělat něco, co to není a mě to přišlo spíše trapné...Ta postava se mi neskutečně "zhnusila" a vůbec mě její osud už nezajímal...(1.1.2017)

Slabší než jednička. Kouzlo a lehkost předchůdce se vytratila. První půlka ještě jakž takž kráči ve stopách předchozího Deníku, ovšem část na dovolené s Danielem a následný pobyt ve vězení působí křečovitě a naprosto zbytečně. Jakoby se do scénáře dostaly omylem z jiného, mnohem méně vtipného snímku.(6.12.2006)

Není to už taková bomba jako první díl a osobně se taky asi budu vracet k první Bridget mnohem častěji...ale pořád to je docela nadprůměrná romantika. Takových v dnešní době moc nevzniká. 70%(15.2.2009)

Jasně, už to nemá tu kvalitu jedničky, ale je to pořád ta Bridget a pro tu já mám slabost.(20.3.2011)

Pokračování velice povedené romantické komedie s Renée Zellweger, která je tentokrát s rozumem v koncích. Celý film je ale zároveň také tak trochu s vtipem a invencí v koncích, což je škoda. Chybí tomu totiž zhruba půlka všeho, kvůli čemu se vyplatilo koukat na jedničku.(5.6.2012)

Od první chvíle to byla jiná Bridget. Od konce první poloviny filmu (od Thajska) to už byl úplně jiný film. Podezírám tvůrce (u nás to provedl například Troška, na Slovensku Rapoš), že si chtěli udělat pracovní dovolenou v teplých krajích. Proto zkomolili scénář tak, že svou tvůrčí nemohoucnost převedli do exotické země. Romantika nikde, vtip by jeden pohledal, jen závěr tu pachuť z bohužel nepovedeného filmu trochu zachránil. Soundtrack ale opět skvělý. Stejně dám šanci dalšímu pokračování...(29.12.2012)

Na Bridget Jones nedam dopustit. Colin + Hugh, to je pohadka.(25.7.2014)

• Autogram

Po príjemnom konci prvej časti bolo ťažko niečo rozumné vymyslieť, tak druhý diel naplnili somarinami, nákupnými maniačkami, šialenými gagmi alebo hľadaním problémov tam, kde nie sú. Vznikol zbytočný guláš s hlúpymi postavami a naviac postava Bridget je zaguľatená viac, ako by bolo príjemné. Hlavne, že jej muži ju milujú takú, aká je. Už len, aby mala chuť na trojku a spolu s nepredpokladateľnou predzáverečnou vložkou by prcičky mali konkurenciu. –––– Každá svobodná londýňanka si musí umêt poradit, když se něco zvrtne.(24.1.2015)

Kvalitě a třeskutému černému humoru jedničky se sice nemůže rovnat, i tak si ale dvojka udržuje dekorum a řadí se do lehce nadprůměrných a důstojných pokračovatelů..................moje hodnocení = 6,5 z 10.(11.6.2015)

• Revolver

Zbytečné pokračování. Nechutné vykradení prvního dílu.(8.1.2007)

• Hopper

Neskutočný rozdiel oproti prvému dielu, kde je jasne vidieť ako maximálne sa tvorcovia snažili byť vtipní a ako brutálne im to nevyšlo... Bridget sa celý film správa ako pripečená hus, ktorú by normálny chlap po 5-ich minútach poslal do nemenovaného anatomického otvoru a až do koncu filmu nie je jasné, prečo Colin Firth s ňou nesekne a čo všetci na nej vidia (či už muži, alebo ženy). Neskutočne z prstu vycucané scénky, ktoré sa lepia jedna na druhú a maximálny pokus o vtip ako sa dokáže zhovadiť, natlačiť do šiat o 2-3 čísla menších, absencia humoru a nulová raomantika = že zotrvať až do konca v tomto prípade vyžadovalo maximálne úsilie aj pre moju ženu...(14.4.2008)

• anura

Toto pokračování pro mne trpí jakýmsi defektem druhých a dalších dílů těžících pouze z úspěchů prvotiny. Ano, zase vidíme oblíbenou Bridget, pokoušíme se vcítit do jejích problémů a poznat se v nich, trpíme zájmem o pokračování, čili vývin rozehraného romantického osudu. A přitom vlastně pozorujeme film, který nemá se snímkem předešlým příliš společného. Deníková forma se vytratila, inteligentní humor a věrohodnost situací, podoba skutečné realitě je také pryč. Před námi ubýhají minuty nikterak výjimečné, respektive mírně nesmyslné romantické komedie.(27.8.2008)

• Dargel

Uááá! Už nikdy více! Nedávno přinesly spolužačky tohle do školy jako že se budeme dívat, takže jsem zhlédl tento film v otřesné kvalitě, s hrozným zvukem a hádejte jakým dabingem... To jednoduše podtrhlo už i tak slabý příběh filmu, který oklepanými trapasy jako z časopisu Bravo neustále krmí diváka. Bohužel přispěla také značným dílem R. Zellweger, ke které chovám čisté antipatie, které jsem dokázal překonat jen ve filmu Chicago. Celkový dojem mě utvrdil v tom, že romantické komedie jsou mým nejméně oblíbeným žánrem. Dávám jednu zvězdičku, protože asi dvakrát jsem se nad nějakým vtípkem pousmál a nebo možná proto, že jsme se díky tomu neučili...(5.12.2008)

• Scytale

Po skvelem prvnim filmu byl tento velkym zklamanim.(14.1.2009)

Nemělo to ten švih a lehkost jedničky, ale bylo tam pár zábavných momentů, kvůli kterým nemůžete Bridget nemilovat. Když na něčem (někom) ulítáváte, hold se vždycky ta jedna hvězdička navíc najde ;)(27.3.2011)

Kedze ma uz jednotka nezaujala tak sa dalo cakat ze pokracovanie dopadne rovnake (ako sa aj stalo). 5/10(29.12.2012)

Nechápem ako môže byť prvý diel série taká kultovka a tento diel taký prepadák. Ja osobne vidím iba veľmi málo rozdielov v týchto filmoch. Nakoľko ide o voľné pokračovanie s tým istým hereckým ansámblom a tou istou strešťenou Bridget, ktorá sa opäť dostáva do nezávideniahodných situácií, vážne nerozumiem čo proti tomu ľudia majú. Mne sa to páčilo zhruba rovnako ako jednotka, nakoľko som to ale pozeral po sebe tak ma tá jej neskutočná smola už začala trocha nudiť a iba to zhoršuje hodnotenie. Inak vidieť Colina Firtha v tejto polohe je príjemné a celkom ma baví ako Hugh Grant dostáva opäť a zas na prdel. Renée nie je jednoducho čo vytknúť pre rolu Bridget sa jednoducho narodila a už od smrti jej prischne tento pseudonym ako jej vlastný. 78%(18.12.2018)

• Radim

Balada o tom, jak se ze sympatické popletené husičky stala vypasená trapná husa. Renée Zellweger sice předvedla skvělý výkon, řemeslně byl film dobře odveden a pár vtípků se také povedlo, ale celkově jsem byl trpce zklamán.(22.6.2005)

Film plný skvělých fórků a poloironických hlášek, které mě opravdu dobře pobavily. Výplň mezi tím je však slabší a celý film je v podstatě o ničem, pouze pozadí pro zmíněné momenty.(29.6.2005)

Lehkost a svezi anglicky humor z jednicky se vytraci a misto toho se zbytecne tlaci na pilu. Nastesti se najde par komickych situaci, jez maji stale tu silu rozesmat, ale na vic nez na prumer to, verte nebo ne, nestaci. Nemile prekvapko. 50%(19.11.2006)

Väčšina vtipov už bola v predchádzajúcom dieli, čiže tento snímok dosť postráda na originalite. Napriek tomu mi však nedá nespomenúť bitku medzi Hughom a Colinom. Táto bola ešte lepšia ako tá minulá. Rehotala som sa na plné kolo:-)(4.7.2007)

Oproti jedničce už na mě tenhle díl nepůsobil tak dobře. René už tu není tak vtipná, je tlustá, takže se na ni fakt nedá koukat, scénka z vězení je až trapná... Pár světlých okamžiků tenhle film má, ale moc jich nebude.(15.4.2009)

Vždycky jsem si myslel, že Bridget a jí podobné filmy jsou naprosté slátaniny o ničem. ono to tak skutečně často i je. Ale po zdlouhavém vnitřním přemlouvání, jsem se přece jen jednou odhodlal na Bridget podívat. Zvláštní, že jsem viděl dvojku jako první, ale přesto jsem se nakonec docela dobře bavil, což mě přinutilo kouknout se nakonec i na díl první. Ok pořád to není můj šálek kávy, ale tři tomu můžu dát s klidným srdcem.(26.5.2009)

Druhý díl je o něco slabší než jednička. Bridget už není tak přirozená jako v jedničce a hlavně ani neví, co vlastně chce. Jinak co se týče Marka Darcyho, připadal mi trochu "ušlápnutý", jediný Daniel Cleaver se nezměnil a zůstal stejný sukničkář s vítězoslavným výrazem ve tváři. Navíc mi ve filmu vadila scéna v thajském vězení, to Thajsko mi tam přišlo navíc.(30.6.2009)

dává 3*+ ani né čtyři ani né tři - Jonesová byla luxusní v první díle - druhý se jen už vozí(29.10.2009)

Až si tak někdy říkám, zda-li to pokračování nebylo zbytečné.(10.6.2012)

Přiznávám. Druhý díl je slabší, ale pořád je to Bridget Jonesová, tak jakýpakcopak?(25.12.2012)

Slabší odvar jedničky, i přesto se však mezi romantickými komediemi v pohodě vejde do nadprůměru. Největší zásluhu na tom má opět vynikající Renée Zellweger. (HD, orig.)(1.9.2014)

O dost slabší než jednička, přesto jsem se celkem bavil!(11.5.2005)

Pokračování kultovního příběhu šílené třicátnice Bridget. Musím říct, že lepší než Deník Rozum v koncích není, mnohdy mi i přijde až moc velká snaha se připodobnit prvnímu dílu (viz opětovná rvačka Marka a Danielem) trochu kompozici příběhu kazí.Na druhou druhou stranu film obsahuje 100% Bridget, jejích nesmrtelných hlášek a nezapomenutelných Bridgetovských modelů.Prostě bomba i když oproti jedničce trošku menší.(23.12.2007)

• Se7enteen

4/10(2.9.2008)

• Marys

Nič moc. Sem-tam úsmevný, no predovšetkým priemerný, ničím neoslňujúci film. Odfláknutá práca podľa môjho názoru.(12.9.2009)

• cherita

Jediný způsob, jak se vypořádat s tímhle křečovitým pokračováním, je předstírat, že vůbec neexistuje. Colin a Hugh dostanou každý po jedné hvězdičce, zbytek nestojí za nic.(27.3.2011)

Ani druhá časť knihy nebola taká dobrá ako jednotka. Ale film bol ešte horší. Niektoré vtipy sú dobré a človek sa zasmeje (scéna v lekárni), ale väčšina filmu je len o gagoch, ktoré vo väčšine hraničia so stupidnou komédiou s Lesliem Nielsenom. A myylím si, že už tam nebola taká chémia medzi Markom a Bridget ako v jednotke...Škoda celého filmu, lebo s takými hviezdami sa dal urobiť skvelý film.(22.11.2004)

Mě se dvoka líbila stejně jako jedička. Celý film se sice bere jiným (někdy až zcela opačným) směrem, ale pořád je to komedie o trhlé Bridget, která vždycky něco pokazí... Dvojka už sice není tak pravdivá, ale je bláznivější a šlape o něco rychlejším tempem. Někomu se to líbit bude, někomu ne. Já patřím k té první skupině.(15.1.2005)

zadna slava. po 1 samozrejme nemuzeme cekat obdobny vykon. bohuzel doslo ke snaze delat jeste lepsi a vtipnejsi vtipy, coz kolikrat pusobi dost trapne a neumetelsky. scena v lekarne byla sice bravurni, ale celkove se to blizilo smatlanym (jak dejove, tak drogove :) teenagerskym komediim.(2.12.2005)

• masiko

Otravná Zellweger podruhé, teď ještě odpornější než kdy dřív.(16.7.2009)

• Wishkah

Slabší a vcelku zbytečné pokračování.(8.2.2010)

• Marina111

Pre všetkých, čo považovali prvý diel za kulotvý, muselo byť toto divné, niekedy naozaj silené a veľmi často už len trápne pokračovanie sklamaním ...(23.3.2012)

• J*A*M*A*L

Dvojku už jsem ani nechtěl vidět, ale já pitomec si to zapnu a další hodinu a k tomu 48 minut jsem se týral mučil a chcípal nudou.Mohl jsem radši strávit krásnou noc se svými přáteli, ale ne já koukám na toto blbost doufám že se s ní už nesetkám.(3.9.2012)

• Paldiny

Veľa nudy a málo Hugh Granta. Ten, keď sa rozbehne, o zábavu je postarané ("Co je to ? Velký vůz. A tamto ? Nejaká blbá hvězda, která tu je milión let a každému je u prdele“). Inak pokračovanie hodné skôr podtitulu „S nápadmi v koncoch“. Dejovo o ničom, Bridget robí reportáž, Bridget je zaľúbená, žiarli, rozchádza sa, Bridget stúpi do starej známej rieky a dáva sa znovu dokopy. Ľahkosť originálu je fuč, tu sa len varí z vody a umelo naťahuje zbytočnými odbočkami do Vietnamu, alebo akože lesbickým zvratom. Aspoň tu nie je toľko trápnych momentov ako pri pátraní po oteckovi z tohto roku. Hodnotením ale remíza, za ktorú body nerozdávam.(27.12.2016)

Stejně jako první Deník Bridget Jonesové jsem jako malá holka měla hrozně ráda i jeho pokračování. když se ale teď na film dívám, pořádně nedokážu pochopit proč. Humor se docela solidně vytratil, vtipné scény vystřídaly spíš scény trapné, z romantiky zůstaly jenom hádky a celkově část z uvězněním mě přišla jako záplata na chybějící nápady ... Nehledě na to, že kromě nedostatku humoru byl taky vcelku velký nedostatek Hugha Granta :) ... Přece jenom jsem se ale u některých scén a hlášek pobavila, navíc bych tvůrcům ráda poděkovala za další rvačku mezi Colinem a Hughem, protože i přes to, že "opakovaný vtip není vtipem", byla tato scéna jednou z mých nejoblíbenějších :) ... Herecky vynikající, příběhově ale bohužel průměrné ...(8.5.2017)

Stále super monology a osobitost příběhu, ale zbytečně moc hloupostí, umělých konfliktů, od půlky náhlé užívání sprostých slov a vůbec. S prvním dílem se to srovnávat nedá, ale má to svou hodnotu. 70%(2.6.2018)

• Tomislav

Podle mě je tohle podvod na divákovi, kterému se líbila "jednička". Zatímco v prvním díle je Bridget celkem normální ženská, na kterou se jen lepí trapné situace. Ve dvojce se Bridget změnila v blbou trubku, která neumí normálně chodit, oblékat se nebo se normálně tvářit. S tou svojí věčně našpulenou kušničkou si koleduje o pár facek. Člověk se pak ptá, co na tý ženský ty dva vlastně vidí a co je na ní tak sexy. Dějově je to neuvěřitelně prázdná slátanina, kde není nouze o laciné zvraty...Thajské vězenkyně s perfektním make-upem a slangovou angličtinou?... to už je vážně trochu moc. Dvě hvězdy snad jen za to, že jsem se občas přeci jen neubránil smíchu.(19.11.2004)

Na rozdíl od první Bridget je tahle méně vtipná a méně sympatická. Taky mi dost chybělo víc prostoru pro její (z prvního dílu oslnivé) přátele včetně "fakující" kamarádky, která tady mluvila málo a slušně :) ... Kdo má doma DVD a viděl bonusy, musí jenom nechápavě kroutit hlavou.... Proč ty (skoro by se dalo říct nejlepší) scény dopadly na dno střižny ? Rozhovor Bridget s hercem Colinem Firthem mě fakt dost dobře pobavil :)(1.4.2005)

Po úspěšném prvním dílu, který se mi velice líbil, jsem nemohl přehlédnout, že do kin přichází dvojka. Trpělivost čekání na pokračování se dostavila v podobě úžasného pocitu, který jsem z tohoto snímku měl. Některé vtipné scény my určitě ještě dlouho utkví v paměti. Ať už to byla scéna ze sjezdovky, či z B. požití houbiček. Nebylo by to ovšem ono, kdyby ve filmu byly jen vtipné pasáže bez romantické zápletky, kde se opět objevují dva sokové usilující o lásku Brigit. Tajně jsem doufal, že vše dobře dopadne a Bridget se vrátí ke svému vyvolenému. Fantastický film, který vám zaručeně zvedne náladu.(13.4.2005)

O hodně slabší než jednička.. v zásadě jen převařené gagy a přehrávaná potrhlost Bridget.. ale i tak se člověk zasměje..(20.12.2006)

Nemozem si pomoct ale na mna druhy diel zaposobil viac ako prvy.Asi som si na to neako viac zvykol.(2.5.2007)

• H4N1CK4

Zatímco první díl si pouštím, kdykoli mám chuť královsky se pobavit trapasy roztomilé Bridget a nechat se dojmout její a Darcyho láskou, dvojku znovu vidět netoužím. Prostě to není ono - Bridget už není roztomilá, ale trapná a love story už mě nějak nebere...(18.6.2008)

Je tam jedna scéna - když kamarádi Bridfet vysvětlují jak to doopravdy bylo s jejím osvobozením z vězení. A právě tato scéna rotděluje dvou a čtyř hvězdičkovou část filmu ... 2+4):2=***(29.7.2008)

• Radek.SCH

Romantická komedie nepatří k mím oblíbeným žánrům. Takže, když je ten film, co se týče romantických komedií průměrný, je v mém celkovém pohledu podprůměrný. Tedy špatný. Jedničku jsem ještě tak nějak překousl, ale dvojka nenabízí vůbec nic nového. A pořád netuším, jestli je mi nesympatická Renéé Zellweger nebo Bridget Jones.(31.5.2009)

Naprosto souhlasím s Douglasem. V prvním díle musíte svéráznou Bridget milovat, ve druhém tak maximálně litovat. 55%(23.7.2010)

i druhý díl stejně jako předešlý první se mi prostě líbil. Už sice víte o čem všechno je, ale díky navázání navázání z předešlého dílu jsme věděla o co jde, a to je ve filmech tohoto druhu hodně důležité. Když to nevíte, příjde vám to pak jako klasická trapná komedie. S výjmkoou Bridget Jonesové je taky upřímně nenávidím..(22.10.2010)

Pro mě po skvělé jedničce docela zklamání (s pár vtipnými momenty). Film má sice docela nadějný rozjezd, ale postupem času se v něm objevuje čím dál víc křečovitých a trapných míst a ve výsledku je to naprosto průměrná romantická komedie. Bridget, která byla v jedničce sice trochu ujetá, ale moc sympatická, se najednou začala chovat jako otravná blbka, u které jsem vážně nedovedla pochopit, co na ní ti chlapi pořád vidí. ** plus jedna za tradičně skvělého Colina Firtha a Hugha Granta.(8.3.2011)

• Bukk

Já to prostě nechápu. Po dlouhé době jsem to zase viděla a byla jsem v šoku. Jak se mohla z Bridge stát tak neskutečně otravná ženská? Všechno, dobře - téměř všechno, co udělala, bylo na zblití. Jinak to popsat nemůžu. Aspoň, že to skončilo dobře. Snad do třetího dílo se to uklidní.(29.12.2012)

• marhoul

Sračka sraček. Proč? Proč mi tohle děláte? Já první díl miluju!!!(6.5.2016)

Smála jsem se a basta. Samozřejmě je to primitivní příběh, situace jsou vykonstruované.... no a? Chce to něco jiného než pobavit? Ne! Uznávám, že z Bridge udělali totalní ******... no a. smějete se? TO NEMÁ BÝT EXISTENCIALNÍ DRAMA!(30.11.2004)

Slabsi nez jednicka. Nekolik vtipu se opakuje nebo jen mirne pozmeni. Bridget je jeste vic prastena, ale stejne neurazliva a prijemna komedie.(10.11.2006)

opět příklad kdy se film nevyrovnal knize(2.2.2007)

Pokud je vám 33, zadek máte jako almara a jste bez chlapa, pak doporučuji. Hugh Grant tady má výbornou roli a jen za něho dávám tři. Pokud jsem se někoho dotknul s tou almarou, tak jsem pouze citoval Bridget.(22.12.2007)

Na to, že je to pokračování úspěšné jedničky se to fakt dá (jsou daleko horší pokračování filmových hitů). Dokonce si myslím, že by tu byla fakt řada témat na trojku (Bridget plánující svatbu nebo těhotná, to taky skýtá řadu vtipných situací) ovšem záleželo by na tom, jak by se scénář povedl... (občas mám chuť ho sama napsat, když mi všichni kolem tvrdí, že život BJ je stejný jako ten můj :-) teda, až na ty drogy...(16.5.2008)

Bridget je prostě super sympatická třicátnice s tváří úžasné Renée Zellweger, která už po druhé zažívá trable, když se ocitá mezi dvěma muži a to svým bývalým šéfem a nynějším kolegou v telvizních cestopisech Danielem a bohatým typicky britským chlapem a právníkem Marcem. Znovu jsem se skvěle bavil, i když druhý díl mi přišel trochu slabší. Bridget Jonesová: Úplnej konec, ale věř mi, že příště už to fakt neposeru, mami. paní Jonesová: Jak to mluvíš? Bridget Jonesová: Promiň. Příště už to vážně neposeru, matko.(1.6.2008)

• Mary19

Bridget Jonesová - střed vesmíru... 35%(2.1.2010)

Jednička byla milou a vtipnou komedií, ale dvojka se o to pouze snaží. Bridget mi byla až místama nesympatická, jaká je to protivná stihačka. Ovšem Renée je skvělá o tom žádná. Celý film na dvě hvězdičky, třetí hvězdička je za Hugha Granta, kterýho začínám mít nějak víc a víc ráda, je to přeci jenom pěknej chlap, že. Opět vtipná rvačka, tentokrát v kašně, opět běh za Colinem, tentokrát v mokrých šatech, prostě opakování z jedničky. Ovšem jedno je jasný, že až pojedu do Thajska, tak rozhodně nevynechám houbovou omeletu, páč po ní je svět krásně barevnej:-). Ale jedno se musí Bridget nechat: "Každý se dočká svého štěstí. I když je vám třiatřicet a zadek máte jako almara!"(20.4.2011)

Druhý díl už nemá lehkost a vtip prvního. Ale pořád jde o nadprůměrnou komedii.(30.7.2011)

Oproti prvnímu dílu vtipnější a drsnější sceny. Dvojka příjemně prekvapila i přesto, že se od ní většinou očekává slabší odvar jedničky a mě tedy rozhodné nezklamala. Vše se odehrávalo v podobném duchu, ikdyž Bridget trochu pokročila co se vztahů týče, ale zůstala dál tou roztomile neohrabanou holkou s nadváhou a spoustou komplexů a rozhodně se nechystá "dospět" a vzít rozum do hrsti.(17.2.2012)

• Jakubik

No. Vezměte si kvalitu jedničky a vydělte jí přesně dvěma. V první polovině filmu a hlavně na začátku to ještě jde ale druhá polovina filmu je neuvěřitelná slátanina která vykrádá v podstatě jedničku. Ve scénáři došli nápady a tak se to tu šilo horkou jehlou hlavně, aby to nějak dopadlo. Ve finále dopadlo ale špatně…(29.10.2012)

Tohle bolí snad ještě víc, než trhání osmiček. Nečetla jsem knihu, takže nevím, zda by měl viset scénárista, nebo autorka předlohy. Nebo oba. Auuuu 50%(28.12.2012)

8/10 - Pro mě příjemné pokračování. Chápu, že mnohé může iritovat "švihlost" hlavní hrdinky, ale já se pokaždé dobře bavím. Klady: krásně zamotaný děj, podlý Daniel, skvělá "asijská" epizoda, hudba snad ještě lepší než v jedničce - a závěrečné prozření Bridget, že Mark je prostě ten nej...! :-)(29.12.2018)

• Empire

Naprosto dementní(2.11.2004)

• kohut

pokial v jednicke bola Bridget roztomily nesika, ktoremu ste drzali palce, tak tuna je to proste hlupa hus, ktora si svoje prehry zasluzi. navyse sa film dost nesikovnym a trapnym sposobom otrel o thajske vaznice, co ma uz uplne dostalo. no skoda...(7.2.2005)

První díl byl rozhodně lepší ... i když je tady hodně vtipných momentů, je tu i spousta hluchých míst, např. scéna z Thaijského vězení je neuvěřitelně naivní a hloupoučká, skoro bych řekl že je to spíš odkaz na podobné muzikálové scény (např. Chicago). Myslím si že i ten sladkobolný a tolikrát obehraný závěr usmíření před zraky spousty lidí si mohli tvůrci odpustit a vymyslet něco lepšího.(9.5.2005)

Nezdálo sa mi to až také dobré ako jednička, ale stále si to udržuje slušnú úroveň.(9.3.2007)

• Kalimero13

Tento styl humoru dle mě není humorem. Koukat se na někoho jak se tváří trapně, dělá trapné věci a ještě trapně hraje není dle mě vtipné. Až dětsky naivní romantická linie dává hřebíček do rakve. Jen pár světlých okamžiků zachraňují od 1*.(22.7.2008)

• TMaR

Slabý odvar jedničky.(3.3.2009)

Máme tu pokračování mé velmi oblíbené komedie a bohužel jak to dosti bývá zvykem o něco slabší. Pákrát jsem se sice výtečně pobavil ale až moc bylo jisté, že tvůrci vařej jen z pouho čisťonké vody, trochu více ingrediencí by nevadilo.(12.3.2009)

• Lipi21

28% REŽIE / Bebban Kidron: odpad! (spousta neskutečně patetických, přeslazených a klišé scén, které už jsem - bohužel - viděl v hromadě filmů předtím) KAMERA / Adrian Biddle: * (líp bych to snad natočil já, zpomalené "dojímavé" scény působí velmi hloupě, trapné záběry na sjezdovce...zřejmě se na kameře výrazně podepsal režisér) SCÉNÁŘ / Helen Fielding, Michael Davies: odpad! (klišé, klišé, klišé, křečovitá snaha pobavit lacinnými gagy - mimochodem nezabralo to v mém případě ani jednou, vrchol trapnosti v thajské věznici či při rvačce, to už jsem jen kroutil hlavou a bylo mi trapně za každého člověka, co je pod filmem nějakým způsobem podepsán) HERCI: *** (co si budeme povídat, nebýt hvězdného obsazení a nostalgie z prvního poměrně vydařeného prvního dílu by tenhle snímek soutěžil s takovými kousky jako Jak se krotí krokodýli, Panic je na nic! či Anakonda hoba za krvavou orchideí... ačkoliv Renée Zelweger mě o svých hereckých schopnostech tentokrát vůbec nepřesvědčila, nevím jestli to bylo naprosto debilním napsáním její postavy nebo jí samou, ale proti prvnímu dílu je to úplně někdo jiný - neskutečná pipina) HUDBA / Harry Gregson-Williams: * (přeslazené, patetické, pompézní, hitparádové "pecky" mající lacině zabrat na diváctvo) _________________________________________________________________________________________________ AČKOLIV JSEM DLOUHO MĚL PO PRVNÍM SHLÉDNUTÍ HODNOCENÍ 3 HVĚZDIČKAMI, PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ SE NESTAČÍM DIVIT JAK ŠÍLENĚ JSEM NADSADIL TÉTO TÉMĚŘ ODPADNÍ ZÁLEŽITOSTI. ÚPLNĚ SE STYDÍM. TOHLE SI ODE MĚ VÍC NEŽ JEDNU HVĚZDU ROZHODNĚ NEZASLOUŽÍ!(17.1.2010)

Neviem si pomoct, ale humor BJ sa mi stale paci, samozrejme ze nie je excelentny a nie je v niektorych pripadoch najinteligentnejsi, a ze nie vsetko je realne, ale ako oddychovka ma tento film ale akutocne pobavil...a oddychla som si ;)(19.2.2010)

Výrazný kvalitatívny pokles oproti veľmi dobrému prvému dielu. Hlavnou príčinou sú postavy, ktoré ako by zrazu absolvovali lobotómiu. Týka sa to hlavne Bridget, ktorá sa zo sympatického dievčaťa zmenila na stupídnu kravu, ktorej činy od začiatku do konca nedávajú zmysel. Ako romantická komédia to ešte ale ako-tak funguje, ale nemôžem sa zbaviť pocitu scenáristického zúfalstva, ktoré sa s pribúdajúcimi minútami len zvyšuje. 5+/10(4.5.2010)

mne se libilo nejvic jak byla zhoubovana :-D(29.1.2011)

• Drom

No ty vole, to byla ale konina. Jenom zařehtat! Prvnímu filmu o popletené kravce jsem se vyhnul, bohužel, tohle mě dohnalo před pár lety díky kamarádčinu nevinému "pojď se se mnou dívat na film" (viděla ho v té době už několikrát). Pro mě to bylo tak strašný, že jsem očividně tu vzpomínku v hlavě potlačoval. Až do dnes. No já nevím, mám tu zas, pro obecné pobavení či pohoršení, parodovat plitká klišé a nesympatické herce v rolích mentálně nedostatečných konzumáků? Vždyť je to spíš k pláči, jen nevím, co víc. Jestli hrdinka, která je sotva svéprávná, úspešně stvořená filmová adaptace románku z časopisu pro rozmazlený zlatokopky, odpudivej Hugh Grant nebo nebetyčná infantilnost, oproti které jsou příběhy čůz ze seriálu Sex and the City koukatelné? Tohle vážně ne, název přesně vystihuje mé bezprostřední pocity i hodnocení tvůrců tohoto hepy-kjůt-fany-láf chrchlu (po odeznění záchvatu nenávisti).(24.2.2014)

Pokračování dnes už pro mnohé kultovní romantické komedie zapadlo do třídy ohranných žánrovek, kterých je vidět na televizní obrazovce tisíc ročně. Ano, sice stále patří mezi ty povedenější, bohužel už nedokázala nadchnout a rozesmát stejně, jako se jí to povedlo o tři roky nazpět. A ani ta R. Zevlarová už nebyla tak sympatická, stejně jako její životní B. Jonesová, z které se bohužel stala ale už tuplovaná slepice.(12.1.2015)

Chvílemi přitažené za vlasy až moc ale jinak to nenudilo a bylo fajn.(7.9.2016)

Sklamanie. Z Bridget Jones sa stala poľutovaniahodná otravná a nemožná tlustoprdka. Scenár bol až príliš vykonštruovaný a ťažko uveriteľný. Prečo by úspešný a atraktívny právnik miloval práve Bridget Jones? Prečo by znova a znova dovolil, aby pred klientami a kolegami strapňovala seba aj jeho? Azda naozaj len pre tú jednu pravdu, ktorú z úst vypustil Hugh Grant, t.j. že to bol s Bridget "the best shag in his life". Inak si to fakt neviem vysvetliť. Jedna hviezdička určite patrí sympatickému hviezdnemu obsadeniu, najmä šarmantnému nenapraviteľnému sukničkárovi Hugh Grantovi.(22.11.2004)

• catt

Až na to, že se Bižit chová jako tlustá blbá kráva... blondýna... se to dá vidět. Prostě oddechovka.(25.11.2004)

• HawkeyP

2 a 1/2. Opravdu rád bych věděl, kdo měl ten imbecilní nápad natočit film podle mizerné knihy. První třetina je o tom, jaká je Bridget velká kráva, která se ze záhadných důvodů rozejde s Markem, který s ní má bezmeznou trpělivost, prostřední část je nuda o ničem a třetí třetina je dosti předvídatelná. Když jsem se dozvěděl, že se bude natáčet film i podle druhé knihy, doufal jsem, že někdo paní spisovatelce taktně, ovšem jasně naznačí, že z knihy "Bridget Jonesová: S rozumem v koncích" jsou použitelné akorát tak název a jména postav. Soudě dle filmu se tak nestalo a paní či slečna Fieldingová se zřejmě dál domnívá, že i druhá kniha je stejně dobrá jako ta první; a filmová adaptace podle toho také vypadá. V prvním filmu se mi mírně oplácaná Bridget zdála sexy, někdy až přímo k sežrání, ovšem v pokračování z ní udělali čůzu, která si zaslouží nakopat kamsi... . Ve filmu je jen pár scén, které nám připomenou vtipnost jedničky i fakt, že na scénáři se podílel autor takových skvostů jakou jsou "Čtyři svatby a jeden pohřeb" nebo "Láska nebeská" Richard Curtis. Co je platné, že je to docela dobře natočené (nevím, či zásluhou režie či kamery) a herci jsou přesvědčiví. Je to sice o něco lepší než kniha, ovšem vzhledem k jejím (diplomaticky řečeno) kontroverzním kvalitám je film s přimhouřením obou očí přinejlepším průměrný. Kvalitní romantická komedie prostě takhle nevypadá.(14.12.2004)

• haWranka

No, nic moc, teda... A zase jako u jedničky - a ještě mnooohem důrazněji - musím doporučit knižní předlohu. Protože BJ2 už se značně vychyluje a příběhu to rozhodně nepřidává. Vlastně postrádá veškerou logiku...(4.8.2006)

• smack

Stejně jako v 1. dílu tomu dávali šťávu ty vulgární hlášky to je všechno...pravda Firth je elegantní týpek..nemohl sem se přestat smát z hlášky: ,, Bridget? Ano tatí. Začal sem znova kouřit. A proč ? Líbí se mi pocit, že mě to zabije dřív než příde něco horšího."(17.2.2008)

2** za film plus 1* za skvělou hudbu :) PS: Jednička byla lepší :)(6.1.2010)

Kouzlo prvního dílu vyprchalo a je to celé takové zmatené a místy na komedii příliš bezútěšné.(12.6.2010)

Jsem v šoku, ale bavila mě dvojka více, než jednička:) Hodně jsem se smála.(2.3.2011)

Parodie na celou jedničku a noční můra Marka Darcyho. Lze posuzovat pouze jako samostatnou komedii se zcela jinou, otravnou Jonesovou a smát se tentokrát jí a nikoli s ní. Jedině tak se lze stěží vyšplhat aspoň na tři hvězdy. Docela se děsím, co s Bridgetiným mozkem provede laktace, plánovaná na rok 2013.(27.12.2012)

Veľmi slabé pokračovanie úspešnej jedničky. Renée absolútne nesympatická, miestami sa na ňu naozaj nedalo ani len pozerať. Strašne škaredá a dva krát tak tlstejšia. Aj ten humor podstatne slabší. Úplne ma zabilo väzenie v Thajsku, tak isto na konci lesbické rozuzlenie, to nie, to u mňa tento film nadobro pochovalo. bolo to hlúpe. Aspoň že Colin s Hughom robili tento film pozerateľný.(29.12.2012)

• quip

Narozdíl od prvního dílu nerozumím příběhu: Miss Jones opět řeší všechny své problémy vztahem s panem dokonalým, který z mne neznámých důvodů cítí potřebu už ne ironickou ani vtipnou, ale spíš zoufalou Bridget zachraňovat. In what world...?(17.2.2013)

Dalo by se rict, ze se jedna o zbytecny dil. Rene Z se vraci v pribehu o tom, jak neprijit o toho praveho, kdyz uz jste ho nasli. Opet se jedna o prehlidku zabavnych eskapad baculateho klauna B.J., z niz se ale bohuzel vytratil šmrnc prvního dílu... škoda... a necele tri hvezdy...(17.9.2013)

Každodenní eskapády jedné bláznivé ženy :D(25.2.2014)

Tři hvězdy především za rvačku Colina a Hugha :-) A vůbec za těch posledních 20 minut, které daly zapomenout na sklouznutí filmu ke grotesce ala Mr. Bean.(22.1.2015)

Je zajímavé, že mě zaujal více druhý díl. Původně jsem po shlédnutí jedničky dvojku ani vidět nechtěl, ale nakonec mě přemluvili a jsem za to rád. Parádní komické scény (nezapomenutelná jízda na lyžích) a mnoho dalšího.(7.2.2015)

O něco, ale ne zase o tolik, horší než jednička. Příběh nám zvážněl a chybí tu ta původní lehkost, i tak je to ale pořád slušný film se zábavnými pasážemi.(6.2.2017)

A tak nějak nevím... jednička se mi prostě nějak líbila víc. Bridget i film. Taky se mi občas líbí nějaká baculka, ale že bych jako Darcy ztratil hlavu pro sprostě mluvící tlustou kuřačku? A tak se asi aspoň patří ocenit Renée Zellweger, že dokázala ze sebe udělat fakt dost příšernou ženskou.(12.5.2007)

• playboy_05

Tohle byl opravdu jen slabý odvar jedničky...další film u kterého platí jednou a dost(5.5.2008)

Bridget Jonesová se vrací, ale její podmanivé kouzlo z prvního dílu se kamsi vytratilo. Z Bridget se stala ještě větší nešika, která má čím dál větší problémy sama se sebou a se svým vztahem k Markovi. V prvním díle byla její nešikovnost roztomilá, v druhém je přehnaná, až trapná, ale přesto jsem Bridget držela palce až do konce.(11.3.2009)

Zkrátka navazuje na první díl. Ani druhá kniha není tak zábavná. Ale pořád je to velice příjemná "holčičí" komedie, kterou stojí za to vidět.(3.4.2009)

• Uhura

V dvojce Bridget přestává být roztomilá a sympaticky ztřeštěná, a stává se z ní tlustá nešikovná megera.(3.10.2009)

• Alojs

Těžce nastavované kaše + těžká recyklace vtípků z jedničky. A nejenom vtípků. Rovněž i dějová linie se tu a tam dost okatě proplétá s tou předchozí. Druhá Jonesová je totálně bez ambic a čistě pro pravověrné fanoušky prvního filmu. Ostatní, směrem vzad.(7.9.2010)

Colin Firth se mi tady líbil víc než v jedničce, celková kvalita ale bohužel klesla.(23.2.2011)

• Nekroskop

Jediné, co je na tomhle filmu opravdu zajímavé, je vyžranost Renée Zellweger.(28.3.2011)

• Psycho.R

Učebnicovej příklad špatnýho pokračování. Vtipy si váš úsměv vymáhají násilně a Renée mi tu příjde dost odpuzující. V prvním díle vypadala rozhodně líp.(24.6.2011)

Slabší než jednička, ale i tak se zasmějete... I když film táhne silou vůle hlavní trio... :)(2.7.2011)

• Izz

Zbytečné pokračování,které jen kazí dobré jméno úžasné jedničky a snaží se přiživit na jejím úspěchu.Divím se,že do toho šli všichni herci z jedničky.(25.7.2011)

Bridget som vždy nejako obchádzal a ignoroval, hoci je to celkom príjemná a niekedy až celkom uletená komédia s kvalitným hereckým obsadením.(27.8.2012)

• TommyDiamond

Obrovský propad oproti prvnímu skvělému snímku. Podle mě to bylo až moc podobné prvnímu dílu. Forky a střeštěnost Bridget Jonesové už nebyly tak moc vtipné. I když druhý díl vydělal víc peněz, tak za to může fakt, že lidi čekali alespoň stejnou kvalitu. A ta zde bohužel ani zdaleka nebyla.(19.1.2013)

Jedno z největších klišé - někdo napíše skvělou knihu jenom tak pro radost, stane se z toho trhák, natočí podle toho film, který je taky trhák a autora pochopitelně nenapadne nic lepšího, než napsat pokračování. Jenže to je sice zase trhákem, ale už o poznání nižší kvality. Helen Fielding se tohle podařilo splnit jak u knihy tak u filmu. V obou potkáváme zase starou, dobrou (tlustou) Bridget, ale ona už nežije svůj (relativně) běžný život - Bridget najednou leze po střechách, skáče padákem, padá z lanovky, létá do Thajska a končí ve vězení - ten tam je půvab způsobený tím, že je nám to všechno vlastně tak blízké. Je to škoda, protože základní kvality (jako například herecké výkony všech tří hlavních představitelů) zůstaly a dalo se tak na nich vystavět buď něco mnohem lepšího, nebo radši vůbec nic. Příště to, prosím, ber méně přes peníze, Helen.(27.8.2013)

Prostě parádní. Tohle hodnocení nechápu, naprosto jedna z těch nejlepších komedií ...(15.2.2014)

• Bozvav

Podstatně horší záležitost. Jednička mne namlsala a tak jsem prubla dvojku. Těžké zklamání, do trojky už nepůjdu. Sotva dvě ukoptěné hvězdy.(14.11.2016)

Ja si nemozem pomoct,ale mne sa to pacilo velmi,myslim,ze na rovnakej urovni ako jednotka,bolo to mile,pohodove a vtipne,bavil som sa a to je hlavne...:-)(24.12.2018)

• maeb

Bridget je ještě větší a ještě nesnesitelnější kráva než v první díle. Děj je pitomej, nevěrohodnej a strašně vykonstruovanej. Ale zase musím sportovně uznat, že jsem se párkrát docela slušně zasmál.(21.11.2004)

• Zdenda

Párkrát jsem se poměrně slušně zasmál, to sice jo, a o to vlastně u komedií jde, ale... Ale přeci jen scénář mi připadá silně "divný" nudný a hlavně z nás (a z Bridget) tak trochu dělá tupce... Původně jsem chtěl dát 3*, ale vzhledem k tomu, že jsem je dal prvnímu dílu a tenhle se mi zdá o něco slabší rozhodnutí jsou hvězdy 2...(1.2.2006)

• Yakuza05

Zlatý glóbus 1 nominace : Herečka - Renée Zellweger (komedie/muzikál)(28.11.2007)

Jednička byla skvělá, ale tohle už je trapné. Je sice pravda, že Bridget se do trapných situací dostávala i v prním díle a je to taková ztřeštěná nána, ale v jedičce to bylo aspoň trochu lidské, uvěřitelné a nedělala ze sebe takovou krávu a působila jako inteligentní nemehlo, které nemůže sehnat chlapa, ale ve dvojce jako by šla proti sobě a začala se chovat jako úplná kráva pitomá, a ty situace do kterých se dostávala byly opravdu, ale opravdu trapně trapné například v tom vězení, nebo že údajně podezřívaná milenka jejího přítele je ve skutečnosti lezba a šílí po Bridget. Tak nějak to drží nad vodou Renée Zellweger, která je v této roli bez debat dokonalá a geniální. Dále i ten Firth jako obvykle v pohodě a Grnat atky i když mi připadne, že je zde spíš do počtu a navíc a možná i trošku zbytečnej. Na závěr to zachránila asi opakovaná bitka mezi Grantem a Firthem, která byla opět výborná a snad poslední půl hodinka.(10.4.2008)

• Barak

Chtěl jsem dát padesátku, ale vzhledem k jedničce jdu ještě víc dolů. Tohle je vaření z vody, a vznik toho filmu byl naprosto zbytečný. Slabý scénář, neznámý režisér.. osvědčená herecká sestava to nezachrání (Hugh Grant tu má navíc jenom malý "štěk"). Vše se točí čistě kolem Bridget (tentokráte vypadá mnohem hůře.. nebo ne?), jejíž deník je tentokrát neskutečně nudný, hloupý, nezábavný - už to není jako za starých časů, kdy trefnými hláškami smetávala své nápadníky a zábavně konverzovala se svými přáteli. Navíc je to velká vykrádačka jedničky....(11.4.2008)

Sice jsou některé gagy "čornuté" z jedničky, viz. kamera zaměřená na zadek při pádu do prasečí ohrady. Ale i tak to na jeden večer bohatě postačí. 70%(11.4.2008)

• nula87

V porovnání s jedničkou, která sršela inteligentním humorem, a Bridget tam byla sice mírně obhroublá, ale citlivá inteligentní holka, se ve dvojce změní v totálně blbou vypatlanou krávu. A celý film jakbysmet. Proboha proč? Kde jste všichni viděli ty vtipné situace? Kde byly??? Bylo to jenom trapné.(14.4.2008)

• winstonik

Opakovanie vtipu - čo dodať viac? To nemohlo dopadnúť dobre. A to som si ešte musel odtrpieť pravdepodobne najhorší český dabing všetkých čias.(20.4.2008)

Nezbývá než souhlasit s většinou komentářů. Celé je to o pár tříd méně vtipné a samotná Bridget už není sympatická jako dřív. Škoda. Perlička na okraj: Ten první britský singl Madonny se nejmenoval ani Holiday ani Lucky Star. Byla to písnička Everybody.(30.5.2009)

Ty deníkové zápisy jsou trapné.. v jedničce de facto takhle nefungovaly.. a byly jakousi "doplňkovou" funkcí.. Takže nechápu, proč je rozjíždět ve dvojce.. :-( Byl to spíše jakýsi vnitřní monolog hl.protagonistky.. Už to nemá tu šťávu.. a v jisté části filmu jsem si říkal: "Co sakra je?! Kdy to už skončí? Respektive kdy se to rozjede?!" Škoda toho.. dvojka se podle mne dala našlápnout více..(10.6.2009)

• FoxMulder

Hrůza, co zbylo z inteligentní zábavy... Vtip, šmrnc a skutečné problémy byly nahrazeny trapností, rádoby vtipnými hláškami a nepřirozeností. Největší vinu za to kladu na režisérku, která nedokázala ukočírovat vůbec nic a díky níž vznikl příšerný paskvil a snad jeden z nejhorších druhých dílů vůbec...(26.10.2009)

Nebylo to špatné, ale nejsem fanda toporného hopsání Renée Zellweger, které ji má odlišovat od ostatních "dam na úrovni", jednička se bez toho z většiny obešla docela dobře. Nejlepší částí tak asi zůstává pranice Hugh Granta a Colina Firtha, což asi musela být sranda to natáčet :-D Filmové pojetí thajské ženské věznice už bylo ovšem trochu moc i na mě.(22.7.2010)

• Bigwave

Pří pokračování Brigit Jonsové byl asi z rozumem v koncích celý štáb. Z Renée už není inteligentní žena, která si hravě poradí v každé situaci. Mince se jaksi obrátila a už tu máme hloupou hrdinku, která působí tak trochu jako trdlo. Velký krok zpět.(19.1.2011)

O dost prvoplánovější a křečovitější snaha zkopírovat to, co tak krásně fungovalo v jedničce. I když něco funguje vždycky, třeba "rvačky" Cleaver vs. Darcy.(10.8.2011)

Dvojka je horší než jednička a ne že ne... a Bridget je tu místama protivná (a tak trošku trapný diblík, jak píše Kleopatra), ale já se pořád bavím a přeříkávám hlášky. Daniel v podání Hugha Granta je zatraceně sexy (a ne že ne), takže je i na co se dívat. A navíc jsem díky soundtracku "objevila" The Darkness a i to se počítá! Rozhodně se těším na třetí pokračování.(17.5.2012)

pri tomto filme si človek škodoradostne uvedomuje, že je na tom s atraktivitou a rozumom dosť dobre. Najlepšia bola bitka medzi Grantom a Firthom vo fontáne!(3.5.2013)

Rád bych dal víc *, ale tenhle slabej scénář, navíc se znatelným úbytkem humoru, nevykompenzují ani sympatické postavy - v čele s übersympatickým Colinem Firthem, tak ani stále kvalitní soundtrack. Příště lepší, Jonesová!(30.7.2013)

• DoNotCross

První deník je peckový. Romantická komedie, která v tvrdých mužích nevyvolává dávicí reflex se střelenou hrdinkou, která mluví rychleji než myslí. Druhý je pitomoučký recyklát. Jonesová nám zpipkovatěla do nesnesitelných rozměrů a Renée není sympaticky boubelatá, ale nepřitažlivě obtloustlá. A ještě se pořád divně leskne a blbě ksichtí! Problém filmu je v tom, že je o ničem. Na rozdíl od Transformers však nenabízí ani aktraktivní demolici okolí, ale jen uřvanou bloncku, která ulovila největšího sympaťáka napříč všemi romantickými filmy, ale rozejde se s ním, protože si divně skládá trenýrky. Takže sledujeme postavu, která si díky svým mindrákům zničí fajn vztah a čekáme, až jí to dojde. No a veškerá vyprávěcí struktura je naprosto totožná s jedničkou. Nedorozumění, Daniel Cleaver, pěstní souboj, vysvětlovačka, prozření a oplodňovací sekvence. Sequel par excellance.(23.9.2014)

• Barghest

Sequelitida v plné polní. Celé je to vlastně o ničem, scénář nedrží pohromadě a jen se snaží variovat zápletku z jedničky. Z mile zbrklé a trochu potrhlé Bridget je nesympatická stíhačka a z jejího sympaťáka Darcyho nadutý snob. Jejich rádoby konflikty jsou jak vycucané z prstu a namísto dramatických chvil spíše diváka nudí. Autoři si s dvojkou očividně nevěděli moc rady a jejich sebevykrádání vyloženě zamrzí.(16.1.2015)

• Godhaj

,,Bridget, we are still waiting for that tape about the Tom, the happy hamster. Pokračování příběhu o zmatkách a problémech Bridget s jejími vztahy už v sobě nemá to kouzlo prvního filmu. Problémy a nedorozumění jsou vytvářeny jaksi uměle a většinou neschopností hlavních postav. To je problém sledovat hodinu a půl. Bridget prožívá tytéž rozpory, ale teď už v prostředí věznice v Asii, což opět není ani zábavné, ani zajímavé. Stejně na tom je i závěr, který mě nepřekvapil, ani nepotěšil.(9.2.2015)

Tak sem se k dalšímu dílu přece jenom dostala, ale z celkem ucházející postavy Bridget se tady stává ukňouraná a žárlivá semetrika. Hlavní dvě pánské postavy ten sled kravin alespoň příjemně doplňují. Bez nich by ale ten fyzicky vyčerpávající výčet veřejně ztrapňujících scén byl mnohem bolestnější.(10.7.2018)

• Marg

Hodně slabé, vlastně hodnocení zachraňuje jen opět výtečný soundtrack, samotní tvůrci obrazové části se moc nevyznamenali. Většinu zápletek odhalíte hned v úvodu, film nepřináší nic nového, nic originálně vtipného, jen hodněkrát viděné věci. Dávat do komedie thajské vězení byl taky dost ubohý nápad. prostě je to jen Bridget Jonesová - chceme jen vydělat prachy na dvojce.(18.7.2005)

Jednička o práve tu jednu hviezdu lepšia, ale aj na dvojka som sa dosť pobavil.(26.12.2007)

Perfiš:) no a v tom vezení, to ani nekomentujem :) Odporúčam.(29.4.2008)

• MartyMcFly89

Inu, co dodat. Bridget tu čumí jako puk a myslí si, kdovíjak není dobrá a úspěšná a hezká a vůbec nevím co ještě. Na mě to nijak nepůsobí.(17.3.2009)

Už to nebylo ono. Místy jsem se upřímně a od srdce zasmála, ale jinak už to nemělo ten "nádech", který se mi na prvním díle tak líbil.(17.4.2010)

• Seev

U čtení knihy jsem plakala smíchy, u filmu zbylo pouze semtam pousmání. Neurazí, ale do paměti se nezapíše.(4.12.2011)

• Adam's

Recyklace zápletky, časté odkazy na vtipy z předchozího dílu a křečovitá snaha o co nejpotřeštěnější situace se hrubě nevyplatila. Bridget se stala parodií sebe sama. Bohužel. Nezbývá než s mírným mrazením v zádech očekávat na plánované třetí pokračování...(11.3.2012)

• helrohir

Keby som bol emancipovaná ženská, tak by ma to možno bavilo. Za nejaký ten dobrý vtípek dávam dve hviezdy.(27.12.2012)

Podle mě se zase tolik neliší od prvního dílu. Pořád nechápu, co je na Bridget atraktivního, Colin s Hughem jsou stále stejně úžasní a film nepostrádal vtipné scény. Nejlepší z celého filmu byla rvačka, zvlášť scéna s fontánou.(29.12.2012)

Plus mínus stejné jako Deník,takže OK! :) 3,5*(21.3.2013)

• papadoce

A celá ľahkosť a vtip z jednotky sú preč. Navždy. Ostala len Renée. Má hviezdu.(23.11.2014)

Dosť to bolo spravené tak suchársky, veľa zábavných scén nebol tak nejak vypichnutých úplne že správne asi. Páčilo sa mi to ale aj tak mi tam čosi chýbalo. Avšak musím uznať, že hudba v celom filme bola vyberaná totálne perfektne, každý jeden zvukový podmaz sa mi páčil, čo značne pridalo na kvalite, a samozrejme Renée znovu odohrala svoju rolu výborne.(13.2.2015)

• Domas88

K tomuhle nejde nic hezkého řict, jsem hrdina že jsem se dokázal dodívat, a určitě to nebylo dobrovolné to jest moje omluvenka...(10.7.2015)

Oproti jednotke samozrejme slabšie, ale stále s tými sympatickými postavami a nesympatickou a otravnou Bridget, ktorej napriek tomu fandíte, aby bola konečne šťastná... 60%(13.4.2016)

Druhý díl historek Bridget Jonesové. Věřím, že tato komedie je spíš pro něžnější polovinu pohlaví, ale přiznávám, mě to baví též. Známé tváře, zamotané story a hodně trapných a vtipných scén. Taková odreagovačka, u které není třeba moc přemýšlet mě nezklamala. Hodnotím 65%, tři hvězdy.(10.11.2016)

S rozumem v koncích nebyla očividně jen Bridget. :-D(22.3.2017)

55%(13.3.2019)

Dobrý film se špetkou (občas až příliš průhledného) humoru, který dokáže film udržet na slušné úrovni. Zellweger, Firth a Grant jsou všichni dobří. Nebýt výborného prvního dílu, dostal by se "rozum v koncích" na mnohem vyšší procentuální hranici.(17.12.2004)

• AnnaW

No jo, druhé díle bývají většinou slabší, ale o tolik? Přitom druhý díl knížky je sice nastavovanou kaší, ale úroveň co do tempa a vtipnosti si celkem uchovává. Tohle je ale spíše parodie, přehrávané epizodní scénky. A vážně si myslím, že i romantická komedie by měla být do jisté míry uvěřitelná a já fakt nechápu, proč Mark Darcy s Bridget zůstával.(5.3.2005)

Zábavná, ale víceméně průměrná romantická komedie. Jediný rozdíl oproti jiným je, že je hlavní hrdinka obtloustlá. Nechápu, proč se kolem toho tolik nadělalo.(20.9.2005)

• Lumíka

Co byla v jedničce celkem příjemná legrace, tady je legrace tak nucená a strojená, že spíš doufáte v rozumnost producentů a nenatočení (zřejmě katastrofální) trojky.(30.12.2007)

Bohužel dvojka nedostála očekávání. A doteď se divím, že jí Mark vůbec vystál. Příliš přehnané chování už k Bridget Jones nepasuje.(20.7.2008)

Zmena reziserskej stolicky dvojke urcite neprospela, zatial co Sharon Maguire presne vedela vystihnut zensku pritazlivost vecne sa do trapasov dostavajucej baculatej Bridget, Beeban Kidronovej sa to uz vsak vobec nedari, navyse nejak jej uslo ze Renée Zellweger do ulohy pribrala az prilis... Samotny dej je uz iba zriedenym odvarom povodnej jednicky a obcas nevie "kudy kam". Vysledkom je priemerna zabava aj ked treba uznat ze par situacnych gagov sa naozaj podarilo.(23.11.2008)

• kpt.Marťas

Mno, nic moc. Potenciál postav využit na minimum. A originalita, ta si vzala tentokrát bohužel dovolenou.(15.8.2009)

Romantika mě moc nebere, takže Bridget patří mezi světlé výjimky.(5.2.2011)

• mauinka

Tak tohle si k první Bridget ani nečuchne.Z vtipné ,normální holky,které se občas něco nepovede se stala uťáplá trapka s věčně doprošujícím se pohledem. No, aspoň je to Renée :-)(2.4.2011)

• DanielaE

Jak jsem milovala první díl, tak druhý byl pro mne naprostým zklamáním. A i díky němu jsem si zpětně uvědomila, že vlastně ani v prvním nechápu, proč by se do BJ měl bezhlavě zamilovat člověk typu Darcyho. Ale v tom druhém, při tom jejím cupitání a špulení naducané pusinky, to nechápu již vůbec. Jediné, co mě při tom napadalo: čtyřicetiletý diblík. Navíc film je poskládán z nelogických až trapných epizod (scéna, kdy je BJ vyzývána prezidentem obchodní komory či čeho, aby před celým fórem řekla, co si přeje, navíc v zemi/budově/zasedačce, kde byl pouze hostem budiž důkazem). Moc mě to mrzí.(29.12.2012)

Slušná veselice... a klasická "dvojka".(4.1.2013)

Z mého pohledu ještě lepší než jednička,neboť lyžuju jako Bridget Jonesová,mluvím německy jako Bridget Jonesová a v podstatě ať se pustím do čehokoliv,skončí to malérem,stejně jako u Bridget Jonesové. :-)(9.1.2013)

Hlavní herecké trio mám rád, ale tím to zhruba končí. Vtipy slabé, romantika kostrbatě vystavěná, no zklamání.(11.1.2013)

Dvojka malinko zklamala....ale přesto mě baví a oba filmy si s oblibou pouštím, když se dostaví stav ženské deprese. S lahví vína samozřejmě.(9.4.2013)

Druhá Bridget nemá to kouzlo. Je tam cítit velká snaha přivést jedničku k životu, ale prostě se to nepodařilo. Tenhle film mě paradoxně donutil se trochu zamyslet sama nad sebou - protože tady člověk vidí, jak dokáže malé sebevědomí a neustálé sebe-shazování škodit a dělat z vás idiota. Popravdě, nebýt "roztomilosti" a osobního pojetí Renée Zellweger, zbyde z Bridget jen hloupá, nevkusná, zoufalá a trapná ženská. Jinak tam byly pěkné momenty, i jsem se párkrát zasmála. Průměrná romcom.(2.8.2014)

Kdyby byl pouze první díl, byla bych úplně spokojená. Ale když už.. Dvojka mi ubrala pár iluzí a představ, ale přesto alespoň velmi pobavila. Díky humorným scénám zvyšuji původně zamýšlené hodnocení o jednu hvězdu. :-)(22.12.2015)

Není to ani o tolik horší než jednička. Spíš to má potíž s dlouhou stopáží. Opuchlá vyžraná Bridget omrzí už po hodině, takže je jasné, že by film nějakého nadrženého střihače snesl.(30.8.2016)

Toto pokračovanie už ma tak nezobralo. Takže síce tri hviezdy, ale podstatne slabšie ako pri jednotke. Tu mi to už prišlo veľmi umelo hrané na citlivú strunu a taktiež tie vtipné scénky boli skôr trápne ako vtipné, ani pointa nebola dvakrát duchaplná. V rámci romantického žánru však stále na vskutku dobrej úrovni. 50 %(14.11.2016)

• izinka

Už ne tolik vtipné jako jednička. Bridget už se nechová jako ztřeštěná sympaťača, ale spíš jako trapná kráva. Zklamání.(10.2.2017)

• AgnesDee

Sledování tohoto filmu mě bolelo víc, než jakýkoli film od F. A. Brabce. Já vážně nechápu, jak může mít někdo tuto šílenou ženskou mít rád. Neumí se chovat, je úplně blbá a sama od sebe ty chlapy odhání, tak proč se pořád diví, že je sama? Vlastně, v tomto filmu není jediná postava, se kterou by se dalo sympatizovat, protože jeden je nadrženej kretén, druhej je nepředvídatelnej suchar, další je blbá kráva a kamarádi Bridget se ji pořád snaží ovládat. Tento film je to stejný, co první díl, akorát víc otravnej a se zbytečnou podzápletkou s Grantem, kterej je v tomto "díle" naprosto zbytečný.(12.5.2017)

Vata mezi prvním a druhým dílem. Bridget si musí své problémy vytvořit sama, aby byl nějaký děj. Skutečně ji obdivuji za to, že z celkem bezproblémového vztahu vytřískala nesmyslný rozchod s trapnými scénami a nějakou "drámou". Jednička byla více humorná, plná nadsázky a Bridget nebyla takové nemožné dřevo. Jsem zvědavá, co mi přinese třetí díl.(30.5.2017)

Hned, když jsme poprvé najížděli myškou na pokračování té uletěné (zatím) třicátnice, všimli jsme si modrého čtverečku nalevo od názvu a už jsme věděli, že Bridget nebude mít průšvihy jenom ve filmu, ale také filmoví kritici a publicisté tento film nehodnotili pozitivně. Týden po tom, co jsme v TV magazínu našli první díl této "milostitrojúhelníkovky", který jsme už viděli jsme si řekli: Proč se příští sobotu nepodívat jako rodina na negativně hodnocený a možná tak trochu naschvál udělaný komerční propadák. Jenže my jsme v těchhle dvou dílech moc velké rozdíly nenašli. Opět prima nářez - nechyběly naše záchvaty smíchů ani naší oblíbení herci/herečky, skvělá hudba a ta britská a tentokrát i thajská :) atmoška. Zdá se nám to nebo tady byly dva milostné trojúhelníky? První - Hugh Grant, Renée a Colin a druhý - Colin, Renée a Jacinda? Nám to tak připadalo, ale pro ty, kteří ještě neviděli, na konci čeká překvápko. Můžete se už domnívat nyní, protože to, co právě bude následovat vám tomu napomůže..... "Lesbický polibek - 1, Žádost o ruku - 1" :-) Už máme záminku, proč nemít rád thajskou kuchyni. Zaprvé budete jíst s takovým hulvátem jako je Daniel Cleaver a za druhé, dají vám do jídla houbičky :-)) Musíme se podepsat pod reklamu na Coca Colu na Piccadilly Circus "Go, Bridget, go!" Už se těšíme na pokračování. 70%(3.6.2018)

Po umělecké stránce slabé, příběh je chatrný, zvlášt přesun děje do Bangkoku, Bridget působí komicky(ale dost prvoplánově), Mark je úžasný, všeodpouštějící, ochraňující, milující ideál. Co na ní vidí, není úplně jasné, ale čím Bridget okouzlila Markovu asistentku je velká neznámá. Rád bych se to dozvěděl:) Já vím, začíná to hezky, tak na čtyři hvězdičky, ale pak se to nechá strhnout k laciné komedii. Jenže co všichní máte proti? Vždyť je to pouhá jednoduchá komedie, na nic víc si nehraje. A neřikejte, že jste se nesmáli! Tomu něžnějšímu pohlaví se to líbí, já to s menšími obtížemi ustál. Svůj účel -pobavit- to naprosto splnilo. Dávám 3 a 1/2.(4.6.2005)

No, to, že je tohle "dvojka" narozdíl od jiných filmů kvalitu rozhodně nesnižuje. Dobře, snižuje, ale ne tolik, abych hvězdičky ubíral:-) Alespoň u mě ne...:-) Nápadité, vtipné, originální....stále to mělo to, co od komedie očekávám :-)(13.9.2005)

Tento film ma stále dosť baví. Ale je pravda že s (pre mňa) dokonalou jednotkou sa to moc neporovná. Dej a nápad je dosť dobrý. Môj jediný problém s týmto dielom je Renée. Zatiaľ čo v jednotke z nej kypré tvary spravili sympatickú 30 v dvojke z nej robia nepríjemnú, škaredú, tučnú 40. Podla mňa by sa na nej lepšie smialo keby bola aspon taká ako v jednotke. ---> Zadok ako tri Brazílie. Ale čo už. Som zvedavý na tú trojku....(8.9.2007)

70%(10.1.2008)

není to tak dobré jak jednička (bridgite se obcas chová až moc vypatlaně), ale zasmála jsem se(9.4.2008)

Ještě víc "film pro ženský", než první díl. Ale už je to příliš strojené. Průměr.(13.6.2008)

Jednička byla o kousek lepší,ale i na tendle druhej díl se dá koukat,ano Bridget je zas stejně nemožná a tlustá, ale i tak je dobrá.(10.11.2008)

Mně se to teda o moc horší než jednička nezdálo. V porovnání s paskvilním filmem Sex ve městě pořád obstojná romantická komedie. Anebo filmu, kde je Colin Firth natolik božský, prostě hůř než 4 dát nemůžu......(3.6.2009)

• zurivymlok

Tyto chabé pokusy o pokračovaní fakt nemám rád.(21.3.2010)

• moviepill

Úplne zbytočný film , ba ešte zbytočnejší ako prvý...(22.8.2010)

• Svancik

za Hughova "Uhazeného průvodce"...(6.1.2011)

A další pokračování. Nó, nemá to lehké né příliš pohledná Bridgetka. Udržet si úspěšného a velice pohledného právníka pro lidská práva. Ale jako mokrá slepička, která nevěděla co chce, to ustála.(26.2.2012)

• Fifinka

Sorry, fakt se mi to nelíbilo. Inteligentní Bridget řešící své OBYČEJNÉ problémy zmizela a nastoupila tahle o pár kilo baculatější, hloupější a střelenější Bridget řešící své NEREÁLNÉ problémy bez vtipu a ironie :( Duch Anglie se vypařil a celé mi to přišlo až moc přehnané. Možná kdybych četla knižní předlohu, budu hodnotit jinak.(15.4.2012)

• prostoreka

Vydržala som prvú pol hodinu, možno o niečo viac. Jednoducho som sa nemohla pozerať na otravnú Bridget, ktorá bola v tejto časti vykreslená ako postava s podpriemerne vysokým IQ a bez akéhokoľvek spoločenského správania. Celkovo to bolo pre mňa sklamaním takmer od začiatku.(14.10.2012)

Pro Bridget mám prostě slabost. Je to vtipné a originální a Renée je prostě nenapodobitelná.(28.12.2012)

• mine.slayer

Ještě tupější než před tím, tu hvězdu dávám za to, že jí zavřeli do vězení, skvělej nápad.(30.12.2012)

• fruitixx

Naprosto nekoukatelné oproti jedničce. Bridget má vnitřně asi 300kg, protože zjevně trpí nedostatkem sebevědomí, protože o sobě ví, že je totální trubka, co se neumí chovat a přitom její ego zároveň chce aby o ni muž bojoval, přitom v takovém postavení by to měla dělat nejspíše ona, i když je to asi proti škatulkujícím mravním principům. Jenže kdyby neměla z pekla štěstí, tak by jí zbalil každý na stupidní sladká slova. Něco tak naivního snad ani nemůže existovat, asi má v hlavě robertka nebo co. Jak bylo řečeno, díky štestí jí to v druhé půlce vyjde. Ale tak, že se ten chlap musí přemáhat.(5.1.2013)

• wick

Pokračování zdařilé jedničky, které asi ani nemělo vzniknout. Pár vtipných scén lepšímu hodnocení nepomůže.(23.2.2013)

• marien1039

Naprosto pitomá Bridget si svou vlastní debilitou nejprve zničí fungující vztah, poté jí lysohlávky v Thajsku, kdy pak zfetovaná tancuje na pláži, díky své promiskujítní kamarádce je zavřena do vězení, kde opět dělá ostudu všem slušně vychovaným ženám na planetě, plus k tomu samotné Madoně (kterou sice moc nemusím, ale o to nejde), jejíž píseň s podprsenkou přes tričko vyřvává na celou celu a nakonec si obleče hrozné šaty, ve kterých vypadá jako květovaný balón na pláž, čímž ženskému publiku dokáže, že nezáleží na tom, jak hrozně žena vypadá, stejně dostane to, co chce a mokrá jako slepice jde opět udělat svému chlapovi ostudu do práce před jeho společníky. Některé filmy by se vážně točit neměly...(15.4.2013)

Trochu mě tahle dvojka zklamala. Toho cupitání bylo tady až příliš. Z Bridget se stala za těch pomyslných pár týdnů od prvního dílu slípka, která si nestojí za svým, neustále dělá nějaké trapné trapasy, chová se jak buranka a vlastně lidi kolem sebe spíš štve. Nepřišlo mi to už tak nápadité jako jednička. Je to spíš jen honba za poznáním, kdo koho opravdu miluje. Což pohřbila hlavně na konci scéna před Marcovou kanceláří. Ale i přes všechny zápory to byla pořád slušná komedie. Nejlepší částí byl hned začátek, kdy se Bridget sžívá s faktem, že má konečně chlapa a užívají si to. Dostal mě ranní rozhovor, ve zkratce: "Co to vyvádíš?" "Oblíkám se." "A proč tady tancuješ v tom stanu?" "Protože nechci, abys viděl moje špeky." "Na to už je trochu pozdě, protože já si tvých špeků pomerně dost cením..." :D no prostě tady z Colina Firtha udělali úplně zlatíčko a šviháka. Hugh Grant už měl svůj kratší rozdrbaný sestřih, takže mu to slušelo mnohem víc než v jedničce a když se tito dva potkají, je vždycky o legraci postaráno. Vyloženě mě baví jejich bitky, jsou neohrabaní rváči jako malá hříbata. Vše co se týkalo Thajska a vězení bylo trochu moc, ale zase to vyústění bylo moc fajn. Takže slušné tři hvězdičky.(3.1.2015)

Slabší pokračování, přátelé v pozadí, scénář vymyšlený jen, aby se něco dělo, ale přesto pořád dobrá komedie. 3*(10.4.2015)

Bridget Jonesová, nyní již známá televizní reportérka, s milovaným mužem po svém boku. To, že na co sáhne zkazí, však platí i nadále a spíše ještě ve větší míře. Paradoxně - přestože je druhý film bláznivější, ztřeštěnější a možná i vtipnější než jednička, tedy má to, co podle mne právě jedničce chybělo, je mi nějak méně sympatický. Může za to asi scénář, který hlavní postavu posunul trochu jiným směrem. Bridget přibrala na váze a stala se z ní protivná, nesympatická baba, která neví co chce. Renée Zellweger ale opě odvádí výbornou práci. 55%.(21.12.2015)

Tak v tomto případě mohu zcela upřímně prohlásit, že nechápu tak rozdílné hodnocení prvního a druhého dílu. Snad právě tento fakt je jedinou chybou, kterou bych tomuhle filmu vytkl - a sice, že působí jako zcela nepřetržité navázání na první díl a ne jako nějaký nový druhý díl. Ale to se dá říci i o knižní předloze, taky si myslím, že by oba díly měly nadále vycházet v jednom svazku jako souvislý text. Takže i zde tedy logicky platí to, co jsem napsal k prvnímu dílu: Dokonale suchý britský humor, zřetelná návazná linka na Betty McDonaldovou i Jeroma Klapku Jeroma, v postavě Daniela Cleavera se mi tu občas evokoval i Stephen Leacock. A možná i ve scénách společenských intelektuálních debat.(26.9.2016)

• Merenre

S rozumem v koncích je skutečně divák tohoto počinu...je to nepodařený remake? druhý díl? jaký je důvod vzniku tohohle filmu, který nemá žádný námět a jenom nezdařile přepírá scény a motivy z prvního dílu? Je to zbytečnost roku? Je to snaha s absencí nápadu nebo myšlenky prodloužit finanční tok zahájený jedničkou? .... Minimálně na poslední otázku lze zcela zodpovědně odpovědět kladně.(30.9.2016)

Pohádka o tom, že se můžete chovat jako nesympatická kráva, a i přesto si pro vás přijede princ na bílém koni.(23.10.2016)

• d.p.1

Film jsem shlédnul na základě dohody uzavřené s přítelkyní za neupřesněné protislužby. Už po pár desítkách minut mi ale došlo, že to byl značně nevýhodný obchod a úsměv přítelkyně naznačoval, že to věděla a v tomto případě byla vítězem ona a odměnou jí byl pocit mé nekonečné zoufalosti. Pro lásku boží, nenuťte své druhy, aby se na tento film dívali! To bylo tak strašné utrpení, tak příšerné, a opravdu, s rozumem v koncích je naprosto dokonale výstižné označení filmu. Líbí se mi, že jsou ženy emocionálními tvory, je to na nich to kouzelné, ale na Bridget v tomto filmu, tato její "emocionalita", nebo bych to spíše nazval necháním se vláčet nesmysly vyprodukovanými její hlavou, rozhodně hezká není. Naopak, je to něco šíleného, z čehož jsem měl těžké nervy. Ještě, že je to jen film, takhle zabedněný by snad nikdo nemohl být. Popravdě, kdyby se se mnou rozešla holka s chováním Bridget, sice po tajnu, aby si nepřipadala tak špatná, ale těžce, velice těžce bych to oslavoval a vážil si každé další, která by nebyla tak neskutečně přízemní a sebestředná. Doufám, že dámy prominou, ale z mého pohledu je to prostě odpad. Jednu hvězdu ale nakonec přece jen dám, neboť svou hloupostí ústřední postava velice názorně ukazuje a varuje, jak by se nikdo, nikdy a za žádných okolností neměl chovat.(18.3.2018)

**** hnězdičky, jen za první polovinu snímku, druhá už by byla za *** až ** ....(19.11.2004)

• esmoke

Docela příjemný filmek a podivaná s dvuhou polovičkou, ale čás odehravajícíse v Thaisku to váže všechno rozstřelí takovým způsobem, že se to nedá překousnou. Až budu chtít vidět něco pořádného tak se kouknu "Těměř bez šance" a ne na tohle.(27.11.2004)

Dvojka Bridget Jonesové je čistě film pro ženské publikum, které má šanci nějak smysluplně pobrat pro muže naprosto chaotické chování hlavní hrdinky. Bridget je tentokrát opravdu macatá a její ztřeštěnost hraničí až s blbostí. Stejně jako celý film, který sice nesklouzl do suterénu obligátních fekalit, nicméně je zmatený, občas vtipný, ale na konci zkrátka nemáte páru o tom, co se tam vlastně dělo. Renée Zellweger se "vyblbla", diváci zaplatili u kas a všechno jde spokojeně dál.(23.3.2005)

• Johnnie-K

Po skvělém prvním díle mě druhý díl trošku zklamal. Sice se i zde objevují vtipné situace, ale Brigitte už mi nepřijde tak roztomilá. Jakoby Renée Zellweger přehrávala nebo se situace ve scénáři tak trochu opakovaly. Ve druhém díle jsou už podle mě některé dialogy a situace přestřelené.(9.4.2008)

Ja viem, že mnohé veci sa až prílišne opakujú a kopírujú prvý diel, ale chlapi sa predsa pobiť museli a s tým, že v rozhodujúcej chvíli je nečas pod psa a leje ako zbláznené sa predsa robiť nič nedá... Počasie si nevyberieš:) zato film , ten sa vybrať dá a tento je celkom zábavný, dokonca viac ako by som bol na začiatku povedal...(10.4.2008)

Na kvality prvního dílu nemá ani náhodou.Ubylo vtipu ač směsných scének by se tam jistě pár našlo, Bridgetin nadhled, který jsem tak oceňovala v prvním díle, se vytratil do ztracena, děj poněkud pokulhával, málo Daniela, v podstatě celkem nuda...(20.8.2008)

• pupidup

Tak nějak se ztotožňuji s předchozími příspěvky - Renée je naprosto ošklivý čuník - nemyslím tím její postavu, kdy musela pro film tloustnout, ale její typicky prasátkovský obličejík. Chovala se jako neadrtálec, takže divák těžko skočí na to, že je chvílemi jakousi úspěšnou redaktorkou....:o) Hugh byl vysloveně trapný šašík, faktem je, že dějově to mělo spád a za to dávám 2 hvězdičky:o)(5.7.2009)

Pořád se objevují vtipné momenty, ale proč museli z Bridget udělat takovou nánu to opravdu nevím. Křečovitá změna charakteru hlavní hrdinky mi hodně vadila.(7.4.2010)

• daxtake

U některých obvzlášť dobrých filmů by druhé díly měly být zakázané....(6.8.2010)

Nad hodnocením Bridget jsem dlouho uvažovala, kolik hvězdiček dát. 3? 4? Nakonec jsem se rozhodla dát 5. Nikoli proto, že by byl tento film natolik kvalitní po všech stránkách, ale proto, že je tady se mnou vždy, když mám depku, když se potřebuji zasmát, když mám trable s láskou... Řekla bych, že Bridget je film určený zejména pro ženy. Muži budou jen kroutit hlavou nad tím, kdo tento film může vymyslet a co nás na něm může zaujmout. A je to přeci tak jasné. Bridget obsahuje vše, co řeší moderní žena - váhu, lásku, žárlivost, neúspěchy, co na sebe... A vše s notnou dávkou humoru, který my neumíme v dramatických situacích použít.(11.1.2011)

• TOMASINI

Stává se to častěji - dvojka navzdory (a možná právě proto) podobnému hereckému obsazení zaostává za jedničkou. Prostě Vám to připadá povědomé a tím pádem nějak bez potřebného švihu.(28.2.2011)

Tak Bridget o něco kulatější, ale stále roztomilé telátko - magnet na trapasy. Opět jsem se pobavil, i když se dvojka až moc okatě snaží kopírovat jedničku ( bitka Firth - Grant ) . No prostě vtipná romantická komedie.(22.3.2011)

Pokud čekám od filmu nenáročnou zábavu, může být shlédnutí této do Anglie zasazené crazy komedie dobrá volba. Myslím, že jsem film viděl už podruhé a že se k němu zase dlouho nevrátím. Oceňuji přiměřenou délku, kostýmy a herecký výkon Renée Zellweger. Nejvíc mne pobavila scéna v thajském vězení, kde Bridget učí místní vězeňkyně zpívat a tancovat na letitý hit Madony. Hodnocením jsem se vešel do průměru(22.3.2011)

• Freiheit

Možná kdyby člověk první díl neviděl, byla by to zřejmě i nadprůměrná komedie. Možná. Leč tomu tak není. I přes pár opravdu vtipných momentů je většina filmu jen slabším derivátem dílu prvního a parazitování nelze přehlédnout a už vůbec ne prominout ...(28.3.2011)

Stále chytré, působivé a milé romantické dobrodružství, ale zde už herci ve vedlejších rolích nepodali takový výkon, jako v jedničce.. Tím snímek trošku zabili a ambice snímku nezachránil ani dobrý námět, hudba a skvělá Renée(3.5.2011)

• luciluci

Bridget Jonesová nie je pri tomto filme jediná, čo je s rozumom v koncoch. Rovnako boli s rozumom v koncoch aj producenti, keď na toto dávali peniaze. Rovnako bol s rozumom v koncoch aj Colin Firth, keď sa na toto upísal. A asi najviac boli s rozumom v koncoch scenáristi, keď to písali.(11.5.2011)

• Boylina

Kam se ztratila stará Bridget? Třičtvrtě filmu jsem se styděla za to, co vidím. Zvláště, když jela Bridget na lyžích oblečená jak střevo, bylo mi trapně i u scény ve věznici a ta pointa, že je Markova asistentka lesba a miluje Bridget, to byl pro mě vrchol. Prosím, už ne! Roztržitá Bridget a její jemně roztomilé trapasy a vtipná sebekritika jsou tytam. A nezachránil to ani suchar Darcy ani dobytek Cleaver. Všechno, co dělá Bridget okouzlující zůstalo v prvním díle.(29.7.2011)

• MR.Lolofon

Nadchlo ma to v podstate rovnako ako prvý diel.(19.12.2011)

Sranda to byla, ale že bych byl z toho moc nadšený...(29.8.2012)

• namo3nik

Ještě trojku,čtyrku a sedmičku.Prosím.(7.9.2012)

Ale ještě to bylo dobrý. Možná že jsem čekal že to bude horší,ale překvapilo mě to. Renée Zellweger zase výborná(30.10.2012)

Tenhle film mě dostal, viděl jsem ho několikrát a pořád se směju. René Zellweger podala jako vždy úžasný herecký výkon, film je plný komických situací... Nemůžu jinak(29.12.2012)

joj, milujem tieto filmy, keď sa natočí druhé pokračovanie a je takmer rovnako dobré ako prvá časť. Toto je presne ten prípad, kedy mi je fakt jedno, ktorú časť si pustím, pretože pri oboch sa výbirne pobavím a zasmejem.(9.3.2013)

Ja som sa naozaj bavila. Ale jednotka bola predsa len lepšia. Preto dávam 4 hviezdičky.(10.3.2013)

• Capinka

Četla jsem knížku a ta byla úděsná. Proto jsem se taky podívala na film. Ve filmu sice byla skoro jiná dějová linie, ale tahle byla lepší a zábavnější. Rozhodně byl film lepší než kniha, což se málokdy stává. Ale i tak bych se na to asi znovu nekoukla, zase taková pecka to není.(9.8.2014)

Další díl opět nezklamal. Navíc se částečně odehrával i v exotickém prostředí, což mu přidalo na přitažlivosti. Bridget se v něm dostane do hrozného průšvihu, ale ten "pravý" ji v tom nenechá. Už se těším na pokračování.(15.8.2014)

Bridget zde byla protivná, tlustá ženská. Film se už tolik nepovedl. Mark Darcy ale zůstal stejný elegán, takže kvůli němu se na to dalo dívat.(1.9.2014)

• Bicaman

Preslazená sra(č)ka a naprosto o nicem !(22.1.2015)

• mischa.b

Horší než jednička, Bridget je tu hrozně tlustá a oteklá a vtip taky trochu kulhá...ale můj muž se bavil prý dobře :)(23.1.2015)

• Kosir

Naprosté popření jedničky. :((24.1.2015)

Renée je stále vynikající, ale oproti jedničce je zde určitě pokles. Nevím, či to je způsobeno hereckými výkony nebo o dost horším scénářem (věřím spíše v ten scénář), ale už to není tak nějak Bridget Jones. K tomu scéna v thajském vězení mi přišla úplně nevhodná jak z jiné dimenze...(3.9.2016)

No, já nevím, pro mě trochu zklamání. Už druhá kniha byla o něco málo horší než první, ale film tomu tuplem nasadil korunu. Bridget už není ztřeštěná a prostořeká, ale místy je z ní skutečně hloupá husa (třeba právnický večírek a označení hosta „plešatej, zazobanej debil“, trapnost nad trapnost), navíc ubyla taková ta její štěněcí roztomilost, která mi chybí. Kromě hlavní postavy bohužel scénáristé odstřelili i děj, nechápu, proč oproti knize naprosto pozměnili zápletku, a to výrazně k horšímu. Sice se ve filmu vyskytuje postava, jejíž „každé slovo je jako žahnutí medúzou“, ale není to ona úhlavní nepřítelkyně Rebecca jako v knížce, a nechápu její smysl ve filmu. Rebecca není nesympatická kráva, která jde po Markovi hlava nehlava, ale milá a krásná dívka, která jde po něčem (někom) úplně jiném. Tím se rozchod Bridget a Marka stává ještě více nesmyslným a zbytečným než v knize. Ocenila jsem několik vtipných scén a skutečně jsem se bavila u rvačky v kašně, ale jsem zklamaná z té přehlídky nevyužitých možností.(16.9.2016)

• Whiterose

Děsné. Tohle mohlo vzniknout jedině jako pomsta za úspěch prvního dílu!(18.9.2016)

• JC_Gucci

Druhý díl Bridget Jonesové je repríza "oblíbených scén" z jedničky a prostor mezi je vyplněn nepovedenou crazy komedií. Takže zatímco Bridget se opět rozhoduje, jestli chce spát s prknem nebo blbcem, skáče s pádakem do prasečích hoven a zkouší lysohlávky. Polovina příběhu je možná jen díky tomu, že hlavní postava opět neví nějakou důležitou informaci, kterou jí z nepochopitelných důvodů nikdo neřekne. Zbytek příběhu je způsoben tím, že přestože má hlavní postava co chce a je spokojená, má neodotaletnou touhu sabotovat vlastní život. Asi to má zahřát u srdíčka všechny, co v životě udělaly nějakou zásadní chybu, že v tom nejsou samy.(27.3.2017)