Komentáře uživatelů k filmu (1 077)

 • kleopatra
  *****

  Apokalypsa je film, který nezůstal nic dlužen svému názvu, je to něco zcela jiného než Četa nebo Lovec jelenů, nemá hloubku příběhu, zato hloubku pocitu. Je o šílenství, kterému více či méně, dříve či později propadne každý, o hodnotách a postojích převrácených naruby, o ceně a smyslu věcí, o obětech a vrazích, kteří se už nerozšifrují, kdo je kým, o "tisickrát nic", které připraví o rozum, a co teprve " tisíckrát něco". Willardova pouť po stopách Kurtze je cestou k hrůznému poznání. Válka je šílenství a Coppola mi to svou mistrovskou režií, podpořenou snad nejlepší kamerou, jakou si lze představit, ukázal a nebral si servítky.(15.8.2005)

 • lsd
  *****

  Marigold to vystihl dokonale. Prostě není silnější film z válečného prostředí. Hlavně redux verze je neuvěřitelná i přes tak dlouhou stopáž. Pro mě je Apocalypsa velká psychologická bomba. Po těch 3 hodinách strávených s tímto filmem máte pocit, jako by vám někdo vypláchl mozek a taky pak několik hodin jen tak bezmyšlenkovitě chodíte a nemůžete se vrátit do reality a říkate si jen, ty vole co to bylo?A výkony Sheena a Branda v tomto filmu patří k těm nejlepším(dokonalé zahrané jak šílenství, tak pološilenství, které teprve nastane). Absurdita některých scén(třeba ta ve stanu s holkama z playboye) je až na pokraji geniality. K tomuto filmu přistupujte zprvu opatrně, ale pak si ho už jen vychutnávejte:)(13.12.2006)

 • strangercz
  ****

  Redux verze mi přišla až moc dlouhá ale i tak je to naprosto odlišnej válečnej film od všeho co sem viděl. Naprosto uchvátné scény se skvělýma hercema Prostě se musí vidět Ale přes tu délku musím dát jen 4* až uvidím někdy kratší verzi asi dám za 5*(12.2.2007)

 • dvd-L
  ***

  Zpočátku seriózní válečné drama se mění v divokou jízdu divokým Vietnamem, poté v divokou jízdu válečným peklem, následuje francouzské intermezzo (unavené vietnamským sluncem) a konečná kdesi mimo prostor a čas v džungli úplně jiného filmu než na který jste si koupili tříhodinovou lítačku.(6.12.2007)

 • mirliflore
  ***

  Kdybych byl býval věděl, že nemá smysl očekávat, co se z toho všeho vyvrbí, hodnocení by bylo vyšší. Cesta lodí i vše předtím je totiž zvládnuté naprosto precizně, i když třeba tolik nevtahuje do děje; například ona velmi chválená (a objektivně řečeno i dobře udělaná) scéna s útokem valkýr mnou nijak nehnula. Dostatečné vychutnání filmu mi pokazilo to, že jsem celou dobu čřekal, "co z toho bude", tím pádem jsem si neužil tolik cestu lodí (která je, znovu opkauji, natočená naprosto precizně). O to větší zklamání pak bylo zjištění, že všechen děj okolo kolonela Kurtze je blbost bez výpovědní hodnoty, beze smyslu a bez patřičné atmosféy. Kvalita filmu má obecně klesající tendenci. No snad se na Apokalypsu podívám později, náležitě poučen, a hodnocení poupravím.(6.6.2008)

 • Carbo
  *****

  Oproti kubrikově vestě která je realstickým zobrazením války, jakým si útržkem snažícím se být sondou do krátkého úseku války, Coppolova Apocalypsa je sondou do lidské mysli. Ukazuje jak se člověk vyrovnává nebo nevyrovnává s hrůzami války. Závěr my začal být trochu nepřehledný, moc složitý.(8.6.2008)

 • Boomstick
  *****

  Apokalypsu som si kupil v ocakavani akcneho filmu z prostredia vietnamskej vojny.Na to co to bolo v skutocnosti ma vsak nemohlo nic pripravit.Velmi tuhy film,ktory na prekvapenie stoji na dialogoch.Posledna pol hodina ma strasne mrazivu a neopisatelnu atmosferu kedy divak len sedi a nedycha,a nedycha dlho po skonceni tituliek.Coppola sa opat ukazal ako "majster-reziser" PS:Vsimli ste si ze sa Martin Sheen v celom filme usmial len raz(aj to len v Redux verzii)?To hovori za vsetko....(16.12.2008)

 • S.Dedalus
  *****

  to že filmový přepis skvěle funguje i v prostředí války ve veitnamu jen dokazuje nadčasovost conradovy předlohy i coppolovy adaptace samotné těžke vyzdvihovat jednotlivé aspekty protože apocalypse now funguje jako jeden spojitý celek kde každý detail utváří celkový obraz plný ambicí touhy po sovobodě a především hrůzy z toho plynoucí the horror the horror(26.12.2008)

 • RickyFitts
  ***

  krásně depresivní, super barevnost a čistá režie... přece jen se tam toho za ty tři hodiny stane nějak málo a až zas tak uměleckej film to není... možná jem chvílema spal, ještě se někdy kouknu... 4-(31.12.2008)

 • Radek.SCH
  *****

  Viděn (Director's cut: 202 min). Mít ten film (minimálně) o 49 minut míň, tak bych možná dal o 2* víc, ale ta poslední půl hodinka, kdy na scénu přijde Marlon Brando... - 40% [Napsáno o pár měsíců později]: Táák. Po tom co jsem zhlédl ostatní "klasiky" z Vietnamu a podruhé si pustil Apokalypsu jsem se rozhodl radikálně změnit názor... Ten film je bomba. Ač místy nudný (= skoro pořád), tak na mě zapůsobil absolutně nejvíc. Krásná destrukce. - 100%(5.4.2009)

 • Gore
  *****

  Téměř 3 a půl hodinové (viděl jsem režisérskou verzi) psychedelické běsnění v depresivním pojetí, vrcholící scénou s býkem, mačetou a The End od the Doors. Příběh je téměř vedlejší, zde jde spíš o to, ponořit se zplna do atmosféry, depresivních emocí (jako u hudby the Doors nebo Joy Division) a vychutnat si obrazové ztvárnění až se zdá nekonečné plavby do lidského pekla na úplný okraj svého bytí. Nedoporučuji lidem trpící maniodepresivními stavy.(8.4.2009)

 • ashtangi
  *****

  Válečné filmy mě vůbec nelákají, protože mě ve většině případů nudily. Apokalypsa je Velmi zvláštní, spíše dramatický film, který i přes svoji délku 193 minut (tuto verzi jsem viděl já) je skvělou a nevšední podívanou.(29.4.2009)

 • FakyCZ
  *****

  Kdyby to byl alespoň válečný film v pravém slova smyslu(válčení a nic jinýho). Ale tohle? Skvělý dramatický příběh a náhodou se odehrává ve vietnamské válce. Nejde zde o to kdo po kom střílí(dalo by se říct všichni po všech) nebo jestli zrovna vyhrávají Američané nebo Vietnamci. V tomhle filmu jde o to co se jim odehrává v hlavě a to byla ta pravá apokalypsa. Tato výprava po řece plné hodně zvláštních a především hodně nebezpečných míst mě prostě dostala.(24.5.2009)

 • jane1106
  *****

  Úchvatná válečná klasika. Okázalé bojové scény v první polovině přechází do takřka halucinogenního konce, který mi ještě umocnila brzká ranní hodina, kdy jsem se u více jak 3-hodinového Director´s Cut blížila do finále. Tenhle film má pro mě obdobnou audio-vizuální hodnotu jako Scorseseho Poslední pokušení. Zatímco to je postavené především na efektním propojení kamery, etnické hudby a hlasy z Ježíšova nitra, Apokalypsa těží primárně z šedesátkových vypalovaček, Murchových geniálních prolínaček, jenž na diváka spolehlivě přenášejí celé to šílenství v buši a z pohlcujícího komentáře Martina Sheena. Jinak plukovník Kilgore v podání Roberta Duvalla je opravdu kultovní postava...:)(9.8.2009)

 • Werde
  ****

  Opravdu jsem tohle nečekal..Pro mě to bylo blouznění ve filozofickejch válečnejch vodách..Příště se na to musím psychicky připravit :) ...no ale ta hudba...žůžo..(17.2.2010)

 • Milwa
  **

  What the hell was that? Asi snaha o filozofování nad nesmyslností a šíleností války, ale poněkud na tripu...dvě hvězdy za Marlona Branda, Martina Sheena a hlavně Doors...opravdu nechápu co na tomto prázdném filmu plném natahovaných "pocitových"scén vidíte...Umění bych opravdu hledala jinde...film, který má jen formu, ale nemá obsah se mi opravdu nemůže líbit......wake up people!!(13.8.2010)

 • sleepcz
  *****

  absolutní Vietnamské peklo ...(22.2.2011)

 • Lucas87
  *****

  Skvělý film z Vietnamu, trochu z jiného soudku než Četa, patří mezi oblíbené, zejména mám rád ten začátek, který můžeme vidět ve filmu Mariňák, a ta hláška "Miluju vůni napalmu, takhle po ránu." je fakt hustá. Hodně psychologický je tento film, bohatě by mu stačily 2 hodiny.(27.2.2011)

 • senyor
  *****

  Nemám rád vojenské filmy. Nemám rád pridlhé filmy (videl som director's cut). Nemám rád atmosfericky tiesnivé, existencionalisticky ťažké filmy. Apokalypsa je potom cesta do pekla. Pre mňa ako diváka, aj doslova. A predsa je natoľko podnecujúca, ponúka taký filozofický presah a má tak prepracovanú, dokonalú symboliku, že Coppolu budem do konca života uznávať ako génia a jeho dielo si zaslúžene nájde miesto medzi najlepšími filmami, aké som videl. Wagner+nájazd vrtuľníkov, playmates a ich úloha vo Vietname, surfer Duvall, ktorý miluje vôňu napalmu po ránu, mystický holohlavý Brando sype zo svojho tieňa filozofické myšlienky, ktoré mi vŕtajú hlavou ešte dlho po záverečných titulkoch. Už len scéna so zásobovacou ľoďou a psíkom. Iní režiséri by z toho spravili emocionálny vrchol filmu, na ktorom by ukázali svoj postoj k vojne. Coppola to nepotrebuje. Jeho masterpiece totiž hovorí sám za seba. Svojím cynizmom, svojimi metaforami, kontrastami, svojou hĺbkou. Čo dodať? 100%(28.3.2011)

 • Gagner
  ****

  Zprvu jsem byl zklamán, jelikož jsem nevěděl, o čem tento film je a čekal jsem dávky akce a napalmu. Po pár dnech však musím dát za pravdu většině komentářům. Tento válečný film, co se týče existencionálních otázek, patří mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy viděl, a kdyby nebylo, pro mě, přehnaného a natahovaného závěru, bylo by to i za plný počet.(5.5.2011)

 • Johny360
  *****

  Brilantní muzika, překrásná kamera a orgazmické vizuály...(31.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace