Dům hrůzy

• Česko Dům na strašidelném návrší (festivalový název) (více)

Sedem hostí, sedem zbraní...  Klasika amerického hororu od legendárneho Williama Castleho.
Vitaj, milý návštevník, volám sa Frederick Loren a vybral som ťa, aby si so mnou strávil jednu noc v Dome na strašidelnom návrší. Iste si o ňom už počul. Pred rokmi sa tu odohrala séria vrážd. A dnes, dnes si tu ty a tvoji kolegovia, aby ste dokázali, že povesti o strašidlách a dušiach nebohých sú iba výmyslom. Za to že prečkáš noc v Dome, získaš rovných 10 000 dolárov. Pre svoju vlastnú ochranu príjmi, prosím, túto zbraň. Máme ju tu všetci. Je nabitá. Neboj sa ju použiť... (macclain)

Goldbeater

Ačkoliv byl William Castle znám spíše pro své schopnosti, jak dostat diváky do kin a poté si tam různými udělátky pohrát s jejich nervy, jeho snímky nejsou pouhé komerční nástroje. Každý z nich má své skryté kouzlo. House on Haunted Hill nabízí napínavou podívanou v netradičním moderně gotickém hávu, fenomenálního Vincenta Price, a co víc - dokáže slušně vystrašit. Castle byl rozhodně průkopníkem lekaček v době, kdy se bez nich horory ještě obešly. Kde jsou ty doby? ()

Campbell

A mě se to líbilo, Price zase exeluje, a celý dům je velmy pěkný a paní správcová mě taky, jako Horrorvamp, pěkně vyděsila. Je pravda že příběh je dost nudný, hlavně šíleně předvídatelnej konec, ale film je to zábavnej. Jen škoda že to prostě není moc horor jako spíše kriminálka ale o to více příjemná. ()

Slartibarkfast

Ponurá atmosféra zprvu slibuje pěkný stařičký horrůrek, kde se sázelo ještě na hrůzu a strach, než na litry krve. Bohužel po chvíli se nálepka "horror" odlepí a pod ní zůstane jen strašidelná, nikoli děsivá detektivní zápletka plná intrik. Jisté scény sice vyvolávají úlek, ale více se tu člověk nasměje. Slabší béčko, které neurazí, ale člověk si připadá, že skončilo příliš brzy a obsahem bylo poněkud strohé. 45% ()

Němi

Má to své momenty. Na rok vzniku několik nečekaně povedených a atmosférických, tak těch, u kterých ti slušnější jen nadzvednou obočí a nestačí se divit. Vincent Price byl opět charismatický až na půdu (ten hlas!) a pár herců kolem něj mu nic nekazilo. Kdyby se film snažil dostát hororovému očekávání, které nabízel a nepodstrkával nakonec něco jiného, mohlo to být lepší. A také to vyvrcholení snímku si mohl režisér fakt odpustit... ()

Chrustyn

Spíše než horor jedná se o thriller o jednom dokonalém plánu vraždy. Dobrý Vincent Price a povedený konec, který převrátí vše co bylo ve filmu k vidění a vůbec celkové vyznění příběhu. ()

Oktavianus

Tady je zase chytrých... a jako obvykle se povětšinou pletou. To jste viděli první Castleův film? Tohle je přesně jeho styl - jeho vybroušenej diamantovej styl. Pomalu a líně plynoucí vyprávění, které se absolutně nebere vážně, celým filmem prosakuje jemně ironický černý humor a do toho (jako obvykle) fantastický Vincent Price. V tom jsou tyhle filmy tak skvělé a právě House on the Haunted Hill je perfektním dokladem, jak skloubit parádní, skoro až gotickou atmosféru s nenásilně působící nadsázkou. Třeba scéna, kdy se divákům představí správce domu a jeho žena: divák neví, zda se má bát, nebo se té dvojici smát, ale je to natolik absurdní moment, že stojí za to si ho vychutnat. Jasně, není to dokonalé dílo, zhruba v první třetině filmu se už tak pomalé vyprávění zadrhne a trošku se natahuje; nemluvě o některých postavách, které jsou na pěst od první chvíle (mladej pilot, klaďas každým coulem, vede). Ale tuhle vadu zase vyvažují postavy jiné: vedle bezkonkurenčního Vincenta to je především Elisha Cook Jr. v roli zbabělého alkoholika. Remcat by se dalo asi i proti konci, ale proč? Sedněte do křesla a bavte se. A buďte rádi, že vám obývákem nepoletují kostlivci. ()

anais

Jeden zbohatlík (Vincent Price) sezval na jednu noc několik rozdílných lidí do strašidelného domu. Každému nabídl 10 tisíc dolarů pod podmínkou, že dům neopustí až do rána. Odbije dvanácta hodina, jediný východ se uzamkne, a skupinka lidí se musí pokusit o vlastní přežití. Nebude to jednoduché, protože duchové mrtvých vycítili krev. Alespoň tak se situace jeví z počátku Jedná se o typické béčko z 50.let. Málo peněz, tedy laciné dekorace a špatné herecké výkony. Tedy, až na Vincenta Price, který je tu skutečným zosobněním záludnosti. Pohledy, které ve filmu vrhá na bavícího se diváka jsou kouzelné, neopakovatelné. Kdo neviděl, nepochopí. Ke cti tvůrců se musí připočítat také několik velice zdařilých lekacích scén. Je těžké dnes hodnotit podobný film. V padesátých letech to byl asi těžký průměr, ale dnes nejen že s sebou nese neopakovatelný nádech dob dávno minulých, ale v mnoha bizarnostech, které nabízí (například chodící kostra na konci) se dnešnímu divákovi může jevit velmi vtipným. Jako by tyto filmy s věkem získávaly novou, dříve netušenou kvalitu. Proto neberte moc vážně počet hvězdiček, a nechte se pozvat do domu, ve kterém straší. ()

SOLOM.

Nečekejte kdovíjakou hrůzu nebo scény které vás posadí hluboko do křesla. Tento film je velmi vkusným a celkem slušně natočeným krimi hororem. V šedesátých letech to musela být určitě pecka, za to v dnešní době na tento snímek hledíme trochu s rezervou. Určitě má velmi zajímavý děj a slušné herecké výkony, ale alespoň pro mě je tu málo scén, které by mě zahřály u srdce. Na druhou stranu musím říct, že hlavní doménou jsou hudba a zvukové efekty, které vytvořily velmi záživnou atmosféru. Klavírní a místy až koncertní hudba byla v tehdejší době nepostradatelným doplňkem snad každého filmu. I zde se zdařil výběr melodií a nedokážu si představit film bez ní. Dalším velkým aspektem jsou zvuky. Takové vrzání dveří, srdceryvné výkřiky jsou nezbytným prvkem těchto starých filmů, kdy ještě nebyly pomalu žádné filmové triky.7/10 ()

5150

Zklamání. V podstatě hodně upovídaná detektivka s několika lekačkami. Docela jsem se nudil..)) "Otrlý divák 2007" ()

MrCreosote

Roztomilý béčkový padesátkový horůrek. Z těchhle přívlastků je jasné, že bát se příliš nebudete (o vraždách se tu víc mluví, než by se prováděly), ale alespoň si užijete charisma Vincenta Price, který dokázal každý film povýšit o úroveň výš. ()

joehot

Další rozporuplný snímek - chce být hororem, nebo mysteriózním thrillerem, popisující vražedný komplot? Snad to věděl alespoň režisér. Tři hvězdy, jedna za Vincenta. ()

liquido26

Skvělý horůrek se skvělým Pricem, jehož ironický černý humor mě místy dostával do kolen. Místy to bylo docela i hodně strašidelné, jenom jsem litoval, že byl tak rychle konec. Dvacet minut navíc bych snesl, takhle to bylo na můj vkus trochu useknuté, ale i tak dobré :-) ()

corpsy

Ducharina, alebo nie? Obstojná - ako tu väčšina tvrdí - kriminálka s jednou vydarenou ľakačkou . Je to síce málo, ale na svoju dobu, rozpočet a stopáž to dopadlo celkom dobre. ()

Astaroth12

Samotný dom bol neskutočne škaredý a aj nepríjemný na pohlaď ale nie,že by vzbudzoval strach a tak o gotickom sídle nemôže byť ani reči.Svojou štruktúrou nedokonalosti u mňa vzbudil jedine hnus ale chvalabohu sa väčšinou všetko deje v dome a tam to je zaujímavejšie aj keď interiér nieje najdokonalejší ale má svoje čaro.V tomto filme je veľa nezáživných kecačiek a napätie či atmosféra tu majú minimálnu rolu.Nieje to ducharčina a ani horor ale veľmi prekomplikovaná detektívka,ktorá svojim dianím troška zavádza. ()

Tryskomyš

Na tehdejší dobu myslím docela slušný film. Ovšem v dnešní době mě moc nezaujal. Možná se film zdál horrorový, ale ve finále zjišťujeme, že tam nic nadpřirozeného nebylo. Za mě průměr. ()

fcreading

Raz som v stánku natrafil na tento film zapol som dvd-prehrávač a to čo som videl bol predovšetkým fantastický výkon Vincenta Pricea ktorý vtomto horore zažiaril. Doslova horor to není ale kriminálka s dobrou atmosférou a nečakaným koncom to spoľahlivo zachraňujú. Aj keď má tento horor 49 rokov, bol som doslova prekvapený. ()

MikO_NR_1909

Dom Hrôzy sa zrovna neriadi svojim názvom. Hneď niekoľko blbých poznámok, béčkových hlášok a nepresvedčivo podaných scén divákovi kazí celkový dojem. Naproti tomu tu možno nájsť aj niekoľko slušných, špirituálnych momentiek. ()

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007