Linkyc

Miluju teorie o alternativních vesmírech, časových smyčkách a všeho nemožného co se na plátně stává možným. Tento film je vážně třída. Jake Gyllenhaal velice překvapil, excelent guy. ()

giovanni3

Tak tento film bych přirovnal k filmům Lynche, ale Lynch to nenatočil... V rámci možností jsem ,,chápal,, (Otázka je co se dá brát jako ,,chápání,, a zda to není jen má představa, že jsem to chápal.) příběh hrubo do helloweenského večírku, ale odtud to byla jedna velká haluz, kterou jsem jednoduše nerozmotal, což mne ještě více fascinovalo, donutilo přemýšlet a navodilo takový dokonalejší pocit z filmu... Úplným závěrem bych vyzdvihl i hudební stránku, která byla vysoko po většinu a výtečně zde pasovala (a překvapil i nejeden slavný hit). 5z5 ()

Masrii

Tento psychedelický film o mladém klukovi a jeho velkém králíkovi, který sídlí v jeho mysli mě docela zmátl. Na tak mladičkého režiséra je to výborný kousek s velmi matoucím scénářem, což bych nikdy nečekal. Ačkoliv mám tyto filmy těžké na pochopení rád (zejména Nolanovky), tenhle mi nějak nesedl, děj nemá takový spád jako třeba u novějšího Inception. Ale když zvážím všechny plusy a mínusy, tak tomu bez výčitek 4* dát můžu. 80% ()

standsiller

Atmosféra a svieža réžia obohatená výborným soundlistom je jedným z najlepších artefaktov, ktoré môžu poslúžiť k filmovému úspechu. Film Donnie Darko má za svojim vznikom mladú ruku Richarda Kellyho a dá sa uvažovať o autobiografii. Tá však zatiaľ pri menej známom režisérovi nenaberá v diváckych radoch pozornosť a divák nemôže s úsmevom konštatovať že áno, toto je celý Richard. Film si napriek tomu dokázal vybudovať silné základne u divákov po celom svete a je na Richardovi ako bude pokračovať ďalej. Do dnešnej doby sa mu už túto latku nepodarilo prekonať. A to od nakrútenia Donnie Darko prešlo 11 rokov! Donnie je výborným štartom , ale všetci chcú viac. Nie len tajomného Donnieho a jeho víziu, o ktorej vzniká počas filmu viac a viac pochybností. Suma sumarum všetko tajuplné vo filme sa rozpúšťa pri plytkých veciach ako sedenie u psychologičky, "bully" v školách a pod. vedľajšie postavy mohli byť viac rozohrané. Pozitívne z nich však hodnotím význam postáv hraných Patrickom Swayze a Drew Barrymore. ()

klose182

Z takhle nízkým rozpočtem vytvořit něco tak vzrušujícího už, troufám si tvrdit, nikdy nikdo nedokáže. Snímek s budoucí hvězdou Jakem Gyllenhaalem, který člověka vtáhne a nepustí ani po deseti zhlédnutích. Perfektní. ()

obivan568

Velmi zvláštní film. Celým filmem se nese mrazivá atmosféra a strach z něčeho "jinýho". Pokud si Kelly vezme kvalitní scénář (což Donnie je), tak je schopen si v budoucnu zajistit Oscara.... Herci dobrý a vynikající hudba. - 85% ()

Hollohlaway

Prostě to nechápu, fakt ne. A protože netuším, zda ze mě autor dělá debila, nebo sem debil já, a zároveň lituju času, který jsem tomu věnoval, dávám jednu hvězdu. ()

venca163

Neni důležitý, jestli Donnie Darko prožil a vrátil se, nebo jestli viděl budoucnost a rozhodl se ji neprožít. Jestli nevidíte ten úžasnej příběh, to poselství Donnieho světa, ten nápaditej scénář, ty perfektní výkony (od všech), tu sílu co to má...tak musim říct jen, že .... "sometimes I doubt your commitment to Sparklemotion". (95%) ()

Melios

[SPOILERY!] Tak to bol zas riadny matroš. Donnie Darko bol na svoju tak obskúrny film, že ho až neskorší mainstream umeleckých filmov, ktorý ho zasiahol, zachránil od pádu do zabudnutia. Donnie (perfektne zahraný Jakeom Gyllenhaalom) je riadne divný puberťák a od tohoto faktu sa odvíja aj celý film. Snímok vám nič nepovie po lopate. To skrátka musíte čakať. Často vám film ani nehovorí čo sa sakra deje. A to je na ňom asi to najviac atraktívne. Rozprávačský štýl toho filmu (sem počítam aj na svoju dobu originálnu kameru a produkciu alá béčko z 80. rokov) bol na svoju (aj na dnešné pomery) natoľko unikátny, že do dnešných dní veľa ľudí tento film tak úplne nechápe. Soundtrack zapamätateľný i ikonický, ale najväčšiu rolu tú hrá song Mad World, z ktorého je dnes už nestarnúci MEME. V podstate si myslím, že je to aj jeho zámer. Určite je to jeden z tých filmov, čo na vás nechá dopadnúť celú jeho hlbokú atmosféru, povie vám neurčitý príbeh a vy si ho máte poskladať sami podľa seba. Je to ťažký film o tom žiadna....no nedá sa mu odoprieť silné dejové psychadelikum, ktoré z neho robí také umelecké dielo. Je to hovno, no zároveň aj poklad. Všetko rebelský robí (ako práve typický náladový teenager) v podstate zle, no natoľko unikátne a pritom excelentne, že sa okoloidúci ľudia zastavujú, aby zistili, prečo sú takí nechápaví...Na svoju dobu film neohúril, no dnes sa ľudia zaujímajú aj o niečo iné než len o zábavu a dobré príbehy. Nehororový horor. Film kedysi nedozretý konečne dospel. Celé je to jeden veľký inotaj. A to je cool. Mne osobne príde (ak môžem príbeh vysvetliť podľa seba), že Donnie sa snažil nájsť zmysel svojej existencie. I keď chodil na kresťanskú školu pochybujem, že veril v existenciu Boha. Príbeh sa od pádu motora do jeho izby nepohol. Donnie prežíva posledné chvíle svojho mizerného života a snaží sa prísť na to, akoby to mohlo dopadnúť, keby počúval hlasy vo svojej hlave (v tomto prípade Franka - ktorého beriem za zosobnenie Satana, ktorého Donnie počas deja prekukne a zistí že je to len obrovský klamár a bastard, ktorý si nezasluhuje nič len smrť. A tak Donnie na konci filmu tu pijavicu zabije, i keď za tu najvyššiu cenu.) a premáha ho strach z neznáma toho, čo je na druhom brehu, ktorí vo svojom podvedomí zosobní vo forme Franka a snaží sa ho prekonať. To je to, čo si ja o tomto filme myslím, ale je to inotaj takže je v podstate zbytočné v tom hľadať určitý význam. 80% a Známka: B ... "Why are you wearing that stupid man suit?" ()

widla

Tenhle film mě naprosto dostal! Budu se na něj muset podívat tak ještě 2x, abych ho pořádně pochopila..... Ale mě to vůbec nevadí, protože takový filmy, u kterých se musí přemýšlet, jsou naprosto nejlepší! ()

3 AM Code

Nepopsatelny (doslova) pribeh, jehoz jednotlivym castem jsem obcas nerozumel a presto ho jako celek dokonale chapu. Neuveritelne (respektive naprosto uveritelne) herecke vykony. Soundtrack ktery k filmu pasuje tak, ze uz to snad lepe nejde. Podivejte se na to - o samote, protoze nakonec kazdy umira sam. Abych ve vas nevyvolal mylny dojem: tenhle film neni depresivni - to jen zivot je obcas takovy. ()

Anticque

Jsme velice rád a šťastný, že jsem mohl vidět toto tzv. Lynchovské psycho. Řekl bych, že v několika situacích i převyšuje filmy od Lynche, ale necháme Davida Davidem. Mám k tomu jen pár vět a to, že už od začátku je film naprosto geniální, děj nezaostává, hlavní herec je právem na prvním místě, atmosféra je geniální, a KRÁLÍČEK? Lepší postavu nešlo udělat, psycho jak mám být...nenacházím ta pravá slova, jak vyjádřit kvalitu filmu. 100% jinak to ani nejde. ()

vincent

Podobne ako pri pozeraní Lynchových psychodelických filmov (i ja musím použiť toto prirovnanie) jednoducho viete, že tomu nerozumiete. Napriek tomu vám to neprekáža, pretože tá atmosféra je tak vynikajúca, že je vám to vlastne jedno. Podobne je to aj s týmto filmom, na ktorý sa veľmi dobre pozerá i keď v polovici vám dôjde, že záver vám toho asi veľa nevysvetlí. No i napriek tomu máte pocit, že keby ste sa trochu posnažli, prišli by ste na to, čo tým chcel režisér povedať. Nech sa už dáte akoukoľvek cestou interpretácie, kvalitný zážitok je zaručený. Dusná a hustá atmosféra filmu zaručí, že zabudnete na všetko okolo a necháte sa viesť (alebo strácať sa) divným príbehom natočeným depresívnym filtrom. Ostáva mi rozum stáť, že tento film sa nedostal do distribúcie kín a ani ako DVD s českými či slovenskými titulkami. No možno práve cesta Dvixov mu zaručí zaslúžený status kultu. ()

ondrech

Kamera: Steven Poster ... jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem kdy viděl. Mírně podobný Butterfly efektu, co se zajímavosti týče. Práce s kamerou je skvělá, hlavně její otáčení, zrychlování, zpomalování a vynikající jsou také plynulé pohyby - na chodbě školy, na halloweenské oslavě. Herecké výkony jsou taktéž více než dobré - třeba Patrick Schwayze dokazal, ze nepatri do stareho zeleza. Jsem nadsen a urcite zhlednu jeste jednou. ()

ethos

Nikdy sa mi nestalo, ze by som nutne musel vidiet film aspon dva krat aby som ho pochopil, ale donnieho darka si rozhodne treba pozret viac krat musim povedat ze po druhom vzhliadnuti menim 4 hviezdy na pat. A po tretom si mozno vybojuje miesto v mojej topke. ()

Opsha

Ne, ne, ne, prostě šlápnutí vedle. Je mi záhadou proč tolik lidí tenhle film obdivuje, když sci-fi část popírá sama sebe a hlavní hrdina, sám o sobě dost nesympatický, je i mizerně zahraný. Dvě hvězdy jen za podzápletku s Patrickem Swayzem. ()

ZkuKol

Film je to zajisté dobrý a uznávám, že muzika je tu fakt skvělá, ale to je tak jediná stránka tohodle filmu, která vyplouvá nad hladinu průměru. Neupírám tomuto filmu potenciál, nápad a snahu, ale to z něj film na pět hvězdiček neudělá a může se tvářit sebetajemněji a sebezáhadněji... 60% ()

Soweek

Filmová klasika, ke které jsem se dostal bohužel až teď. Na druhou stranu je ale velmi zajímavé pozorovat herce jako sourozence Gyllenhaalovi nebo Setha Rogena v jejich prvních rolích jak válí. Richard Kelly tedy u mě začal s výborným štítkem a už se těším jak dopadnou mnou velmi očekávané Southland Tales. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz