Drc

Tento film mě z počátku moc nezaujal a kromě pár dobrých záběrů a okamžiků, které byly příslibem do dalšího průběhu, nic zvláštního. Nebyl jsem daleko od toho to vzdát, ale nakonec se mu povedlo něco, co se v podobných případech moc často nestává. Vtáhl mě postupně do děje, stupňované atmosféry a rozhodně nelituji, že jsem vydržel. Balancuje na hraně mezi tím, aby byl zbytečně překompikovaný a nepochopitelný, a druhým pólem, který představuje linearní jednoduchý příběh. Obdobně by se dala ohodnotit i kvalita, geniální film (který se objeví tak jednou za pár let) to sice není, ale průměrný neoriginální kousek taky ne. Nejkladněji bych hodnotil zajímavé technické provedení, herecké výkony a určitě také nečekaný a trochu mlhavý závěr. No a samozřejmě hudbu :) ()

Daae

Zajímavý film, jehož příběh jsem po první projekci zcela nepochopila, takže se na něj budu muset někdy podívat znova. To mě však nevytáčí, neboť jsem se včera dívala na Brazil, takže ten pocit velice dobře znám :-) Toho času stráveném na DD vůbec nelituji, neboť těch 113 minut je opravdu kvalitně strávených. Líbilo se mi to, nejen kvůli J. Gyllenhaalovi, ale díky celkové atmosféře a výborně zpracovanému sountracku. Avšak ten zatracený králík ... ještě teď z něj mám hrůzu ... **** 1/2 ()

Crackonosc

"Napíšu film, ve kterym si pohraju s časem. Vytvořim základní kostru a nabalim na ní všechno co mě zrovna napadne. Ono to už bude nějak vypadat a lidi, ve snaze vypadat chytře, si v tom najdou strašnou hloubku a pospojujou si všechno nějak tak, aby to vypadalo fakt strašně chytře. Moment ještě bych to mohl před koncem celý otočit naruby a někam do filmu bych mohl zasadit ten svělej rozhovor o šmoulech, kterej jsem vedl předevčírem s kámošema. Jo! Chce to nějakýho charismatickýho herce do hlavní role, aby tomu dodal šťávu a musí to bejt fakt ponurý, aby u toho lidi vydrželi napjatý až do konce. Pak odjedu do hor a už se budu jenom smát tomu, jak mi lidi ten děsnej výplach myšlenek zobou z ruky." - takhle asi uvažoval scénárista Donnieho Darka a všechno, co si umínil, se mu povedlo realizovat. ------------------------------------------ S odstupem pár let ještě zkouknuto a nakonec pochopeno :) ()

Figy

Miluju filmy s tematikou casovych a jinych paradoxu a Richard Kelly me presvedcil, ze tenhle zanr jeste neni ani zdaleka vycerpan. Vyborny scenar podtrzeny citlivou rezii a herecky ansambl, ktery odstartuje opravdu kultovni jizdu! ()

Ondis

Hodně náročnej film. Celou dobu přemýšlíte, kdy přijde nějaké rozumné rozuzlení, nějaké vodítko, které vám pomůže pochopit trápení hlavního hrdiny. Jenže houby... Pro mě poprvé a naposledy. ()

shimpy(CZ)

Dokonalý snímek, vynikající Jake Gyllenhaal, uhrančivá hudba. Scénář k tomuhle filmu je opravdu promyšlený a neočekávaný. Finální pointa mi vyrazila dech. Tyhle typy filmů miluju. Trocha přemýšlení, ale hlavně pozorné sledování (což mi problém nedělalo, ani na vteřinu jsem neodtrhl oči od obrazovky), a nakonec nečekaný zvrat, který otočí vše úplně naruby. Výborné dílo... ()

dormouse

Čím víc času uplynulo od mého prvního shlédnutí filmu, tím víc zjišťuji, jak hluboko jej mám pod kůží. Donnie vystihuje přesně atmosféru mládí, nejistoty, vzdoru, erotiky. Být teenagerem je břemeno, nesnesitelní profesoři jeho tíhu neulehčují, nerealizovaný sex a celý nepochopitelný vesmír jen přidávají váhu. To, že film osciluje mezi sci fi, thrillerem, psychologií, jakoby jen podtrhovalo nejistotu, v jaké osciluje sám Donnie. Jake Gyllenhaal je úžasný, v hereckých výkonech tohoto filmu nemá soupeře. Povídka Grahama Greena je mimochodem skvělá. ()

DannyBoy80

První shlédnutí: průměrný film. Atmosféru to má i přes toho úchylného králíka, ale o čem to ku.... bylo. Nepochopil jsem to, ale zdá se, že kinoverze ani k pochopení není určena a Directors Cut kvuli tomu sledovat nebudu. Je to taková Lynchovka a když po rozluštění Mullholand Drive jsem nepochopil tohle, tak více jak 3* nemůžu dát. Opravdu hodně zvláštní film, který ve mě zanechal jedinou otázku: o co tady šlo? Možná to bude lepší na druhé shlédnutí, ale jestli se vůbec k druhému shlédnutí dostanu. ()

Schuldiner

Takový hezký film.. Nic víc! Místy to má příjemnou atmosféru.. Je to hezky zahrané.. Ale označit tento film za kult??? To jako proč??? Pod slovem kult si tedy představuju něco jiného! Takové všelijaké, neučesané, nevysvětlitelné, nikam nevedoucí psycho-scifi... ...55% ()

Jorge-Z

Ten konec je nepochopitelný, ale výkon Gyllenhaala opravdu skvělý. Donnie opravdu říká vše co si myslí a to se mi na něm líbí. ()

Ještěřák

Sebevědomá exkurze do apokalyptické duše Donnieho Darka, intelektuála a trouby v jediném těle, a dost možná taky exkurze do věčně zdrogované duše Richarda Kellyho. Nepamatuju si, který jiný tak mladý režisér by měl své dílo v TOP 200 CSFD, snad kromě Orsona Wellese. Což teda nemění vůbec nic na tom, že já osobně už DONNIE DARKO podruhé vidět nemusím (na rozdíl kupř. od BUTTERFLY EFFECTU, kde jsou oproti DD doslova mraky chytlavých postav). ()

lucijelucije

Tento typ filmů je přesně to, co často hledám a nenacházím, i když jsem tento film viděla víckrát, stejně jsem po jeho shlédnutí stále více zmatená..chci přijít na jeho kloub..ale zároveň mne jeho skryté tajemství ohromuje..tento příběh je velice silný..propracovaný..možná jsem se už ani tak nezabývala jeho kvalitou a stylem natočení..mně tento snímek překvapil stejně jako v tej době mladičký R. Kelly, který by mimochodem mohl v posledních letech trochu zabojovat..a zopakovat podobnou vynikající věc jako je Donnie Darko.. ()

unagi

Asi by som mohol napísať, že takéto filmy sa musia vidieť viac krát! Určite patrí k filmom čo diváka jednak zaujmu, ale jednaj aj zanechajú hlbokú stopu! Človek týmto pádom je nútený rozmýšlať nad istými skutočnosťami vo filme, čo sa týka Donnieho Darka. Veľa vecí unikne s pomedzi všetkými udalosťami, ale aj tak má drtivý dopad na pozorovateľa......no nič musím kuknúť ešte raz, aby sa mi urovnalo v hlave! ()

venom14

Skvělý film,ve kterém se Jake Galenhaal předvedl v tom dobrám světle a Richard Kelly na tenkrát jeho 26 let udělal mistrovské dílo.Scénář byl opravdu promyšlený a musel jsem potom trochu přemýšlet,aby mi všechno pořádně došlo. ()

kobe6

No hodnocením budu asi opravdu křivdit, ale nebyl jsem si jistý jestli film je opravdu tak chytře promyšleny nebo jen nepřehledný. První polovinu jsem vyloženě trpěl. Chtě nechtě mi to připadalo jako mix Requiem za Sen a Butterfly Effect. Natočené to bylo dobře, zahrané taky, zvuky byly naprosto úžasné taktéž i doprovodná hudba. Jestliže si toto vzal do parády mladý kluk, tak všechna čest, ale myslím že měl chvíli počkat a dotáhnout to k dokonalosti protože potencionál to mělo. ()

iampatrik

70% Já prostě film beru tak, že se na něj chci podívat jednou a třeba časem znovu, když např. poběží v televizi (samozřejmě jsou i vyjímky). A ne se dívat na film dvakrát, abych film lépe strávil, pochopil všechny souvislosti. A stejně, zde může mít člověk na celý příběh různé druhy pohledů a tak si celé to dění vylíčit jinak. A takový to styl se mi úplně nezamlouvá. Abych film jen nehanbil, musím vyzdvihnout silnou mysteriózní, psychidelickou atmosféru a skvělý výkon J. Gyllenhaala. ()

Prochy38

"What was his name?" "Donnie. Donnie Darko." Ta to bylo něco! Dlouho jsem kolem tohoto filmu chodil a KONEČNĚ se na něj i podíval. Těžký nášup mysteriózna, psychologična, dobrých efektů, skvělých hereckých výkonů, kvalitní hudby... Paráda! Opravdu jsem byl unesen. J. Gyllenhaal úžasný! Geniální je už samotná myšlenka! Opravdu kvalitní drama! Ale znovu už se na to nepodívám. ()

Teabag

Krásný zážitek díky hereckým výkonům jak Jaka Gyllenhaala, tak i třeba Jena Malone. Strhující atmosféra zajistila vítězství obsahu nad formou, protože jinak by Donnie Darko byla jen jakási podivná hříčka o králíkovi, cestování časem a psychotickém mladíkovi. Ale tak to rozhodně není. Donnie je totiž film s existenciálním přesahem, který donutí přemýšlet. A mimochodem: do kina šli přece na Evil Dead! Za to je ta pátá * :-) ()

Alt.64

Asi jsem viděl úplně něco jiného než většina hodnotících. Možná jsem natvrdlý, ale vůbec jsem to nepochopil. Nevím o čem to bylo, ale bylo to bláznivý, divný. A jsem si jist, že napodruhé už to neuvidím. ()

Itar

Slabé čtyři. Samotná myšlenka filmu není špatná, líbí se mi i režisérův důraz na jemnější detaily... on konec konců i ten Jake Gylenhaal hrál výborně. Ale k čemu to všechno, když styl vyprávění někdy až nudí a člověk se nedokáže sžít s jednotlivými postavami. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz