Dům hrůzy

• Česko Dům na strašidelném návrší (festivalový název) (více)

Sedem hostí, sedem zbraní...  Klasika amerického hororu od legendárneho Williama Castleho.
Vitaj, milý návštevník, volám sa Frederick Loren a vybral som ťa, aby si so mnou strávil jednu noc v Dome na strašidelnom návrší. Iste si o ňom už počul. Pred rokmi sa tu odohrala séria vrážd. A dnes, dnes si tu ty a tvoji kolegovia, aby ste dokázali, že povesti o strašidlách a dušiach nebohých sú iba výmyslom. Za to že prečkáš noc v Dome, získaš rovných 10 000 dolárov. Pre svoju vlastnú ochranu príjmi, prosím, túto zbraň. Máme ju tu všetci. Je nabitá. Neboj sa ju použiť... (macclain)

K.I.N.G.

To by přece nešlo, říkejte si co chcete. Takový plán. Ten trik, kdy se provaz omotává kolem nohou a další :). Ale jinak je to fajn. ()

Chatterer

Dobře zamotaný a hororově laděný snímek, ve kterém exceluje můj oblíbený herec Vincent Price. Skvěle jsem si užil hodinku a čtvrt tohoto kultovního snímku. ()

janek85

Tady jsem byl trošku vystrašený, ale ne tak moc. Tenhle film měl velice děsivou atmosféru, takovou až z ní leze mráz po zádech, bez ní to není horor jak se patří. Taky musím poznamenat na opravdu ale opravdu vynikající a strašidelnou hudbu. Klavírní a obzvláště varhaní je opravdu děsivá, strašně pomohla filmu k dokonalosti. Ale největší dokonalostí filmu jsou herecké výkony. Vincent Price, jakožto "herec hororu a dramatu" mě opět strašně moc potěšil. Sice v Jámě a kyvadlu byl o něco lepší, pořád je to kapacita. Většina scén byla hororová, sem tam se objevila dramatičtější a napínavá. K efektům bych je dodal bouřku. Já, jakožto neznalec hororu musím říct, že to byl kvalitní horor, ale nejlepší je Jáma a kyvadlo. 77% ()

gumli

Horror to určite nie je,ale je to dobrá zábava.Pekný príbeh o strašidelnom dome.Vincent Price ako výstredný milionár hral ako vždy výborne.Vo filme sa udejú veľmi pekné veci,ako napr.vražda kyselinou,samovraždy obesením,tancovanie kostričky,uťaté hlavy atď.Špeciálne efekty sú síce slabé a lacné,ale sú to päťdesiate roky.Je to film skôr pre zábavu.A na tak starý film aj hudba bola dobrá.Myslím si že je taká kultová klasika.A ak nie je,určite sa ňou stane v budúcnosti. ()

Martin741

Reziser William Castle  natocil tymto svoj najlepsi film, Hororovy dom,dokonca na kopci, odohrala sa tam seria vrazd a 7 ludi tam stravi noc. Pekny brutal, ja by som kludne bral, keby tem dom sa navyse nachadzal v hustych hmlistych lesoch a k domu by viedla strasidelna asfaltka   : 84 % ()

destroy83

Velmi povedený starší hororový kousek s příchutí krimi. Již samotný úvod dokáže diváka přitáhnout k zajímavému příběhu, kde tajemný milionář nabízí pozvaným hostům za přečkání noci v domě opředeným hrůznými legendami velkou sumu peněz. Hosty si samozřejmě vybral tak, aby potřeba peněz byla silnější než jejich vlastní strach. Provedení samotného fimu je zdařilé a spolu s vynikajícími hereckými výkony tvoří příjemnou podívanou. Dějové zvraty spolu s výborně budovanou atmosférou působí dost silně a navíc vše ještě vylepšují zdařilé duchařské efekty, u kterých se divák zajisté nejednou lekne. Já se bavil na čtyři hvězdy. ()

hans500

Takový průměrný horror, ve kterém Vincent Price nehraje tak dobře jako v pozdějších Cormanovkách, ale i tak stojí za pozornost, Richard Long a Elisha Cook byli dobří, ostatní herci byli průměrní až podprůměrní. Zajímavé bylo úvodní seznámení s postavami, atmosféra ve filmu byla špatná a hudba nevýrazná. Scénář je průměrný a alespoň režie trochu za něco stojí. Spíš 2,5*. ()

Ryuuhei

Staré neznamená vždy dobré. Sám jsem očekával šedesátkový horor a namísto toho se dočkal jakéhosi podivného thrilleru, jehož situace mi často přišly spíš k smíchu. Ano, jednou jsem se lekl, ale jinak opravdu nevím, co k tomu říct. Klasicky jako u těchto starých filmů - mnoho povyku pro nic. Na to, jak to bylo krátké, se mi to místy zdálo až dlouhé. Ale musím říct, že to nakonec aspoň mělo nějakou myšlenku. 35% ()

filmmovier

Dům hrůzy není žádný filmový zázrak, s tím se musí předem počítat. První polovina má výtečnou atmosféru, v té druhé se z filmu stane velmi sympatická detektivka (tenhle žánrový skok mi vůbec nevadil) a ačkoliv konec už působí poměrně směšně a strašně moc se tam otravně ječí, já jsem si to užil a výborně se bavil. Vincent Price je samozřejmě opět absolutní král, který ovládá všechno a všechny (a na konci se výborně předvede) a vrhá své klasické hypnotizující pohledy jeden za druhým. Příběh ničím nepřekvapí, je to klasické padesátkové béčko, které ale má to štěstí, že má Price, protože právě za něj je jedna celá hvězda navíc, skutečně to zachraňuje a dává tomu šťávu. I bez něj by sice Dům hrůzy byl velmi sympatický a tak nějak správně zábavný, kouzlo by mu nechybělo, ale s Vincentem Pricem je to naštěstí všechno mnohem větší. Tyhle filmy vůbec nestárnou, naopak krásně zrají! 70%. ()

PetrPan2

Roztomile naivní a naivně roztomilé... dneska ten horůrek spíš rozesměje než vystraší, ale kdo má rád klasiku alá padesátá léta, tomu se to bude asi líbit. Mě se to líbilo :o) PD: Carol Ohmart byla kočka... ()

Compadre

Strašně naivní horor. Spousta keců, atmosféra nic moc a ta scéna s kostlivcem už mi přišla vyloženě vtipná. Ještě že to trvalo jen 75 minut. ()

fefee

Tu vidieť krásne čaro už nostalgických starých poctivých amerických skôr krimi-horororv 60 rokov. Aj keď tu nešlo o prevratné efekty či hrôzostrašnú horor show, je tu cítiť istá, nazval by som to korektnosť voči žánru a spôsobu akým je film decentne servírovaný. Mohlo pôsobiť nudne pre niekoho ale s nadhľadom divákovho oka sa tu dá príjemne pobaviť :) 2,5* ()

drackula

Fádny príbeh žiaľ postráda dynamiku, zaujímavejšie zauzlenie alebo šokujúcu pointu. Do diania sa až moc zakomponovala detektívna vložka a film, ktorí sa síce môže pochváliť komornou atmosférou k záveru úplne stráca dych. Skvelý je jedine Vincent Price, ktorí ťahá prakticky celý film do roviny aspoň trochu zaujímavej. 45% ()

jefff

Dům hrůzy má už nějaký ten pátek za sebou a je na něm znát zub času, který tento klenůtek trochu okousal. Jenže Dům hrůzy má tajný trumf...a to skvělého Vincenta Price, který nikdy nebude zastaralý, neboť jeho hororový herecký talent nezná běh času. Ostatní herecké představentsvo mu pouze sekunduje a nepředvádí nic mimořádného. Dům hrůzy nijak nenudí a ke konci jsem se i do příběhu solidně zakoukal, ale co si budeme povídat, žádná zázrak to není. Tenkrát možná, ale dnes mohu doporučit hlavně těm, kteří na Vincenta Price nedají dopustit a berou ho jako King of the Horror! Kým také je:-) ()

vitekpe

Slusny, spise detektivni filmek. Uzavrena skupina lidi v milionarskem sidle, preludy, vrestici zeny, kostry, nadrz s kyselinou... Potesila ucast Cooka Jr. ()

BlackTom

Film z čias, kedy sa ešte točili horory preto, aby naozaj vydesili. A všetkému kraľuje ikona Vincent Price. Asi častejšie siahnem po nejakej časom overenej "starine", ako sa nechať baláchať čoraz drbnutejšou vlnou amerických remakeov... Napätie graduje, dusno by sa dalo krájať a blíži sa pointa, ktorá naozaj "dorazí". Veľmi dobre pozerateľné. ()

Han22

Podruhé v roce 59 William Castle a podruhé trefa do černého. O co jde? Vincet Price si pozve pětici lidí do svého strašidelného domu, kde musí strávit (a přežít) noc, aby dostali 10 tisíc dolarů. Není to nijak extra hororové, ale párkrát jsem u lekaček uznale pokývnul hlavou, atmosféra by se dala místy krájet a Vincet Price kraluje. Pointa, na kterou člověk čeká celý film nakonec posouvá film spíše do žánru krimi, ale úpřimně tentokrát jsem něco podobného čekal, takže jsem nebyl zklamaný. A navíc je to nejspíše jeden z prvních hororů se strašidelným domem. ()

Burdock

Když tenhle hororovej kousek srovnám s takovým Strašením (1963), vyjde Dům hrůzy dost chabě. Málo přesvědčivé, klasicky padesátkově/šedesátkově přehrávané herecké výkony, zparodizované jednání klišovitých hrdinů.. Jen s rozdílem, že oproti Strašení se tu i něco ukáže a neděsí se tu jen klepajícími se dveřmi nebo boucháním na zeď :) ()

Vaklaf

Začátek, no vlastně minimálně první půlka, byla skvělá a hlavně vtipná. Ten temný humor lahodil mému srdci. Bohužel, ke konci se humor vytratil a spadlo to trochu do průměru. Ale vzhledem ke skvělému Vincentovi a době vzniku budu hodnotit nadprůměrně. ()

Anderas

Tohle asi nejde koukat jinak než s osvěžující lahvinkou a sedativem v ruce. V rámci většiny stopáže je to zákeřná nuda, ovšem v momentech nebetyčné hrůzy, kdy v 60. letech praskaly lidem bulvy a vlasy rostly až do stropu je House on haunted hill excelentní persifláží. Škoda, že těch momentů není víc, ale tak např. taková zeschlá babča v komnatě a její majstrovské entrée, to jsou okamžiky vskutku nadčasové. Zápletka je v podstatě taky nic moc (ostatně o tu ani tehdy před lety moc nešlo) a zvrat je přesně takový, na jaký si ve filmech s Pricem zvyknete. Inu, nemůžeme po tom chtít zázraky, že ... ale být ten film víc strašidelnější v padesátémdevátém, tím lepší komedie by to dnes byla. ()

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007