Když se Eleanor, Theo a Luke rozhodnou, že se zúčastní výzkumu spánku v ohromném zámku, užijí si víc, než by si přáli. Dr. Marrow jim totiž povypráví o strašidelné minulosti toho to sídla. (Filmbox)

Trailer

Tommy987 odpad!

Jan de Bont je režisér, ktorý svoj vrchol dosiahol hneď prvým filmom (Speed) a odvtedy to s ním ide dolu vodou. V Twisteri je pokles kvality len nepatrný a stále je to nadpriemerná záležitosť, Speed 2 už je prúser väčší a týmto paškvilom dosiahol už naprostého dna, akého je režisér schopný (dvojku Lary Croft si už pre istotu ani nepozriem, lebo ak to bude takto pokračovať, tak budú hroziť trvalé psychické následky...). Bez akejkoľvek nadsádzky hovorím, toto je jeden z najtrápnejších a najhorších filmov, aké som mal tú "česť" vidieť. Príšerné v každom aspekte. 0/10 ()

Aluska88

Opět jeden z těch filmů, od jehož zhlédnutí mě málem odrazilo zdejší podprůměrné hodnocení. Naštěstí jsem se odhodlala a do Zámku hrůzy se nakonec vydala. S očekáváním, že buď bude pobyt v něm tak špatný, jak většina píše, nebo zklamána nebudu. Vyhrála druhá varianta. Podoba Hill House připomíná minisérii Dům v růžích, a pokud je na tomto snímku něco, co si rozhodně zaslouží mé uznání, je to právě tato gotická stavba a atmosféra, kterou je prosycen. Je pravda, že ač se má jednat o horor, bát se u něj rozhodně nebudete. Já se lekla asi jednou. Jinak Zámek hrůzy nabízí spíš velmi efektní atmosférickou podívanou, která pro mě velmi slibně dokázala zastínit celkovou slabost samotného příběhu i scénáře. Catherine Zeta-Jones je nádherná žena a její lehké svody Lili Taylor byly velmi lákavé:) Lili předvádí skvělý výkon a role "myšky," která musí zachránit zotročené a umučené duchy dětí jí výborně seděla. Tolikrát zde zmiňovaná přehnaná, trapná a směšná závěrečná čtvrthodina mi vůbec nepřišla natolik hrozná, abych měla pocit, že jí za to musím poděkovat smíchem a kroucením hlavou:) Přehnaná jistě je, ale i tak se mi závěr líbil. Velmi mě však popudilo, že osoba, která to dokázala přestát ze všech nejlépe, by si za své pátrání, odvahu a obětování zasloužila cenu a zatím se na konci vydala na "jinou stranu...":) Takže, pobyt v Hill House mě nevyděsil, ale díky "přátelské" atmosféře jsem zažila příjemně strávené chvíle:) ()

Tom_Lachtan

hodnotit nemůžu, protože jsem vydržel asi jen půl hodiny (né že by mi únik tohoto zážitku drásal srdce), ale do prdele práce, to nemohl člověk kterej dělal kulisy udělat ten zámek alespoň trochu uvěřitelně? Ty interiéry vypadaly spíš než jako zámek jako hradisko z nějakého gargantuovsky nepovedeného fantasy pro děti z osmdesátých let. sice se natáčelo na reálných zámcích, ale ty přidané věci... fuj ()

MM_Ramone

Americký film "Zámok hrôzy" (The Haunting) je taký bežný mainstreamový duchársky horror. Ničím výnimočný snímok, v ktorom si zahralo niekoľko druholigových hollywoodskych hviezdičiek (Catherine Zeta-Jones, Liam Neeson, Owen Wilson). Skupinka rôznorodých ľudí je pozvaná do strašidelného domu, kde sa začnú diať podivné veci. Je to už asi tisíc krát použitá zápletka v podobných filmoch. Režisér Jan de Bont mal k dispozícii celkom slušný rozpočet, takže to natočil celkom dobre. Pozrieť sa to dá, ale nečakajte žiaden dychberúci originálny horror. Je to viac menej nenáročná soft-horrorová popcornová záležitosť. *** ()

Laurent

V první řadě je tento snímek REMAKEM stejnojmeného snímku (Haunting) z roku 1963, který jsem viděl a je mnohokrát lepší (csfd - 87%). Zámek hrůzy není příliš strašidelný na rozdíl od původního Strašení. Do scénáře producenti nastrkali spoustu pitomin. Toto je další z mnoha krásných ukázek toho, jak dokáže Hollywoodská produkce otřesně zbídačit výborné předlohy. ()

• Kyvadlo ve tvaru lví hlavy bylo dotvořeno digitálně. Během natáčení byla použita velká zelená koule. (Tereza666)
  • V době premiéry se proslýchalo, že za některými scénami stojí samotný Steven Spielberg, který se na place skutečně několikrát objevil. Toto tvrzení však nebylo nikdy potvrzeno. (Tereza666)