Britsko-americký snímek, který v roce 1986 natočil britský režisér Alex Cox, mapuje zničující vztah baskytaristy Sex Pistols a punkové ikony Sida Viciouse s americkou groupie Nancy Spungenovou. Film dvojici sleduje od jejich prvního setkání v Londýně v roce 1976 až po tragické vyvrcholení společné heroinové závislosti v newyorském hotelu Chelsea v říjnu 1978. V roli Sida Viciouse exceluje tehdy osmadvacetiletý Gary Oldman, který kvůli roli podstoupil radikální dietu, díky níž v jednu chvíli skončil v nemocnici. O roli se údajně ucházel také Daniel Day-Lewis, Cox však dal přednost Oldmanovi, který coby rodák ze stejné londýnské čtvrti, v níž vyrůstal i Sid Vicious, působil autentičtěji. Film, který byl premiérově uveden na filmovém festivalu v Cannes v prestižní sekci Quinzaine des Réalisateurs, získal celou řadu ocenění, včetně renomované Ceny newyorských filmových kritiků pro Chloe Webbovou za její výkon v roli Nancy Spungenové. (Česká televize)

Leoric

Sid Vicious je sice zajímavá postava alternativní kultury, nicméně hudebně, ani ideově pro mne přesto Pistole nejsou tím pravým punkem. Gary Oldman se však své role zhostil na výbornou, jak už u něj bývá dobrým zvykem a téměř přesně vystihl, jaký Sid skutečně byl. A to byl přesně ten důvod, proč se mi tenhle film nelíbil. ()

NorseSword24

Nikdy som Sex Pistols nepočúval a po tomto filme sa to moc nezmenilo. Jedine tak, som si pridal 2-4 songy do playlistu. Takže kapelu som si neobľúbil ani po tomto, ale ten film nie je o nich takže to ani nevadí. Počas celej doby pozerania som mal pocit že pozerám Trainspotting. Dosť sa to tomu podobalo či už kamerou, dialógmi, scény tam jednoducho vyzerajú ako priamo vystrihnuté z Trainspottingu. Angláni majú svoj drogoví štýl asi. A dokonca som v jednej chvíli počas pozerania uvažoval nad 5*, ale potom tam bolo kopu dialógov, ktoré sa nijak neodlišujú od ostatných milión rovnakých dialógov medzi Sidom a Nancy, kde sa pohádajú kričia na seba a potom akoby sa nič nestalo. To ako tie hádky potom ignorujú mi nevadí len ich tam bolo až dosť. Asi jediná vec, ktorá mi tam vadí. Inak tam bola kopa ikonických scén a a ... No, keď hovorím, že som z toho mal pocit ako z Trainspottingu, tak naozaj to tak bolo. Mladý Oldman v prvej poriadnej roli dokázal, že je dosť nadaný. Takže aj keď Sex Pistols nijak extra nepočúvam film bol super. 21.9.22 mením názor, sú celkom ppč ()

Pepper_x

Live fast, die young. Myslím, že film docela reálně zobrazuje Sidův život, kterej prostě neměl šanci přežít:-) A dodává mi naději v tom, že se můžete stát star v hudebním průmyslu, aniž byste měli špetku talentu. ()

ShossGrey

Hoci Gary Oldman dal Sidovi charizmu boha, zošuverená Chloe Webb, ktorá vo filme vyzerá minimálne na 50 a všetko ostatné je číra hrôza. ()

sulek

Ač jsem viděla nedávno, vůbec si ho nepamatuji. Tudíž předpokládám, že to byla slabota, která mě nenadchla, i když mám ráda Oldmana i Sex Pistols. ()

boo-boo

Možno keby mi hlavné postavy tak neskutočne neliezli na nervy (Chloe Webb je neznesiteľná., vážne). Alebo keby sa aspoň ten film hýbal v ústrety nejakému rozuzleniu, záveru, prosto čomukoľvek. Prípadne keby sa sem-tam aspoň v Sidovi prebudil nejaký normálny človek, niekto s akýmkoľvek postojom k tomu, čo so sebou robí a prečo. Takto mám pocit, že keby Nancy umrela kdesi v prvej tretine, jednak by sa to zrazu dalo pozerať a ešte k tomu by sa dialo aj niečo podnetné. Hocičo. ()

Stanix

Kdybych si před projekcí nenastudoval podrobnosti o SexPistols, o Sidovi, o Johnovi Lydonovi atd., patrně by byl můj zážitek o mnoho degradovaný. Ale že jsem tak učinil, můžu říct, že i vzhledem k relativně dlouhé délce jsem se téměř celou dobu dobře bavil. Nutno vyzdvihnout excelentní Garyho výkon (nic jiného jsem ani nečekal), který táhne celý film. Herecká exprese Chloe mi moc nesedla, připadla mi těžko uvěřitelná a málo přirozená, ale i přesto stravitelná. Ostatní tu byli víceméně jen do počtu. Trochu škoda je spackaného scénáře a ani dramaturg a střihač si zrovna moc z materiálem nepohráli. Ve výsledku malinko nadhodnotím pro atraktivnost a ojedinělost snímku, není prostě s čím srovnávat. ()

karlee

Ze začátku trošku nuda s punkovým pozérstvím, ale sebedestrukce v druhé polovině je sugestivní. Výborná scéna návštěvy rodiny Nancy ("pane dědo"). ()

G04T

Co to kurva udělali s Rottenem? :DD Ten konec mi přišel divnej, ale film působí skvěle jako celek. Nenudil jsem se ani na vteřinu a po celou dobu mě film držel v pozoru. ()

Coliseum

Sjet se a (ne)šoustat aneb odzívaná reminiscence na jeden takovej, kdysi asi kontroverzní, pár. Vážně těžko říct, co bylo nudnejší. Jestli příběh dvou solitérů, co se "vědomě" ničí nebo destruktivní chování celý komunity. Ztotožnit se s tim (ale s čim vlastně?) může člověk v patnácti, kdy poslouchá Incesticide a Goo, vlasy si myje jednou měsičně vlažnou vodou a cestou do hospody si tajně dozdobuje koženou bundu po otci sichrhajckou. Copak ste nikdy neviděli Esgmeq, děcka?? ()

MoniccaArwen

Pro fanoušky punku jistě uspokojivé, herecky příjemné, možná mohlo být ztvárněno více o Sex Pistols. Každopádně moc se mi ale nelíbí, jak je podána noc Nancyiny smrti.. Po přečtení několika knih věřím, že byl Sid nevinný a Nancy nezabil, celkově to tedy sráží veškerou věrohodnost.. ()

soviczka

Gary Oldman je v roli dementa Sida Viciouse dokonalý. Jinak je to hnusný film o hnusné dvojici feťáků a jejich hnusném konci plný songů Sex Pistols. Schválně píšu "songů", protože o hudbě se v jejich případě mluvit nedá. Jestli byla Nancy Spungen jen z poloviny tak otravná jako ta v podání Chloe Webb, tak si o tu kudlu v břiše prostě říkala. Prostě punk is dead, díky bohu... ()

PROTIVETRU

Jak moc sa to dotýkalo pravdy sa asi nikdy nedozvieme..Úplný záver filmu má skvelú atmosféru a velmi sa mi páči ten hudobný motív. ()

hodbodka

Pokud vás zajímají Sex Pistols a hlavně jste-li fascinování Sidem, tak vás to bude bavit. Je to hlavně o Sidovi a o Nancy, která mi doslova pila krev. Čekala jsem, že tam bude více hudby a více okolního světa. Je to spíše o tom, jak se tento pár závislý na drogách postupně ničí a ničí až se úplně zničí. ()

Hruskovice

Punk je pro mě jedním slovem přímočarost. Přímočará hudba, texty, oblečení, chování a stejně tak byl přímočarý Sidův život, bohužel v tom nejhorším možném slova smyslu. 4,25/5 ()

ANTI-frog

Celé mě to přišlo hrozně umělé. Vůbec to nebylo ono. Herci jakoby je nehráli, ale napodobovali, bylo to úplně nekoukatelné, když hráli jako skupina a vůbec jim to nešlo, navíc to zpíval někdo jinej, takže hrůza a děs. Přišlo mi to jako hodně amatérský film a taky jakoby to všecko vytahali z novin, to není ono. Škoda. Přesto jsem ráda za tenhle film a mám ho ráda právě kvůli tématu. Takže slabší 4*. ()

emilkac

mam rad životopisne filmy a ten je z tych lepších. v takych filmoch sa väčšinou herci ktore hraju všetkych tych slavnych ludi ukažu v tom najlepšom svetle. ako napriklad Val Kilmer ked si zahral Jima Morrissona. Gary Oldman určite za Kilmerom nezaostáva! je to slušny herec a opäť to dokazal...cely film bohužial stoji len na nom... ()

Wade W.

Gary Oldman hrá síce skvelo všade kde sa objaví ale tento film bol úplne nudný a bez deja. Doporučoval by som to iba úplným fanúšikom Sida Viciousa. ()