Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

wendelin9

Oproti prvnímu dílu mnohem temnější a řekla bych že pro neznalce knihy i zábavnější a dobrodružnější... Mě bohužel film nenabídl nic, co bych už nevěděla... ()

okkac

Tajemná komnata je trošku lepší než Kámen mudrců. Děcka trochu povyrostla, ale ne o moc. Knižní předloha je o něco temnější a už se pouze neopájí ukazováním kouzelného světa a přibyli i kvalitní herci jako Isaacs a Branagh. Přesto Columbus je rutinér a na tom se nic nezmění. 6/10 ()

MJMilan

Harry Potter je zcela jistě jeden z nejkomerčnějších filmů vůbec, ale co naplat, baví lidi - baví, nudil jsem se? - ani ne ;-) ()

vesper001

Druhý a slabší díl pohádky o hodném Harrym, zlém Voldym a kouzelnické škole. Za zmínku stojí výuka kouzelnického souboje a scéna, kdy Harry a Ron přijdou za zkamenělou Hermionou do nemocnice. Zato skřítka Dobbyho bych v minutě pasovala na první místo v soutěži o nejotravnější digitální postavu století a předložila baziliškovi k svačině. Naštěstí Alan Rickman je tu stále velice sexy. ()

Nivenx

Druhý díl se mi líbil o něco málo více jak první díl. Bohužel Columbus moc velký krok dopředu neudělal a v čem selhával v prvním díle, tak ve druhém selhává podobným způsobem. Více efektů, ještě lepší příběh a hlavně grimasy a český dabing v čele s výkonem mladičkého Ruperta Grinta mi nedovolí dát méně jak 75%. ()

URBAN

Pořád pohádkové , ale přesto dospělé . Harry nám po prvním díl tak něják vyspěl a už ví co a jak v prvím dílu nevypadalo že to měl všechno na háku a vůbec všechny postavy tak něják po minulém díle vyspěly navíc přidání pár postav v tomto díle neuškodilo obzvlášt nasazení Dobbyho který z tohoto dílu udělal to co je scény s ním jsou jednoduše okouzlující a vůbec celý film je po estetické stránce kouzelný (8.6.13/MAC ) ( 17.3.18/TV ) ()

dr.fish

Harry se už otrkal, ale nepřítel nespí a začíná být jasné, že Valdemort bude asi napořád krok před Harrym. Ten pouze reaguje na to,co padouch vymyslí. V tomto díle je už i pár dospělejších situací a kromě závěrečného bohe s baziliškem, který se nějak nepovedlo technicky vyřešit, aby to nevypadalo směšně, se většina vcelku povedla. Tvůrci naštěstí na scénu přivedli Krasomila Branagha, který je boží a Alan Rickman už si mě zcela získal.70% ()

SeanLSD

Na rozdiel od jednotky to má ešte aj pekne vygradovaný záver. Neprevláda tu už to ovzdušie bezpečného dobrodružstva a pohodlia, ktorého som sa tam nevedel nabažiť. A ku všetkým okúzľujúcim proprietám Bradavíc pribúdajú ďalšie a ďalšie nádherné dizajnérske riešenia hradných priestorov. Hoci som na neho dlhé roky pozeral tak akosi cez prsty, dnes som si už istý, že stretnúť sa s ním v dobe, kedy som patril k cieľovej skupine, dnes je zo mňa čarodejník! ()

Decker

Me se Harry Potter proste libi. At si rika kazdej co chce ta pohadka ma neco do sebe. Ke vsemu tento dil je pro me o fousek lepsi nez jednicka. Uz se tesim na Harryho 3! A mimochodem ze zacatku jsem k Harrymu pristupoval s velikou skepsi. Dejte mu sanci a nezavrhujte ho jen proto, ze vam nekdo rikal, ze je to blbost. Mohlo by se stat, ze prijdete o velky zazitek. A na zaver skritek Dobby je proste super ! :-) ()

fantoci

Druhý díl je sice stejně dobrý jako první...ovšem už ztratil kouzlo nového světa, něčeho, co jsme ještě neviděli. Pořád dobrá zábava na noční podívanou´. ()

Cedr

Chvílemi o něco méně dětinské než první díl, chvílemi bohužel ještě stupidnější. Jasně, je to rodinný film zaměřený na dětské publikum, ale i tak... no ale pro cílové publikum stále solidní podívaná a nezapomenutelný zážitek. Co jiného taky čekat, že? ()

chelseaman22

Druhá návštěva příspěvkové organizace, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo čár a kouzel! Harry přichází do styku s roztodivným to stvořením, jež se zejména snaží eliminovat jeho um v lapání okřídlené zlaté kuličky brázdící si vzdušný prostor nad hradem bradavickým. Harry je současně zdiskreditován za schopnost komunikovat s beznohými šupinatými tvory, což zejména Snape a Brumbál vnímají dosti negativně, jelikož sami do problematiky hadího jazyka nejsou zasvěceni. Naopak malá Výslejovic děvenka s ukájí v četování s pseudo faktickou osobu, budiž jí za trest polopenze v komnatě volané Tajemná! 93% Celosvětový výdělek k 26. 2. 2014: $878,979,634, což je 8,79 násobek budgetu..........33. nejvýdělečnější snímek historie a mimo jiné po Vězni z Azkabanu nejméně výdělečný díl ze ságy HP ()

Motinski

Druhý diel mám o niečo radšej ako ten prvý. (Pri knihách to mám opačne). Trochu sa pridalo na temnejších pasážach, no stále ešte nejde o niečo z čoho by som padol na riť. Po rokoch film nestratil čaro a rád sa k nemu vraciam, celá zápletka o tajomnej komnate bola podaná presne tak záhadne ako som chcel a množstvo scén je pamätných až doteraz. Koniec je tiež podľa mňa emočnejší a vlastne celá druhá polovica pôsobí vyspelejšie ako v minulej časti. Columbusova vízia Pottera sa mi vcelku páčila a som rád že on bol ten kto to všetko začal. ()

Lolita

Tak oproti jedničce nám pohádečka pro děti už drobet potemněla a baví mě o trošku víc, ale stejně - ústřední dětská trojice na to podle mně stále nemá, byť Hermiona se zlepšuje, a moje nejoblíbenější pasáže jsou s Kennethem Branaghem a jeho Lockhartem, jehož obsazení byla fakt trefa, ale stále nic, co by uspokojilo milovníky knížek, jako jsem já. ()

DragonnCZ

8,5/10. - Věrné pokračování, ale dost podobné prvnímu dílu, ale ta zápletka a mystika v celým díle byla nádherná. Stále o chlup slabší jak jednička. ()

Avathar

Druhý diel mal byť údajne temnejší, ako jeho predchodca. I keď "temný" je skutočne prisilné slovo. Pre 11 ročných frackov to bude bezpochyby horor storočia, ale ja si myslím, že je to takmer to isté ako jednotka. Akurát s tým rozdielom, že som získal spoľahlivú averziu voči Rupertovi Grintovi a jediné čo je na tom temné je prítmie kinosálu, alebo obývačky. Keď sa však rozhodnete pozerať počas dňa, hrozí, že aj o tento pochybný klad prídete...50% ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)