poster

Godzilla no gjakušú

 • Japonsko

  ゴジラの逆襲

 • Japonsko

  Gojira no gyakushû

 • anglický

  Godzilla's Counterattack

 • anglický

  The Return of Godzilla

  (neoficiální název)
 • anglický

  The Volcano Monster

  (neoficiální název)
 • anglický

  Gojira Strikes Again

  (neoficiální název)
 • anglický

  Gojira's Counterattack

  (neoficiální název)
 • anglický

  Gigantis

  (neoficiální název)
 • USA

  Godzilla Raids Again

 • USA

  Gigantis the Fire Monster

 • USA

  Counterattack of the Monsters

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

Japonsko, 1955, 82 min

Režie:

Motojoši Oda

Předloha:

Ib Melchior (povídka)

Scénář:

Šigeaki Hidaka

Hudba:

Masaru Sató
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SOLOM.
  ****

  Ve dvojce se snažili pánové od filmu i trochu zpestřit svoje černobílé dílo a jeho závěr natáčeli s bílou přikrývkou. Právě sníh a led byli velice důležitým prvkem k zakončení tohoto filmu, protože na tom samém místě započne jeho další pokračování Kingukongu tai Gojira. Přiznám se však, že scéna s bombardováním Gojiry a pohoří na mě moc velký dojem neudělala. Opět ty samé záběry na výbuchy a zmateně kymácející se příšeru nebyli zrovna košer. Podobný pocit jsem zažíval i při sledování maket tanků a děl. Ještě že ty papírové baráky vypadali tentokrát alespoň částečně věrohodně. Každopádně pánům v převlecích nedalo moc práce to všechno rozšlapat na padrť. Mimo jiné se zde dočkáme i větší akčnosti ze strany lidí, pokud tedy nepočítám marně se snažící vojáky a jejich střílející kanóny. Nikdy bych nečekal, že se zde setkám i se scénkou v níž figurují uprchlí vězni. Zpočátku nesouvisející pasáž, se v zápětí promění v jednu z nejdůležitějších. I zde si však tvůrci neodpustili prvky grotesky a špetku černého humoru. Gojira no gyakushu je plnohodnotným pokračováním legendární Gojiry a rozhodně je na lepší úrovni, nežli další pokračování. Změna na režisérském postu splnila svůj účel a je docela škoda, že v pozdějších dílech nespolupracoval Oda s Hondou. Mohla to být docela zajímavá podívaná. 7/10(12.7.2011)

 • xxmartinxx
  **

  Původní Godzilla mě překvapil tím, že zdaleka nebyl jen monster filmem - druhý díl mě překvapuje tím, že není vůbec ničím. Největší problém je, že kvalitní triky minulého dílu se nedaří dorovnat a vzhledem k tomu, o kolik větší důraz je na ně kladen, to rozhodně neznačí nic dobrého. Má to pár efektních scén, to jo, celkově se to ale především vleče a pořád opakuje. A finále je strašně monotónní.(18.5.2014)

 • ledzepfan
  ***

  Hodnotím původní-japonsky mluvenou- verzi..Ten anglicky namluvený(a navymýšlený)paskvil se nedá koukat.. V prvé řadě jde o nejhnusnější godzillu snad všech dob(krom té emmerichovy)-Fukudova Godzilla byla sice taky mimo, ale aspoň vypadala jako roztomilý plyšáček(no spíše plsťáček)..Tohle neforemné cosi s divnou hlavou a vážným dentálním problémem je fakt k politování...Ale to jen tak na okraj... Samotný film jako celek není zase až takový průser. První třetina je vlastně jeden velký fight s ježatým Anguirem a nutno dodat, že tahle wrestlingová část je z celého filmu nejlepší-vypadá to sice řádně šíleně ale má to svou magii a kdo to má rád, ten si bude rochnit v troskách. Druhá třetina je kapku nuda, protože se více než Godzilla řeší konverzačky a vztahovky. Ty sice nejsou úplně debilní a člověk má k těm postavám aspoň blíž (v rámci možností), ale prostě to působí jako nezvládnutá vata.. Poslední třetina je řádně akční-pač se zneškodňuje Godzilla-nutno ale říct, že jde o akci zdlouhavou, monotóní a nezáživnou a na konci je člověk rád, že už je po všem. A co z toho vyplývá?=Místy zajímavé, místy nudné..V rámci Godzill jednoduchý průměr.(7.9.2013)

 • Campbell
  ****

  Tak a já zkoukl poslední film s Godzillou co mám a musím říct že to nejlepší jsem si nechal na konec. Tenhle díl mě fakt bavil, má všechno co bych od tohohle typu filmu čekal. Kvalitní efekty ničící monstrum které devastuje všechno co mu přijde do cesty. Ale pravdou taky zůstává že už Godzillý film nechci hezky dlouho vidět.(2.2.2013)

 • BigDeal
  ***

  Oproti pôvodnej Godzille je to neporovnateľne väčšia amatérčina, ale stále sa to berie príliš vážne na to, aby sa objavili nejaké riadne odviazané nápady. Vrcholom filmu je samozrejme samotný duel Godzilla vs. Anguirus, škoda len, že tento nádherne smiešny súboj sa odohrá krátko za polovicou filmu a na godzilie finále treba prečkať polhodinu žvástov.(11.6.2014)

 • - Pravá a levá půlka krunýře Anguiruse se ve filmu pohybují nahoru a dolů, nejsou pevně připojeny k zádům monstra. Není zcela jasné, zdali se jedná o chybu ve filmu, způsobenou nekvalitním provedením kostýmu, nebo o cílený vzhledový prvek. (Israha)

 • - Kostým Godzilly pro tento film byl méně robustní a lehčí než jeho předchůdce z roku 1954. To usnadnilo herci Haruo Nakadžimovi manipulaci s ním a umožnilo snazší natočení bojových scén Godzilly s Anguirusem. Další zvláštností kostýmu bylo, že neměl dostatečně pohyblivé čelisti – proto se veškeré scény, při nichž Godzilla chrlí svůj atomový oheň, natáčely v detailních záběrech, pro něž byla použita ručně obsluhovaná loutka. (Israha)

 • - Společnost Toho prodala v roce 1957 práva na americkou distribuci filmu společnosti AB-PT Pictures Corporation. V plánu této společnosti však bylo pouze použít určité procento záběrů z filmu, dotočit nějaké vlastní scény a výsledek distribuovat jako zcela nový film, nazvaný „The Volcano Monsters“. AB-PT dokonce z Japonska získali i kostýmy Godzilly a Anguiruse, aby mohli dotáčet nový materiál. Společnost však brzy poté zanikla a oba kostýmy se ztratily. (Israha)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace